Keresés

Részletes keresés

Arkovári schnauzer Creative Commons License 2013.04.04 0 0 21179
Középsnaci Creative Commons License 2013.04.04 0 0 21178

Ma kivételesen nálunk nem esik semmi ezért gyorsan átkaparom azokat akiknek tényleg fontos lenne. De hát hideg van. Így aztán nem nagyon jön aminek jönnie kéne.

Előzmény: bogszika (21177)
bogszika Creative Commons License 2013.04.04 0 0 21177

És azt még nem is mondtam, hogy elegem van a hóból, esőből, hidegből. Lassan már kiönt előttem a focipálya. Tegnap gólya legelészett a mezőn, vagy réten vagy mi van itt velem szemben. A lökött ebem meg úgy gondolja a szárítkozásnak az a legjobb módja, ha szárazra nyalja magát. Már nem győzöm bontani az általa készített csomókat.

Előzmény: bogszika (21176)
bogszika Creative Commons License 2013.04.04 0 0 21176

Most, hogy lejött száz kiló szőr a kutyáról, még mindig dagi. Be kell indítani a fogyókúrás projektet. 

Előzmény: Középsnaci (21174)
bogszika Creative Commons License 2013.04.04 0 0 21175

Nem tépem le teljesen kopaszra, a legalsó pihe-puha réteget rajthagyom. Mivel a nap nagy részében kinn vannak, és még mindig havazik, vagy szakad az eső, és a hőmérséklet sem megy tíz fok fölé, ezért hagyom meg azt a semmittelen szőrt. Tudom, az nem sokat ér, inkább a látvány csak, hogy nem teljesen kopasz a kutya. Egyébként ezt a pihét lenne a legkönnyebb leszedni, nekem inkább a nagyja jelent gondot. Ezek szerint nekem extra hisztis, és nagyon szar szőrű kutyám van, mert a hát kivételével elég nehezen szedhető. De lehet csak az a gond, hogy évente kétszer tépem csak le, és nincs hozzáedződve.  

Előzmény: angie999 (21173)
Középsnaci Creative Commons License 2013.04.04 0 0 21174

Szerintem is így van.

A kopaszra tépés nekem nagy gond, biztos hogy ezzel lehet elérni a jó szőrt, de ez csak bent tartott kutyáknál műkodhet, meg bersze a szőrtől is függ. Nekem most van egy akit nagyon bőrig kellett volna szedni és nem tudom megcsinálni. Kint van, és hideg van. Egyszerűen lehetetlen. Idén ebből nemigen lesz kiállítás.

Előzmény: angie999 (21173)
angie999 Creative Commons License 2013.04.03 0 0 21173

Ezekszerint te meg sosem tepted le a kutyaidat kopaszra. En igen, es zokszo nelkul jon a szor ha el van erve. Fajdalommentesen!! Az en kutyaim eleg hisztisek, szoval ha nem jonne a szor nem hagyjak. Ugyhogy lehet, minden szortipus fuggvenye.

 

A fekete kis torpek amit az Elena oldalarol linkeltek szerintem szepek, kisebb hibak vannak szerintem is, de ezek osszessegeben szep torpek.

Előzmény: bogszika (21168)
Középsnaci Creative Commons License 2013.04.03 0 0 21172

Nagyon rosszul van megállítva, a hátsó lábai szinte egyenesre ki vannak húzva ettől aztán a háta is olyan mint egy szánkópálya.

 

Előzmény: Törölt nick (21171)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.03 0 0 21171

A fekete ezustok szerintem is szepek. A feketek (alul) viszont... Pl. O. Vagy csak a beallitas csalja el? Mintha fele olyan hosszu elso labai lennek mint a tobbinek.

Előzmény: Középsnaci (21170)
Középsnaci Creative Commons License 2013.04.03 0 0 21170

Hát tudnék közülük válogatni.....

Persze van nagyon jó és kevésbé jó is. A zsiráf nyak attól olyan elsősorban hogy nyúlik a kaja után. A rövid nyak mindenesetre ma hiba. Disznónyaknak hívják. Szerintem teljesen normálisak ezek a bébik. De nem vagyok törpeszakértő, nekem tetszenek.

 

 

Előzmény: Törölt nick (21167)
bogszika Creative Commons License 2013.04.02 0 0 21169

Édesek!

