Keresés

Részletes keresés

naiv Creative Commons License 2006.07.16 0 0 1429
1. idéztem egy cikket
2. szerintem nincs könnyű drog
3. nyugodtan élj velük, most megengeditek...
Előzmény: Derek (1428)
Derek Creative Commons License 2006.07.15 0 0 1428
Az extasy nem konnyu drog ahogy az oszes amfetaminszarmazek es a kokain sem az. Piszokul tajekozott vagy te ebben is.
Előzmény: naiv (1427)
naiv Creative Commons License 2006.07.15 0 0 1427
Agykárosodást okozó ecstasy: egy „könnyű” drog
2006. július 15. 12:49


MNO
Az ecsstasy használók az egy-két napos boldog önfeledtségért hosszan tartó boldogtalansággal, feledékenységgel, alvászavarokkal fizethetnek. Magyarországon egy-egy hétvégén 40-50 ezer fiatal teszi ki magát a szer idegkárosító hatásának.

Bagdy György, az Európai Unió Ecstasy Munkacsoportjának a tagja. Az Országos Pszichiátriai és Neurológiai intézetben munkatársaival maga is kutatásokat folytat.

A szer hatására az agyban hirtelen nagy mennyiségű szerotonin és dopamin szabadul fel az agyban – nyilatkozta Bagdy a Magyar Rádiónak.

Ez a két ingerületátvivő anyag váltja ki a feldobottságot, az önfeledt boldogságot, az együttérzés képességét. Csakhogy a kellemes hatás gyorsan lecseng, és a szerotonin termelő idegsejtek hosszú nyúlványai sérülnek. A sérült sejtek nem tudják ellátni a feladatukat, és minden olyan agyi működés károsodik, amelyben szerepük van. Az eufóriát ezért követi a letargia, az agresszivitás, és az emlékezet romlása. E sejteknek akár 20-40 %-a is tönkremehet, és hét évvel a szer bevétele után még mindig kimutatható a hatás. Ugyancsak a sejtek „betegségét” tükrözi, hogy a kezdetben felfokozott cukoranyagcsere három hét után nagyon lecsökken.

Itt az történik, hogy a hirtelen aktivitásra késztetett sejtek, valósággal falják a glükózt és az oxigént. A szervezet elsősorban az agysejteket védi minden extrém helyzetben, nehogy tápanyag hiányban elpusztuljanak. Ezért kitágulnak a hozzájuk vezető vérerek, hogy elegendő táplálékot szállíthassanak. Ámde az ecstasynak az eddigiektől független, másik hatása, hogy összehúzza az agyi ereket. Így hiába erőlködik a szervezet, az érzékeny idegsejteket nem tudja megvédeni.

A kemény ecstasy fogyasztók kb. háromnegyed részében jelentkeznek az idegrendszeri károsodások, de az európai népesség 5-10 %-a anélkül, hogy tudna róla, különösen veszélyeztetett. A drog hatóanyagának az elbontásáért felelős enzim ugyanis náluk örökletesen rosszul működik, s akár egyetlen tabletta is előidézheti a hosszú távú súlyos elváltozásokat.

Magyar Rádió
macmester Creative Commons License 2006.04.03 0 0 1424
nem igen vitázok vele, bár valami iszlámoson egész jót vitáztunk, ott azért magasabb szinten vitázott :)
Előzmény: Törölt nick (1422)
macmester Creative Commons License 2006.04.03 0 0 1423
ja másik link esetleg a bemásoláson kívül?
Előzmény: macmester (1421)
macmester Creative Commons License 2006.04.03 0 0 1421

Tény szó szerint nem igaz...

de ki terjesztette be a törvényt, amiről a parlament szavazott... az ellenzék (fidesz???) ált egy kormány törvényalkotása abbol áll, hogy beterjesztik és elfogadják...

 

ps. szerintem csak szüneteltették és az nem 2/3-os (lehet hogy az...)

 

psps. ennyi erővel nem Orbánék voltak faszák és nem a komcsik szarok, ahnem a parlament, mer ő fogadott el mindent :)

 

tudod keress inkább a kákán csomót :)

Előzmény: Törölt nick (1416)
Linebacker Creative Commons License 2006.02.24 0 0 1413
Hi.

