Keresés

Részletes keresés

Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.23 0 0 2040

Nagy titkot nem árultál el azért ... bár kb 2019-ig magam is úgy gondoltam, hogy annyi okos ember biztosan nem tévedhet és a tudomány szűrője sem engedhet át marhaságokat, az ősrobbanás egy jó elmélet, de tévedtem és naiv voltam.

 

Ma már látom, hogy a BigBang egy óriási VETÍTÉS csak ...

A tudományos élet ezen része tele vagy trehányságokkal és sajnos főként éppen az elméleti rész.

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: szabiku_ (2038)
Fat old Sun Creative Commons License 2022.04.23 0 1 2039

ugyebár ez utóbbit nem nagyon lehet letesztelni , Ősrobbangatni és figyelni, hogy tényleg jó-e a számolás ... aztán úgy korrigálgatni.

 

Nagy szerencse, hogy a Zorbafánk univerzum elméleteket ilyen veszély nem fenyegeti. Azokat nem is kell tesztelni, fánkolgatni, és figyelni, hogy tényleg jó-e  a számolás ...

A lényeg, hogy ivángábor színes rajzokat lásson ezekről, és máris elégedett lesz.

Előzmény: Cleaning Cloths (2036)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.23 -1 1 2038

Egyébként elárulom, hogy nincs rendes modell.

 

A relativitáselméletből úgy néz ki kilóg mind az úgynevezett sötét anyag, sötét energia, Cauchy-féle mechanikai feszültségek. Csak a szimpla gravitációt írja le. 

 

Igazéból csak erőszakolgatják a relativitáselméletet (matematikai alapkonstrukciót) a látottakhoz, mértekhez.

 

Nincs semmi igazán értelmes verziója az Univerzum modellezésére. A mainstream tudomány azt hiszi, előrébb jár, mint valójában.

 

A megfigyelések és értelmezésük (hogy mit látunk) előrébb járnak, mint az elfogadható elméleti modellezés. Kb. 60-70 éve ez a helyzet. 

Előzmény: Cleaning Cloths (2036)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.23 -1 0 2037

Ja mielőtt írná valaki a különféle részecske gyorsítókat és ütköztetőket, az nem az.

Az már teljesen más.

Előzmény: Cleaning Cloths (2036)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.23 -1 0 2036

Nem-nem ... számos diplomám van és mérnöktovábbképző posztgaduálisból is több. CNC gépeket fejlesztettünk és az én feladatom volt a teljes rendszer átlátása és összehangolása. Ott meg a gépészettől kezdve, volt elektronika, hidraulika, pneumatika, számtógépes CNC vezérlő, mérő egysége, adagoló egységek stb ... ja és néha kicsit sok volt a vezérelt tengely is. A lényeg, hogy mi ugyebár nem gyártottunk valamit egy terméket a CNC gépeken és a programozás sem arról szólt, hanem gyártottuk és fejlesztettük a CNC gépeket. Tehát nekünk kellett belefejleszteni a gép elektronikájába a megfelelő belső "agyat" .  - Tehát voltak bonyolult geometriák, amit először is le kellett matematikával képeznünk, majd arra függvényeket fektetni és átvinni digitális nyelvezetre és betáplálni a gép agyába. Beégetni.

 

Közben nagyon sok váratlan dolog történt, amivel nem számoltunk, csak az élet és a valós helyzetek adták. Ezek teszteléskor korrigáltuk és utó munkákkal újrairtunk dolgokat.

 

Ami a lényeg neked és hogy a TOPIK TÉMÁJÁNÁL maradjunk:

 

Amit mi megtettünk az azért hasonló az Ősrobbanás elmélet gyártásához is .... csak ugyebár ez utóbbit nem nagyon lehet letesztelni , Ősrobbangatni és figyelni, hogy tényleg jó-e a számolás ... aztán úgy korrigálgatni.

 

Tehát a számolgatásnak nagyságrendekkel pontosabbnak és körültekintőbbnek kell lennie mint mondjuk a szerszámgépgyártásnak. ... de ha azt lehet tapasztalni, hogy nem azok, hanem spongyolábbak ... háááát ott akkor a hiba és tévedés nagysága lesz több nagyságrenddel nagyobbra várható.

 

 

 

 

Előzmény: szabiku_ (2035)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.23 0 0 2035

Akkor ezek szerint te villamosmérnök vagy, mint én? 

Előzmény: Cleaning Cloths (2033)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.23 -1 0 2034

Ezért érdekelt különösen, hogy, hogy nem része a Cauchy-féle feszültségtenzor a relativisztikus energia-impulzus tenzornak. És hogy ez miért helytelen a mainstreamben. 

Előzmény: szabiku_ (2032)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.23 -3 0 2033

Mivel végeztem hasonló feladatokat irányítás és vezérlés technikában fejlesztő mérnökként, csak jómagam az elméletet át is ültettem a gyakorlatba is egyből és működnie is kellett, nagyon is tudom miről írsz. ... de ahhoz is kell, az amit írtam ...

 

Nem kell rám hallgatni persze, de így nincs mit csodálkozni, hogy a BigBang is felsülés lesz nemsokára.

 

Remélem a MagnaFánkos csávók okosabban ebben.

 

 

 

 

Előzmény: szabiku_ (2032)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.23 -1 0 2032

Akkor úgy mondom, hogy az elméleti modell matematikai szerkezetét kutatom. De úgy sem érted. 

Előzmény: Cleaning Cloths (2031)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.23 -4 0 2031

Neked az elmélettel sem lenne szabad foglalkoznod,

ha nem érted meg,

hogy a mérési módszer és adatai és annak korláta

az ELMÉLET RÉSZE IS !!!

