Keresés

Részletes keresés

peterch Creative Commons License 2021.07.17 0 0 3517

Szia !

 

Ha a B30-as fal lyukastéglát takar , akkor harisnya és abba ragasztó és bele menetesszár . Elöször a beltéri tartólapjának segítségével bejelölöd a felfogatás helyeit és a csövek , kábel kivezetés helyét . Kifúrod megfelelö vastagságú fúróval a lyukakat . A gipszkartonba fúrsz akkora lyukat a felfogatási helyeken , hogy egy anya és a nagy sima lapos alátét is beleférjen . Behelyezed a harisnyákat a lyukba , benyomod a megfelelö mennyiségü ragasztót , abba óvatosan egyirányba lassan forgatva a menetesszárakat benyomod . Majd megszilárdulás után a menetesszárakra rátekered az anyákat és az alátétet ráhelyezed a gipszkarton külsö pereméig . Ráhelyezed a beltéri rögzítölapját és újabb alátétek és anyák segítségével rögzíted . Ha jól szerelted , akkor az egész súlyát a beltérinek a menetesszárak tartják és nem terhelik a falat .

 

Én így csinálnám . :-)

Előzmény: mr_qwert (3515)
einohyl Creative Commons License 2021.07.17 0 0 3516

  Elég pancser volt az aki  anno  így  készítette.

 

 Belülre semmilyen hőszigetelést nem teszünk.

 

 De ha már ott van, akkor a beltérit    kb. 20 cm hosszú  csavarokkal a falhoz rögzíthetjük. Sőt   talán a 16 cm -es is elég.

 

 A fibran  10 cm és a  Rigips összesen  12 cm. A lényeg, hogy  csavar a téglába menjen . 

Előzmény: mr_qwert (3515)
mr_qwert Creative Commons License 2021.07.15 0 0 3515

Hello mindenki 

 

A kérdésem nem teljesen hőszigetelés de egy kicsit mégis

 

Adott egy B30fal amire belől egy Fibran 10cm XPS-t ragasztottak a csövek takarása miatt /SOUDAL SOUDA BOND EASY építési ragasztó habbal + dübelezve/ erre ragasztottak 12,5 mm Rigips gipsz katont /SOUDAL gipszkarton ragasztó habbal/  Most jön a kérdés erre én felszerelhetek kb. 10-12 kg klíma beltérit ki bírja  majd vagy ha nem akkor hogyan tudnám  rögzíteni.

 

 

KocsisL Creative Commons License 2021.07.15 0 0 3514

Sziasztok!

 

A családi házunk építésénél most értünk a falazás végéhez, a monolit vasbeton födém készítése következik. A kőművesek javasolták, hogy a koszorú/födém ne stirodur szigetelést kapjon kívülről, hanem 5 cm ytong falazást, így az egyben zsaluként is szolgál. Mit gondoltok, elegendő szigetelést ad az ytong? Nem alakul ki jelentős hőhíd? A födémmel együtt készülő monolit garázskapu áthidalóra (4500mm) mit javasoltok? A fal egyébként Heluz Family 30, erre jön 15 cm Austrotherm Grafit Reflex szigetelés. Előre is köszönöm!

peterch Creative Commons License 2021.07.14 0 0 3513

Szia !

 

Laikus vagyok , aki több vályogházban is lakott gyerekkorában .:-)

 

Gondolom vályogtéglából épült a ház , ha vakolat volt rajta . Esetleg átszellöztetett höszigetelésen nem gondolkodtál ?  Ha tökéletesen száraz a ház , akkor lehet ragasztva is , csak a höszigetelésre kerülö vakolat legyen jó páraáteresztö képességü .

Előzmény: Mátrix82 (3512)
Mátrix82 Creative Commons License 2021.07.14 0 1 3512

Sziasztok mesterek ! Vályog ház lenne kőzet gyapottal szigetelve kívülről ! A vakolat le van verve. Be kell e hálózni ,rabicolni a falat a kőzet ragasztása előtt? Vagy elő nedvesíteni a ragasztás előtt?

Émile Creative Commons License 2021.07.04 0 0 3511

 

 

 10 - 12 mm -es hőszigetelés  még padlóban is   kevés .

 Úgy 50  -  100 mm  hőszigetelés  az ,  ami hatásos egy padló alatt.  

