Keresés

Részletes keresés

nikonaprofi Creative Commons License 2003.04.28 0 0 118
Ébredeznek...


demjengi Creative Commons License 2003.04.28 0 0 117
Szia Alsótekeres!
Bújnak a magoncok, amiket küldtél. Csak el ne szúrjam a továbbiakban. Egy kis csrépben több is van. Ezekből majd húzgáljak ki?
alsotekeres Creative Commons License 2003.04.26 0 0 116
alsotekeres Creative Commons License 2003.04.26 0 0 115
Ismét sikerült felvarázsolnom a hálózatra néhány képet. Egy részük kora tavaszi, de azért talán nem baj, hogy csak most mutatom be őket.

Füles kankalin



Townsendia



Ha valakit érdekelnel a régebbi és egyéb képek:
extra.hu/sedum

Tozatu Creative Commons License 2003.04.09 0 0 114
Passz,most kedvem sincs megnézni.
Előzmény: monic (113)
monic Creative Commons License 2003.04.07 0 0 113
Havasi gyopar, meg mindig: Úgy tudom elpusztul,ha magot hoz.

Nekunk ket evig viragzott, telen ,,kiszaradt'' es tavasszal ujra kihajtott. Elozoleg a nagybatyam kertjeben is legalabb egyszer viragzott. Ha viragzik, akkor hoz magot is, nem? Szoval harom evig tuti viragzott, igy vszinu nem attol haltak meg.

Előzmény: Tozatu (108)
alsotekeres Creative Commons License 2003.04.06 0 0 112
Köszönjük a képeket. Mivel nagy látoszögűek a képek, így én nem sok növényt ismerek fel rajtuk. Talán egyedül a cukorsüvegfenyőt, ha egyáltalán jól láttam. Ha van kedved, írd le mik vannak a kertben.
Előzmény: nikonaprofi (110)
Tozatu Creative Commons License 2003.04.05 0 0 111
Szépek lesznek,ha benövik a köveket,most nekem nagyon rendezett.
Előzmény: nikonaprofi (110)
nikonaprofi Creative Commons License 2003.04.04 0 0 110
No, akkor két kép tőlem :


alsotekeres Creative Commons License 2003.04.04 0 0 109
Szia Monic!

Az, hogy a kövirózsákat általában a sziklás élőhelyeken lehet megtalálni nem feltétlenül jelenti azt, hogy ezen az élőhelyen fejlődnek a legjobban. Sokkal inkább azt jelenti, hogy az egyéb területeken elnyomják őket a gyorsabban fejlődő növények, illetve azt, hogy ez utóbbiak meg nem képesek a sziklás helyeken megélni. Másszóval a kövirózsák (a legtöbb sziklakerti növényhez hasonlóan) kényszerűségből alkalmazkodtak az eredeti élőhelyükhöz. Így, ha az alapvető igényeiket kielégítjük (ált sok napsütés, jó vízelvezetésű talaj), akkor bármilyen más földben képesek jól, ha sok a tápanyag a talajban akkor meg kifejezetten jobban és gyorsabban fejlődni. Két dolgot azért figyelembe kell venni. Egyrészt ez a gyors és erőteljesebb fejlődés gyakran a növény védekezőképességének, illetve egészségének leromlásával jár együtt. Másrészt az eredeti kompakt, természetes formájukat általában az eredeti élőhelyhez hasonló, köves talajon nyerik el a növények.

A kövirózsáknak elég sok fajuk van és ráadásul negyon szeretnek egymással hibrideket képezni. Így a kertekben található növények nagy része is valamilyen hibrid. A leirásodból csupán csak annyi valószínűsíthető, hogy a pókhálós az a Sempervivum arachnoideum egyik hibridje, de ez sem mondható biztosra.

A legtöbb sziklakerti növény, amit meg lehet szerezni az eredeti élőhelyén védett. Egyedül arra kell figyelni, hogy ne az eredeti élőhelyről begyűjtött növényt vásároljunk, hanem kertészeti szaporításból származót. A faiskolákban pedig csak ilyeneket lehet vásárolni, így ha itt vásárolsz nemkell környezetvédelmi aggályokat táplálnod.

