Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.17 0 0 2111

"Téves!

A szívmegállás után sokkal később következik be az agyhalál!"

 

Na ez a tévedés. Sokan az egyész életüket azzal élik le.

Előzmény: joy (2110)
joy Creative Commons License 2019.03.17 0 1 2110

Téves!

A szívmegállás után sokkal később következik be az agyhalál!
A keringés mesterségesen is fönntartható.
A szívműtétek alatt az agy zavartalanul műxik -altatásban sem áll le!- miközben a motor áll, mert épp szétszerelik, vagy kicserélik!
Az agyhalálból nincs visszatérés még akkor sem, ha a szív, és a többi belső szerkentyű zavartalanul műxik még egy ideig.
Agyhalál=/=kóma!!!

Előzmény: 6Boci (2106)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.03.17 0 0 2109

A vallás és a természettudomány határa szerintem a kvantuum összefonódás megfigyelésével lett meghúzva. Ui az laboratóriumi, megismételhető, korrekt mérés adatfeldolgozás eredménye, de ami abból következhet, hogy végtelen számú párhuzamos univerzum létezik, arra már a fizikus azt mondja, hogy ő azzal nem foglalkozik. Azért nem mert semmi értelme, az már nem az ő területe. Tehát nem is cáfol semmit, nem is bizonyít be semmit, nem is akar, nem is érdekli.

Előzmény: Rejtélyvadász (2108)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2019.03.17 0 0 2108

 

 

De, az is lehet, hogy hiába vizsgálja az ember a testi, agyi folyamatokat, mert akkor is csak "saját magát" vizsgálja, mint földi halandó. A test tulajdonságát. A lélek megfoghatatlan, követhetetlen, az ember számára. Legalábbis egyenlőre, illetve materialista alapon. Ha viszont a lélek a meghatározó, a lélek halhatatlan, akkor csak azt tudja követni az ember, amit a lélek akar, vagy enged, vagy szükséges megmutatni az anyagi világ számára az adott esetben. Illetve az a "hatalom" dönti el, aki a lélek fölött rendelkezik, felelős az "életbeli programért", hogy az mit akar.

 

Legtöbbször nem orvosi, illetve emberi beavatkozásra "éled" újra a paciens, hanem úgymond megmagyarázhatatlanul.  Nem az anyagi világ dönt! Olyankor, amikor már illene régen halottnak lenni az egyénnek. Ha mégis magának gondolja egy orvos, az csak önbecsapás.

 

 

Előzmény: zöldkomcsi: (2104)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.03.16 0 0 2107

Elképzelhető az is, hogy igazad van, de az is, hogy de igen, valahogyan vannak kölcsönhatások a még összekapcsolt állapotban lévő neuronok között de az eeg azt nem méri. Nem tudom, csak hangosan gondolkodok.

 

Az biztos, hogy felnőtt vagy már kisgyerek korban is eltérnek, a kérdés, hogy amikor még a környezet a méhben pontosan megegyezik, akkor milyen eltérések alakulnak ki? Illetve meddig milyen bonyolultsági szintig határozzák meg gének az szerkezetét?

Előzmény: 6Boci (2106)
6Boci Creative Commons License 2019.03.16 0 0 2106

Pont ez az, hogy amikor leáll egy ember keringése, leáll az agya is. Ugyan még élnek a sejtek, próbálják túlélni az oxigénhiányt, de már semmiféle agyi aktivitás nincs. Tehát nincs olyan állapot sosem, hogy az agy még aktivitást mutat, de már nem visszafordítható a felbomlása, mert már jóval korábban sincs eeg. Pont a fordítottja van, még újraélesztik az embert, de az agya már halott. 

 

Amúgy egypetéjű iker unokahugaim vannak. Teljesen eltérő a személyiségük.

Előzmény: zöldkomcsi: (2104)
LifeIsGood101 Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2105

LELKETLENEK!

Szegyentelen IstenAtka (magyar-angol-egyetemi-vakarozas), lesz ennel lejjebb is!

http://www.pewresearch.org/fact-tank/2017/02/15/u-s-students-internationally-math-science/

 

 

Előzmény: zöldkomcsi: (2103)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2104

Oké. De, kell legyen olyan állapot amikor még az eeg aktivitást mutat, de a felbomlás folyamata már nem fordítható vissza. Ott mi történik? Arra vagyok kíváncsi....vagyis izéééé..... dehogy.... )-:

Vagy amit fejtegettem. Vajon egypetéjű ikerpár agya a születést követő pillanatokban pontosan megeggyező? Na nem a fődarabok, hanem mikro mintázat az agykéregben.

Mert ha nem akkor mi okozta az eltérő szinapszis kapcsolódások arhitektúra eltérését?

