Keresés

Részletes keresés

yons Creative Commons License 2011.01.29 0 0 65

Számomra felfoghatatlan, hogy az interneten található kismillió képes ingatlanhirdetés világában ki fizet csupán telefonszámokat található listáért. Érdemes feljelentést tenni.

 

"Ne dőljetek be azoknak az albérlet hirdetéseknek, ahol 20-as, 30-as és 70-es telefonszám van feltüntetve!!!"

 

Hát ez viszont így elég nehéz lesz...)

Előzmény: öregnéne47 (64)
öregnéne47 Creative Commons License 2011.01.27 0 0 64

A Wesselényi utca 55- ben lévő ingatlan, és munkaközvetítő iroda ingatlanos részéhez volt "szerencsém" tegnap. Ismerősöm albérletet keres, megkért, hogy menjek el vele, mert az iroda képeket mutat a kiadó lakásokról, nézzem meg. Az irodában a "hölgy" 6000 ft-ért adott egy listát telefonszámokkal, amikből már a fele nem él. Kaució nélküli albérleteket hirdetnek, ezzel ellentétben a felhívott tulajok mindegyike kér kauciót. Egy fecnire írt megbízási szerződést kellett aláírni amiért vállalják 1 hónapig a címek kiadását. Az csak hab a tortán, hogy a tulajdonostól aki ki akarja adni alakását 10000 forintot kérnek. Tehát 16000 ft ingatlanonként. A listán kb. 45-50 cím volt. Számla nincs. APEH majd lesz. Nagy árverés! Ne dőljetek be azoknak az albérlet hirdetéseknek, ahol 20-as, 30-as és 70-es telefonszám van feltüntetve!!! A modoruk meg egyenesen bicskanyitogató.

disneyland Creative Commons License 2010.03.25 0 0 63

Sziasztok!

 

Tanács kellene, mert már nagyon el vagyok keseredve... Skóciában voltam kint a

barátomnál, de nem tudtam dolgozni, mert kicsi a falu és még nincsenek turisták.

Egy hete jöttem haza Ballaterből, de vissza akarok menni most a városba, Aberdeenbe, mivel ő is beköltözik májusban. Nem akarom elveszíteni, de ez így nem

jó hogy én itthon ő meg kint, és én amúgy is szerettem volna kimenni... szóval

gondolkodom hogy munkaközvetítőhöz fordulok... ebben szeretném ha segítenétek.

Melyik a jó, ahol nem kell előre fizetni és elrendez nekem kint mindent, szállást és munkát, papírokat??? Kérlek segítsetek!!!!

rose77 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 58
 

Egy ÁTVERÉSre szeretném felhívni a figyelmeteket!!!

 

Van egy gátlástalan csapat (ARANYVESSZŐ Bt., a Balaton és a Wesselényi utcában) akik állás és ingatlan közvetítéssel foglalkoznak. Amivel nem is lenne probléma csak éppen egy nem létező cégről van szó, akik kizárólag nem létező munkákhoz tartozó telefonszámokat, elérhetőségeket adnak meg pénzért. Sajnos én bedőltem nekik, mint munkakereső. Az ingatlanos részéhez nem volt "szerencsém" de ezzel kapcsolatban is sok rosszat olvastam róluk. Remélem segítettem ezzel és nem gazdagodnak rajtunk, munkanélkülieken. Bár a kommentekböl kiderül évek óta fenn tudják tartani magukat ezzel az illegális tevékenységgel.

Törölt nick Creative Commons License 2009.05.20 0 0 55

"Az a baj annyira nem tudok jól németül, ezért is előnyösebb lenne egy kisegítő munka
a vendéglátásban, mosogató konyhai kisegítő.. ilyesmire gondoltam..
Csak azt nem tudom hogy kb 1000-1200 Eurot kaphat egy ilyen munkás.
Ezt napi 8 órában ? vagy ha van túlóra akkor azt pluszban kifizetik?"

 

Esélytelen vállalkozás!