Szerintem a drogot nem csupán legalizálni kéne, hanem az államnak kéne kábítószert előállítania és ingyen osztogatnia.

Nagy ívben teszek rá, hogy hány drogos szúrja magát a halálba évente. Az ő problémájuk.

A kábítószermaffia megszűnne, a kábítószer-előállítás válságágazat lenne, mint a gabonatermelés. Senki nem próbálna másokat anyagi érdekből rávenni kábítószer-fogyasztásra, mert anyagi haszonnal nem járna.

Én már vagy 10 éve így gondolom ezt, csak nem hangoztattam. Most viszont hallottam, hogy egy angol munkacsoport is erre a következtetésre jutott az ottani rendőrségnél.
Platon Creative Commons License 2006.02.24 0 0 1412
A szakma, és pl. a WHO szerint meg az.

De ilyen alapon a kokain vagy a metamphetamin sem az.
Előzmény: Siphersh (1411)
Siphersh Creative Commons License 2006.02.24 0 0 1411
Nem azt mondtam, hogy nem drog (a magyar drog szó eredeti jelentése: gyógynövény), hanem hogy nem kábítószer. Nem narkotikum.
Előzmény: Platon (1409)
Siphersh Creative Commons License 2006.02.24 0 0 1410
Ja, Efti Kém, te azt nevezed "kapudrog elméletnek", hogy a marihuána fogyasztása az ifjúság körében megelőzi a heroin és a kokain fogyasztását? Ez nem egy elmélet. De kiváncsi lennék, hogy szerinted mit mond ez el a marihuánáról, amit nem mond el a csokoládéról és az anyatejről. Ez ugyanis ezekre is igaz. Azt hittem, hogy olyasmire gondolsz, ami a marihuána ellen, vagy a legalizálás ellen szól. Ez nem szól a marihuána ellen, a legalizálás mellett meg annyiban szól, hogy nem lenne muszáj a füveseket a heroin-dílerek közé terelni.
Előzmény: Törölt nick (1405)
Platon Creative Commons License 2006.02.24 0 0 1409
Azért ne essünk túlzásokba. A THC drog, csak nagyon enyhe. Sokkal enyhébb mint pl. a nikotin, vagy az alkohol.
Előzmény: Siphersh (1404)
Calvano Creative Commons License 2006.02.24 0 0 1408
a kapudrog a cigi. az, ami a boltban is kapható. Na meg az első sör.
Előzmény: Törölt nick (1403)
Platon Creative Commons License 2006.02.24 0 0 1407
izé természetesen mesmerizmus
Előzmény: Platon (1406)
Platon Creative Commons License 2006.02.24 0 0 1406
Eftikém, te jöhetsz akármilyen elmélettel.

Van bioenergia elmélet, van flogisztron elmélet, létezik mesemerizmus elmélet is stb.

Azonban bármely elmélet csak akkor ér valamit ha a gyakorlat, a megfigyelések igazolják.

Egyszerű pozitivizmus.

Ha a kapudrog elmélet igaz lenne akkor a drogliberalizáció hatása megnövekedett heroinfogyasztás lenne.

Ezzel szemben a megfigyelések azt mutaják, hogy a drogliberalizáció a heroinfogyasztás látványos visszaszorulásával jár.


Ergo a kapu drog elmélet nem állja ki a gyakorlat próbáját, vagyis megbukott.

Persze bármely bukott elméletnek lehetnek hivői továbbra is. Ha gondolod beléphetsz a lapos föld társaságba is.


De persze a kapudrog elmélet nem csak megbukott, hanem ismert az a hiba is amelyen elbukott az elmélet.

Abból a megfigyelésből indultak ki hogy a keménydrogosok korábban már kipróbáltak könnyűdrogokat is, és arra a hibás következtetésre jutottak, a kettő ok, és okozati összefüggésben áll. Ez azonban éppúgy nem igaz, mintha azt vizsgálnánk, hogy alkoholt fogyasztottak e korábban, és erre alapozva kijelentenénk, hogy az alkohol ''kapudrog".

