Keresés

Részletes keresés

Gica81 Creative Commons License 2013.01.01 0 0 36627

Szia!Köszönjük szépen a tippet!Úgy tűnik,hogy bevállik a Tommee Tippee cumisüveg,mert tegnap éjjel óta majdnem minden alkalommal egyedül eszi meg az adagját amióta ebből kapja a tápit.Sőt ma már a kis 35 helyett 50-eket akart enni 2 óránként.A végére még elfárad de nagyon sokat ügyesedett ebben a 2 napban.Csak ámulok és bámulok!Az Avent nekünk sem jött be,pedig a másik kisfiamnál abból ettünk és evett belőle,Gergő meg nem.

 

Erőben Gazdag Boldog Új Évet Kívánunk Minden kis Harcosnak és Családjának!

Előzmény: 2hounds (36626)
2hounds Creative Commons License 2012.12.31 0 0 36626

Szia, ne haragudj, hogy laikuskent irok, nekem nem kora babam volt, de hatha info neked is: az Avent teljesen bekeverte öt is, pedig amugy szuperül szopizott. 2x kapott Avent cumibol lefejt tejet (pusztan azert, mert lefejtem az egyebkent nekem tök jo Avent fejövel egyenesen az üvegbe, kicsereltem a pumpat a cumira,  logikusnak latszott, hogy ne öntögessem), totalis cumizavar, szopisztrajk, üvöltes, 2 napot küzdöttünk, mire ujra normalisan evett.

A Tommee Tippee-vel minden problema nelkül kombinaltuk a szoptatast, gyakorlatilag mindegy volt neki, hogy abbol eszik vagy mellböl, pedig a 0-asbol nem jön a tej, szopni kell, mellböl meg nekem ömlött. Csak dicserni tudom, remelem, bevalik nektek is!

Előzmény: Gica81 (36622)
Nimrod anya Creative Commons License 2012.12.30 0 0 36625

Ha van, akkor írjon privit legyen szíves...Nekünk maradt meg...

Előzmény: Nimrod anya (36624)
Nimrod anya Creative Commons License 2012.12.30 0 0 36624

Nem tudom, hogy emlékszik-e valaki ránk, de Nimród kisfiam is 450 grammal született, ezelőtt majdnem 2 éve.

Az etetésével mi is sokat küzdöttünk itthon, mindenféle cumit kipróbáltunk, de nem jött be :(. Szegényt a Péterfiben bocietetővel+sűrítővel etették, úgyhogy ezt szokta meg, + gyenge is volt + a nyelve is akkora volt, hogy alig fért a szájába...mi aztán a nuk cumira vágtunk nagyobb lyukat és sűrítettük + nyomtuk neki, hogy csak nyelnie kelljen ...(a mai napig így eszi a reggeli tápszert...) később, amikor hozzáetettünk ment a dilemma, hogy hát a vizet vagy teát csak nem kéne sűríteni, vettünk egy tomme teppe cumisüveget és ebből kiszívta rögtön azt a teamennyiséget amit akart..

 

Van itt olyan anyuka aki lefejt tejjel táplálja a kis súlyú korababáját és a Péterfiben kapott a tejhez anyatej "turbósítót"? Ez az ami nem beszerezhető itthon patikában csak esetleg Hollandiában és horror az ára? 

 

Előzmény: Gica81 (36622)
GordonAnyu Creative Commons License 2012.12.29 0 0 36623

Mi 139 napig voltunk kórházban, így volt ideje még ott megtanulni szépen enni, így nem volt száj torna. :)

Előzmény: Gica81 (36622)
Gica81 Creative Commons License 2012.12.28 0 0 36622

A zalaegerszegi kórházból mentünk haza.Azt kérdezték,hogy megtudom-e valahogy etetni,mert ha igen akkor majd otthon lesz ideje megerősödni meg rendesen megtanulni enni cumisüvegből.

Még ezt a cumit nem próbáltuk csak egy fogszabályzósat ami gumiból volt,mert azt mondták,hogy abból is könnyebben tanul meg szívni.De nem tetszett neki.Tegnap vettünk Tommee Tippee mellhez hasonlító cumit,most azzal elkezdte,hogy ráformálja a kis száját és jó párszor nagyokat szív a cumisüvegből csak elfárad.Megpróbálom amit irtál.Most egy kicsit nyugodtabb vagyok,hogy látom,hogy tudja,hogy hogyan kell csak még sokat kell gyakorolnunk.

A másik kisfiamnál meg az aluszékonyság miatt szenvedtünk az evéssel.

Köszönöm szépen az ötletet!

Ti csináltatok arc és szájtornát?

Előzmény: GordonAnyu (36620)
GordonAnyu Creative Commons License 2012.12.28 0 0 36621

Sztem a koraszülöttségből adódóan tök normális, h picit hsszukásabb az arca...