Előzmény: Szabi Snack (3510)
Szabi Snack Creative Commons License 2021.07.04 0 0 3510

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy hőszigetelés szempontjából érdemes/működőképes lehet-e két réteg 5mm-es xps padlóalátétet rakni a 12 mm-es lamináltpadló alá? Volna neki gyakorlati haszna, és nem ártana a lamináltnak?
A beton aljzat nincs szigetelve és nem tudom mennyire lenne hideg a laminált egy réteg alátéttel. Vagy van valami megoldás, ami belefér szigetelésképpen 20mm-be? (kb 4cm magas most a küszöb)

MattM325 Creative Commons License 2021.06.08 0 0 3509

Felteszek egy újabb kérdést:
Van itt közületek valaki, aki úgy szigetelte a házát, hogy a nyílászárók már korábban cserélve voltak (vagy eleve jók voltak),

és van összehasonlítási alapja az elmúlt fűtési időszak(okhoz) viszonyítva?

Ami legjobban érdekelne:
Fűtésszámla milyen arányban változott és kialakult-e penészesedés.
Nagyon megköszönném a válaszokat, mivel egy korábbi hozzászólásomban írtam, hogy jelenleg körbe van állványozva a ház,

 ezért a lehetőség adott lenne, de nagyon nagy dilemmában vagyok, főleg, hogy a ház külső homlokzata terméskő, nem szívesen takarnám be.

MattM325 Creative Commons License 2021.06.08 0 0 3508

A fűtésköltségre gondoltam.
A klímás háznál csak födém/tetőtéri szigetelés van.
Ha számolgatok és azt nézem, hogy mi lenne ha a másik kettőnél is klíma fűtene, akkor ideális esetben elvileg negyede lenne a fűtésszámla.
Így már reálisabb, de még így sincs akkora különbség a szigetelt ház előnyére.
Most lenne lehetőségem szigetelni, mert egyéb okokból fel lett állványozva a ház, de félek, hogy nem nyernék rajta annyit, hogy megérje.

 

Előzmény: sylvanus67 (3507)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.06.08 0 0 3507

Miből adódhatnak ekkora különbségek?

 

 

Minek a különbsége? A fűtésköltségé? Vagy?

 

A 2. és 3. villannyal fűt, az az első klímával.

Előzmény: MattM325 (3506)
MattM325 Creative Commons License 2021.06.08 0 0 3506

 Sziasztok!

Kérdésem 

Gondolkodtam homlokzati hőszigetelésen. Adott egy 110m2 lakóterületű eltolt szintes magas tetős ház,

b30 tégla+kő falazattal, ami összesen 60cm vastagságú. Nyílászárók 2 rétegű ug 1.0 üvegezéssel.
Szigetelés csak padlás/emeleti födémen van 20cm kőzetgyapot, padlóban és lábazaton nincs. Benapoztatás kiváló, hegygerincen van.

Fűtés légcsatornás klímával+ néha kandalló. Fűtési költség 160-180e között/szezon


Viszont a barátaim tapasztalataiból kiindulva elbizonytalanodtam.
Van egyszer egy 120m2 alapterületű, 2018-ban épült egyszintes épület 38cm porothermből, rajta 10cm homlokzati, északi falon 20cm EPS.
Nyílászárók 3 rétegűek.  Fűtési rendszer itt elektromos padló. Fűtési költség átszámítva átlag 380.000,- szezononként. Ez 2020-tól napelemmel nullázva.

A másik épület, szintén 1 szintes, könnyűszerkezetes 140m2. Szigetelést itt nem ismerem, de 2020-ban épült. Elektromos infrapanelek fűtenek.
Fűtési költség 450-480e / szezon.  Idén ide is felkerültek a napelemek, még nincs tapasztalat.

A belső hőfok mindegyik háznál szinte éjjel-nappal 23 fok körüli.

Értelemszerűen elvetettem a szigetelés gondolatát, már csak a meglévő kő homlokzat miatt is.

Igaz, hogy az eps felerősíti a külső zajokat? A fenti eps-el szigetelt háznál, a kutyaugatás zárt ajtóknál szinte mintha bentről jönne.
Pedig nyílászárok jók...
Miből adódhatnak ekkora különbségek?






sarajhwh Creative Commons License 2021.05.24 0 0 3505

Sziasztok!  A tanácsotokat szeretném kérni padlásszigetelés kapcsán.

 

Vásároltunk 10cm vastag kőzetgyapot lemezt, amivel szeretnénk a padlást lerakni.

Az lenne a kérdésem, hogy ezeket a 10cm vastag lemezeket, egymásra lehet e rakni, hogy a szigetelés 20cm vastag legyen?

Gondolok itt arra, hogy hosszútávon nem e zsugorodik az alsó réteg.

 

Köszönöm előre is a segítségeteket!