Előzmény: Középsnaci (21164)
bogszika Creative Commons License 2013.04.02 0 0 21168

Na azért őszintén: hogy ez a kutya így nézhessen ki kellett egy kicsit szenvednie. Teljesen kopaszra nem lehet fájdalom nélkül tépni egy kutyát sem. Mert az egy dolog, hogy az érett szőr simán lejön, de a bunda nem csak az érett szőrökből áll. Aztán meg igenis vannak érzékenyebb részek, ahol vékonyabb a bőr, ott igenis fáj. Azt azért ne felejtsük el, hogy más furminátorral átkefélgetni, és kijön ami kijön, és más amikor valóban ki van tépve a szőr.

 

Most tépem az enyémeket. Van rajtuk kb. három méretben is szőr egymás alatt. Nem tépem kopaszra teljesen, egyrészt mert még mindig tél van, másrészt a legalsó réteget meghagyom amolyan optikai védelemnek.

Előzmény: proudwarrior (21153)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.02 0 0 21167

Probalom megkeresni a kepet amit linkeltel nagyobban, de nem talalom. Viszont megneztem a kolykoket, zsiraf nyak es kurta lab - ilyennek kell lenni egy kolyok torpenek manapsag (az also legalabb latvanyosan nem kurta labu a tobbihez kepest)?: http://www.fildale.net/articles.php?article_id=48 

Előzmény: proudwarrior (21153)
Középsnaci Creative Commons License 2013.04.02 0 0 21166

Már nagyon aranyosak.

Sonka /nálunk csülök/ el se fogyott. Öregszünk már, nem tudunk sokat enni.....

Előzmény: proudwarrior (21165)
proudwarrior Creative Commons License 2013.04.02 0 0 21165

óóó, már dögönyözni valók!!! és cukkerpofák!!!

 

mindenki túlélte a húsvéti sonkaevést? :)

Előzmény: Középsnaci (21164)
Középsnaci Creative Commons License 2013.04.01 0 0 21164

bogszika Creative Commons License 2013.03.31 0 0 21163

Kellemes Hósvéti Ünnepeket kívánok!

 

Középsnaci Creative Commons License 2013.03.30 0 0 21162

MINDENKINEK KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPET KÍVÁNUNK! 

A TÁNCOSLÁBÚK! 

proudwarrior Creative Commons License 2013.03.25 0 0 21161

a törpém a kozmetikusok rémálma. láttad a képet róla... Sir Mók... néha elgondolkodom, hogy van-e kutya a szőr alatt...

a nagynak elismerem, hogy álomszőre van.

de nagyon-nagyon sok múlik a kozmetikuson. olyan kapcsolatot tud kialakítani a kutyákkal, hogy az eszméletlen. nagyon jó a kisugárzása, annyira "nyugi" van körülötte, hogy én is kész vagyok teljesen.

Előzmény: Középsnaci (21160)
Középsnaci Creative Commons License 2013.03.25 0 0 21160

Neked nagyon szerencséd van, azért nem minden snaci olyan ám. És olyan is akad amelyik kifelyezetten nehezen trimmelhető.

Előzmény: proudwarrior (21158)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.25 0 0 21159

Igy mar ertem, gondolhattam volna, hogy a nyak hosszara akartok hatni optikailag. Fenyt gyujtottal.

Előzmény: Középsnaci (21156)
proudwarrior Creative Commons License 2013.03.25 0 0 21158

a trimmeléstől semmi baja a kutyának.

az enyémek (igen, már a szőrmók törpe is eljutott idáig) konkrétan lefekszenek és alszanak az asztalon a trimmelés jó részében, úgy kell őket - főleg a nagyot - arrábbhengergetni, hogy haladjon a kozmetikus. ha fájna neki, nem aludna :)

trimmelni egyébként is csak azt a szőrt lehet, amelyik "jön". ha nem jön a kutya szőre, de mégis tépjük, azt nyúzásnak hívják. az fáj.

Előzmény: bogszika (21155)
Középsnaci Creative Commons License 2013.03.25 0 0 21157

Otthoni használatra azért nem szokták nagyon komolyan venni, a kozmetikusok pedig  -tisztelet a kevés kivételnek- általában nem is tudják.

Középsnaci Creative Commons License 2013.03.25 0 0 21156

Igen, te gondolod így. Attól függhet, hogy a gazda mit visel el, de nincs nagyon,

 köze ahhoz hogy hol mit visel a kutya el. Régen azt próbálták elérni hogy ott fedje szőr ahol a patkány a legkönnyebben beleharaphatna, de a kutya  könnyedén tudjon pörögni. Ma nem igen irt patkányt, viszont egyre fontosabb az elegancia. Elsősorban pedig az hogy a kozmetikával a lehető legjobban hangsúlyozzuk a négyszögletes testfelépítést. (annál a kutyánál is, akinél ez kevésbé van meg.)

