Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

2cvtech Creative Commons License 2019.08.07 0 0 3073

Kitörlődött a számítógépem böngészőjéből ez a fórum csupán ennyi, emiatt nem voltam. Komolyan. Aztán valahogy el is feledkeztem róla, hetekre, hónapokra, google keresővel hozta be újra. A reklám már jó rég volt. Már feledésbe merült. Pedig nagyon nagy volt. Ja hát a kocsik viszik a pénzt én pl a szüleim kocsiját készítem fel vizsgára, szeptemberben lesz. Most volt a kacsa világtalálkozó, Samoborban. Én nem voltam de hoztak nekem matricát, feltettem a hátsó üvegre, olyan mintha ott lettem volna. hazafelé erre jött egy kacsás és ő hozta, meg megnézte a kacsám. Valamikor találkozzunk már. Akár én is elgurulhatok hozzád. 

Előzmény: svedmalac (3072)
svedmalac Creative Commons License 2019.08.07 0 0 3072

Na végre kolléga!

Két dologra gondoltam:

Vagy csődbe mentél, vagy annyira halálra kerested magad a reklámmal, hogy már lenézel minket :-)))

 

Hát ja, vettem két eredeti gyári kábelt, a gyertyák újak.

Eddig nagyjából okés a dolog.

A kipufogóra még nem volt időm, most meg pénzem se, mert a C5-re elröppent most 200eFt.

Aztán az alváz elejét kell javítani, meg a felnik belsejét kell majd rendbe tenni. A rozsda nagy ellenség sajnos...

Egy normális alvázvédés is kellene, az ablakmosóm pumpája is halott, ki kellene szedni megnézni.

Ezen kívül komolyabb nincs szerencsére, jövő őszre kell gatyába rázni.

 

Előzmény: 2cvtech (3071)
2cvtech Creative Commons License 2019.08.06 0 0 3071

Ejj hát már megint rosszalkodott a kacsa? Mondjuk két henger esetében a gyújtókábelek állapota nagyon fontos. Én azt sem tudom mikor cseréltem, igaz nem használom olyan sokat, de semmi baja még. Idén több találkozón is voltam és viszonylag távolabb is elgurultam vele. lehet azért majd én is cserélek kábelt, mert év elején felújítottam több dolgot is, új kondenzátor, új megszakító, új gyertyák, új bronzkefe az önindítóba, szelephézag állítás, olajcsere, stb, de a gyújtókábel nem került sorra. Nem jössz el szeptember 7-én Őriszentpéterre? Nemzetközi Veterán Járműtalálkozó lesz. Próbáld úgy alakítani hogy elgyere. Én is mennék. 1 hónap van addig.... Ha valami még nem a legjobb a kacsán gurulj el hozzám, aztán megnézzük együtt

Előzmény: svedmalac (3069)
Gy. Zs. Creative Commons License 2019.07.25 0 0 3070

Kedves DSdriver!
Az egri, augusztus 20-i program kapcsán keresem.
Mit gondol? Számíthatunk Önökre? Nagyon örülnénk neki :) :) :)
Kérem, ne feledje, hogy a behajtási engedélyek miatt a rendszámokat le kell adnunk.
Remélem, hogy minden rendben.
Kérem látogassa meg klubunk FB oldalát. Folyamatosan jönnek a hírek az eseményről.
https://hu-hu.facebook.com/Rotaryclubeger

Örömmel megjelentetnénk érkezésük hírét új, készülő Web oldalunkon is.

http://www.rotaryeger.hu/klubunkrol.html
Válaszát várva üdvözlettel:

RC Eger elnök

svedmalac Creative Commons License 2019.07.21 0 0 3069

Ma jártam egyet Szhelyen a városban, de nem sokkal a vége előtt nem sikerült túl jól befejezni a túrát a Gagarin utca végén.

Bár szerencsés megmentőm is akadt egy bmw-s srác személyében.

Utam végéhez közeledvén egy kereszteződésben leállt a motor.

Nem tudtam szóra bírni, de a mögöttem lévő bmw-ben volt egy korrekt és segítőkész srác, aki segített volna betolni a kacsát, hátha elindul.

Közben az út melletti kocsmából is jöttek ketten segíteni, de sajnos nem indult be.

A garázstól kb. 300 méterre voltam már csak. Eljutottam a megmentőm által a vontatókötélig, hazahúzott.

Neki amúgy trabija van, szóval ő sem lehet egyszerű eset :-)

A karbiban találtam koszt, azt kipucoltam, de nem hozott eredményt.

Aztán ránéztem az új Denso gyertyákra, jónak tűntek.

Átpucoltam a gyújtókábelek kontaktjait, és lám szépen beindult.