A havasi gyopár szerintem meglehetősen kényes, és nekem igazából nem is tetszik. Így ha rám hallgatsz inkább valami mást veszel helyette.

Előzmény: monic (106)
Tozatu Creative Commons License 2003.04.04 0 0 108
Havasi gyopárt lehet rendelni bármelyik virágoscsomagküldőtől,de láttam már kertészetben is.Úgy tudom elpusztul,ha magot hoz.
A sziklakert,ha nem csak összehajigálod a köveket,sajátos mikroklímát teremt,nehezebben száradnak ki a növények a kövek miatt.Egyik ismerősömnél a kövirózsa csak úgy a cseréptetőn éldegélt,de jó nagy területen.Az öregek azt mondják,úgy megvéd a villámcsapástól.
Előzmény: monic (106)
Tozatu Creative Commons License 2003.04.04 0 0 107
Havasi gyopárt lehet rendelni bármelyik virágoscsomagküldőtől,de láttam már kertészetben is.Úgy tudom elpusztul,ha magot hoz.
Előzmény: monic (106)
monic Creative Commons License 2003.04.03 0 0 106
Koszi a valaszt, es bocs az offolasert. Idokozben megtalaltam a viragoskertes topicot is. Azonban a sziklakert is erdekel, tehat meg egy kicsit maradok. Az lenne a kerdesem, hogy mit szurok el, amikor a kovirozsak jobban erzik maguakt sima foldben, mint sziklak kozott? A kovirozsa sziklas videkrol szarmazik, nem? (En ketfele kovirozsat ismerek, de sajna egyiket se nevrol. Az egyiknek pokhaloszeru szovodmenyei vannak a tetejen, es kb. 2cm atmeroju, meg van egy nagyobb, kb. 5cm-es, aminek semmi nincs a tetejen.)

Es meg egy kerdes, lehet-e kapni valahol legalisan havasi gyopart? Ugy tudom vedett, es akkor elvileg nem tarthatom a kertemben. Egyszer kaptam ot-hat tovet szep kovekkel egyutt, de ugy tunik mind meghalt. Kifagytak? Vagy mi tortenhetett veluk? Tavaly meg egesz jol neztek ki, most meg csupaszak a koveim:-(((
Udv,

Moni(c)

Előzmény: alsotekeres (105)
alsotekeres Creative Commons License 2003.04.02 0 0 105
Szia Monic!

A dáliákat csak a fagyok elmúltával érdemes kiültetni, illetve az első fagyok után, amikor a leveleket megcsípte a dér fel kell szedni, különben teljesen kifagynak. Szeretik a tápdús talajt és a locsolást. Szerintem, ha rendszeresen tudod locsolni, akkor a tűző napot is elviselik. Sziklekertbe több okból sem ültetném őket: más a talajigényük, még a törpe változatok is jóval nagyobbak mint a többiek, minden ősszel fel kell szedni, amivel óhatatlanul meg kell bolygatni a körülötte lévő évelőket. Hangulatilag sem igazán illik a sziklakertbe.
Ha a dáliákról szeretnél többet tudni, akkor célszerű lenne a virágoskert topikban érdeklődni.

Hogy mitől sziklakert a sziklakert nehéz megmondani, mivel többféle is lehet. A felszínen látható kövek leginkább csak a kert hangulata szempontjából fontosak. Ami igazán lényeges az a jó vízátersztő talaj, és az évelő növények megfelelő összeválogatása (méret, termesztési igények, stb)

Előzmény: monic (104)
monic Creative Commons License 2003.04.01 0 0 104
Sziasztok,

mivel egyenlore mas kerttel kapcsolatos topicot nem talaltam, ezert kerdezlek titeket. Van nekem harom to Daliam. Mostanaban kene oket ultetni, de ennel tobbet nem nagyon tudok roluk. Hova tegyem oket? Napos, vagy kevesbe napos helyre? Mennyi vizet igenyelnek? Es egyebkent is mi a jo nekik? Ki kell oket venni osszel a foldbol, vagy kibirjak kinn, mint a tulipanok? Es hogy a topic eredeti temajatol se terjek el: lehet oket sziklakertbe tenni? Egyatalan mitol sziklakert egy sziklakert? Attol, hogy sziklak vannak benne, vagy csak x, y, z novenyektol lesz sziklakert?
Minden jot!