De nem tudok semmit, csak találgatok, hangosan gondolkodok.

Előzmény: 6Boci (2097)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2103
Előzmény: LifeIsGood101 (2102)
LifeIsGood101 Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2102

Isten adott ezt-azt, de nem nekunk!

Computer szemunk nagyon primitiv es lassu...

https://www.youtube.com/watch?v=F5FEj9U-CJM

LifeIsGood101 Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2101

" de én ennek a világnak a számát se tudom"

Osszeadas!=hatvanyozd a szineket....

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=9gk_8mQuerg

Előzmény: zöldkomcsi: (2100)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2100

Túlvilág akkor is volt amikor telefon nem. Gondolod, hogy be lett kötve? Fész oldala se tudom van e.

(.... de én ennek a világnak a számát se tudom, pedig de sok megbeszélni valóm lenne vele )-: )

Előzmény: joy (2099)
joy Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2099

Írja meg már valaki, hogy mennyi a túlvilági telefonközpont hívószáma, nagyon kellene!

Törölt nick Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2098

Én már többször is voltam testen kívül, egyszer a metrón bóbiskoltam el, amikor hirtelen arra eszméltem, hogy a sötét alagútban vagyok, a testem és metró meg sehol. Akkor nagyon beszartam, hogy akkor itt a vége. Abban a pillatban egy hatalmas rántást éreztem, és egy pillanat múlva ismét a metró belsejét láttam és újra a testemben voltam. Csak pislogtam a meglepetéstől.

Előzmény: 6Boci (2097)
6Boci Creative Commons License 2019.03.15 0 0 2097

Amikor a szíve megáll valakinek és az agya nem kap oxigént, akkor semmiféle hallucinációi nincsennek. 

A kutatás arra irányult, hogy megvizsgálják mi történik a tudattal miután a páciens meghalt, mivel korábban sokan számoltak be arról, hogy miket láttak és hallottak míg az orvosok próbálták újraéleszteni őket.

15 amerikai és európai kórházban történt a vizsgálat, több mint 2000 meghalt és újraélesztett páciens vizsgálatával. Ahogy Dr. Parnia el is mondja, nem számítottak arra, hogy a pácienseknek bármiféle tudata is létezik a halál során, de ezzel szemben a kutatás megállapította hogy a 40%-uk tudott arról ami velük és a környezetükben történik, amíg halottak voltak. Jópár esetben igazolták is, hogy tényleg az történt a műtőben, amit az újraélesztettek elmondtak. Akik nem tudtak semmiről, azok lehet, hogy az újraélesztésük során használt gyógyszerek hatására felejtették el.

Dr. Sam Parnia a kutatás eredményeiből azt a következtetést vonja le, hogy egy ember elméje/személyisége, aki azzá tesz minket akik vagyunk, az a halál után is tovább létezik és nem semmisül meg. 

A páciensek 10%-ának volt mély misztikus élménye, amikor szeretet és békét érzettek, találkoztak elhunyt hozzátartozóikkal, láttak egy erős, meleg fényt, valakik találkoztak egy lénnyel aki tökéletes, fénnyel, szeretettel és odaadással teli. A doktor ugyan nem mondja, de én sok halálközeli élményt olvastam és mindenki aki ezzel a lénnyel találkozott az tudja, hogy Ő Jézus.

Előzmény: zöldkomcsi: (2096)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2096

Nem értek angolul ilyen szinten de gondolom miről lehet szó. Ok. lehet valami ott ha már egyszer mérte, de azt, hogy milyen halucinációink vannak illetve lesznek akkor amikor az agy a neuronok rendszerének felbomlása már nem fordítható vissza azt soha nem fogjuk megosztani másokkal.

Azt se amikor még egyetlen sejtből állt a testünk. Voltunk? Nem voltunk? Mikortól lettünk?

Előzmény: 6Boci (2095)
6Boci Creative Commons License 2019.03.14 0 0 2095

Ha valaki esetleg lemaradt volna a hírről:

https://www.youtube.com/watch?v=WnoIf2NwaRY

 

A kutatás szerint a tudatunk a halál beállta után is létezik.

zöldkomcsi: Creative Commons License 2019.03.13 0 0 2094

Egy feltevés:

 

A tudatunk hatással van az agyunk architektúrájára mert egy cikk szerint MRI vel kimutatható, hogy aki sokat játszik a telóján bizonyos agyterület megnövekedik más elsorvad.

Tehát nem teljesen determinált génekben, ahogy az izomzat se.

Akkor? lehetséges e, hogy valami befolyásolja már magzati állapotban is a kialakulását? a lélek ami a fogantatás pillanatától jelen van?

lehet e bizonyítani? A kifejlett születéskori agy reprodukálható az eredeti DNS ismeretéből?