Új kábelek beszerzése folyamatban...

 

benkoo Creative Commons License 2019.06.10 0 0 3067

Sziasztok! kacsához keresek verseny spoilereket. Valaki már ajánlott a vasúttörténeti parkban, de sajnos a kontakt elveszett. Ami érdekel: első kötény illetve hátsó kivágott sárvédő, meg ami akad :D

Illetve ki tud arról a két BMW 850-es motorral szerelt kacsáról valamerre az alföldön? 

GSdriver Creative Commons License 2019.05.28 0 0 3066

Küldtem egy privát mailt a részletek megbeszélése végett.

Előzmény: Gy. Zs. (3065)
Gy. Zs. Creative Commons License 2019.05.28 0 0 3065

Nagyon köszönöm! :)

Előzmény: GSdriver (3064)
GSdriver Creative Commons License 2019.05.25 0 0 3064

:) jó ötlet! Ha minden OK, ott leszek

 

Bár itt is több érintett olvassa, továbbítottam a felhívást a CACH levlistájára. Ott a CACH vezetői biztosan megkapják. 

 

 

Előzmény: Gy. Zs. (3063)
Gy. Zs. Creative Commons License 2019.05.24 0 0 3063

Kedves Kacsa tulajdonosok és rajongók!
Egerben, 2019. augusztus 20-án egy adomány gyűjtő programot szervezünk, hogy a legnagyobb egri óvodának építhessünk egy sószobát.
Az adományozási kedv erősítésére kacsaversenyt rendezünk az Eger patak belvárosi szakaszán.
2000 sárga, számozott gumi kacsát fogunk elindítani az egyik belvárosi hídról, hogy néhány száz méterrel arréb, egy negyedórányi sodródás után, sorba rendezve kifoghassuk őket és eredményt hirdethessünk.
Nagyon feldobná a programot, ha a patak melletti egyik főtéren, a Gárdonyi Géza téren, néhány Citroen Kacsa is tiszteletét tenné.
Örömmel látnánk a Kacsa Fun Klub képviselőit Egerben.
Kérlek keressetek, hogy egyeztethessük a további részleteket!
E-mail címünk: rotaryclubeger@gmail.com

Üdvözlettel: az Egri Rotary Club nevében Gyetvai Zsolt elnök 2019/2020

svedmalac Creative Commons License 2019.04.17 0 0 3062

Rendben, köszi!

Előzmény: Prien47 (3061)
Prien47 Creative Commons License 2019.04.17 0 0 3061

Üdv,

 

Csak közvetítek, légy szíves érdeklődj apósomnál. :)

Előzmény: svedmalac (3060)
svedmalac Creative Commons License 2019.04.17 0 0 3060

A légszűrőház érdekelne, ha van ára...

Előzmény: Prien47 (3059)
Prien47 Creative Commons License 2019.04.17 0 0 3059

Udvozletem! 

 

Aposom Kacsat epit, es van nehany elado alkatresze (marmint a Kacsanak, nem aposomnak... :D ). Linkelem, hatha valakit erdekel. 

 

https://www.jofogas.hu/borsod_abauj_zemplen/2CV_alkatreszek_eladok__91331049.htm

dyjani Creative Commons License 2019.04.15 0 0 3058

Még én is rászokok a sörre ,ilyen látvány után nem lehet nemet mondani !!!!

Előzmény: GSdriver (3056)
svedmalac Creative Commons License 2019.04.13 0 0 3057

Imádom a HY-t.

Ha lenne rá keretem, meg garázs, tartanék is egyet...

Előzmény: GSdriver (3056)
GSdriver Creative Commons License 2019.04.13 0 0 3056

Szeged streetfood fest ...

Előzmény: svedmalac (3055)
svedmalac Creative Commons License 2019.04.11 0 0 3055

Fincsi lesz!

GSdriver Creative Commons License 2019.04.11 0 0 3054

Előzmény: GSdriver (3053)
GSdriver Creative Commons License 2019.04.04 0 0 3053

Festés előtt ... 

 

Előzmény: GSdriver (3036)
svedmalac Creative Commons License 2019.03.03 0 0 3052

Na jóvan, má aszittem valami komolyabb gáz van...

Voltam két hete egy indításon, meglepő módon másodikra beindult a gép, pedig előtte kb. karácsony táján mentem vele, amikor volt egy kis jó idő.

Ez határozott javulás, örültem is neki. Régebben az akksira is rá kellett tölteni, mielőtt így próbálkoztam.

Az a gyanúm, hogy lehetett valami zárlatom is annak kapcsán, hogy a jobb oldali helyzetjelzőim nem működtek.

A lényeg, hogy most egész jól viselkedett.

