Keresés

Részletes keresés

sört Creative Commons License 2015.08.29 0 0 2057

Köszönöm az infót!

BringasLevy Creative Commons License 2015.08.25 0 1 2056

Jellemzően igen, de vannak kivételek. A dombornyomott hitelkártyát nehéz elkerülni. De a depozít jellemzően kikerülhető a full-os biztosítással. Ilyenkor esetleg egy tank üzemanyag árát tartják vissza depozítként.  

 

De leginkább cég/időszak/időtartam/kategoria függő. 

Előzmény: sört (2055)
sört Creative Commons License 2015.08.21 0 0 2055

Az igaz,hogy az autóbérlésnél,dombornyomott bankkártyán kell lennie 1000-1500 eurónak,ami kaució?

Vagy nem minden cégnél van igy?

cassian Creative Commons License 2015.08.21 0 1 2054

Sziasztok !

 

Tegnap hazaérkeztünk az Írország beli nyaralásból. Minden túlzás nélkül állíthatom, hogy nagyon-nagyon  jól sikerült.

Köszönhetően nektek is, akik sok kérdésemre válaszoltatok.

 

Persze annak  is , szerintem nagyrészben, hogy hihetetlenül jó időt fogtunk ki.

A tíz nap alatt egyszer, azaz egyetlen egyszer volt rajtunk esőkabát, kb negyed órára !

Akkor sem erősen esett, csak csepergett kicsit. Épp egy múzeumba mentünk, mikor kijöttünk ( kb négy ra múlva ) már megint sütött a nap. A napsütés jellemző volt az egész nyaralás altt, a szürke ír égboltból nem sokat tapasztaltunk... ( szerencsére )

 

 Férjem úgy jellemezte Dublint, hogy nem fényes, de olyan szellős, nyugodt.

A lányunknak a Moher sziklák tetszettek nagyon, a tengerpart Brayben, na meg a Temple bar hangulata.

Én pedig a rendezett vidéki településekre, a tényleg hihetetlenül zöld növényzetre,  a sok legelő állatra emlékszem legerősebb benyomásként..

 

Nagyon sok mindent tudnék írni a rengeteg élményről és szépségről amiben részünk volt, de az nagyon hosszú lenne.

 

Így csak mindenkit bíztatni tudok, aki ide téved, mint én, ha nyaralást tervez, hogy bátran utazzon, nem fog csalódni.

 

Még egyszer köszönöm hogy segítettetek a felkészülésben. :)

 

 

 

chalmers Creative Commons License 2015.08.05 0 1 2053

Azert a fizetes egy dolog, en azt nezem, hogy a keresetbol a fix megelhetesi koltsegek - kaja, lakhatas, rezsi, stb. - utan mennyi marad az ember zsebeben.

 

Azert javaslom pl. nezd meg a lakbereket pl. a www.daft.ie-n. Gyanitom, hogy jellemzoen nagyobb, mint Ausztriaban. Mondjuk itt se Becs-et hasonlisd ossze egy eszak-nyugat irorszagi kis faluval.

 

Azert havi 1500-bol azert ossze kell huzni a nadragszijat es kompromisszumokat kell kotni.

Előzmény: Séf fiú (2052)
Séf fiú Creative Commons License 2015.08.05 0 0 2052

Lehet emelkedni fog az amúgyis álomszerű minimálbér is és már 1500 eurókat fognak keresni a betanított munkások is. Ausztriában meg 1100 eurókért szívunk!

chalmers Creative Commons License 2015.08.04 0 0 2051

Tavasz ota mar jo nehany szemelyzetis ceg megkeresett a 2006-2007(!)-es eletrajzom alapjan. Tenyleg nagy lehet a hiany az emberekben, ha mar ilyen melyre nyulnak.

 

Ugyanakkor latom, hogy a berleti dijak is megugrottak, illetve az ingatlan arak is. Bar en most csak a netrol tajekozodok, kezzelfoghato tapasztalatom nincs. 

Előzmény: Séf fiú (2050)
Séf fiú Creative Commons License 2015.07.30 0 0 2050

http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/ujra_harap_a_feltamadt_kelta_tigris.601200.html

 

Írország felrobban!!! Brutális! Ezek megint sokkal jobban fognak élni mint a németek. Megyek oda, leszarom.

sört Creative Commons License 2015.07.28 0 0 2049

Köszönöm a segitséget!

A kinlay house,nevü hostelt néztük ki magunknak.