Lassan már a régóta itt dolgozó,tapasztalt szakemberekre sincs igény!


Előzmény: Törölt nick (52)
hauklin Creative Commons License 2009.05.18 0 0 54
 

Helló mindenkinek!

 

Látogassatok el a Peregrinus Nyelviskola honlapjára! Minőségi nyelvtanfolyamok elérhető árakon!!!

A weboldalon álláslehetőségekkel!

 

www.peregrinus.hu

zümmmi Creative Commons License 2009.05.18 0 0 53
ne izgulj, én 20 éves tapasztalattal(oop,sql,anglo, minden ami kell) nem tudok mit kezdeni. persze vidéken... elmehetek 3 müsziba telefonos supportba. na oda meg nem megyek, úgyhogy most itthon próbálom legalább a zsebbpénzt összekaparni.
Előzmény: Bork (46)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.18 0 0 52
Az a baj annyira nem tudok jól németül, ezért is előnyösebb lenne egy kisegítő munka
a vendéglátásban, mosogató konyhai kisegítő.. ilyesmire gondoltam..
Csak azt nem tudom hogy kb 1000-1200 Eurot kaphat egy ilyen munkás.
Ezt napi 8 órában ? vagy ha van túlóra akkor azt pluszban kifizetik?
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.16 0 0 51

A remény hal meg utoljára....

Csak ha valami nagyon jó mérnöki diplomád van, sok tapasztalattal és kiváló német nyelvtudással....

Előzmény: Törölt nick (50)
Törölt nick Creative Commons License 2009.05.16 0 0 50
Jobs EU Kft.-ről Danubius u. 5

mindenféle munkát ajánlanak,
- fizess be 19 ezret
- ha kiérsz + 100 eurot
Cserébe mindent elintéznek, főleg azt hogy megszabadulj a maradék pénzedtől is..

Tudnátok nekem olyan munkaközvetítőt mondani aki tényleg közvetítéssel foglalkozik..
megbízható..
Ausztriába mennék ki..
van egy mérnöki diplomám + szakács szakmám
De szakácsként nem dolgoztam..


nicko24 Creative Commons License 2008.01.30 0 0 49
Sziasztok!

Manchesterben keresek munkat, barmi erdekel. Az angol nyelvtudasom turheto de nem eleg jo. Van FLT licensem ill. mernoki diplomam. De mondom mindent elvallalok csak legyen allando melo.
gukker888 Creative Commons License 2007.11.29 0 0 48

Kedves Hardworker!

 

 

Ha vesz repjegyet, akkor itt (Nyugat-London, 3 zona) varjuk szallassal,
munkakeresesben segitseggel, ha mostanaban 
kijon, akkor itt varhatoan 1 heten belul munkaba tud allni. Raktari,
Aruosszekeszites elelmiszerraktarban, ruharaktarban, szalag melletti
munka, vagy egyeb konnyu fizikai munkara szamitson, 5.52-6.5
GBP/oras oraberre szamitson.
Megerkezeskor ki kell fizetni 3 heti lakbert (165GBP=3*55GBP/het).
Ha vegigdolgozza a hetet (37-40 ora munkaido) úgy alakul a heti
koltsegvetese,hogy 180-250 GBP/het osszeget keres, es ha nincs
karos szenvedelye, es
takarekosan el, akkor szallassal, buszberlettel, elelmiszerrel, mindennel
egyutt kb 110 GBP-t kolt.
Nincs semmilyen kozvetitesi dij, semmi hokuszpokusz, megirja, mikor
erkezik, varjuk.

Ha birja, es beiratkozik egy nyelviskolaba, akkor itt havi 75 GBP-ert van
nyelviskola, ahol tanulhat heti 5 alkalommal napi 3 orat angolul, azon a
szinten ahol eppen tart a nyelvtudasa.

Segitunk INGYEN a papirok (jogositvany, WRS, bankszamla, stb) 
elintezeseben is.

 

Kedves Hardworker!

