Keresés

Részletes keresés

AmoSH Creative Commons License 2005.03.04 0 0 137
Üdv Novoflex guruk! A tavaszra, nyárra tervezem egy nagyobb tele beszerzését, és az ebay-t nézegetve igen szimpatikus lett ez a pisztolymarkolatos Novoflex, 400/5,6os fejjel. A marokal és gépváz között van ahol, egy tubus, van ahol egy harmonikakihuzat van. A kihuzattal gondolom lehet csökkenteni a min. fókusztávolságot. Vagy van valami más előnye is? Ide egy spéci Novoflex kihuzat kell, vagy bármelyik másik Novoflex kihuzat is beaplikálható?
guzzy Creative Commons License 2004.10.25 0 0 136
Mondom megyek a héten probára...  :)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.10.25 0 0 135
eladó

novoflex "c" sorozatú fotópuska
-pistoly (test, válltámasz)
-noflexar 5.6/400 abszolút hibátlan lencsékkel+védőszűrő
-elektromos (nikonhoz) és eredeti mechanikus kioldózsinór
-eredeti novoflex kétszerező konverter
-nikon bajonett csatlakozás

mindezt összesen 80 ezerért árulom

tapasztalat

kis gyakorlattal autófókuszt (jobbfélét) elérő élesreállítási sebesség
cserélhető fej (lehet rá kapni 8/600 noflexart, 5.6/400 ill. 6.8/560 leica telyt fejeket, csak itt 1000 euro körüli árakról beszélnek)
örök darab
az 5.6/400 fej borotvaéles rajzú (3 tagú akromát)
azért egy kicsit szokni kell, de a legkiforrottabb "puskaobjektív" rendszer
elsősorban röpképekhez, cserkelő (vadász) fotózáshoz, de állványrögzítéssel bármihez.
ha érdekel
nézd meg a soósnál és ha vevő lennél akkor megegyezünk.
további kérdésekre szívesen mélben: motis@freemail.hu

puffin
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.10.06 0 0 134
no...:-)
Előzmény: papugaja (133)
papugaja Creative Commons License 2004.10.06 0 0 133

Végre egy kép!

 

Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.09.21 0 0 132
válasz ment
Előzmény: papugaja (131)
papugaja Creative Commons License 2004.09.21 0 0 131
Küldtem mélt.
Előzmény: papugaja (130)
papugaja Creative Commons License 2004.09.21 0 0 130
Én is "új" vázzal nyomulok, egy EOS 100-zal. Sokkal jobb a hangja, mint az 50-nek, de kellett rá operálnom egy elekrtonyos csatlakozó aljzatot. Komolyan mondom, majdnem olyan mintha gyárilag lenne rajta, baromi büszke vagyok magamra.
Aztán frissiben ki is mentem cserkelni vele, és megint úgy jártam, hogy túl közel kerültem: a genyó kis őzgida heverészett a fűben amíg én a sutát akartam becserkészni egy elhagyott tanya mögött, és eccercsak feltápászkodott méterekre előttem ez a kis szemét. Addig azt hittem hogy egész másutt van.
Szóval lebuktam.
Előzmény: Alpha Lyrae (128)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.09.21 0 0 129
és ha már beszélgetünk. mostanság nagy adásvételben vagyok/voltam. 28-70 tokina atx pro II el - tamron di 17-35 lett. 2.8/300 orosz el...4/100-300 ex sigma lett...novoflex nem ment el:( :)...de a hét végén hegyekben voltam és bár a szigma nagyon szimpi, cserkelésre még mindig jobbnak találom a novoflexet, úgyhogy adok neki még egy-két hetet eladódni és szépen hazahozom:)
ja és a sátor...a napokban gyön
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.09.21 0 0 128
na tényleg! itt is rinyáltam már erről az rt-s dologról. a dolog annyiban változott, hogy akkor egy erősen használtat (markolat nélkül) sikerült valamelyik topiktárs segítségével felkutatni, most meg egy teljesen újszerűt hozzávaló markolattal együtt.
köszönet érte Ctrab-nak!!!
Előzmény: papugaja (127)
papugaja Creative Commons License 2004.09.21 0 0 127
"maradok nikonos. ez fix"
Szóval mi fix? : )
Előzmény: Alpha Lyrae (125)
garfieldka Creative Commons License 2004.08.24 0 0 126
Szevasztok, a 300D oldalon sűrűbben vagyok, onnan invitált egy társatok, hogy itt is írjak a Magic Ball-ról. Ott ugyanis vajmi kevéssé értették ennek a lényegét, kóstolgatni kezdtek, mi az, hogy háromlábú állványon a gépet tetszés szerint svenkelem és fotózok - mondjuk kerékpárversenyt. Mert biztos hozzá vannak szokva a háromutas fejek három rögzítőkarjához. Ti akkor értitek, mennyire klassz, hogy egy csavarral bármilyen helyzetben rögzíthető a gép. Sport, színpadi események és makró fotózáshoz használom. Nekem a legkisebb van. Amit itt olvasok, kicsit távoli tőlem, ezeket az obikat csak mint műszaki érdekességeket ismerem. Viszont van pár Novoflex spéci állvány talajközelli fotózáshoz és egyebek, amikről ha kértek, tudok leírást és árakat adni Euroban. Itt ritkán vagyok, inkább keressen akit érdekel emilben.
Előzmény: manicminer (8)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.08.01 0 0 125
szia papu
hát vagy 10 napig nem voltam gép előtt.
"sántikálok"..hát mindig akad valami újabb "hülyeségem"
EOS RT
maradok nikonos. ez fix, de hosszú távon azért nem biztos :-)
anno vettem egy orosz barkácsolású nikon-f eos baj. átalakítót...ez a 10D körüli lángolás időszaka. no nem azért kell az rt, hogy mindenképpen használni tiudjam a gyűrűt. természetesen nem.
ok? megvan a nagy nikon telém (3.5/400), amibe azóta is szerelmes vagyok. nagyon sok jó képet köszönhetek neki. a faxom viszont tele van a (z egyébként szintén szeretem kategóriás) nikon f100 tükörfelbaszódásával. bazi faállvány+bazi videofej...a lencse kb. a súlypontjában....a videofej karja a gép segge alá feszítve....és bazze ez a kurva tükör még így is akkorát ver, hogy látom a keresőben, hogy a combo "beleng"...
ezért gondolkodtam igazán "igényes helyzetekre" egy állítólag kurva olcsón beszerezhető, csak viszonylag ritka canon rt beszerzésén (az rs az drága, de szép....szóval az nem)
hát ennyi az újabb sántika története.
kapcsford
jel
üdv.
lyrapuffinalfa
p.s. majd küldök néhány képet is.
papugaja Creative Commons License 2004.07.09 0 0 124
Elkészült!

A hétvégén tesztelem.
Előzmény: papugaja (122)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.06.17 0 0 123
hehe:-)
Előzmény: papugaja (122)
papugaja Creative Commons License 2004.06.17 0 0 122
A Novoflex szűrőfiókon sincs forgató mechanizmus, de fogok rá barkácsolni!
Előzmény: Alpha Lyrae (120)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.06.17 0 0 121
hmmm hát ez lenne az! és láss csudát a nikoné olcsóbb (gondolom a heliopan üveg, meg a novoflex sajátos üzletpolitikája)...így maradok a kívül beforgatom, beleteszem verziónál. ezt ha minden igaz megúszom egy ötösből.
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.06.17 0 0 120
hát holderem még csak-csak van....az a csarvar a tetejükön csak rögzít. a tekerős (amit a nikon csinál méregdrágán) úgy néz ki mint ezek csak két kis fogaskerék áttétellel kívülről tudod forgatni a polárt, így változtatva a depol. mértékét.

hát igen. jó a hasonlatod:-)

Előzmény: papugaja (118)
papugaja Creative Commons License 2004.06.17 0 0 119
No, megtanátam a Novoflex szűrőt is:
http://cgi.ebay.ca/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=3802512548&category=15217

Dehát azért ennek is 100$ vót a kikiáltási ára (minimálár meg kituggyamennyi), oszt nem is kapkodták el hirtelen.