Batman72 Creative Commons License 2015.07.27 0 0 2048

Ez a link nagyon jo, koszonom a segitseget!

Előzmény: chalmers (2043)
chalmers Creative Commons License 2015.07.26 0 0 2047

Azert hostelben elerheto ez a szint, persze a kenyelembol fel kell adni.

 

Diakkent meg elofordul, hogy a budget helyeket keresi az ember, mert szuk a keret.

 

A korom miatt, meg az egszisztencia miatt eljutottam arra a szintre, hogy mar nyugodtan akarok fingani a szobaban, es sok minden egyeb tenyezo is szamit, de 15-20 evvel ezelott meg a hostelek voltak a celszallasok, illetve volt ahol a kempingek satorral. Idonkent volt vadkemping is, volt ahol reggel vettuk eszre, hogy egy golfpalyan allitottuk fel a satrat (k.jo volt a gyep, meg is lepodtunk :) ) De aludtam parkban padon, vagy ugy utemeztuk a vonatokat, hogy lehetoseg szerint ejszaka utazzunk, igy nem minden nap kellett a szallasert fizetni. 

Előzmény: Séf fiú (2045)
chalmers Creative Commons License 2015.07.26 0 0 2046

Konkretan abban is, amit lent beszurtam a 3 agyas szobara peldanak.

 

De ez fejenkent es tobbagyas szobaban.  Alig par hozzaszolassal korabban volt mar: http://www.hostelworld.com/

 

De van jo par szallasfoglalo oldal, olyan is, ami ugyanazt leellenorzi tobb helyen. Idonkent szornak az arak. Ha van konkret elkepzeles, meg az adott szallas oldalan is erdemes kozvetlenul megnezni.

 

Ha most foglalsz - szerintem - erdemes ugy foglalni, hogy lemondhato legyen az utazas elott nehany nappal, hatha bejon egy jobb lehetoseg.

 

 

Előzmény: sört (2044)
Séf fiú Creative Commons License 2015.07.26 -1 1 2045

"5en mennénk,vmi hostelbe.Melyik az a hostel,ahol találnánk 15 euróért?"

 

Ennyiért Budapesten se lehet nagyon aludni..... minek mentek oda ha ennyire nincs pénz?

sört Creative Commons License 2015.07.26 -1 0 2044

Szia Chalmers!

Mi is oktoberbe megyünk Dublinba,turistáskodni.

5en mennénk,vmi hostelbe.Melyik az a hostel,ahol találnánk 15 euróért?

chalmers Creative Commons License 2015.07.26 0 0 2043

Sok helyen idonkent talalni 5 csillagost is annyiert vmi mely akcioban, amennyibe ugyanott egy belvarosi privat szoba kerul egy hostelben. Tehat nem feltetlen a penz szamit. Ha nem az utolso pillanatban kell foglalni, jo par jo ajanlatot ki lehet fogni. Nektek is van meg nehany honapotok. 

 

60 euroert vannak mar haromagyas szobak sajat furdoszobaval a belvarosban. Pl. ez  Ugyan a hely nincs tul magasra pontozva.

 

Ha fejenkent meg egy vagy ket sor arat hozzadobjatok, akkor viszont sokat ugrik mar a minoseg.

Előzmény: Batman72 (2042)
Batman72 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 2042

Hogy mi az olcso es mi a draga?

Harman megyunk,csak egy delutant-estet toltunk Dublinban, 50-60€-ban gondolkodunk harmunknak.

Gondolom talalnek 5 csillagos szallast is ha a penz nem szamitana...

Előzmény: chalmers (2039)
Batman72 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 2041

Köszönöm a segítséget,rákeresek az általatok mondottakra.

 

Junky01 Creative Commons License 2015.07.25 0 0 2040

Az airbnb-n a belvárostól gyalog 10-15 percre, pl. Conolly Station, North Strand környéke sok magán szállást találsz 10 ezer ft/2 fő körül. de bárhol a belváros körül.

Előzmény: Batman72 (2037)
chalmers Creative Commons License 2015.07.24 0 0 2039

mi az olcso es mi a draga?

 

4 csillagos szallasok erre az idopontra a belvaroshoz kozel 100 euro alatt is vannak, de 100-120 euroert mar van boven valasztek, ami helyszint illeti. 3 csillagosok meg 50-tol indulnak, de 60-80 kozott jocskan lehet valogatni. Szerintem ez nem a draga kategoria. En a booking.com-ot nezem es 2 szemelyes szobakat.