 

Ez is elemezni szükséges ... különben vakvágányra megy az elmélet is.

Előzmény: szabiku_ (2030)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.23 -1 0 2030

Az elmélet nem foglalkozik mérésével, illetve saját igazolásával. 

Előzmény: Cleaning Cloths (2029)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.23 -3 0 2029

Tévedsz... az elméletnek is tisztában kell lennie a mérés hibahatáraival, küszöb értékeivel és sok minden mással is.

Előzmény: szabiku_ (2028)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.23 0 0 2028

Az elméleti modell tesztelése akkor is egy másik lapra tartozik. 

Előzmény: Cleaning Cloths (2027)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.23 -3 0 2027

Ja, csak ha tisztában sem vagy a méréstechnika korlátaival, akkor hülyeségeket fogsz számolni. Tévesek lesznek a következtetéseid.

Előzmény: szabiku_ (2026)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.23 0 0 2026

Jó, de az nem nekem kell közvetlen. 

Előzmény: Cleaning Cloths (2025)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.23 -3 0 2025

Az meg nem elégséges mert a matek mellé kell + empirikus bizonyítás, meg tesztelés és kísérletezés is.

Előzmény: szabiku_ (2023)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.23 0 0 2024

könyvek

Előzmény: szabiku_ (2023)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.23 0 0 2023

Jó, hát én csillagászati mérésekkel nem foglalkozom, így azt csak megítélésem szerint tudom elfogadni. 

 

Elméleti fizikával foglalkozom (relativitáselmélet, kvantumelmélet, mértéktérelmélet), és a hozzávaló matematikával. Ehhez elég a könyek, az agyam, és egy internetkapcsolat, valamint szabadidő + nyugalom. 

Előzmény: Cleaning Cloths (2022)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.23 -4 0 2022

Ja tudjuk ezt írtad... HISZEL benne ... csak hogy a hit nem tudomány, hanem annak az ellentéte inkább.

 

Tehát jobb lenne megvizsgálnád és megadnád a mérési parométereket, például a mérési határt.

Előzmény: szabiku_ (2021)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.22 -1 1 2021

Elfogadom a méréseket. Amúgy jobban mérünk, mint ahogy sikerült idáig elméletet fektetni rá. 

Előzmény: Cleaning Cloths (1999)
szabiku_ Creative Commons License 2022.04.22 0 0 2020

A gáz példáján az izotróp nyomásra gondoltam.

 

>Ja, és az energia-impulzus tenzor minden esetben CSAK EGYETLEN pontbeli értékeit tartalmazza az "energiatároló" paramétereknek, mivelhogy egy differenciálegyenlet része.

 

#Látszik, hogy nem érted. Nyilván tér-idő tenzormező az. Nem csak egy pontban van értéke.

Előzmény: Elminster Aumar (2002)
XtraP Creative Commons License 2022.04.22 0 1 2019

És ki nyomkodja neked a billentyűket (vagy a kijelzőt)?

Előzmény: Cleaning Cloths (2016)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.22 -1 0 2018

Az meg ahogy beleolvastam az Iker Univerzum elmélet lenne ...

Különbözőek.

... de kösz, hogy belinkelted ... hogy olyan is van ... bár valami rémlik, hogy már olvastam régebben róla

Előzmény: szőrinszálán (2017)
szőrinszálán Creative Commons License 2022.04.22 0 0 2017
Előzmény: Cleaning Cloths (2015)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.22 -4 0 2016

Hallucinálsz .... nem beszélek ... csak írok és olvasok.

Előzmény: Fat old Sun (2014)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.22 -4 0 2015

és ezt hogyan is magyarázzák?

 

Folyamatos robbanás és folyamatos összereccsenés :-)

 

De az érdekessége az, hogy amit mérni tudunk, az elvileg ha még jó is, akkor is a mérési határaink (zöld mező) miatt a másik oldalon (piros kör mező)  a MagnaFánk alján lehet az ellenkezője.

 

Előzmény: Cleaning Cloths (2013)
Fat old Sun Creative Commons License 2022.04.22 -1 3 2014

Ez magyarul megint csak azt jelenti, hogy halvány fogalmad sincs, miről beszélsz.

Nem mintha meglepő lenne, hogy a még saját szövegedet se érted, az értelmetlen rögeszmés hülyeség dől belőled ugyanis.

Előzmény: Cleaning Cloths (2012)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.22 -3 0 2013

Ja és leltem egy számomra új grafikai ábrát is hozzá:

 

 

 

Előzmény: Elminster Aumar (2009)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.22 -4 0 2012

Attól tartok, hogy megint a jó öreg ÉRVELÉSI HIBÁK egyikébe pottyantál bele ...

 

Nem kell olyasmit összekutyulni olyannal, amit én nem tettem meg, csak Te.

 

A Két dolog külön -külön gondolatsor volt  és nem egybe vegyített.

 

Amugy azt is leírtam ha emlékeznél, hogy például a Penrose féle lineáris ciklikusságot nagyon nem tartom jónak.

 

Jelenleg csak azért soroltam fel néhányat, hogy vannak és nem az én találmányaim eredendően.

 

És ez bizonyítva is van...

 

 

Előzmény: Fat old Sun (2010)
Cleaning Cloths Creative Commons License 2022.04.22 -4 0 2011

Ja láttam és azt is tudom, hogy ezt főkét az indiaiak nyomják erősen és azért is mert valamelyik vallásukhoz ez áll közel..

 

A katkók meg a BigBangot promótálták ...

 

A név miatt elégséges ez is... tehát van a ciklikus és a Tóruszon kívül más egyedi neve is.

Előzmény: Elminster Aumar (2009)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!