Előzmény: Törölt nick (1403)
Siphersh Creative Commons License 2006.02.24 0 0 1404

Efti Kém, ez nem igaz. Hol van az a kutatás?

 

http://www.drogriporter.hu/index.php?op=contentlist2&catalog_id=1451

 

A marihuána-fogyasztás csak annyiban növeli a keménydrogokkal való kapcsolatba kerülés valószínűségét, hogy a tilalom a kemény drogokat is árusító feketepiachoz viszi a füveseket. Ez nem a tilalom mellett szól, hanem a tilalom ellen.

 

Az a helyzet, hogy az lesz keménydrogos, akinek a marihuána nem felel meg. A marihuána hatékony antidepresszáns, jobban érzi magát tőle az ember, és az emberek nagyrészének ez elég, megállítja őket a kemény drogok felé vezető úton, még ha egyébként hajlamosak is lennének rá. Persze, nem mindenkit. Semmi nem tökéletes. Sokaknak segít a kemény drogokról való leszokásban is, mert enyhíti a megvonási tüneteket, és a marihuána hatására sokan minimális szintre csökkentik az alkoholfogyasztást, vagy teljesen felhagynak az ivással. A marihuána nem kábítószer, és nem kapu a kábítószerekhez, hanem egy kábítószer-elleni gyógynövény.

Előzmény: Törölt nick (1403)
Platon Creative Commons License 2006.02.24 0 0 1402
Jelenleg egyetlen egy bevállt módja van a keménydrogok visszaszoritásának, és ez a drogliberalizáció. A szigoritás mindenhol csak a drogosok számának növekedését, és a drogos halálesetek felszaporodását eredményezte. Ahol liberalizáltak ott a keménydrogok visszaszorultak.

Ergo aki a liberalizácó ellen van az a heroin terjedését támogatja.

Ezek számokkal alátámasztható tények. Neked meg marad a de akkor is tipusú demagógia.
Előzmény: Törölt nick (1399)
Platon Creative Commons License 2006.02.24 0 0 1401
Szinvonal az égben.
Előzmény: Törölt nick (1399)
Platon Creative Commons License 2006.02.24 0 0 1400
Te aztán megtalálod a leghitelesebb legszinvonalasabb forrásokat. Gratula.
Előzmény: Törölt nick (1398)
NattyDread Creative Commons License 2005.11.09 0 0 1396
http://index.hu/politika/belfold/budapest/1109deutsch/


"Illegális szerek akkor sohasem jutottak a szervezetébe?

Amit kamaszkorban csínytevésként ki lehet próbálni, azt kipróbáltam. Voltam részeg, de úgy alakult az életem, hogy soha semmit. Még azt se tudom elmondani, amit Bill Clinton a marihuánás cigarettáról, hogy egyszer egy buliban, de nem tüdőzte le. Én még eddig sem jutottam el. Hogy miért? Nem tudom. 8-9 éves lehettem, egy idióta NSZK-film volt a tévében, és a filmben valaki kábítószeres állapotban volt, a kamera szörnyű rosszullétet mutatott. Valahogy ez lehetett bennem.

Visszatartotta a filmélmény?

Igen. Azt teljes, nyugodt szívvel, saját magam személyes példáját említve kijelenthetem, hogy sok mindent ki lehet próbálni, de van egy-két dolog, amit nem szabad. A kábítószer ezek közé tartozik.

Bor vagy sör?

Ma már inkább bor."

Azért azt egy "jó keresztény" ember tudhatná, hogy a Biblia éppen a borozástól óv, mert igen káros!
Ezek még mindig nem hagyták abba... (zördöggelcimborál...)
kissvaléria Creative Commons License 2005.11.07 0 0 1395

Az a legnagyobb baj, hogy magyarországon az emberek annyira ostobák,alul vagy félre informáltak, hogy azt sem vágják, hogy mi a különbség a Heroin és a fű közt. Ráadásul olyan nem helytálló infókat publikálnak az amúgy is nem túl tájékozott nagy átlagnak, hogy néhányszor a hajam égnek áll a sok alaptalan baromságtól.