Előzmény: zsufka77 (36619)
GordonAnyu Creative Commons License 2012.12.28 0 0 36620

Igazából sztem sem a babával van a baj, hanem hogy picit korábban adták haza a kelleténél... Jobb lett volna ha még a kórházban megtanulja, illetve megerősödik, h ne fáradjon el olyan hamar... :( Honnan mentetek haza?

Mi a  NUK first choice cumiján tanultunk meg enni (és akinek oda ajándékoztuk a cumit , mert nem tudott cumizni az is ezen tanult meg) utána a Péterfyben adták a baby briun-os cumit amihez végülis teljesen rászokott, így a mai napig csak olyanból tud enni tápit.

 

nuk first choice (van nem first choice is, vigyázz) 

 

baby bruin (ebből is van más fajta,de az nem ilyen formájú) 

 

Ezek a mi személyes tapasztalataink, sok sikert! :)

Előzmény: Gica81 (36618)
zsufka77 Creative Commons License 2012.12.27 0 0 36619
Sziasztok!Nagyon rég jártam itt,ezért most most mindenkinek Boldog Karácsonyt,és egészségben örömökben gazdag Boldog Új évet kívánok!
Ma voltunk a házi orvosnál és nagyon meg ilyesztett hogy a kislányom feje lapos két oldalt,és a homlokánál csúcsosodik.A kutacsa már be fort,igaz még vékony a csont mert van egy pici mélyedés de kemény nem puha.Mászik fell áll és lassan el indul magától,
14 hónaposok vagyunk.
Az lenne a kérdésem hogy ha baj lenne a fejecskéjével az miben látszódik meg.
Nagyon meg ilyesztett a doki.Ténleg hosszúkás feje van,de én nem veszek észre rajta semmi változást.Lányok tapasztalat e téren?
Gica81 Creative Commons License 2012.12.26 0 0 36618

Szia!

Most éppen a Philips Avent 3 fokozatban fordítható cumiját próbálom ki.Van,hogy az 1-es fokozaton is párat rászív és jóízűen lenyeli,da van hogy a 3-as fokozaton ami szinte folyik még a kis száját sem formálja rá nemhogy szívni akarná.Meg pár korty után várja,hogy szinte lefolyon a torkán a tápi.Van aki azt mondja,hogy még erősödnie kell és akkor majd nem fárad el pár korty után és akkor majd megtudja inni rendesen az üvegből.Mert ha nem tudna szívni akkor amit egymaga megiszik azt sem tudná csak nagyon elfárad.Most kiakarom majd próbálni a gumi fogszabályzós cumit mivel az puhább hátha bejön neki.

A kórházban is a P.A. cumit próbáltuk megszoktatni vele,mert majdnem végig orrszondája volt és a nővérek csak szondázták az utolsó előtti napig.Azóta meg mindenféle módon segítek neki megenni a cumisüvegből az adagját.Egyetlen nővér volt aki megetette,de azt még nézni is rossz volt.20 volt az adagja Ő meg 50-et letuszkolt a torkán úgy,hogy szegénykém majdnem megfulladt és közölte,hogy ez a gyerek tud enni holott még csak a kis száját sem mozdította.Rémálom volt!Utána Én küszködtem vele nehogy megint azt csinálják vele.Köszönök minden segítséget!

Előzmény: rollller (36617)
rollller Creative Commons License 2012.12.26 0 0 36617

haho, milyen cumibol etetsz? nem lehet, hogy a korhazi bocicumira szokott ra, es abbol folyik, es tenyleg nyelni kell? mert akkor erdemes nagyobb luku cumira valtanotok pl

Előzmény: Gica81 (36616)
Gica81 Creative Commons License 2012.12.26 0 0 36616

Sziasztok!

Kellemes Karácsonyi Ünnepeket szeretnék Kívánni Mindenkinek!

Nagyon régen jártam már itt!Most olvasgattam vissza!

A segítségeteket szeretném kérni.Most érkeztünk haza a kisfiammal és nagyon sokat szenvedünk még a cumisüvegből való evésnél is.Szinte alig akarja kiszívni belőle a tápit.Mert sajnos tápszeres lett.Ébresztgetem,gyógytornász által bemutatott szájtornát csinálunk de van hogy egyáltalán nem akarja szívni csak várja,hogy nyelnie kelljen.Van valakinek valamilyen ötlete,hogy még mivel tudnám noszogatni,mert már teljesen kétségbe vagyojk esve,hogy sosem fogja megenni egyedül az adagját.

Első kisfiammal is sokat szenvedtünk emiatt.Most Gergőnél újrakezdtük csak nála még a szopóreflex sem volt kialakulva amikor megszületett.Ha olyanja van akkor egyedül is szívja de ha nem akkor egyáltalán nem.