Ha nem, tehát igaz a feltevés akkor kérdés, hogy honnan került oda?

zöldkomcsi. Creative Commons License 2019.01.17 0 0 2093

és születehetetlen?

zöldkomcsi. Creative Commons License 2018.11.07 -1 0 2092

Kutyákról és macskálról beszélgettünk mikor mondom, hogy a macskákban azért van valami ezoterikus mert azok az állatok világához tartoznak, az emberek és az állatok világa ott érintkezik kicsit egymással. A kutya az emberek világához tartozik, a társadalom része. Nem, azt mondja szerinte a macskák a szellemek világával vannak kapcsolatban. Lehet? lehet. Tegyük fel a földi élet mint az agyunk gondolkodik, akkor az állatok világa a nagy belső tömeg és az emberiség pedig az vékony kéreg amivel gondolkodunk.

zöldkomcsi. Creative Commons License 2018.08.14 -1 1 2091

Vannak véletlenek? Ha 2 ember találkozik az véletlen pedig, de még se mert ha ők nem akkor találkozik más valaki más valakivel. Az agyunk se véletlenül olyan amilyen, de 2 ideg sejt kapcsolódása az véletlen, hogy pont az a 2.

Baracskai Teofil Creative Commons License 2018.08.12 0 0 2090

 

Hát igen ez a topik számodra szellemileg túl megeröltetö, jobb, ha nem erölteted,ami nem megy !

Előzmény: zöldkomcsi. (2089)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2018.08.11 -1 0 2089

Persze, aki szellemileg annyira alultáplált, hogy nincs tisztában azzal, hogy pontosan a  babonás hiedelmek a vallások megjelenésének alapjai, azon nem lehet segiteni.

 

De pár ezer éve eltűntek belőle, az írásbeliség megjelenésével már nem így van. Pl az ó-egyiptomi vallás egy környezetvédelmi törvény megfogalmazása más korszellemben. Primitívebbnek se mondanám a jelenleginél ui az be is volt tartva.

 

.....na de az előbb fogadkoztam, hogy befejeztem vagy felfüggesztem mindenképpen ezt az általános iskolás szintű társalgást itt. Csak benéztem hát ha van hozzászólás, de ez a topic egyelőre úgy látszik ennyi volt. 

Előzmény: Baracskai Teofil (2088)
Baracskai Teofil Creative Commons License 2018.08.11 0 0 2088

"Gyökere abban az általános hitben keresendõ, hogy az elhúnytak (lelkei) a halál után is tovább élnek, hogy egykori életük folyásának helyéhez ragaszkodnak, oda visszajárnak, v. állandóan a körül tanyáznak, és hogy ilykép a hátramaradt élõ rokonság tetteit figyelik, tetszésük szerint okozva nekik kárt v. örömet."

 

igen de ez nem a vallás hanem a babonás hiedelmek területe

 

Persze, aki szellemileg annyira alultáplált, hogy nincs tisztában azzal, hogy pontosan a  babonás hiedelmek a vallások megjelenésének alapjai, azon nem lehet segiteni.

Előzmény: zöldkomcsi. (2087)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2018.08.11 -1 0 2087

Természetesen a kezdeti idõben az õsember nem tett különbséget anyag és nem anyag között, és a túlvilágot és az ott „élõket” (a lelket) is a valóságos (anyagi) világ részének tekintették.

 

Igen, végül is aztán a tudomány pontosan ide jutott el mára.

 

Gyökere abban az általános hitben keresendõ, hogy az elhúnytak (lelkei) a halál után is tovább élnek, hogy egykori életük folyásának helyéhez ragaszkodnak, oda visszajárnak, v. állandóan a körül tanyáznak, és hogy ilykép a hátramaradt élõ rokonság tetteit figyelik, tetszésük szerint okozva nekik kárt v. örömet.

 

 

igen de ez nem a vallás hanem a babonás hiedelmek területe.

 

A késõbbi társadalmi fejlõdés folyamán a magántulajdon bevezetése és ezzel a hatalmi struktúrák kialakulásával vele adják minden vagyonát, leölik rabszolgáit, nejét, stb.

 

De ennek egy vélt praktikusság a háttere, hogy ne legen konflikusok előidézője. 

Ez az elv máig működik van alkalmazva, most pl boszorkányokkal nyertek választást nagy többséggel itt Magyarországon.

 

 

(.,...de talán felfüggesztené itt egyelőre az általános iskolás szinten beszélgetést)

Előzmény: Baracskai Teofil (2086)
Baracskai Teofil Creative Commons License 2018.08.11 0 0 2086

Az ember elsõ és második találmánya a másvilág ( túlvilág, alvilág) és a lélek volt, aminek elsõ következménye volt a halottkultusz (nekrolatria).