 

sylvanus67 Creative Commons License 2021.05.17 0 0 3504

kivonni a nagyobbakat, a kicsiket lenyelni

Előzmény: h0petortur3 (3503)
h0petortur3 Creative Commons License 2021.05.15 0 0 3503

haz hoszigetelés munkadijanak nm ar szamitasnal/arazasnal hogyan szoktak kalkulalni? telibe szamitva a homlokzati falfeluletet vagy azokbol ki szoktak vonni a nyilaszarok teruletet?

koszi

calella1 Creative Commons License 2021.05.14 0 0 3502

Sziasztok!

 

Régi kádárkocka házunknál nagy felújítást csinálunk. Ablakok kicserélve, fűtési rendszer cserélve (rézcsöves és lapradiátor lett a választás, tehát földben, sehol nem megy cső) A hullámos beton miatt (illetve két szoba még döngölt földes) úgy döntöttünk, hogy újra betonozunk. A burkolat alatt eddig is csak egy réteg beton volt (50-es években épült ház, vizesedés nincs). A kérdésem (sajnos anyagi meggondolásból) nagyon elrugaszkodott ötlet-e a következő rétegrend:

 

Döngölt homok

Mezőgazdasági fólia

5 cm eps 100 vagy 4 cm xps

fólia (ezt már az esztrichesek hozzák, nem tudom pontosan milyen)

7 cm üvegszállal erősített esztrich beton (dilatációs csík is lesz)

 

Köszi előre is a válaszokat :)

barat43 Creative Commons License 2021.05.12 0 0 3501

Akkor nem azbeszt? Elsőre annak néztem.

Előzmény: Ofenbau (3500)
Ofenbau Creative Commons License 2021.05.11 0 0 3500

 

 

 Megmaradt anyagok. Valami csőszigetelésből maradt ki.

 

 

 Szálas- szervetlen  gyapot anyagok, általában vastag csöveket tekertek be anno.

 

 A cső viszont kapott még lemezburkolatot is.

Előzmény: barat43 (3499)
barat43 Creative Commons License 2021.05.09 0 0 3499

barat43 Creative Commons License 2021.05.09 0 0 3498

Na a képek meg lemaradtak - íme.

barat43 Creative Commons License 2021.05.09 0 0 3497

Mindenkinek szép napot kívánok - azt szeretném megkérdezni hogy tudja-e valaki milyen típusú szigetelés van a képen (1986-os építésű ház padlásfeljárója körül van ez a kötélszerű, fényes szálakból álló anyag benyomva a fa keret és a födémbeton közé.

 

A válaszokat előre is köszönöm!

Spigi73 Creative Commons License 2021.04.28 0 0 3496

Valahol bejön, igen. Minden fal 38-as, csak az északi fal egyedül 30cm-es vastagságú, ráadásul az anyaga nem tömör tégla, hanem mindenféle törmelék, meg salakblokk. Gyanítom, hogy annak nincs olyan jó hanggátlása. A nyílászárók is gyanúsak, még fülelnem kell, hogy honnan hallom jobban a szomszédokat.

Előzmény: sylvanus67 (3495)
sylvanus67 Creative Commons License 2021.04.27 0 0 3495

Mert átjön a Kádár-koczkán a hang?

Előzmény: Spigi73 (3493)
lala1961 Creative Commons License 2021.04.24 0 0 3494

Üdv ! Szerintem érdemes (ha szükséges) foglalkozni a hanggátlással ,de akkor az ablakokat is érdemes megfelelően megújítani ! Lehet variálni a oldalak/falak szigetelő rendszereit! Szerintem !:-)

Előzmény: Spigi73 (3493)
Spigi73 Creative Commons License 2021.04.23 0 0 3493

Sziasztok!

Szeretném hozzáértőktől megkérdezni, hogy 38cm tömörtéglás falazatú Kádárkockára érdemes-e kőzetgyapot homlokzati hőszigetelést tenni a hangszigetelés javítására?

Visszaolvasva láttam, hogy 15cm-es kőzetgyapot 9-10 dB csillapítást hozhat, de ezt kicsit sokallom, ha azt figyelembe vesszük, hogy elvileg 3 dB zajcsökkenést az eredeti felének érzünk.

A másik kérdés az lenne, hogy keverhető-e homlokzati hőszigetelésnél a közetgyapot az EPS-el, tehát egyik fal ilyen, a másik olyan lenne, illetve a nemesvakolatból van ami mindkettővel kompatibilis?

A válaszokat előre is köszönöm!

 

 

peterch Creative Commons License 2021.04.14 0 0 3492

Bocsi !

 

CD és CU profil = CD és UD profil .