De az is oda vagyon írva, hogy bizony forgatható.
Az új ára viszont horrible.
Bár mintha ez hosszabb lenne, mint a Nikonok...

Előzmény: papugaja (118)
papugaja Creative Commons License 2004.06.17 0 0 118
"melyiket tartanád meg"
Ez a zsidó esete az ingyen disznóhússal.

Hanem kuksizz ide:
http://cgi.ebay.ca/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=29971&item=3821186498&rd=1&ssPageName=WD1V
meg ide:
http://cgi.ebay.ca/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=48556&item=3821677006&rd=1&ssPageName=WDVW
meg ide:
http://www.pacificrimcamera.com/catalog/cf33.htm
meg ide:
http://www.brooklyncamera.com/inventory/nikon.shtml
gelatin filter holderek rakásra.
Ezeken is van tekerentyű, de nemtom hogy tud-e forgatni vagy rögzítő funkciója van...

Asszem talán ADORAMA-nál van polárszűrő, de 200 dolcsi...

Előzmény: Alpha Lyrae (117)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.06.17 0 0 117
az arsattal semmi gondom, sőt éppen a novoflex meghirdetésével döntöttem úgy, hogy inkább azt tartom meg (nehéz döntések voltak ezek...ha anno okosabb vagyok, akkor eleve a 3.5/400-ra gyúrok és megspóroltam volna 1-2 plusz kört. másfelől a novoflexet nem bánom...most, hogy beszélgetünk róla, már megint elbizonytalanodtam. sok helyzetben ennél praktikusabb, könnyebb, jól használható objektívet nem ismerek)

jó, hogy említetted a novoflex 39 polár for nikon, mert nekem is úgy rémlik, hogy ők is barkácsolnak effélét (persze gondolom nem adják olcsón)

őszintén. te a kettő közül (arsat 2.8/300...nehéz, de fényerős vs. novoflex pisztoly) melyiket tartanád meg?

üdv.
puffin

Előzmény: papugaja (116)
papugaja Creative Commons License 2004.06.17 0 0 116
Aj-aj!

Látom az adok-veszekben, hogy már döntöttél is. :((

Az eladásról nem akarlak lebeszélni, az indokaidat megértem, ha tehetném én is nagyobb fényerejű, AF-es IS-es obit szereznék... Egyelőre azonban a nyaralás érdekében a csendesebb váz (EOS-100) beszerzését is el kell halasztanom.

Az amcsi íbéjen több alkalommal láttam 39-es, Nikon teleobihoz való fiókos Novoflex (! :)polárfiltert. Sajnos nem mentettem el az oldalt, így most nemtom, hogy ki árulta, pontosan mihez való, és mennyire tartotta, de sztem ez lehet az, egy kis fémtekerentyű van a tetején.
Talán még mindig nem kelt el, ha újra felbukkan szólok.

Tegnap újra széjjelszedtem és alaposan megnéztem a Novoflex szűrőfiókomat: egy 45-ös filtert kell szereznem bele. Noviszont hát igen, a polárfilter 2 blendés lefogása az 5,6-ból eléggé megérződik, a 3,5-ből talán még nem vészes.

Egyébként találtam egy meglepően jó állapotú HAMA 49-es lineárist a lomtáramban, de gondolom már nem aktuális.

A Kenko 1,5x meg vinyettálja a sarkokat, így aztán nem fogok vesződni az átalakításával, inkább eladom.

Az Arsattal mi a hiba?

