Keresés

Részletes keresés

szilkszilky Creative Commons License 2004.01.24 0 0 34
Ha már az elastica-ról beszéltek, hadd mutassam be nektek az én több, mint 8 éves példányomat. Tudom, hogy nem tipikus, de
ez a növény

ma evvel lepett meg.

Előzmény: felixanyul (32)
sfnx Creative Commons License 2004.01.21 0 0 33
igen az elasticaról van szó
az enyém hidrokultúrás, mindíg kell öntözni, ha minimumra csörren a vízszint (szerintem elég sokat iszik) tápoldat is mindíg kell a vízbe, mert máshonnan nem tud hozzájutni a tápanyaghoz
Előzmény: felixanyul (32)
felixanyul Creative Commons License 2004.01.21 0 0 32
az elasticarol beszelunk ugye? mert ha igen, akkor igen, uaolyan erosek es nem konyulnak le. viszont lassabban nonek, mint nyaron. az elastica titka, h ritkan es keveset kell locsolni, tapozni csak nagy ritkan szoktam, azt is inkabb a vidamabb evszakokban.
Előzmény: sfnx (31)
sfnx Creative Commons License 2004.01.20 0 0 31
és a télen nőtt levelek ugyanolyan nagyok és erősek, mint a nyáriak, nem konyulnak le a széleik?
Előzmény: felixanyul (30)
felixanyul Creative Commons License 2004.01.20 0 0 30
az enyem noveszt uj leveleket
Előzmény: sfnx (29)
sfnx Creative Commons License 2004.01.19 0 0 29
endru Creative Commons License 2004.01.18 0 0 28
Nen vagyok fikusz szakértő, csak kedvelem. Kiváncsi lennék milyen fajtád van, hiszen minálunk legkevesebb 40 faj, fajta, változatot tartank. Másodsorban ne várj a fikusnál szép szines szirmú virágokat, a peporzás is lehet sajátmagától.
Előzmény: Mániákus (27)
Mániákus Creative Commons License 2004.01.18 0 0 27
Sziasztok,
nekem a fikuszom kb nyolc éve van meg, amikor ajándékba kaptam már kb 130 cm magas volt. Soha semmi baja nem volt, nem hullott a levele, stb. Eddig egyszer ülettük át rendes virágföldbe, teljesen boldog volt tőle, néha (kb egy évben kétszer) kap táprudacskákat jól el van. Egyszer vissza is vágtuk, hogy ne nője ki a lakást. A lényeg: kb két hete észrevettem rajta egy zöld golyócskát, azóta nő, most kb dió nagyságú. Ma fedeztük fel az ötödik kis golyót rajta. A levél tövénél egy kis száron nőnek, roppant aranyosak. Fogalmunk sincs mi lehet, termés nem, mert ahhoz előbb virág kellett volna az meg nem volt. Lehet, hogy ha kinyilik a bogyó akkor lesz a virág belőle? Ha valakinek volt már ilyen vagy ötlete van nagyon örülnék.
felixanyul Creative Commons License 2004.01.17 0 0 26
az enyem is benjamina, volt. arra gondoltam, mi lenne, ha tavasszal visszavagnam? nagy hujeseg?
Előzmény: rferi (22)
sanyimanyi Creative Commons License 2004.01.15 0 0 25
Sziasztok!
F. Moniqe gold-ot keresek!Hol lehet kapni kissebb méretben?Már voltam a nagyobb kertészeti áruházakban,nem volt.
rferi Creative Commons License 2004.01.15 0 0 24
Nekem még van baumaxban vásárolt komplex drazsés.Abban van minden, meg ráadásul önadagolós, szal elvileg mindent tud.Én ellenben nem, mert fogalmam sincs, mi a fene baja van a fikuszomnak.