 

Irtad, hogy mindenfele jogositvanyod megvan. Nos ha van C-s jogsid is, akkor ne aggodj, gyere amint tudsz, napok alatt munkaba tudsz allni, ha jossz!

Mindenben segitunk!


Udvozlettel, Varga Zoltan
mobil:00447956499152
mobil:00447916252490

Előzmény: hardworker (42)
Törölt nick Creative Commons License 2007.11.28 0 0 47

Én Olaszországban élek! Nem tud valaki segíteni, hogyan dolgozhatnék itt. Tudnátok ajánlani 1-2 irodát!

Köszi

Bork Creative Commons License 2005.07.26 0 0 46
Sziasztok! Nekem viszont annyire teli a tököm az álláskereséssel, hogy már boldogan keresnék egy sikerdíjas ügynököt, valakit, aki munkahelyvadász! Ilyen nincsen? Elegem van abból hogy naponta x helyre küldözgetem a személyreszabott motívációs leveleket/önéletrajzokaat, és még válaszra sem méltatnak. A netes irodáknál a regisztrálás meg siralmas - és hasztalan. (legalábbis számomra) pedig diplomás, 5 éves gyakorlattal rendelkező, szoftverfejlesztő vagyok!
dr. Gonzo Creative Commons License 2005.02.27 0 0 45

Nem vagyok nagy fórumozó, csak első felindulásomból írtam le azt a pár sort... már el is felejtkeztem róla.... Bocs!

 

A válasz: 1991. évi IV. törvény a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról 6. § (3) és (4) bekezdés

 

A szabályozás lényege, hogy, ha nem kf.-re közvetít a magán-munkaközvetítő, a munkát kereső személytől díjat, költséget nem igényelhet.

 

Egyéb részletszabályok vannak még a 118/2001-es Kormányrendeletben és az Mt. (Munka tv.könyve) is rögzíti ezt a tilalmat, de a legegyértelműbbek a fenti szakaszok.

 

Üdv.

Előzmény: Haldjas (44)
Haldjas Creative Commons License 2005.02.01 0 0 44

Sziasztok!

 

Gonzo : Tudnál ide benyomni egy címet, ahol ezt a szabályt el lehetne olvasni?

 

Köszi

 

haldjas

dr. Gonzo Creative Commons License 2005.01.30 0 0 43

Sziasztok!

 

A munkavállalótól munkaközvetítésért tilos pénzt kérni!

 

(Alapszabály az Mt.-ben.)

 

Remélem, most már senki sem teszi, és topikban megszólaló iroda is felhagyott vele 2003 óta!

hardworker Creative Commons License 2005.01.28 0 0 42
Sziasztok!

Külföldi munkaközvetítő irodákról mi a véleményetek, tudnátok megbízható céget javasolni?

Szeretnék kimenni elsősorban angol nyelvterületre (NO USA), de bármi más is jó lenne.
Elsődleges célom a stabil, beszédszintű nyelvtudás megszerzése, ezért kezdetben beérném akármilyen munkával, csak a létfentartás után több maradjon, mintha itthon melóznék.
Ha valaki tud valamilyen lehetőséget (gazdaság, gyerekcsősz, segédmunka, stb.),
esetleg valakinek van kinti ismerőse, rokona, határontúli magyar szervezet címe,
vagy bármilyen kiindulási pontja, ötlete, kérem írja meg az e-mailemre!

Haldjas Creative Commons License 2005.01.25 0 0 41

Tisztelt mindenki!

 

Én egy internetes állásközvetítőnél dolgoztam, így tudom miként megy ez.

Nálunk a vállalatok fizették a summát azért, hogy hirdethessenek, de még inkább azért, hogy hozzáférhessenek a több ezer CV-hez, ami az adatbázisban volt. Persze az álláskereső pénztárcájának megnyirbálására is van megoldás, de személy szerint ezt nem tartom etikusnak.

Ha valaki ilyennel találkozik talán jobb ha elkerüli.

