Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

balabmw Creative Commons License 2022.11.24 0 0 17372

Leírásod alapján ott a működő diagod hozzá.

Én nem értem mi a kérdés.

Előzmény: Mala88 (17368)
Alec123 Creative Commons License 2022.11.24 0 0 17371

Sziasztok!

Eljött a tél, a hideg.

A kocsit, amit vásároltam, abba már be volt építve egy Eberspaecher Hydronic S3 - D4 E típusú készülék.
Legalábbis ezt nevezte meg a német nyelvű dokumentáció amit kaptam hozzá. A készülékhez kaptam még egy távirányítót is (2 gomb + rajta egy függőleges led).

Gondolom ez a készülék egy állófűtés lehet. A kocsit még tavasszal vettem, s így ezt a készüléket még nem kellett használnom.
Az a helyzet, hogy ilyen jellegű készüléket még soha sem használtam. Nincs benne tapasztalatom.

Lehet, hogy egyértelmű dolgokat kérdezek, de mint mondtam már, nem használtam még ilyet.

A kérdéseim a következők lennének (remélem lesz aki válaszol majd rá):
1.) Kell-e a készüléket időközönként karbantartani, olajozni, zsírozni?
2.) Mivel a kocsit tavasszal vettem, s nem tudom, hogy mikor volt utoljára használva a készülék, ezért kérdezném, hogy amikor bekapcsolom nem lesz vele valami gond?
3.) Ha jár már a motor, s akkor, ha bekapcsolom a készüléket lesz valami gond, baj vele (nem akarom bekapcsolni akkor, csak kérdezem)?
4.) Mivel nincs még benne tapasztalatom, ezért kérdezném, hogy mennyi ideig szükséges használni a készüléket a motor beindítása előtt?
5.) Milyen időjárás mellett, illetve hány Celsius foknál szoktátok használni a készüléket?
6.) Hogy szoktátok használni a készüléket? Mennyi idővel a motor beindítása előtt? Automatikusan kapcsol ki a készülék nálatok, vagy kézzel kapcsoljátok ki?
7.) Ha a készülékkel valami gond van, akkor a kocsi rendszerébe írhat valamiféle hibakódot?
8.) Ha a kapcsolóval nem kapcsolom be a készüléket, akkor az magától bekapcsol automatikusan, ha túl hideg lenne? Van benne valamilyen automatizáció, vagy csak kézi vezérléssel működik?

Tudom, hogy sok a kérdésem, de mivel még nem használtam ilyet, ezért kérném a válaszokat.

Előre is köszönöm, s várom a válaszaitokat.

Üdv,
Alec

gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.24 0 0 17370

Üdv. Ha jó a kályha ecuja és a keingető is akkor annak a kályha indítása után 1mp-vel el kell indulnia! 

Előzmény: Mala88 (17368)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.24 0 0 17369

ebay.....

Előzmény: Balcsix (17367)
Mala88 Creative Commons License 2022.11.24 0 0 17368

Sziasztok,

 

beszereztem egy használ állófűtést, webasto thermo top c 5,2 kw

összeraktam, kerestem leírásokat, webasto wtt progit letöltöttem, az üzemanyagpumpát sikerült eddig letesztelni vele.

ha az órával elindítom a kályhát, elkezd csipogni és az üzemanyagpumpa pumpálni, de el nem indult, most túl keveset vártam vele esetleg és elindul magától?

A kályha ventijét tesztelés során nem indította el, ez lehet rossz, vagy valami más kell hozzá hogy menjen?
Keringető szivattyút se hallottam h elindította volna.

Tudnátok adni hasznos tanácsot hogy merre s hogyan induljak tovább vele?

Szedjem szét tisztítsam meg, van ennek értelme? Ha igen tömítés készletet hol lehet hozzá beszerezni?

 

Előre is köszi a válaszokat.

Balcsix Creative Commons License 2022.11.22 0 0 17367

Értem. Köszönöm!

 

Ebben az esetben hol tudnék venni újat?

Keresgéltem a neten, de nem igazán találtam viszonteladót.

Előzmény: gibbonpitti (17366)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.22 0 0 17366

Üdv. Ha nem világít a led, akkor sajna kuka az adó. Nem ritka.

Előzmény: Balcsix (17364)
stubo Creative Commons License 2022.11.21 0 0 17365

Sziasztok. 

Segítséget szeretnék kérni. 

Vwt4 2.5tdi.