 

Hostelben meg 15 euro/fo. 

Előzmény: Batman72 (2037)
Törölt nick Creative Commons License 2015.07.24 0 0 2038

www.hostelworld.com?

Előzmény: Batman72 (2037)
Batman72 Creative Commons License 2015.07.24 0 0 2037

Sziasztok,

Oktober 27.-en megyunk Dublinba repulovel.

Csak egy ejszakat maradunk mert megyunk tovabb Belfast fele.

A kerdesem az lenne,hogy nem tudtok-e valami olcso szallast Dublinban arra az egy ejszakara.

Mar neztem az Airbnb-t is meg rgy-ket weboldalt,de csak draga szallasokat talaltam.

Elore is koszi.

Én

BringasLevy Creative Commons License 2015.07.01 0 0 2036

Szép Helyek délnyugaton a teljesség igénye nélkül:

 

A Moher sziklákat nem hagynám ki, bár az csak Nyugat, nem Dél-Nyugat.

A Dingle félsziget. Szinte az egész félsziget mese szép, de nekünk a leginkább ez az út tűnt látványosnak, ami a félsziget tövétől, a Déli part mellett vezet ki a félsziget csücskéhez. Ez szerintem minimum egy napot igényel.

Kicsit délebbre a Kerry-ben nagyon sok, nagyon szép látnivaló van. A Ring of Kerry szépen körbe járja ezt a részt, de ezen kívül is van sok szép hely erre. Nekünk tetszett a Gap of Dunloe, vagy akár az maga Portmagee felé a hegyeken át . Egyébként Portmagee-ből indulnak a hajók a Skellig Michael szigetre, ami nekünk szép időben eddig a legszebb élmény volt természeti látnivalók terén, de igényel némi fittséget. Ez a rész, akár 4-5 napot is meg tud tölteni látnivalókkal.

Kicsit még délebbre a Beara Félsziget nagy kedvencünk. Számunkra ez a leglátványosabb szakasz, de a többi is szép. A félsziget legszebb része szerintem a Gleneinchaquin Park, bár elég keskeny úton lehet csak megközelíteni, bátran ajánlom. Nagyon hangulatos, kedves városkák itt Kenmare és a Glengarriff is. 10perc alatt bejárható bármelyik, ha a boltok zárva vannak, de mivel szinte mindig nyitva vannak, órákat is el lehet tölteni a kézműves boltokban. A félszigeten mindent megnézni, kevés egy nap.

Ugyan csak nagyon szép tájon vezet keresztül ez az út és ezen vezetni sem különösebben nehéz, zömében elég széles. Bár kanyargós és forgalmas, de nagyon sok szép kilátás van róla. Én Bantry felől indulva ajánlom, mert így a természeti szépségek fokozatosan adják az egyre szebb élményt és egyre gyakrabban adják azt. Az ide látogató vendégek ezen a részen mindig meg akarnak állni fotózni. Ez az alagút is érdekes látvány azoknak, akik még nem jártak az Alpokban mellékutakon. Itt a kilátáson kívül van egy kisebb ajándékbolt, teázó és szerényebb táj és néprajzi múzeum a kertben

Innen is szép a táj, de nem különleges. A következő kilátót, amit ha erre jártok véletlenül se hagyjatok ki, nem jelöli semmi. Egy parkoló öböl az út mellett, Először simán elmentem mellette. Amit túljutottunk az autóval, már láttuk is az útról, hogy oda vissza kell menni. Nektek segítek ezzel a térkép ponttal, ami állítólag Európa legszebb 10 panorámájának egyike. Ladies View a látnivaló neve, aminek Killarney felé haladva még több kilátója is van, de ez a legjobb hely megcsodálni.

Ha már megemlítettem Bantry-t, Innen pár perc autózásra van egy Park erdő, ami a nagy kedvencünk. Ez tipikusan az a hely, ahol a legmaterialistább emberek is a manókat és koboldokat keresik néhány perc után, a Gougane Barra. Érkezéskor egy csodaszép tó és annak egy parányi félszigetén egy kápolna látványa fogad először. Ettől is leesik sokak álla és azt gondolva, hogy ez már maga a látványosság, nem is mennek tovább. Ők is szép élménnyel gazdagodnak, de aki nem adja itt fel, az még szebbel. A parkerdőhöz a tóparton kell tovább autózni még pár  száz métert. A bejárat sorompóján autónként €5 (vagy €6?) ért be lehet autózni (apró pénzt kell bedobni az automatába) De a fittebbek, gyalog ingyen besétálhatnak.