 

Nem minden esetben az állásközvetitő cég a hibás, ha nincs kinnt a vállalat neve az álláshirdetésen. Ezt a vállalalat dönti el, mivel saját maga helyezheti el a neten a hirdetést, ha már megrendelte az adott csomagot és kicsengette a lét. De ugyanezt az álláskereső is megteheti (az adatrejtést). A kérdés csak a következő, kinek mi áll érdekében.

 

Hogy mennyire jó egy állásközvetítő cég?

Bízz magadban ne az állásközvetítőben. Csak tanácsot tudnak adni, de nem fogják a kezed az interjún. Lehet fel tudnak készíteni, de neked kell a munka, nem nekik.

 

Készülj , tanulj az interjúra vagy egy önéletrajz megírását. Ennyit tudsz tenni, persze még sok minden mást is de nem akarom nyújtani.

 

Köszi, üdv:

 

haldjas

zsenivagyok Creative Commons License 2004.10.01 0 0 40
Hülyeség állásba meni, vannak már sokkal jobb "csomagolt vállalkozások" a piacon.
VAti70 Creative Commons License 2004.09.29 0 0 39

Szerintem te életedben nem voltál alkalmazott és fogalmad sincs az álláskeresésről, különben nem írnál ennyi hülyeséget ilyen hosszan.

 

Előzmény: Zsolti231 (38)
Zsolti231 Creative Commons License 2004.09.29 0 0 38

Nem tudom, hogy mi lehet a baj a bölcsészdiplomával?

Milyen állásra jellntkezetél?

 

Mert ha informatikusra akkor nyilván érthető.

 

Az meg hogy nem tredi - szerinted mi a trendi?

 

Mert szerintem a tudás meg a szimpátia az örökös trendi.

 

Azt ajánlom, hogy utólag menj el újra a céghez ahol voltál és félretéve az egót faggasd ki a párgyalópartnered, hogy akkor milyennek látott téged.

Egy olyan utólag már elmondhatod alapon.

 

Ha sikerül elnyerned a kegyét valamivel (pl. ősztinteség nyitottság stb.) aakkor utólag megmondja, hogy ő milyennek látott akkor téged. Ennek semmi köze ahhoz hoyg te miylen vagy. Sokkal inkább ahhoz, hogy milyennek látszol és mit kell erősítned, hoyg jobban látszon rajtad.

Na és ilyenkor utólag szokott kiderüólni az is, hoyg mi volt a valódi elvárás a cégnél.

 

Ha sikerül megnyerned egy szeméylzetist magad mellé az később sokat segíthet, hogy sikerüljön végre az előnyös oldalaidat is kihangsúlyozni.

 

De ha ez nem megy akkor bevihetsz rejtve egy diktafont is az interjúra és utólag  alaposan kielemzitek együtt.

 

Elképesztő, hogy milyen másnak szokott tűnni az egész utólag!

 

Minden ember hatása alatt áll valamnyire az adott pillanatnak, az adott környeztnek, az adott szituációnak. Na és nagyon kevesen vannak akik képesek ilyenkor is "kvázi kívülről" látni magukat fölemelkedve a környeztük hatásain.

 

Az üzleti szakmában barimora sokat kell ezt gyakorolni, hogy valakinek jól menjen és párhuzamosann olyan sok mindenre tudjon odafigyelni.

 

(Jópofizni, de nem vinni túlzásba, figyelni arra, hogy mit kérdeznek, válaszolni rá a lehető legcélszerűbben, közben megfigyelni a környezetet ami a partnerről árulkodik,

és figyelni a jó hangulatra is. Na és közben felülemelkedve tárgyilagosan szemlélni  az egész történést ego nélkül, hogy nehogy az egos érzelmeink vezessenek. Szóval látható, hogy ez a megosztott figyelem nem egy könnyű dolog és igenis a jó tárgyalónak sokat kell gyakorlnia.)

 

Én azt hiszem, te inkább a hangulatra nem figyeltél! (Ilyenkor van az, hogy semmi nem stimmel hiába vannak jó referenciák.)