Egy szerelő kB 6 éve Szét húzta a csatlakozót gyári víz elő melegítőről.  Most vissza dugtam de nem üzemel.

A biztosítékja jó.

Minden segítséget köszönök. 

Balcsix Creative Commons License 2022.11.21 0 0 17364

Sziasztok!

 

Valószínűleg tönkrement egy Webasto Telestar T91-es állófűtés vezérlőhöz tartozó távirányító (2 gombos, kijelző nélküli). Elemet cseréltem benne, de a gombok hosszan történő megnyomására sem világít-villog a led. Egyébként maga az állófűtés működik, ha az autó menürendszerében kapcsolok be.

Még nem programoztam újra a távirányítót, de anélkül is kellene jeleznie a lednek, nem?

 

Ha esetleg a programozás után sem jönne helyre, akkor honnan tudnék hozzá szerezni ilyen (vagy más) távirányítót?

 

Előre is köszönöm!

Bazsati Creative Commons License 2022.11.20 0 0 17363

Szia,ati770421@gmail.com,Köszönöm szépen!

Előzmény: Zozoka 007 (17362)
Zozoka 007 Creative Commons License 2022.11.20 0 1 17362

Szia! Hova küldjem? Üdv

Előzmény: Bazsati (17361)
Bazsati Creative Commons License 2022.11.20 0 0 17361

üdvözlet,ilyen távirányítóhoz keresek magyar használati utasítást,aki tud kérem segítsen.

peterssen Creative Commons License 2022.11.15 0 0 17360

Oké, ez jól hangzik. :) Holnap emberi időben felhívnálak, láttam itt lejjebb telefonszámot. 

Előzmény: gibbonpitti (17358)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.15 0 0 17359

Frappáns megfogalmazás :)  Igaz minden szava!

Előzmény: nohab (17356)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.15 0 0 17358

Nálam  a legkomplikáltabb beépítés is megvan 2 nap alatt(jellemzően ezek is 1 maposak csak a biztonság kedvéért kérek 2 napot rá),egy ilyen javítás pedig egy nap. Reggel megkapom a járművet aminek nyílván ki kell hülnie....kályhát kiépítjük majd próbapadon diagnosztizálom, és ezután egyeztetve a tulajjal vagy javítom vagy visszaépítjük javítás nélkül. Mivel minden van polcon ezért nekem nem kell 1-2 hetet várnom az alkatrészekre.

Előzmény: peterssen (17357)
peterssen Creative Commons License 2022.11.15 0 0 17357

Oké, pont emiatt írtam ide. :) Elmenni bárhova elmegyek, ez nem gond, csak ha ott kell hagyni az autót napokra/hetekre emiatt keresek közeli megoldást. De ha nincs, akkor inkább választom a távoli jó szakit, mint a közeli Mekkmestert.  

Előzmény: nohab (17356)
nohab Creative Commons License 2022.11.15 -1 0 17356

Ugye azokból kellene választani, akiket a Webasto honlapja ajánl, vagy azért vannak még opciók?

 

Vannak, aki elsőként reagált neked ő éppen egy ilyen opció, csak egy márkaszervizzel ellentétben neki vannak olyan megoldásai ami egy márkaszerviznek adott esetben nincs, mert a gyártó termékpolitikájával szembemegy (pl. valaminek a megjavítása amikor vehetnél helyette újat is).

Előzmény: peterssen (17352)
peterssen Creative Commons License 2022.11.15 0 0 17355

Opsz, tényleg. :)  Salgótarján. 

Előzmény: gibbonpitti (17354)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.15 0 0 17354

Udv. A lakhelyedet leirhattad volna ha a 100 km mar sok. Amugy meg ha az evo igy megall mint a szog, akkor sajnos konnyen lehet nagyobb gond a kalyhaval. Ez egy igen jol kiforrott tipus. 

Előzmény: peterssen (17352)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.15 0 0 17353

Udv. Abban jo eselyel ardic lesz. Betegagy. 

Előzmény: T-omti (17351)
peterssen Creative Commons License 2022.11.15 0 0 17352

Sziasztok!

 

Még soha nem volt állófűtés egyik autómban sem. Persze nem is értek hozzá. Most vettem egy Dacia Dustert, amibe be van szerelve egy Webasto Thermo Top Evo D fűtés. Sajnos nem indul, a kis ovális vezérlőn kis időre feltűnik a 30, aztán eltűnik, semmi hang, semmi reakció. A biztosítékok jók, ettől tovább nem mertem gondolkodni. Keresek hozzáértőt, aki meg tudná gyógyítani. Ugye azokból kellene választani, akiket a Webasto honlapja ajánl, vagy azért vannak még opciók? Legközelebbi hivatalos szerviz kb. 100 km autózás. 

