Keresés

Részletes keresés

Vokálpatrióta Creative Commons License 2002.11.14 0 0 29
Én?
Nem.
Csak azoknak írtam, akik a választások környékén - jobbról - Medgyessy vagyonát 2 milliárdra becsülték, most pedig a 11. hely környékére sorolják. Csalódni fognak, mert M.P. nem lesz benn a százban, persze akkor majd jönnek az összeesküvéselméletek, hogy jól titkolja a mérhetetlen vagyonát.

Dehát már megszokhattuk...

Előzmény: surmi (26)
hiszterizált_tömeg Creative Commons License 2002.11.14 0 0 28
Ez alapján azoknak az embereknek akik 20 éven keresztül 8-9 órát dolgoznak, 6 milliárdos vagyonra tesznek szert?
Előzmény: macmester (23)
AstraF16v Creative Commons License 2002.11.14 0 0 27
Meg lehetne vele közelíteni, csak sokáig tartana. :))
Előzmény: Vokálpatrióta (25)
surmi Creative Commons License 2002.11.14 0 0 26
És ezen meglep?dtél?
Előzmény: Vokálpatrióta (25)
Vokálpatrióta Creative Commons License 2002.11.14 0 0 25
Mégegyszer mondom: a Népszabi közölt egy írást, miszerint a lottofőnyereménnyel (1.700.000.000 HUF) meg sem lehetne közelíteni az első 100-at. Ehhez tessék viszonyítani...
surmi Creative Commons License 2002.11.14 0 0 24
Kedves Lakatos Jancsi!

Most tényleg elhiszed? Ne tedd magad még nevetségesebbé...

surmi

Előzmény: Törölt nick (21)
macmester Creative Commons License 2002.11.14 0 0 23
Szerintem sehol, egy barátom/ismerősőm a csekély 12 milliárdjával is igen hátul kullog, lehet, hogy be se kerül...
Mindenesetre a pénzt 20 évi napi 16-18 órás munkával (régiség kereskedelem) szedte össze...
Előzmény: szarvasmarha (18)
Vokálpatrióta Creative Commons License 2002.11.14 0 0 22
Demján lesz a listán, Pintér (Művek), Synergon főnökök, Béres, Kapolyi. Lehet tovább találgatni, de szerintem pl. Fridi kiscserkész ezek közt...

Törölt nick Creative Commons License 2002.11.14 0 0 21
Orbán klán gazdagabb, mint a Medgyessy család
Előzmény: szarvasmarha (18)
surmi Creative Commons License 2002.11.14 0 0 20
Madarat tolláról... :)))
Előzmény: Vokálpatrióta (19)
Vokálpatrióta Creative Commons License 2002.11.14 0 0 19
Nem kell ide semmiféle maffia, a magyar alapvetően irigy, ha másnak jobban megy.

'94-ben fatert elbocsátották az akkori állásából, de rövidesen talált egy másikat. A végkielégítésből + hitelből vettünk egy Opel Astra-t, egyszerű, 1.4-es, semmi extra.
Volt, aki emiatt 2 hónapig nem beszélt velünk, pedig korábban nap mint nap.
Csak baszta a csőrét.

"Hunnan van?"

"Minden fajgyűlölet alapja az irigység: de nagy farkad, bótod van - nyissz!"
(MaNcs)

Előzmény: Törölt nick (11)
szarvasmarha Creative Commons License 2002.11.14 0 0 18
És Medgyessy hányadik lesz a listán a családjával egyetemben?
Előzmény: Törölt nick (12)
Vokálpatrióta Creative Commons License 2002.11.14 0 0 17
Kicsitoff.
Az 1.7 milliárdos lottófőnyereménnyel nem lehetne felkerülni a listára.
Kicsiton.
pindiy Creative Commons License 2002.11.14 0 0 16
Maci, a dologgal az lesz a baly, hogy hogy valszeg nem közlik a legnagyobb adósok listályát.
Valszeg nem is kéne külön lista::))))
Előzmény: Törölt nick (9)
tasman Creative Commons License 2002.11.14 0 0 15
Orbán Viktor hányadik lesz a listán? Vagy Orbán Gyöző néven szerepel az Orbán klán?