 

 

Előzmény: peterch (3491)
peterch Creative Commons License 2021.04.14 0 0 3491

Szia !

 

Laikus vagyok nem szakmabeli !

 

Én a fiam egész házában 12,5m x 13,5m komplet CD és CU profil segítségével hoztam derékszögbe az összes falat és a mennyezetet is . Van ahol 12 cm volt a görbeség a falban a 8 méteres hosszon . Szerintem amennyiben a nedves helyiségekben az oda való vízálló gipszkartont szereled , akkor nem lesz gond : https://www.otthonokesmegoldasok.hu/haz/gipszkarton-a-furdoszobaban/.    A lényeg , hogy sehol ne legyen a falon repedés a külvilág felé , ahol átjárhat a levegö , mert ott valóban kicsapódhat a pára . Szerintem a gipszkarton nem olyan jó höszigetelö , hogy a fal és a karton között számottevö legyen a hömérsékletkülönbség . Ha így van , akkor párakicsapódás sem jön létre . Télen normális esetben többszöri szellöztetés esetében nem lesz a házban magas a relatív páratartalom . Ha nekilátsz , akkor mindíg azon az oldalon kezd , ahol van nyílászáró és arra a falra derékszögbe a falakat .

Előzmény: kMuki (3490)
kMuki Creative Commons License 2021.04.14 0 0 3490

Sziasztok!

 

Adott egy futóba rakott B30-as téglaépület, új tető, tűzfal fa+osb. Galériás lesz, később külső táblás kőzetgyapot szigetelés. A tűzfal belső síkja nincs függőben az amúgy se túl belső függő falakkal. Gipszkartonnal lenne megoldva a falak "újra függősítése". Ha jól tudom érdemes lenne minél kevesebb légrésnek lenni a karton és a téglafal között, pl penészesedés végett. Szigetelni viszont, belső falat nem ildomos, ha jól tudom.

De ha mégis profillal és direkt rögzítőkkel lenne megoldva a függősítés/rögzítés érdemes valamivel kitömni a légrést, karton alá valamilyen fóliát rakni? Vagy inkább ragasztani lenne érdemes, hogy minél közelebb kerüljön a karton a falhoz?

 

Köszönöm a válaszokat.

eekeili Creative Commons License 2021.03.25 0 0 3489

  Belülről semmiféle szigetelés nem ajánlott. !!

Előzmény: NP85 (3488)
NP85 Creative Commons License 2021.03.23 0 0 3488

sziasztok, a következő kérdésben szeretnék segítséget kérni. Tavaly vásároltunk kétszintes családi házat. Az emelet kialakítása kb. féltetőtérnek mondható, azaz körben az ablakpárkányok magasságáig van térdfal, fölötte a tető dőlésszögével párhuzamosan és a mennyezeten fa lambéria található. Utóbbi rétegrendje: lambéria, 2cm deszka, párazáró fólia, 10cm gyapot szigetelés. Hatalmas hőveszteséget tapasztaltunk az emeleten, így mind a térdfalakra, mind pedig a lambériára 5cm hungarocell szigetelést került belülről, amelyet drivyt hálóval vakoltunk, majd 2 réteg glettelés után diszperzittel festettünk. Sajnos későn jöttem rá, hogy ez talán rossz lépés volt. A tél közepén csináltam néhány próbavágást a falban és a kiszedett 30x30cm-es elem mögött hidegnek, ugyanakkor száraznak éreztem a falat (ezt a ház több pontján megcsináltuk. A térdfalat kívülről a tetőcserép fedi, valamint a szarufákat lambéria doboz veszi körül kívülről illetve a földszinten a térdfal aljáig (ameddig a külső lambéria doboz engedte) kívülről 15cm-es EPS szigetelés került a házra, így valamennyi szigetelést ezek is biztosítanak ha jól gondolom? A tetőtérben pár helyen felszedtem a gyapotot és megvágtam a párazáró fóliát, de sehol nem éreztem nedvességet. A kérdésem az lenne, hogy ha minden lehetséges helyen növelem a gyapot szigetelés mértékét, akkor lehet-e esély arra, hogy elkerülöm a falak vizesedését és a belső szigetelés mögötti penész kialakulását vagy ez előbb-utóbb garantáltan megtörténik? Van-e valamilyen módja, hogy ezt időben észrevegyem, anélkül, hogy folyamatosan megbontanáma szigetelést (pl. olyat tapasztaltam, hogy a kivágott és egy ideig csak szárazon visszadugott, 30×30-as kocka mellett beszivárgott a pára és mögötte azon a szakaszon nedvesedett a fal.) Köszönöm a segítségét!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!