Bantry-tol ugyan csak nincsen messze a Sheep Head. Pár hete éppen építették a gyalogutat a kilátóhoz, talán már kész van. Anélkül kicsit nehezen járható, de ha nincsen rossz idő, a sziklás tengerpart miatt megéri a nehézségeket is. 

Kicsit ugyan messzebb, de a Mizen Head jobban ki van építve és majdnem olyan látványos hely. Ha nagyobb eső után vagytok, akkor inkább ezt ajánlom.

Ha már itt jártok a Dél-Nyugati csücsökben, Baltimore városkát ajánlom a figyelmetekbe. Már-már mediterrán hangulatú kisváros és a közelében ugyancsak van egy szikláitól lenyűgöző  kiszögelés a tenger fölé, a Beacon.

Sokkal inkább a Déli part, de annak még bőven a Nyugati része Clonakilty és annak a strandja (szerintem a legszebb strand a környéken)  Bár a városka is hangulatos, de ha hangulatos várost kerestek a közelben, akkor Kinsale-t ajánlom inkább. Ha nem unjátok még a sziklás partok látványát, akkor itt ajánlom az Old-Head-et, ami sokak szerint bár kisebb, de sokkal látványosabb, mint a Moher sziklái. Közvetlen a golfpálya bejárata előtt van egy kicsi parkoló. Onnan jobbra és balra is vezet egy-egy ösvény a tenger fölé. Mindkét ösvény vége pazar látványt ad. Talán már átadták a dombetetőn a régi erődből kialakított Lusitania Múzeumot. Még nem láttuk, de érdekes lehet.

Kinsale öblét két erőd is védte anno. A Charles Fort, tovább volt használatban, sokkal inkább egyben maradt. Ez most múzeum és némi belépő ellenében látogatható.

A másik oldalán az öbölnek egy farmon van a James Fort. Nyitva van a látogatók számára és ingyenes, de egyáltalán nincsen kiépítve. Viszont az öböl innen szerintünk szebb.

Innen már csak egy köpésre van Írország második legnagyobb és a második legszebb városa Cork és mellette a parkjáról és váráról messze földön híres Blarney. Az élményhez képest nem túl messze Midleton a Jameson Whisky múzeummal :-)

 

 

Előzmény: cassian (2028)
BringasLevy Creative Commons License 2015.07.01 0 0 2035

Szia, bocsi, csak most láttam a kérdésedet, remélem nem késő!

 

Jól értetted, csak egy egy rövid szakasz fizetős, de a többi rész ingyenes. Ha vizuális vagy, akkor ezt úgy tudod leginkább elképzelni, hogy Budapestről Bécsbe autózva, végig ingyenes az M1-es. De Tatbányánál és Győrnél a város elkerülő szakaszért fizetni kell. Mindkét város mellett van a pályán egy-egy fizető kapu és ezen a szakaszon a lehajtóknál is. De a városok bevezető útjait elhagyva, ismét ingyenes a pálya. Vagyis pont fordítva, mint nem olyan régen volt.

Az általad említett szakaszt Írországban még nem jártam be, nem ismerem. De ezt találtam róla. Ha az M7-esen mész Limerick felé és onnan mész Északra, akkor Portlaoise mellett biztosan lesz egy €1.90-es szakasz, majd Limerick után az N18-ason, a Shannon folyó alatti alagútnál egy másik, ugyancsak €1.90-ért. Többről nem tudok.

Egyébként akár az M7-est, akár az M4-est választod, ha a reptér felől mész, akkor a dublini elkerülőn (M50) át fogsz menni a fizetős részen. Erről viszont már írtam.

 

Előzmény: cassian (2028)
cassian Creative Commons License 2015.07.01 0 0 2034

Köszi. Szerintem is jó a turistás oldal, igazából azt találtam meg , utánna néztem a másik blogot. Érdekes. 