Moni(c)

outdownS Creative Commons License 2003.03.31 0 0 103
Az ideillők még nem nyílnak! (-:) De ha ilyen jó marad az idő, már nem kell sokat várni rájuk. (Pl. a tatárkán, meg az ikravirágon már határozottan látszanak a bimbók.)
Előzmény: Tozatu (102)
Tozatu Creative Commons License 2003.03.28 0 0 102
Nincs a jubileumra semmi kép?
Előzmény: outdownS (101)
outdownS Creative Commons License 2003.02.21 0 0 101
100! (-:)
Tozatu Creative Commons License 2003.02.14 0 0 100
Hopp,Te vagy a pókliliomos.Van nekem is,de fagymentes helyen kell teleltetni.Tavaly még nem virágzott az enyém,igaz cserépben hagytam..Idén már kiültetem ,télre beszedem.
Előzmény: artax (99)
artax Creative Commons License 2003.02.13 0 0 99
alsotekeres

Mivel nalad is vakolohomok a "fold" ezert hagy kerdezem meg mit tanacsolnal ahhoz hogy szep liliomaim legyenek?

Vettem egy pokliliom hagymat..

artax Creative Commons License 2003.02.13 0 0 98
Ujabb mail ment...please chek
Előzmény: alsotekeres (97)
alsotekeres Creative Commons License 2003.02.12 0 0 97
Megkaptam.
Mire a magvetés ideje eljön, majd küldöm a magokat
Előzmény: artax (96)
artax Creative Commons License 2003.02.11 0 0 96
Ment a cim remelem mekaptad...
Előzmény: alsotekeres (94)
Tozatu Creative Commons License 2003.02.11 0 0 95
A páfrányokkal hadilábon állok,csak a kertiek szépek.A szobainak párás,félhomály kell.Azért szokták nem túl sötét fürdőszobákba ajánlani.A mostani úgy maradt meg,hogy egy hatalmas cseréptartót tettem alá és azt mindig feltöltöm vízzel és nem hagyom kiszáradni.Anyukám profi benne,Ő biztosítja az utánpótlást,de lakótelepi lakásban lakik,a konvektor mellett,az ablak előtt tartja és mégis nagyon szépek a páfrányai.
Előzmény: NyaliCica (92)
alsotekeres Creative Commons License 2003.02.11 0 0 94
Majd küld meg a címedet az acre@wap.hu postafiókomba.
Előzmény: artax (91)
alsotekeres Creative Commons License 2003.02.11 0 0 93
Én a növények rendszeres vizes permetezésével próbálkoznék, de igazából azt javaslom, hogy ezt a kérdést a tanács kerestetik topikban tedd fel, mert ott sokkal többen vannak, akik szobanövényeket tartanak.
Előzmény: NyaliCica (92)
NyaliCica Creative Commons License 2003.02.11 0 0 92
SZIASZTOK!!

Engem a páfrányokról érdekelne egy kis összefoglaló, nekem is ugyanis van egy hatalmas, gyönyörű páfrányom, és mostanában nincs túl jó bőrben, értehetetlen, egyébként kb. azóta mióta el kezdtem fűteni.Eddig azt hittem melegkedvelő..(persze nem miatta kezdtem el fűteni:))..)
Nos, aki tud segítsen és ossza meg velem, amit tud eme nemes növényfajról..
köszike