Előzmény: Alpha Lyrae (115)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.06.16 0 0 115
na mesélek, de keveset vagyok itthon ezért csendeskedek.

sok gond. az a helyzet, hogy egy kicsit túlcsordultam lencseileg. a sztorit ismerheted. nikon 3.5/400 ebayról. előtte 2.8/300 arsat, előtte a jó öreg novoflex. csakhát a nikoncső mindkettőt kiütötte, ezért (súlyosbodó anyagi szempontok miatt) a másik kettő közül az egyiket el kell (fogom) adni. csak bármelyik ujjamat harapom fáj egy kicsit. praktikus szempontok hol a novoflex mellett szólnak, hol meg meg ellene...na erről ennyit.

a tex eredetileg jó beruházásnak tűnt, de meg sem gondoltam, hogy a nikon kályhacső+2x kombi mellett eszembe sem fog jutni a használata.

szűrő, de nem 49 hanem qrva 39. meg sem gondoltam, hogy mibe ütköztem. szóval itt a nagy nikkor hátsó szűrőfiókkal. (úgy vettem, hogy van rajta egy 122 mm-es eredeti nikon frontlencsevédő sky szűrő (maga egy vagyon) és kaptam hozzá a kis 39-es hátsó skyt is. természetesen ez utóbbit nem használom. na mondom rakok bele egy polárüveget. egy nagyszerű természetfotóssal beszéltem, hogy ő is barkácsolt ilyet, úgyhogy egy gagyi polárt lecsiszoltatott. na mondom ez nem lehet gond (a nikon ehhez gyártott polárja, ami kívülről forgatható cca. 60-65 ezer)...nosza a 39mm-esből üveg ki, hama polárból üveg ki. az ötödik optikus elvállalta, hogy lecsiszolja 39mm-re. és persze bejött amit jósoltál. a hama (fólia szendvics típusú) szépen szétvált és a fólia megsérült.
na akkor elkezdtem kavarni.
a dolgok mai állása szerint 1. magyarországon optikai minőségű polárfóliát gyakorlatilag nem lehet kapni :-(
2. ezt a kurva 39mm-es polárt a nikonon kívül senki sem csinálja (kivéve a bw, de ő is aranyárban, illetve a hoya-nak is van a termélistáján, de itthon nem kapható...meg egy két ritka leica meg hasonlók)
3. a faxom tele lett, ezért úgy döntöttem, hogy továbbra is a csiszolással próbálkozom, de mint kiderült a fólia szendvics típusú polárokat nem lehet, ezért most ott tartok, hogy kerestem egy olcsó, de üvegre integrált polárt (cokin 49). ezt fogom lecsiszoltatni.

elvi probléma a használat, kérdezte is majdem, hogy már előre röhög, hogy fogom forgatni. a válasz egyszerű: sehogy. eleve olyan pozícióban rakom, be, hogy depolarizáljon (hiszen ehhez kell), ha pedig a lencsét 90 fokkal elforgatom, akkor értelemszerűen a fiók ki, szűrő szintén elforgat és ok. kicsit babrás lesz, de nem szörnyű és madárfotónál határozottan érzem (a tollazat jelentősen reflektál, olykor eltűnnek a részletei) a szükségességét.

hát röviden :-) ennyit. aztán ha rábukkanok valahol egy olcsó 39-es szűrőre akkor a kis nikon szűrőnek visszaadom az eredeti üvegét.

p.s. beszélj le a novoflex eladásáról :-)
minden jót ombre

ja igen. a említett természetfotós azt is mondta, hogy nem kell hátra a csúcsminőségű bw-t vagy heliopant (most vettem egy sky heliopant 1000 forintért :-).. belepakolni, mert a hátsó eldugott helyen a reflexiók sokkal kisebbek, mint a frontlencsék előtt alkalmazottaknál.

Előzmény: papugaja (114)
papugaja Creative Commons License 2004.06.16 0 0 114
Ha te nem, akkor én:

Sajna azt kell mondjam, hogy a TEX2 /pillanat nem reális számomra, mert nyaralásra kuporgatok.

