Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2017.05.19 0 0 1532
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.17 0 0 1531
hgabi84 Creative Commons License 2017.05.14 0 1 1530

"If you can use ESET Smart Security then use it. It protects better against Filecoders as its network scanner can block communication with attacker's servers and thus prevent encryption." -> Eszerint nem szükséges számodra.

Előzmény: nighttrain (1529)
nighttrain Creative Commons License 2017.05.14 0 0 1529

Ez tök jó, de ha van internet securityje valakinek, akkor nem fogják zavarni egymást? Nekem pl Eset smart security van, amellé is feltegyem?

Előzmény: hgabi84 (1528)
hgabi84 Creative Commons License 2017.05.14 0 0 1528
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.14 0 0 1527
Előzmény: Törölt nick (1526)
Törölt nick Creative Commons License 2017.05.12 0 0 1526
hgabi84 Creative Commons License 2017.04.19 0 0 1525

Üdv.!

 

Avast és AVG helyett Bitdefender erősen javasolt. Vagy az itt lévő teszteredményből valamelyik másik TOP-terméket, pl.: még az Avira is megbízhatóan viselkedik. Sok vírusirtóprogram, mint pl.: sajnos az Avast sokkal inkább árt a számítógép rendszerének, mint használ.

 

Továbbá futtasd még végig a Malwarebytes, a TrojanRemover és a GMER speciális programokat is, hogy kiszűrd az esetleges rejtett betolakodóidat.

 

Sok sikert!

Előzmény: Gerilla01 (1523)
NevemTeve Creative Commons License 2017.04.08 0 0 1524

Csökkentett módban is megpróbálhatod törölni az EXE-t.

Előzmény: Gerilla01 (1523)
Gerilla01 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 1523

Köszi. Igen Avast volt. De hirtelen felindulásból letöröltem, mert láttam, hogy hozzáköti. Felraktam az AVG vírusirtót. És most a feladatkezelőben ugynúgy ott van ez a .exe és most az AVG-hez köti. Igaz cpu most 0 mellette, de a memóriát használja. Leállítani nem lehet, azt írja hozzáférés megtagadva. Kitörölni szintén nem tudom a mappájából.

 

Hagyjam a francba szerinted?

Előzmény: Törölt nick (1522)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.08 0 0 1522

Először is, tegyél fel a böngésződbe egy WOT-ot (Web of Trust).

A www.mywot.com oldalról tudod telepíteni. A keresőtalálatok nagy része hamis víruskergető oldalra visz, ezeknél a WoT piros ponttal jelzi, hogy az oldal veszélyes lehet.

 

A kérdéses program része az Avast Antivirus programnak, teljesen természetes, hogy bekerül a szervizek közé. Itt vannak az infok róla. Keresd meg az aswidsagenta.exe-t az alábbi könyvtárban, aztán jobb egérgomb, properties, és a details fülön nézd meg a kibocsátó céget.

 

aswidsagenta.exe is part of Avast and developed by AVAST Software s.r.o. according to the aswidsagenta.exe version information.

aswidsagenta.exe's description is "avast! Identity Protection Service"

aswidsagenta.exe is digitally signed by AVAST Software s.r.o..

aswidsagenta.exe is usually located in the 'C:Program FilesAVAST SoftwareAvastx64' folder.

Előzmény: Gerilla01 (1520)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.08 0 0 1521

Avast-ot használsz?

Előzmény: Gerilla01 (1520)
Gerilla01 Creative Commons License 2017.04.08 0 0 1520

Bekaptam egy vírust(?), és nem tudom mi a megoldás. Magyar oldalon nem találtam semmit, angolul rengeteg találatot kidob rá, de az angolom kopottas.

 

Feladatkezelőben feltűnt egy aswidsagenta.exe fájl, leírásban a vírusirtóhoz köti. De bármilyen vírusirtót teszek fel, jön vissza vele. 

Előzmény: Törölt nick (1519)
Törölt nick Creative Commons License 2017.04.08 0 0 1519

Remélem.

Miért kérded?

Előzmény: Gerilla01 (1518)
Gerilla01 Creative Commons License 2017.04.07 0 0 1518

Hali

Valaki követi még ezt a topikot?

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.28 0 0 1517
Törölt nick Creative Commons License 2017.03.21 0 0 1516

http://www.digitalhungary.hu/e-volution/Modszert-valtott-az-ismert-zsarolovirus/4052/

 

Átgondolt stratégiát választott az egyik legelterjedtebb zsarolóprogram, a TorrentLocker. Ezúttal feltört Dropbox fiókokon keresztül igyekszik megfertőzni a megtévesztett felhasználók számítógépét.

A legújabb TorrentLocker variánsok viselkedése hasonló a korábbi típusokéhoz, ám hatékonyabb úton, és becsomagolt formában igyekeznek beférkőzni a vállalati rendszerekbe: a felhasználó nem e-mailben kapja a fertőzött csatolmányt, hanem egy Dropbox linkre feltöltött, számlának vagy fontos üzleti dokumentumnak álcázott, tömörített fájl formájában. Mivel a szervezetek világszerte rendszeresen használják a Dropbox szolgáltatását, így jóhiszeműen kattintanak rá a megbízhatónak, legitimnek látszó oldal linkjére. Az így letöltött JavaScript fájl (JS_NEMUCOD) valójában egy zsarolóvírus, ami egy óvatlan kattintással már települt is a számítógépre. A Trend Micro adatai szerint a kiberbűnözők elsősorban munkanapokon küldték ki a megtévesztő e-maileket, többnyire reggel 9 és 10 óra között, amikor az alkalmazottak a legnagyobb arányban nézik át a levelezésüket.