 

Természetesen a kezdeti idõben az õsember nem tett különbséget anyag és nem anyag között, és a túlvilágot és az ott „élõket” (a lelket) is a valóságos (anyagi) világ részének tekintették.


Az emberiség haladottságának szinte minden fokán elõforduló tiszteletnek, kegyeletnek és félelemnek kifejezései a halottak iránt létezik.

Gyökere abban az általános hitben keresendõ, hogy az elhúnytak (lelkei) a halál után is tovább élnek, hogy egykori életük folyásának helyéhez ragaszkodnak, oda visszajárnak, v. állandóan a körül tanyáznak, és hogy ilykép a hátramaradt élõ rokonság tetteit figyelik, tetszésük szerint okozva nekik kárt v. örömet.

Ha nem látják el hozzátartozói minden szükségessel, (a lelke) visszajár, maga törekszik megszerezni a hiányzó kellékeket.
Aszerint, amint a felfogás törzsenkint változó, amint jónak v. rossz indulatúnak képzelik az elköltözöttek szellemeit, a halottkultusz szokásai is más-másfélék.

Általában azt gondolják, hogy a halottnak a másvilágon is szüksége van a földi dolgaira, ezért vele együtt temetik el fegyvereit, vagy szerszámait, esetenként még ennivalót is a hosszú útra. A késõbbi társadalmi fejlõdés folyamán a magántulajdon bevezetése és ezzel a hatalmi struktúrák kialakulásával vele adják minden vagyonát, leölik rabszolgáit, nejét, stb.


http://file1.npage.de/001876/61/html/alf17.html

Törölt nick Creative Commons License 2018.08.11 -1 0 2085

Értelek, azonban ismeretek nélkül majd nem, hogy csak ott vagyunk, ahol az ateisták. Igazából a lelket, vagyis Isten dolgait meg lehet ismerni. Annyi, hogy a marxizmus és a materializmus talajától el kell szakadni ehhez, és akkor a lélek, előbb - utóbb, fel fogja tárni fedni magát előttünk.  

Előzmény: zöldkomcsi. (2084)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2018.08.11 -1 0 2084

Ismeretekkel ebben a tárgyban nehéz operálni, mert ha minden áron próbálunk a materializmus a newtoni világnézet, sőt a marxizmus talaján megmaradni akkor olyan anyagi kölcsönhatásokat kellene vizsgálni amik időben és térben sok nagyságrenddel különböznek attól amit mi értékelni tudunk.

Előzmény: Törölt nick (2083)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.11 -1 0 2083

Az ismereteket a helyes következtetések kapcsán írtam neki... amely ismeretekkel rendelkezni kell - legalább alapszinten* -, ahhoz, hogy a megfelelő és a helyes végkövetkeztetéseket le lehessen vonni a lélek és annak halhatatlansága vonatkozásában.

 

*alapszint alatt azt értem, hogy a nálánál bölcsebbek véleményét meghallgatja és arra ad.

 

Az ismeret természetesen nem elégséges, mindenesetre szükséges ahhoz... 

Előzmény: zöldkomcsi. (2022)
zöldkomcsi. Creative Commons License 2018.08.11 -1 0 2082

   Nem tudom meggyőztem e valakit vagy ébresztettem legalább gondolatokat, hogy a vallásra oda kell figyelni mert az sejtődik, hogy tudomány van mögötte, csak nem foglalkozik vele. A teremtés könyvét ugyebár az archelógia már sejtette, hogy a ma élő ember faj egy nagyon kis területről és nagyon alacsony egyedszámú populációból terjedt el, a genetika pedig már valószínűsíti azt is, hogy egyetlen egyed leszármazottai vagyunk....vagy legalábbis a-hoz az egyhez mindenkinek van genetikai kapcsolódása. Akkor lehet, hogy bizonyítható lesz egyszer más is? Azt kétlem, bár az "ég és föld" fogalmának lassan lehet, lehet próbálni már materialista tartalmat is adni, az is igaz.

   Az pedig azt mondja, hogy van valami az ember személyisége pszichikuma mögött ami független a tudomány által leírt és hétköznapokban tapasztalt anyagtól. Mert pl az X bozon detektálása a minap a CERNnél az nem hétköznapi tapasztalás. Stanislaw Lem Solaris című könyvében mezonokból létrehozott objektumokról ír a történetben.

   Akkor pedig lehet, hogy jobban teszi aki nem veszi tutira, hogy a temetésével minden el van intézve? Azt csinál amit akar mert az a szemfödél úgy is nulláz mindent?

Nem tudom, csak hangosan gondolkodok.

 

https://www.youtube.com/watch?v=NqVpFqrGBJg

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!