Mindenféle segítséget megfogadok csak segíthessek neki!

Válaszotokat előre is köszönöm!

Minden jót kívánok a Kis Harcosoknak és a Családjaiknak is!!!

Bibike0714 Creative Commons License 2012.12.25 0 0 36615

Kellemes karácsonyt kívánunk!

 

sunoir Creative Commons License 2012.12.25 0 0 36614

Sziasztok!

 

Békés, boldog karácsonyt kívánunk Mindannyiótoknak!

 

Ezúton szeretném megköszönni azt a rengeteg támogatást és jótanácsot, amit Tőletek kaptunk a nehéz időszakban!

 

Móric 1 éves múlt, és szerencsére minden rendben van Vele! Ez köszönhető a Gondviselésnek, a sok-sok szeretetnek és néha bizony a nem kevés áldozatnak; de MEGÉRTE!

 

Móric 2011. december 9.

25 hét/ 5 nap

855 gr és 30 cm

 

Móric 1 évvel később

2012. december közepén

6300 gr és 68 cm

ezot Creative Commons License 2012.12.24 0 0 36613

BÉKÉS, BOLDOG KARÁCSONYT MINDENKINEK!!!!!

nikol 77 Creative Commons License 2012.12.23 0 0 36612

NAGYON BOLDOG ,BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNUNK MINDENKINEK!

kedveske240 Creative Commons License 2012.11.15 0 0 36609

ez szuper jó... :) ez a "kérte és kérte" ismerős nekünk. :) ráérzett a rágás ízére a kisfickó!

Előzmény: GordonAnyu (36608)
GordonAnyu Creative Commons License 2012.11.15 0 0 36608

Ma vettem bulátát és kölesgolyót. Egy egész buláta mindeféle öklenddezés nélkül eltűnt, ezen felbudúlva a mai ebédet darabosan adtam (12hós üveges HIPP) és úgy ette, mintha ez lenne a világ legtermészetesebb dolga. :D délután meg kölesgolyót nasizott, egy egészet bekapott és kérte a kövit és kérte és kérte.... :DDD Remélem nem alussza ki magából ezt az új szokását. :)))

Előzmény: kedveske240 (36606)
kedveske240 Creative Commons License 2012.11.14 0 0 36607

ja azt elfelejtettem, hogy 2 alsó foga van, de azóta eszik így pépes/darabos dolgokat, mióta az első kibújt.

kedveske240 Creative Commons License 2012.11.14 0 0 36606

Ne egyből próbáld a szilárdat, vagy nem tudom mennyire szilárdat szeretnél. Eleinte kézbe adható dolgokkal próbálkozz, pl nasiként a buláta, kölesgolyó jó kezdet. A kukorica kukit minden gyerek imádja... :))) Ha ez megy, akkor próbáld utána a főtt répát, főtt krumplit, darabka banánt amit megtud fogni és tetszhet neki, hogy tudja rágcsikálni és egyél vele Te is, lássa, hogy az amit a kezébe adtál, az mire való: "játszatok".

Aztán ha ez ok, akkor kezd a főzit kicsit darabosan adni, a rizst nem turmixolni, a krumplit/főtt dolgokat csak villával összetörni, a tésztát is én úgy adtam, hogy a zöldséges részt kicsit összeturmixoltam, a tésztát meg felvagdostam kicsire, hogy rágja. Mi valahogy így csináltuk. Most ott tartunk, hogy akkor eszik szívesen, ha tud rágni, de még mindig van a pépes rész és abban vannak a darabkák, a hús miatt amúgy is muszáj turmixolnom, azt még nem tudja megrágni, sehogy sem.

 

Meg én nagyon sokat adtam neki almát, egy egészet, úgy egyben meghámoztam és odaadtam neki, nem ülve vagy ilyesmi, hogy most akkor szigorúan etetőszék és eszünk, hanem hogy úgy játszon vele, ismerkedjen. Így kicsit játszott, megtalálta az almát és nyammogott rajta, majd megint játszott, észrevette, spuri, kicsit rágcsika, köhögés (Anya infarktus) :), majd megint játék. Így volt, hogy szinte a magházik lerágta egy délelőtt... :) Utána lehet felmosni, mert minden tiszta nyálas alma, de ő imádja ezt és ez a legfontosabb...

Előzmény: GordonAnyu (36604)
H_G Creative Commons License 2012.11.14 0 0 36605

Ez elég egyéni -- nekünk pl. sokat segített a kölesgolyó (ami kiindulásként keménynek tűnik, de a szájban egykettőre péppé olvad) -- de azóta már olvastam itt mástól, hogy náluk nem használt... Mindenestre a teljesen pépes után a teljesen szilárdra viszonylag hamar sikerült "rábeszélni" Lőrinckét, de a meglepetésektől (amikor az alapvetően pépesben felbukkan egy szilárd darabka) még hónapokig öklendezett.