A nyakat nyújthatod a nyírás,  a trimmelés és a kettő összeollózásának vonalával. Az anatómiai lehetőségeken belül teheted elegánssá vagy "disznónyakká". Tehát attól függ hogy mit hol nyírunk mélyebben vagy kevésbé, hogy mi áll jól a kutyának. Ugyanígy a hátulján is nyírhatsz kicsi háromszöget és hozzáollózod a hosszabb szőrt, vagy nyírhatod egészen a combja gömbölyödéséig, Attól függ milyen a fara. 

Hogy mit visel el a kutya azt nagyon nem kérdezzük akkor ha nekünk fontos kiállításokra hordjuk. Ez így durván hangzik, de azért nem szoktak "belehalni" Kicsi kortól megszokják, azon kívül ha kicsi kortól jól csináljuk, akkor nem is jelent gondot nekik.

A támpontod jó, használd csak nyugodtan. 

Előzmény: bogszika (21155)
bogszika Creative Commons License 2013.03.25 0 0 21155

Szerintem csak az esztétikai összkép miatt kopasztják meg a nyakat. A pofa két oldala, a fülek és a nyak szőre egy kicsit puhább, fájdalmasabb az a terület a kopasztáshoz, ezért nyírják. Ugyanez vonatkozik a hátsó részre is. Aztán lehet csak én gondolom így.

Előzmény: Törölt nick (21154)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.25 0 0 21154

Elbeszelunk egymas mellett, tegyuk felre kopasz nem kopasz dolgot (nekem a 3mmes hajam is kopasz, stb). Ennel a kepnel is a 3 es a 2 kozott egyertelmuen latszik a valaszvonal. Ez direkt igy van kozmetikazva, vagy ott van a vonal ahol fordul a kutya szore es nem olyan markans a hossz kulonbseg mint amilyennek a kepen latom. A kerdesem csak erre probalt vonatkozoni az elejeto fogva is. Nekunk eddig ez volt a manko csak a fazonra:

 

Előzmény: proudwarrior (21153)
proudwarrior Creative Commons License 2013.03.24 0 0 21153

 

ez a kutya kopasz. mert megfelelően, jó alaposan kitrimmelték. nem nyírták.

ja, "amúgy" ISPU győztes, Interchampion eb.

ebből a kopaszságból lehet "felépíteni" a kívánatos és gyönyörű szőrt, ami a schnauzer sajátossága.

(azért feketét linkeltem be, mert ezen a legszembetűnőbb a dolog)

Előzmény: Törölt nick (21151)
proudwarrior Creative Commons License 2013.03.24 0 0 21152

a gépi részek nem nullásgéppel készülnek, nem "kopaszok".

a fajtastandard által megkövetelt kozmetika az, amit látsz. édibédi bohókás puha bongyort a lusta és/vagy kontár kozmetikus követ el, amikor a schnauzer kinézetet nem ismerő gazdi kutyáját kapja a kezébe.

a 2 és 3 között nincs markáns vonal. maga a 2-es terület az átmeneti terület, itt kell jól összedolgoznia a kozmetikusnak a trimmelt és a nyírott részeket. nem vagyok kozmetikus, jobban nem tudom elmondani.

kopasz akkor a kutya, amikor tavasszal kopaszra trimmelik. nem nyírják. trimmelik.

Előzmény: Törölt nick (21151)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.24 0 0 21151

Neked igy tetszik, vagy van valamilyen funkcionalis oka, hogy ilyen kopaszra szeditek geppel a torkukat? (A lenti szemlelteto abra alapjan a 2 es 3 kozotti hatarvonal nagyon markans. Nalunk ez inkabb atmenet, nem ennyire eroteljesen elkulonulo.) 20825, 20795, 20790 itt nem olyan durva mint a 21147ben, vagy csak en vagyok vak.

Előzmény: proudwarrior (21150)
proudwarrior Creative Commons License 2013.03.24 0 0 21150

 

így néz ki a schnauzer kozmetika.

1: trimmelős rész

2: átmeneti részek az 1-3 között

3: géppel nyírós részek

4: nem szedjük le, csak fésüljük és ollóval gyengéden fazont igazítunk

 

tehát a kutya nyakát géppel szokás nyírni.

Előzmény: Törölt nick (21149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!