Nos Orbán Viktor a 47325-ig leggazdagabb ember az országban, ellenben szeretett Medgyessy Pétered a 11-ik.
Vagy ez már nem zavar?

Előzmény: Törölt nick (12)
zavarok Creative Commons License 2002.11.14 0 0 14
5 hellyel a Lakatos-Kolompár Színesfémgyűjtő Kft mögött ...
Előzmény: Törölt nick (12)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.14 0 0 12
Orbán Viktor hányadik lesz a listán? Vagy Orbán Gyöző néven szerepel az Orbán klán?
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.14 0 0 11
De azért ezen jót nevettem:

"A magyar gazdagok - Laki Mihály közgazdász szerint - nem az adóhatóságtól félnek, hanem a maffiától, az irigységtől és az előítéletektől. Néhányuk szerint a társadalom nem érett arra, hogy kezelje az ilyen nagy mértékű gazdagságot"

Hogy a "maffiától" félnek...:))
Ugyan melyik maffiától? van hazánkban maffia?:)))
Elég érdekes félelem, mikor jó néhányan maguk is
annak a tagjai ( pl. médiamaffia...)

A "társadalom" valóban még nem "érett" arra hogy ezt kezelje ( ellentétben velük, persze, akik mér elég érettek)..
Szegény "társadalom" ölég bután néz ki a fejéből
a lakótelepi panelekben, hogy 12 évvel az u.n.
"rendszerváltás" után egyesek milyen módon lettek
villámgyorsan "érettek"...

Nahát:)

És még egy kérdés: az Orbán kormány hány tagja van rajta a listán ?

Előzmény: Törölt nick (9)
aljas666 Creative Commons License 2002.11.14 0 0 10
Semmit nem kap érte a Magyar Hírlap.
Csak küldtem nekik egy faxot, hogy a nagyfőnök ne legyen benne a kiadványban, ők visszaigazolták, hogy OK, ezzel rendben is voltunk.
Előzmény: hengerfejtomites (8)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.14 0 0 9
"Szerintem akár tetszik ez nekünk akár nem, vannak köztük olyanok, akik dolgosan, és munkával szerezték meg. "

Hogyne.
De azért pontositsunk:
"vannak köztük olyanok IS".
Igaz, kisebbségben.
Mert azért , valljuk be,hogy egy fényképészből
15 milliárdos(majd főbelött) médiamágnás legyen,
vagy egy gitárosból Kelet Európa leggazdagabb embere, nos erre azért születni is kell...

Nahát:)

Előzmény: öcsipöcsi (6)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.14 0 0 7
"Szombaton már bírkózott erről a kiadványról Kocsi Ilona és Friderikusz Sándor a Napkeltében."

Nos, ez nem lehetett teljesen releváns....

Ugyanis Friderikusz finoman szólva is "ellenérdekelt", mint-logikusan- a 100 között szerepelő...
És a kérdés azok után már kínos:" ugyan mibül"?
(A válasz meg még kínosabb, lenne:-zömmel- a Magyar Televizíó szétrablásából...)

Nahát:)

" Hungarian SI faktort igencsak borzolni fogják vele ... "

Ja. Megjósolom, az egyik elsőként feltett kérdés az lesz hogy tessék mondani a 100-ban hány zsidó van?:))

Előzmény: Foti (3)
öcsipöcsi Creative Commons License 2002.11.14 0 0 6
Szerintem akár tetszik ez nekünk akár nem, vannak köztük olyanok, akik dolgosan, és munkával szerezték meg. Sőt, szerintem a nagy részük kurva sokat dolgozott, akkor is ha a pénzük egy része piszkos. A piszkos pénzt sem adják ingyen, sőt. Keményen meg kell dolgozni azért is (szerintem).
Előzmény: Törölt nick (2)
Foti Creative Commons License 2002.11.14 0 0 5
Ez is a friderikuszos beszélgetés egyik témája volt.