Egy milliárdos veszteség

Az észlelt esetek 36 százaléka Németországban, 29 százaléka Norvégiában, 11 százaléka pedig Spanyolországban történt. A Trend Micro tájékoztatta a Dropbox biztonsági csapatát az incidensekről, melynek következtében az eddig azonosított fiókokat már le is tiltották. A mostani esetek is azt mutatják, hogy ez a tendencia 2017-ben tovább fog növekedni, így a vállalatoknak minden eddiginél jobban megéri előre felkészülni a zsarolóvírusok kivédésére. A Trend Micro nemrégiben közzétett jelentése szerint 2016-ban az új ransomware-családok száma 752 százalékkal növekedett, és ez összesen mintegy 1 milliárd dolláros veszteséget okozott a vállalatoknak világszerte.

Törölt nick Creative Commons License 2017.03.09 -1 0 1515

Féloff

 

 

Vajon hány kibertámadást próbált a CIA az oroszokra kenni, miközben valójában ők csinálták?

 

http://magyaridok.hu/kulfold/wikileaks-het-legfontosabb-pont-cia-meghekkelt-dokumentumaibol-1475287/

 

IDEGEN ZÁSZLÓ ALATT
A leginkább irritáló leleplezések egyike az, hogy a CIA a kibertámadásokat idegen zászló alatt hajtotta végre, azaz úgy, mintha a tettes Oroszország vagy más ország lenne. (Megjegyzés: ez az aspektus hiányzik leginkább a természetesen nagyon szabad fősodratú nyugati médiabeszámolókból.)
FRANKFURT
A WikiLeaks-ben nyilvánosságra hozott titkos CIA-dokumentumokból látható, hogy az amerikai titkosszolgálat nyilvánvalóan Frankurtban fedett bázist működtet az európai, közel-keleti és afrikai hekker-műveleteihez.
NULLADIK NAP
A nyilvánosságra hozatal első része – „Nulladik nap” – bemutatja a CIA globális, fedett hekkelő programjának hatósugarát és irányát, valamint a rosszindulatú szoftverek volumenét. A célkeresztben többek között az Apple iPhone-ja, a Google Androidja, a Microsoft Windows-a, de a Samsung tévé is áll, amely utóbbit rejtett mikrofonná alakítják.

Mantis Screamer Creative Commons License 2017.01.31 0 0 1514

Nem, bár nem is tudtam teljesen kihámozni hogy micsoda. De nem volt semmi gyanús előtte nagyon régóta.

Előzmény: Törölt nick (1513)
Törölt nick Creative Commons License 2017.01.31 0 0 1513

https://www.wordfence.com/blog/2017/01/gmail-phishing-data-uri/

 

Ilyesmire nem emlékszel kicsit korábbanról?

Előzmény: Mantis Screamer (1512)
Mantis Screamer Creative Commons License 2017.01.30 0 0 1512

Kaptam egy ímélt a gmailra hogy új eszközről léptek be, én voltam-e ? Mondtam hogy nem. Jelszót változtattam ott. Aztán a fészbukon egyes chat-ek nem működtek, mintha letiltottak volna, de az illetők azt mondták nem. Jelszót változtattam és arra hogy "kilépés az összes eszközről" igent mondtam. Soha nem is léptem be fészbukra csak erről a gépről, ha még volt valamiről belépés az nem én voltam. Most a   chat-ek megjavultak. Hekkeltek ? És most már jó ? Vagy az egész gép veszélyben van ? Ingyenes avast van fönn, az akkor kiírta hogy blokkolt egy támadást, utána 2x lefuttattam de azon kívül hogy nem optimális az erőforrás vagy számítógép sebesség vagy mi, mást nem talált.

Okoronko Creative Commons License 2016.12.12 0 0 1511
Törölt nick Creative Commons License 2016.12.07 0 1 1510
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.30 0 0 1509
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.17 0 1 1508

Csökkentett módban kicsit nehezebb programot eltávolítani és telepíteni, kell hozzá egy kis beállítgatás.

 

Esetleg létezik olyan, hogy boot idejű keresés, alternatívaként a BootCD-s helyett, az Avast tud ilyet.

 

 

Antivirus Live CD lelőhelyek:

 

https://www.google.hu/webhp?q=antivirus%20live%20cd

 

 

https://www.lifewire.com/free-bootable-antivirus-tools-2625785

 

Előzmény: NevemTeve (1507)
NevemTeve Creative Commons License 2016.11.17 0 0 1507

Ilyen állat nincs. Olyan van, hogy BootCD-ről futó víruskergető. Legutóbb, mikor ilyen kellett, a Chip DVD mellékletén találtam Kaspersky-ből ilyet.

 

PS: 'csökkentett mód'-ban próbáltad ugyanezt?

Előzmény: Törölt nick (1506)
Törölt nick Creative Commons License 2016.11.11 0 0 1506

Hali

tudtok valami online viruskeresot?

van ingyenesem de valamit bekaptam es nem enged telepiteni,torolni dolgokat.

esetleg format lesz a vege.....

en vagyok a rendszergazda de ugysem ferek mar dolgokhoz

 

Törölt nick Creative Commons License 2016.11.01 0 0 1505

1504. sz hsz. WoT szerint very poor besorolású oldalra visz!

 

Ulerpotro Creative Commons License 2016.11.01 0 0 1504

utóbbi zsarolóprogramok vírusok szaporodnak, mint a gomba eső után. Most ez nagyon veszélyes Thor a vírus, itt egy leírás http://myspybot.com/thor-virus-files/. Továbbá, ezen az oldalon van egy leírás a többi antivírus megoldások és zsarolóprogramok tőlük.

rokkantagy Creative Commons License 2016.09.05 0 1 1503

Pláne, hogy csak emiatt regisztrált.:-(

Előzmény: Törölt nick (1499)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!