Ma lesz kész egy tekercs Velvia 100, amin vannak Novo+Kenko 1,5x SHQ tesztképek.
Ha beválik a Kenko, megtartom, csak egy kis faragást kell elvégezni a bajonetten, hogy a váz manuál obinak higgye (merhogy a Novoflex ugye az, oszt nem kap rajta keresztül elektronyos visszajelzést >> fejreáll).
Ha nem válik be, elpasszolom.

Látom, hogy 49 mm-es polárszűrőt akarsz szerezni. Csak nem a szűrőfiókba?
Én is dolgozom ilyesmin, sikerült is az eBayről óccsóért szereznem egy üres szűrőfiókot. Már azt is kiagyaltam, hogy hogyan lehet egy normál polárszűrőt beleapplikálni úgy, hogy kívülről is forgatható legyen.
Abban szinte biztos vagyok viszont, hogy szétszedni nem érdemes egy polárt, mert két üvegréteg közt van egy szűrőfólia, és ha ezek szétválnak, fújhatod.
A szimpla polárfóliának viszont szvsz semmi tükröződésmentesítése nincs, ez egyrészt további fényveszteséget, másrészt kósza féneyket és kotratsztcsökkenést eredményezhet. Nem beszélve a kényességéről és a nehézkes alkalmazásról.

Előzmény: Alpha Lyrae (112)
papugaja Creative Commons License 2004.06.14 0 0 113
Mi bánt? Gyere mesélj...
Előzmény: Alpha Lyrae (112)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.06.02 0 0 112
papu ombre. ha gondolod keress itt vagy magánban tex2x ügyben. ell kell adjam (nagyon jó áron)..ha érdekel megmondom mi a gondom véle, de lehet, hogy az nálad nem gond.
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.05.22 0 0 111
sajnos nem tudom a reális second hand árakat.
nézd meg az ebay.com de méginkább az ebay.de árakat...ez jó lehet kiindulási alapnak. erre tegyél 10-20%-ot (persze állapot függően)
...azt tudom, hogy a novoflexek leica fejjel horrible áron (1500-2000 euro) mennek, pedig a saját 5.6/400-as noflexar fej is nagyon ott van ahol lennie kell.
nekem "C" van.
üdv.
lyra
Előzmény: VARJÚ (110)
VARJÚ Creative Commons License 2004.05.22 0 0 110
Szia Lyra!

Köszi a választ, de azt hiszem ezt kihagyom és mégiscsak megválok a novoflextől... :(

Mennyi lehet az 5,6/400-as Novoflex "D" reaális ára (2x extenderrel, Nikon és M49 gyűrűvel)?

Varjú

Előzmény: Alpha Lyrae (109)
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.05.04 0 0 109
Szia Varjú

…idézet Njani leveléből…

„Mátrix chip beépítésével összesen két ember foglalkozik a világon. (A Nikon Magyarország meg sem értette, hogy mit akarok.) Én Rolland Elliottal csináltattam meg.

http://home.carolina.rr.com/headshots/Nikonhome.htm

Így kell leszedni a 3.5/400 bajonettjét
http://home.carolina.rr.com/headshots/Nikonpages/400mm%20f3.5.htm”

….de félek attól, hogy ez a novoflex esetében nem működik 

Soma

Hát igen ki hogy méri. Én a nagy „durrangatós” estét egy csendes erdő sarkában töltöttem fülemülék, poszáták meg mindenféle zajos madár társaságában. Nem hiányzott a nyüzsi, de ez a kiherélt csatlakozás sem. Szigorúan off és szvsz….

Előzmény: VARJÚ (106)
hsoma Creative Commons License 2004.05.03 0 0 108
áá.: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=48556&item=3813660578&rd=1
Üdv: hsoma
Előzmény: VARJÚ (106)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!