Illegális vagyonszerzéssel nem foglalkoztak - gondolom ők is féltik az életüket.
Cégközlönyök, befektetési tanácsadók véleményét, javaslatát hallgatták meg. - mondjuk, ha én lennék befektető és az én kis brókerem pofázna Kocsi Ilona és csipet csapatának, az a befektető többé nem fektetne semmit sehova.

Kocsi Ilona többször hangsúlyozta, hogy becslés alapján állapították meg a rangsort. Cégek becsült értéke szorozva cégtulajdonosi áránnyal osztva százzal, összegezve az összes cégre vonatkozóan.

Tehát a nagy magyar becslést fogja csemegézni a sajtó mortale a következőkben.

Előzmény: Törölt nick (2)
Törölt nick Creative Commons License 2002.11.14 0 0 4
nagy részüktől meg lehetne azt is kérdezni, hogyan szerezte

Régi amerikai mondás!

"Szivesen megmondom, hogyan szereztem az utolsó 100 millió dolláromat. Csak azt ne kérdezd, hogy az elsőt hogyan szereztem." :-)

Előzmény: Törölt nick (2)
Foti Creative Commons License 2002.11.14 0 0 3
Szombaton már bírkózott erről a kiadványról Kocsi Ilona és Friderikusz Sándor a Napkeltében.

Ilona asszony engem nem győzött meg arról, hogy tudja, milyen hatása lehet ennek a kiadványnak.
Bár a címlap sárgája talán jelzi tisztában vannak vele, a Hungarian SI faktort igencsak borzolni fogják vele ...

Törölt nick Creative Commons License 2002.11.14 0 0 2
" kiderül, hogy a legvagyonosabbak általában a középosztályból indultak, és a Kádár-rendszerben többen vezetők voltak. A magyar gazdagok nem örülnek ennek, mert szeretnek rejtőzködni. "

Ez a "rejtözködni szeretés" -átfedéssel -egy jellemző magatartás...

Csakhogy: kíváncsi lennék, az adatokat honnan szerezték?
Az APEH-től? elviekben nem lehet meg aztán
nevetséges is lenne azokra alapozni...
És a külföldi " érdekeltségeket", bankbetéteket, ingatlanokat hogyan tudták " kinyomozni"?

De hogy a " másik oldalnak" is szóljon egy kérdés: nagy részüktől meg lehetne azt is kérdezni, hogyan szerezte...:))
(persze, tudom, dolgosan, munkával...:))

Nahát.

Előzmény: Foti (-)
Foti Creative Commons License 2002.11.14 0 0 1
Foti Creative Commons License 2002.11.14 0 0 0
Egy másik cikk erről:

Száz magyar nábob a gazdaglistán
A nap témája

Ami világszerte már dicsőség, nálunk még csak újdonság: lapunk külön kiadványban napokon belül közzéteszi a száz leggazdagabb magyar listáját. A műfajt Amerikában, a Forbes magazinnál találták ki, s immár Európa-szerte hódít. A mi csúcsgazdag tőkéseink nagy része férfi, aki a rendszerváltás környékén 35-45 éves volt. A lapunk által megkérdezett szakértők, közéleti személyiségek többsége örül a lista megjelenésének, mert az egy évtizedes tabutéma lezárását jelezheti.

részletesen: http://www.magyarhirlap.hu/cikk.php?cikk=58722

Előzmény: Foti (-)
Foti Creative Commons License 2002.11.14 0 0 topiknyitó
Magyarországon is elkészítik a száz leggazdagabb ember listáját. A Magyar Hírlap napokon belül közzéteszi a toplistát, amelyből kiderül, hogy a legvagyonosabbak általában a középosztályból indultak, és a Kádár-rendszerben többen vezetők voltak. A magyar gazdagok nem örülnek ennek, mert szeretnek rejtőzködni.

Részletesen: http://www.origo.hu/itthon/20021114titkoljak.html

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!