Előzmény: sfnx (23)
sfnx Creative Commons License 2004.01.14 0 0 23
őszel gyökereztetett hidrokultúrás Ficus elastica 'Robusta' az új körülményei közöt két levelet növesztett, amiknek a széle nemsoká alágörbült a szinük normális maradt, de a hajtáscsúcs nagyon kivilágosodott talán káliumhiánya lehet
reklamáltam is az OBIban a Plantiana hidrokultúrás tápra, az eladó elképzelhetőnek tartotta a káliumhiányt, mert a tápoldatban nincs kálium, csak káliumszármazék
fogalmam sincs, hogy honnan adjak neki káliumot, mert amennyire tudom csak műtrágyában lehet kapni, amit nagy zsákokban árulnak
lehet máshonnan növényeknek való káliumot szerezni?
a benjamina milyen tápot kap?
Előzmény: rferi (22)
rferi Creative Commons License 2004.01.12 0 0 22
Az én benjaminám ugyanezt csinálja.
Vízkultúrás, nincs semmi élősködő, nem issza a vizet (!), és alig maradt már levele.Lövésem sincs mi baja van!Most áttettem világosabba, és hűvösebbe.Remélem túléli a telet azért.
Előzmény: felixanyul (19)
endru Creative Commons License 2004.01.09 0 0 21
Nekem is jól jönne egy fikusz szakembró. Kb 10 féle aprólevelü fikuszom van (F. benjamina, F.b."Nnatasa", F.b."Monique", F.retusa, stb) Mindegyik jól van, de a F.deltoides úgy hullaja a levelét mint a tied.
Előzmény: felixanyul (19)
taramiram Creative Commons License 2004.01.09 0 0 20
Ahogy írtad, melege van. Nézd meg, nincs-e vmi élősködője. Most az enyém is potyog, szerintem száraz neki a levegő. A tápoldatot lehetne szüneteltetni márciusig. Próbáld langyos vízzel locsolni. Lehet, hogy az átnedvesedett földje hűl ki nagyon, és azon keresztül fázott meg kicsit. Mióta szárazabban tartom a földjét, kevésbé hullik.
Több ötletem nincs.
Előzmény: felixanyul (19)
felixanyul Creative Commons License 2004.01.09 0 0 19
a tel bealltaval a cca 120 cm-es fikuszom vetkozni kezdett, alig van mar rajta level. nem eri huzat, uannyi vizet kap, mint elotte, es neha kapott alt. tapoldatot is. mit csinaljak vele?
sfnx Creative Commons License 2003.09.07 0 0 18
én tavasszal nagyobb cserépbe ültettem, VitaFlóra általános tápoldattal öntöztem és szép egészséges, a korábbinál nagyobb levelei lettek
itt van pár hasznos link
a fikuszról:
http://www.kertpont.hu/index.php3?menu=rtermek&t_id=125
http://www.edenkert.hu/showcikk.php?idx=527
a gondozásról általában:
http://www.kertpont.hu/index.php3?menu=enci&os_id=675&gyoker=47&page=enciklopedia/almenu
http://www.edenkert.hu/cikk.php?rovat=9&alrovat=72
Előzmény: PALOMA (16)
sfnx Creative Commons License 2003.09.07 0 0 17
szia bullocK, egy dolgot árulj el kérlek: ha nem ismerted pontosan fikuszod technológiai paramétereit, hogyan gondoztad? úgy értem csak csapvízzel locsoltad + nyáron hetente télen kéthetente raktál az öntözővizébe valamilyen szokványos szobanövénytápoldatot?