T-omti Creative Commons License 2022.11.14 0 0 17351

Sziasztok

 

Fiatalítottam a járműflottát és a 26 éves webastós passat mellé került egy v70-es volvó (2007).

Érdeklődnék, hogy ebbe gyárilag webastó, vagy saját volvós kályha lehet.

Irányjelzőről indítható és programozható.

Sajnos induláskor igen erőteljesen füstöl, így le is állítottam.

Én párologtatóra, vagy a BERU gyertyára gondolok, mint hiba.

Valakinek van tapasztalata volvó állófűtéssel kapcsolatban ?

 

Köszönöm a segítséget előre is

 

 

 

 

gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.08 0 0 17350

célszerszámom van hozzá....hasonló mint egy körmös lehúzó.

Előzmény: RobekVW (17349)
RobekVW Creative Commons License 2022.11.07 0 0 17349

Megértem. A cégem tizen éve ipari elektronikák javításával foglalkozik és ha látjuk, hogy szakszerűtlenül turkálták, akkor már küldjük is vissza.

Már van másik kályha ami bekerül a hibás helyére, de szakmai kíváncsiságból szeretném magamnak ezt is megjavítani. Köszi az infót a pumpa helyéről!

A venti műanyagját tudod, hogy lehet levenni? Lehet, hogy csak beleesett valami a légszűrőből.

Köszönet!

 

Előzmény: gibbonpitti (17348)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.07 -1 0 17348

Touranon a kalyha ac a tank felett van a jobb hatso kerek elott ha benezel. Mivel a venturi

eleg nyugos, ha elfogadsz egy jo tanacsot, ne kezd otthon reszelni. Egyreszt ugysem tudo alaktresz hianyaban javitani masreszt pedig megbontott kalyhat a kollegak sem vallanak, mint ahogy pl en sem. Megvan az oka, es nem anyagi hidd el. 

Előzmény: RobekVW (17347)
RobekVW Creative Commons License 2022.11.06 0 0 17347

Üdv mindenkinek!

Vezérműszíj csere volt a Touranomon és kihasználva az alkalmat kiszedettem a TT-V Webastomat mert hibás. Nem forog a belső ventilátora. Kiszedve a PCB-t kézzel megmozdítva a motor tengelyét koppan és nem fordul tovább. Kérdésem az volna, hogy roncsolás nélkül el lehet távolítani a venti műanyag burkolatát?

Valamint van valakinek eladó üzemanyag szivattyúja gázolajos fűtéshez? Már csak ez hiányzik hozzá, hogy próbapadon beüzemeljem. Hol van fizikailag elhelyezve? A tank mellett?

 

Köszönöm a segítséget!

 

KTMan Creative Commons License 2022.11.05 0 0 17346

Rendben.. Akkor még várok egy kicsit.

Ám jó tudni hogy nem csak ebayről tudok szerezni!

 

Árban mit takar egy általad összerakott köteg?

Előzmény: gibbonpitti (17345)
gibbonpitti Creative Commons License 2022.11.04 0 0 17345

Aki lediagolja az ossze is kell tudja rakni azt a koteget. Olcsobb igy hidd el. En gyartom a kotegeket, de sajnos nem olcso mivel az alapanyagok is szinte naponta dragulnak. 

Előzmény: KTMan (17344)
KTMan Creative Commons License 2022.11.04 0 0 17344

Egy kályhapróbát szeretnék, hogy egyáltalán működik - e a dolog.. Úgy néz ki van itt a közelben egy srác aki segítene.. De még időközben kiderül mikor. 

 

Esetleg eladó kábelköteged van ehhez a kályhához? Amit kaptam hozzá az szét van metélve... 🙄

Előzmény: gibbonpitti (17342)
balabmw Creative Commons License 2022.11.04 0 0 17343

Javítanám az előzőt,valószínű, hogy a vezérlő áramkör hibásodott meg,de ezt csak diagnosztika után lehet kideríteni.

Más okokból sem indulhat meg a pumpa kivezérlés.

 

Keress hozzá diagnosztikát,vagy keress hozzá kályhás szakembert.

Előzmény: Gabacar (17337)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!