Egyrészt fogalmuk sincs, hogy hány embert érint a fű fogyasztás akkora kanyarban vannak ezzel kapcsolatban is, hogy nem igaz. Okoskodnak olyanok a fűről akiknek tényleg nincs sok lövésük az egészről, mi meg hiszünk nekik.

LegottTegel Creative Commons License 2005.11.07 0 0 1393
Mondjuk a THC tartalom csak a Hollandiában termesztett kendernél növekedett szignifikánsan, más importkendernél nem annyira, legalábbis az EMCDDA vizsgálatai szerint.

De ez egy érdekes érvelési paradoxont hoz fel:
1. Ha azzal érvelnek az ellenzők, hogy a magas THC kender már mennyire veszélyes, akkor ezzel implicite beismerik, hogy az alacsony tartalmú nem annyira.
2. Ha csak szelektíven növekszik a THC tartalom, az viszont megin érv a legalizáció mellett, mert a legálisan árult kender THC tartalmát lehetne minőségellenőrizni, így a fogyasztó pontosan tudja, mit kap. A kockázat rajta áll, több információ áll rendelkezésére, mint az utcai árustól bemondásra vett fű.




Előzmény: Törölt nick (1390)
NattyDread Creative Commons License 2005.11.05 0 0 1391
Ha valaki még nem olvasta volna:
http://www.drogriporter.hu/index.php?op=contentlist2&catalog_id=2218

Legjobban a gyógyszerlobby érdekeit sérti a fű, az biztos! Nem bízom bennük, de a fenti interjút olvasva van is rá okom.
Törölt nick Creative Commons License 2005.11.04 0 0 1390

"a THC tartalom egyre növekszik, természetesen oltári nagy baromság"

 

Szvsz nem baromság, és úgy értendő, hogy az átlagos thc-tartalom növekszik a nemesítésnek köszönhetően. A tudományos alapját nem tudom, viszont 10 éve még nem volt általános a 15-20 % körüli thc-tartalom, ma meg alig árulnak olyan fajtákat, ami 15 % alatt van.

 

A hír pedig marketingfogás az utószezonra.:) 

 

(nem hinném, hogy azt akarnák a hollandok, hogy a külföldiek tömegei az utcán füstöljék el azt a cuccot, amit a hollandok vesznek meg nekik a coffeeshopban)  

Előzmény: Törölt nick (1385)
dgyuracell Creative Commons License 2005.11.04 0 0 1389
éjjen a ketttösállampogárság:)
hown Creative Commons License 2005.11.04 0 0 1388
Márpedig a THC arány növekszik, a nemesítés nem állt meg. A legjobb strainek már 20, sőt 25 % feletti szintet is tudnak produkálni.
A gond az, hogy ezt úgy értelmezi az átlagpolgár, hogy egyre töményebb kendert fogyasztanak a kenderélvezők. Pedig csak egyre minőségibbet. (kevesebb füstölés, az egyre több fajtának köszönhetően változatos hatású high-ok, stb)
A fű nem úgy működik, mint az alkohol.
Előzmény: Törölt nick (1385)
smafu Creative Commons License 2005.11.04 0 0 1386
Majd legfeljebb a Kendermag kimegy tépni az Amszterdami BM elé. :DDD
Előzmény: Törölt nick (1384)
fighter23 Creative Commons License 2005.09.17 0 0 1383

Ezt a  megállapítást honnan tetszett venni?

Nekem más a tapasztalatom

Előzmény: Édy Endre (1372)
toloba Creative Commons License 2005.09.16 0 0 1382
Talán innen indul:

http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/2633187.stm
Előzmény: Törölt nick (1380)
toloba Creative Commons License 2005.09.16 0 0 1381
A webportálon olvastam, napokig kiszúrta a szememet, de természetesen most a jó Istennek sem találom ott...
Előzmény: Törölt nick (1380)
Törölt nick Creative Commons License 2005.09.16 0 0 1380
Link?
Előzmény: toloba (1377)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!