 

Ez a hangulat gyakran még fontosabb, mint maga a tárgyaláson elhangzó információk. (Persze a bölcsész karon ezeket is tanítani kellett volna! Na de a mai felsőfokú oktatás = also fok)

Na sé ezen a hangulaton már az első pár percben el szokott dőlni az, hogy jöhetsz-e vagy sem a céghez.

 

Miylen volt  atárgyalás hangulata?

 

Persze bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű. Legalább én lennék egy komolyabb karrerista.

 

Előzmény: mokus67 (19)
Botladozó Epekő Creative Commons License 2003.10.30 0 0 37
Ha őszinték vagytok vele, akkor szóltok neki, hogy keressen magának megfelelő kapcsolati hálót. Minőségi álláshoz minőségi kapcsolatok kellenek, meg tökmindegy milyen diploma és valamennyi konyhanyelvi szintű angol. Ennél többre manapság értelmetlen felkészülni, a legtöbb vezető nem fog magának felkészült konkurrenciát vásárolni a munkaerőpiacról.
Előzmény: JobCenter Online Kft (29)
Tam7 Creative Commons License 2003.08.21 0 0 36
Képzeld el, hogy 3-6 hónapig nem volt állásom, és nemrég találtam. Épp ezért háborodtam fel a pénzszerzési módszereteken.

Igaza van ImmortalSinnek.

Én is ignorállak. No csá.

Előzmény: JobCenter Online Kft (33)
ImmortalSin Creative Commons License 2003.08.21 0 0 35
nah, sztem hagyjuk magara a tagot, ne csinaljuk itt az ingyenreklamot neki.

reszemrol a topic lezarva.

Előzmény: Tam7 (32)
ImmortalSin Creative Commons License 2003.08.21 0 0 34
ocsi, ne szojja be a haveromnak!

ha olyan nagymenok vagytok, akkor legegyszerubb elhuzni a banat ***** *****ba, es nem ingyenes forumokon osztani az eszt.

kulonben is, nemtom mit keres meg itt a topic meg a juzer. mi ez? aprohirdetesi ujsag?

Előzmény: JobCenter Online Kft (33)
JobCenter Online Kft Creative Commons License 2003.08.21 0 0 33
Valójában nem nagyon érdekel a Te egyszemélyes kritikád úgy, hogy fogalmad sincs az egészről. Minket a véleményezések(referenciák), a bevételünk és a piackutatás igazol, hogy többezer ember nem 5, de akár 10-20 ezer Ft-ot is fizetne, ha garantálnák nekik az 1 hónapon belüli elhelyezkedést. Ja és még egy: Mi nem 1 alkalomra készítjük fel, hanem egy egész életre! Vagyis nem helyette írjuk meg a CV, hanem megtanítjuk megírni, nem bemagoltatjuk vele mit mondjon a "holnapi" interjún, hanem interjútechnikát és tárgyalástechnikát tanítunk.Szerintem, ha nem lenne állásod kb 3-6 hónapja, akkor marhára nem ilyen dumát írnál (csak, hogy vedd észre magad)
Előzmény: Tam7 (32)
Tam7 Creative Commons License 2003.08.20 0 0 32
Korlátlan internet hű de jó, álláskeresés céljából bemész akármelyik internet caféba és bőven nem költesz annyit az egészre. A többit meg minden karriertanácsadó cég alapból ingyen csinálja. Hiszen elemi érdekük. Ti az álláskeresőt akarjátok lehúzni, és persze valószínűleg magasból tesztek rá, hogy mi lesz az illetővel. Csak fizessen, aztán menjen ahova akar.
Előzmény: JobCenter Online Kft (29)
ImmortalSin Creative Commons License 2003.08.18 0 0 31
nem kertem kommentart
Előzmény: JobCenter Online Kft (30)
JobCenter Online Kft Creative Commons License 2003.08.18 0 0 30
Nehogymár még én kérjek bocsánatot, mert felajánlottam a segítséget.
sorry
akinek van esze, és nem kötözködni jön ide fel, úgyis megtalál :o)
Előzmény: ImmortalSin (28)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!