 

Előzmény: GordonAnyu (36604)
GordonAnyu Creative Commons License 2012.11.14 0 0 36604

Anyukák! A Ti korababátok, hogy barátkoztak meg a darabos étellel? Gordon ha érzi, h nem pép van a szájába, be se csukja hanem tátto szájjal várja, h a nyála segítségével kicsurogjon a szájából. Egyes egyedül egy dolgot rág meg, a csokit. :O

fozsuzsi Creative Commons License 2012.11.13 0 0 36603

Hoztam egy kis előzeteset a Világnapi programból.

 

Rendezvényünkön részt vesznek a Peter Cerny Mentőszolgálat szakemberei, a Szegedi Újszülött Életmentő Szolgálat munkatársai, beszédet mond dr. Schill Beáta neonatológus és dr. Soós Andrea, a KORE jogi képviselője. Mesét mond Nyúlász Péter író, költő. Beszámolunk a „Koraszülött Ruhagyűjtés” elnevezésű projektünk eddigi alakulásáról, a gyerekek szórakozásáról különböző programokkal gondoskodunk.
A szakértők sátrában koraszülött gyerekek ellátásban jártas szakemberek várják az érintettek kérdéseit: dr. Sényi Katalin gyermekszemész, Bojti Andrea gyermekpszichológus, Bösenbacher Tímea fejlesztési tanácsadó, konduktor. A „Szülők a szülőkért” elnevezésű lelki segélyt nyújtó csoportunk képviseletében Stella Márti válaszol az érdeklődőknek. 
Sok szeretettel várunk minden érintett családot, mutassuk meg, ’miből lesz a cserebogár”!
Várjuk mindazokat is, akik szeretnének közelebb kerülni az apró hősök világához, segítenék őket az erőteljes életkezdésben.
Időpont: 2012. november 17. 10:00-12.00
Helyszín: Budapest, XIV., 56-osok tere (A Műcsarnok mögött)

ezot Creative Commons License 2012.10.31 0 0 36602

Szia Szambea!

 

Köszi, hogy írtál.Én itt közben végigjártam a gyógyászatikat, de nálunk korántsem voltak olyan segítőkészek, csak azt adják, ami a recepten van, patikákban dettó.Így marad a Junior méret, most adtam be a receptet, hétfőre hozatják meg, hát kiváncsi leszek...(ha hatalmas lesz, nem tudom, mit csinálok...)

 

Máté köszi, jól van(Ő az egyedüli, aki eddig nem betegedett le a családban!!!), és nagyon rosszcsont lett:) Ja, és csökkent a szemüvegünk 2 dioptriát:))--na, mindezt Pesten állapították meg, S drnő.Mert itt nálunk meg több dioptriát állapítottak meg...

Közösségbe még nem jár, nekünk az idei "tanév" még egyéni fejlesztés.

 

És Zsombi hogy alakul?

Előzmény: szambea (36599)
Betty Szentes Creative Commons License 2012.10.31 0 0 36601

Annyi,hogy a vastag csövet,ami végülis nem ér a babához,de azt kell sterilizálni!!!

Előzmény: Betty Szentes (36600)
Betty Szentes Creative Commons License 2012.10.31 0 0 36600

Sziasztok! Igaz vagyunk itt a szélrózsa minden irányából,de leírom,mégha kitiltanak is!
Ha valakinek ajánlják közületek,vagyis leghamarabb a mostanában hazatérő kisharcosoknak,hogy szerezzetek be otthonra nyákszívót,nekünk van,és egy csomó bontatlan/és ezáltal steril csövecske is!!nemsűrűn használtuk!9ezerért megvettük,és alig használtuk!!!Privátban beszélhetünk róla! :) Szívesen segítűnk,hisz tudjuk miylen költségekkel jár egy korababa! :)

szambea Creative Commons License 2012.10.30 0 0 36599

Sziasztok!

 

Mi berbero pelust kapunk javaslatra.

A junior van a javaslaton,de a gyógyászatiba megoldják a maxit nekünk.

Egyébként a maxi nem közgyógyos...

 

Hogy alakul Máté?

Jár közösségbe?

 

Előzmény: ezot (36590)
fozsuzsi Creative Commons License 2012.10.30 0 0 36598

kabipo Creative Commons License 2012.10.27 0 0 36597

Korababáknál gyakori, hogy kicsit nyitva marad, időre született babáknál elvileg születés elött záródik.

Előzmény: nikol 77 (36591)
Bibike0714 Creative Commons License 2012.10.27 0 0 36596

De jó!! szupi,hogy már otthon van a kispasi :))

és még szuperebb,hogy cicizik is :)

Boldog babázást!

Előzmény: nikol 77 (36591)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!