artax Creative Commons License 2003.02.11 0 0 91
Szia Alsotekeres

Lehet veszettul kapzsinak fogok tunni.
De nekem MINDENBOL kene amibol tudnal adni.
Minden erdekel, mag, hajtas, hagyma stb.
Miert is ne tetszene az osszes noveny?
Helyem az van boven:)))/5700 negyzetmeter/
Szoval ha lehet en mindenbol kernek amibol tudsz adni.
Ha ez egyetlen noveny annak is orulok nagyon. Ha tobb, akkor meg sokkal jobban orulok...
Esetleg egy-ket liliom hagyma is jol jonne...edesanyam nagy vagya...
Gondolom a hajtasokrol majd csak jo idoben erdemes beszelni...
Talaj...nalam is vakolo homok van:))))
Esetleg fel tudok ajanlani egy par Leander-t cserebe...bar ezt meg ne vedd keszpenznek...meg kell varni a jo idot hogy lassam mennyi elte tul a teleltetest...
Meg a mar emlitett magokat...
De idovel majus juniusban mas novenybol is lesz tovabb ajandekozhato keszletem ha minden igaz.
Vetes....en is azt terveztem hogy iden elobb csereptalcaba vettek aztan ultettek ki...
Mit jelentenek ezek:
Vetes uveg ala?
Vetes hidegagyba?

Mara ennyi...

koszi

Előzmény: alsotekeres (90)
alsotekeres Creative Commons License 2003.02.06 0 0 90
Szia Artax!

Megpróbálok sorjában válaszolni a kérdéseidre.

Általában szoktam magokat gyűjteni a növényeimről, így ha nem is mindenből, de azért néhányból tudok küldeni. Meg kellene nézned a honlapomat (a címét lentebb megtalálod), ugyanis most még elsősorban azok a növények fotói vannak fent, amelyekből (legalábbis a legtöbből) vagy szaporítóanyagom, vagy magom van. Írd össze melyik tetszik és ha tudok, akkor majd küldök belőle.
(Egyébként én is csak néhány éve próbálok kissé komolyabban foglalkozni a sziklakertiekkel.)
Ami a talajt illeti az nálunk is elég homokos. (csak példaként, amit kiástunk homokot az emésztőnél, azt simán fel tudtuk használni a vakolásnál)
A kristályvirágoknál, főleg a nagy piros virágúnál (D. cooperi) mindig számolni kell azzal, hogy nem élik túl a telet. Igazából csak üvegházban lehetne őket jól teleltetni, illetve ha sok van belőle, akkor egy-két telep általában megmarad. A sárga virágú faj (D. nubigenum) sokkal jobban bírja a telet.

Én minden évben elég sok magot vetek, de igazából csak sziklakerti évelőket. Ezeket mindig tejfölös pohárba teszem és virágföldet használok hozzá. (A virágföldhöz én szoktam rostált sódert is keverni, hogy lazítsam vele a földet, kb. 1/10 – 1/5 arányban a földtől függően.) Általános szabályként szokták mondani, hogy minden magot kb. olyan mélyre kell ültetni, amilyen nagy maga a mag. Így az apró magokat csak igen vékonyan kell betakarni földdel. (Van néhány mag, ami fényt igényel a csírázáshoz, de én ezeket soha nem tudom fejben tartani.) Még annyit, hogy én az ültetést általában március második felében végzem, de az évelők bírják, sőt gyakran igénylik is a fagyot. Az egynyári virágokat inkább bent, de napos helyen ültetném el, és a fagyok elmúltával palántáznám csak ki. Még annyit mondanék itt, hogy csak a megfelelően megerősödött töveket szoktam kiültetni a kertbe, de a lassú növekedésű, érzékenyebb növényekből mindig hagyok cserépbe ültetve is, mert így nagyobb eséllyel lehet megtartani őket (Ha kell árnyékba, ha kell napra teszem őket, ellenőrizhetőbb a locsolás, stb.). A kiültetést érdemes földlabdával megtenni, kivéve, ha túl sok a palánta, mert akkor szét kell szedni őket.
Magvetésnél figyelembe kell venni, hogy ált. 2 – 4 év alatt kapsz virágzó tövet. Így szerintem érdemesebb kész növényt venni abból, amit megkapsz valahol és csak azokat szaporítgatni magról, amit másként nem tudsz megszerezni. Persze amit Te magad nevelsz fel, az mindig kedvesebb virág lesz.

Ha valami kimaradt, akkor még nyugodtan kérdezz!

Előzmény: artax (87)
artax Creative Commons License 2003.02.06 0 0 89
Olvasgatok en mindent, konyveket, cikkeket, forumokat...de azert minden plusz info szamit...plane aze aki nem csak a levegobe beszel hanem tenyleg vannak szep novenyei es meg a talaj is hasonlo nala mint nalam..:)))
Előzmény: Tozatu (88)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!