Előzmény: bullocK (15)
PALOMA Creative Commons License 2003.08.05 0 0 16
Sziasztok!

Nemrég vettünk egy fikuszt, kb. 150 cm magas, tehát nem "kisgyerek". A boltban mondták, hogy az áthelyezés miatt lehullathatja néhány levelét. Ez meg is történt. Tudtok olyan tápoldatot javasolni, amivel segíteni lehet az alkalmazkodást? + esetleg rávenni, hogy több levelet hajtson, mert szegény nyurga, de elég ritkás. (alapállapotban ritka, nem azért, mert annyi levele lehullott)

Köszi:
P.

bullocK Creative Commons License 2003.08.05 0 0 15
Nagyon köszi, akkor egyenlőre nem is ültetem át.
Előzmény: rferi (14)
rferi Creative Commons License 2003.08.05 0 0 14
Ha agyaggranulátumban van, akkor az vízkultúrás hajtatás, nem kell áttenni földbe.Baumaxban kapsz vizkultúrához tápgranulátumot, ami elég húzós árú, de nagyon kiadós.Abból kell kábé két teáskanállal belerakni és lemosatni a mélybe az agyagok közé a gyökérzónába.Hat hónapig elég, mert "időszemcsés" táp.Persze ha kettős edényben van, akkor a belső edényt simán kiemeled, és a külsőbe öntöd a tápot.Ezzel kihúzza átültetésig.Ha majd átülteted akkor is agyaggranulátumba tegyed, mert egy ekkora növény már nem nagyon nevelődik át földesre.
Nekem egy 130centis van ilyenben és saját hajtatás 20cm tépett hajtásról.Legalább hat éve nem ültettem át, és nem is igényli, nem nő annyira a gyökere mint a földben, mert megvan a bőséges tápanyag a vízben
Előzmény: bullocK (13)
bullocK Creative Commons License 2003.08.05 0 0 13
Igen, agyaggranulátum az egész. Csak azért tartok tőle ennyire, mert az ismerősöm is átültette a fikuszát ugyanilyen granulátumból földbe, és lehullatta az összes levelét, tönkrement.
Előzmény: endru (12)
endru Creative Commons License 2003.08.04 0 0 12
Ugyan a fikuszt (a trópusi növényeket többnyire) egész évben át lehet ültetni, azonban most nem ajánlom. Az átültetésnél mindenképen sérülnek a hajszálgyökerek, ebben a sivatagi klimában a fának minden gyökerecskére szükség van. Ősztől kezdve ajánlom.
Biztosan agyaggranulátumban van? Vagy csak a felső réteg az?
Előzmény: bullocK (11)
bullocK Creative Commons License 2003.08.04 0 0 11
Sziasztok Fikuszosok,
Nekem is van egy fikuszom, kb. 2 és fél méter magas, gyönyörű. 3-4 éve van nálam, szerencsére nagyon szépen fejlődik. Nem tudom mi a pontos neve, olyan "agyaggolyókba" van ültetve. Szóval adjatok tanácsot átültessem vagy hívjak hozzá kertészt? Mennyibe kerülne nekem a kertész? Mert egyenlőre szép, és próbálom a tápanyagot biztosítani, viszont már szerintem megérett egy átültetésre. Egyáltalán ha földbe ültetem nem fogja nagyon megviselni? Minden tanácsot és ötletet előre is köszönök.
endru Creative Commons License 2003.06.09 0 0 10
Arra ügyelj az öntözésnél, hogy ne száradjon ki nagyon, de semmiképen ne legyen lucskos a földje. Ebben a hőségben nálam az erkélyen minde nap öntöznöm kell, estére már kókadnak a levelek.
Előzmény: felixanyul (9)
felixanyul Creative Commons License 2003.06.09 0 0 9
na, lesz ami lesz, kiraktam a fikuszomat az erkelyre, hatha beindul. nap csak a reggeli orakban eri, de azert egesz nap vilagosban van. mit gondoltok tobb vizet adjak neki most v sem?
Előzmény: felixanyul (4)
meggyi7 Creative Commons License 2003.03.31 0 0 8
Nekem egyszer betetvesedett a fikuszom - viaszos pajzstetvek - mivel permetezni egszerűbb volt az erkélyen, utána ott maradt. Már alig volt levele, minden mindegy alapon. Azon a nyáron gyönyörűen vissza is nőttek a levelei. Az enyém is kis levelű, színes változat volt.

Meggyi

Előzmény: taramiram (7)
taramiram Creative Commons License 2003.03.30 0 0 7
Nekem a lakásban is lehullottak a levelei, ha huzatban állt. Nem merném kirakni, ugyanígy viselkedett a croton is.
taramiram (régen barnetto)
Előzmény: endru (6)
endru Creative Commons License 2003.03.26 0 0 6
Azért addig amig 15 fok alá lehül hajnalban a levegő addig ne tedd ki mert megviselheti. Persze ez is a fajtól és a származási helytől is függ, láttam olyant ami tartosan elbirta a 0 fok felett de ez kivétel.
Előzmény: felixanyul (4)
endru Creative Commons License 2003.03.26 0 0 5
9 kislevelü fikusz fajom (fajtám van. Többé-kevésbé jól megvannak, de a legutóbb beszerzettnek a levelei egyenként sárgulnak és lehullanak. (Ficus deltoides) A felső harmada és az ágak végei már kopaszak. Ugyanott tartom mint a többit, át is ültettem, kártevőt nem látok rajta de azért lepermeteztem. Van-e valakinek ötlete mit tehetek?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!