 

Most már világosabb számomra az autópálya dolog. Majd csak elboldogulunk, előttünk már jó  páran megtették... :)

 

Találtam egy templomot Dublinban, ami biztos nagyon ünnepi  lesz aug. 15-én, és  van magyar -ír vonatkozása. Győrben van egy kegykép, amit egy ír püspök hozott az üldöztetéskor

 

 http://www.hitvallas.hu/regi/hitv05kulon/hitv05ext04.html  )

 

és annak egy " másolata " Dublinban.http://www.donnycarneyparish.ie/  ill.  

http://www.hitvallas.hu/regi/hitv05kulon/hitv05ext08.html

 

Nekem ez az egyik kedvenc madonna ábrázolásom, mert nem a karjaiban tartja a babát, hanem az álmát örzi.  Olyan cuki kis ír feje van a kis Jézusnak. :) 

 

Köszönök mindent, már most nagyon izgatott vagyok, pedig csak másfél hónap mulva utazunk. :)

Előzmény: Törölt nick (2032)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.26 0 0 2033

úgy tűnik, megvannak még.

Előzmény: sört (2031)
Törölt nick Creative Commons License 2015.06.26 0 0 2032

:-) A blog az privát nyüszi, a szülőknek, nincs rajta turistainformáció. A turistás olda elavult, a kutyát sem érdekli, amikor ott vannak a jó kis angol nyelvű oldalak.

 

Clonmacnoise nagyon klassz. Glendalough is megér egy látogatást azért, s nincs messze Dublintól.

 

A dublini elkerülőn (M50) egy kapu van, 3.10-et kérnek áthaladásonként. Attól függően, hogy honnan-hová mész a városban/ból, nem feltétlenül haladsz át rajta. Boltokban, benzinkutaknál (de nem mindegyiknél!) és online másnap este 8-ig lehet befizetni a díjat. A városból kifelé haladva az M-es főutakon vannak még kapuk, nem tudom, mindegyiken-e, 1.90-et szoktak legombolni az emberről, fizetés a szokott módon, pénztárosnál, vagy bedobós módszerrel, ha van nálad annyi. Azért az 1.90-ért nem bolyonganék le róla, de te tudod. Mondjuk, nekem még most is látványosság minden kis ír falu, városka, a keskeny utcáikkal, a színes boltokkal, bájos Szűzmária szobraikkal a legmeglepőbb helyeken. A lebolyongás mondjuk azért is érdekesebb talán, mert kevés kivétellel alig találsz kajáldát a motorway-ek mellett, vagy bemész egy városkába/faluba enni, vagy szenya. Vagy kibírod, amíg oda nem érsz.

 

Nagyon régen kirándultunk már, az az igazság, de majd Levy erről többet tud, ők kirándulós emberek. Mi általában sietősen szoktunk menni valahová... Kicsit hiányzik is...

Előzmény: cassian (2027)
sört Creative Commons License 2015.06.26 0 0 2031

Létezik még a reptérröl a városba a 41-es,és a 16A busz,amire annó 1,65 euróba került?

Gyula Creative Commons License 2015.06.25 0 0 2030

Emlékeim szerint az autópályadíjak jelentéktelen összegek, 1-1 helyen kell fizetni (http://www.nra.ie/tolling-information/toll-charges/). Nem érdemes kikerülni, mert ott lehet haladni, a cél környékén pedig bőven lesznek keskeny, szép utak (főleg a Moher sziklák környékén (Burren) -> itt érdemes egy-egy kőkorszaki erődítményt, dolment is megnézni, többségük ingyenes). 

A körgyűrűs fizetés egy elég hülye rendszer, az autókölcsönzős céggel kell megbeszélni, hogy legyen a fizetés. Nem emlékszem már, hogy utólag nyilatkoztam-e, hogy hányszor haladtam át az ominózus szakaszon, vagy aznap kellett benzinkúton befizetni. (?)

A cég meg fogja mondani a lehetőségeket szerintem. Talán kaptunk is valami tájékoztató anyagot róla.

Előzmény: cassian (2027)
cassian Creative Commons License 2015.06.25 0 0 2029

Tényleg úgy tűnik, hogy a travelodge elég családbarát , sok helyen vannak családi szobák, köszi. 

Előzmény: Gyula (2016)
cassian Creative Commons License 2015.06.25 0 0 2028

Köszönöm, az autópályákról írtakat, ha tudsz ajánlani szép helyet dél-nyugaton, kérlek írj pár sort. 

Nem nagyon értem, azt, hogy mitjelent, hogy az autó pályák egy szakasza fizetős ? Mész és akkor egyszer csak fizetni kell valahol az áthaladásért , és utánna majd olyan helyre érsz, amin nem ? Pl. ha Dublinból szertnénk mondjuk a nyugati részre pl. Westportba menni, akkor mire kell számítani ? Hány szakasz lesz fizetős ? Bocs, ha hülye a kérdés . 

Előzmény: BringasLevy (2000)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!