A találkozók ügyében beszélhetünk, érdekel is, de ez mindig attól függ majd, hogy épp hogy dolgozok.

Megfogyatkoztunk létszámban, szóval több lesz a munka (szerencsére a lóvé is), kizárólag ezen múlik majd.

Az a világtali piszkálja a csőröm azért...

Előzmény: 2cvtech (3051)
2cvtech Creative Commons License 2019.03.02 0 0 3051

Ki fog nyitni, nem végleg zárt be az üzletsor, ha erre gondolsz. Nekem a helyem változatlan, ott vagyok......

 

Idén több autós találkozó lesz a közelben, majd informállak, de gyere el te is. Áprilisban is lesz már, meg májusban kettő is.

Előzmény: svedmalac (3050)
svedmalac Creative Commons License 2019.02.22 0 0 3050

Ja, sajna gondoltam, hogy valami ilyesmi, mármint meló szempontból legalább is...

Azért ha lesz jövőkép, jelentkezz!

Előzmény: 2cvtech (3049)
2cvtech Creative Commons License 2019.02.20 0 0 3049

Betegség, munkahelyi gondok, cégváltás, bizonyítani kell az új főnökömnek. Szinte be se kapcsolom a saját ide behozott laptopom a munkahelyemen, mai nap kivétel. Otthon meg elfelejtem megnyitni ezt az oldalt. Valóban jó  a reklámfilm, de ritkán adják. legalábbis amit mi nézünk csatornát.

Előzmény: svedmalac (3048)
svedmalac Creative Commons License 2019.02.18 0 0 3048

Mi újság veled Norbi?
Amióta sztár lettél a tévében, alig jelentkezel... :-)

Amúgy egész jó lett a reklám, a muzsikádat is könnyű felismerni benne.

svedmalac Creative Commons License 2019.02.12 0 0 3047

Amúgy a magyar kacsásoknak tényleg elgondolkodtató a helyzet, mert ennél közelebb mostanában tényleg nem lesz ilyen nagy buli.

Én voltam a holland talin 97-ben, a mai napig etalon és örök élmény.

Akkor egy kb. 2 hete vásárolt géppel mentem ki egy másik (bugyi rózsaszín) autóval együtt.

Prága, Nürnberg, Bonn és a fene tudja mi volt a végcél Hollandiában.

Fogalmam se volt, mit teszek, csak mentem. És a kacsa bírta, sőt 91-es Aral volt a legjobb neki.

És minden helyen olyan hülyeségek garmada, hogy szinte a mai napig bennem vannak...

(Persze nekem voltak egyéb útjaim Róma, Monte-Carlo, Párizs-Bretaigne, Svájc, stb.)

Ezt ugyan most nem lehetne átélni így közvetlenül, de tényleg kis költségen egy olyan buli részese lehet a résztvevő, amit tuti nem fog elfelejteni...

Sátorban pár nap tök jó, kb. 3000 autót (2cv, Traction, DS, HY, stb) lehet közelről megnézni, közben rendezvények, vásár, buli.

Aki most nem megy el, tényleg szegényebb lesz ezzel az élménnyel.

Én azt mondom, hogy amíg tehetitek, tegyétek meg!!! 

 

 

Előzmény: svedmalac (3046)
svedmalac Creative Commons License 2019.02.11 0 0 3046

Nagy bajok vannak veled Norbi, de ez nekünk csak jó! :-)))

Előzmény: 2cvtech (3045)
2cvtech Creative Commons License 2019.02.08 0 0 3045

El tudna menni elvileg, hisz jó a motor, jó a futómű, inkább az a kérdés én vállalom e? Nem vagyok egy nagyutazó. Épp egy 110 km-es távon filózok, május 4-én lesz egy veterán tali tőlem 110 km-re, hogy érdemes e elgurulni odáig, csak azért, hogy néhányan megbámulják a kocsit? Sajna én ilyen vagyok. Világtalin voltam már, akkor még nem ért utol ez a gondolkodás. Velem van a baj, nem a kocsival.

Előzmény: METYA (3043)
METYA Creative Commons License 2019.02.07 0 0 3044

Egy világtalin szokott lenni 10.000 ember. Ha 5 nappal számolunk, akkor 20 000 kg kaja jut 10 000 emberre naponta. Ellenben sörből napi 6 000 liter, ami viccesen kevés. A gyakorlat szerintem egész más. Az a sörmennyiség a napi adag...😊

Előzmény: dyjani (3041)
METYA Creative Commons License 2019.02.07 0 0 3043

És el tud menni 250 km távolságra? Mert akkor nyáron Samobor. Soha nem lesz ilyen közel 2cv világtali...

 

Előzmény: 2cvtech (3042)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!