Keresés

Részletes keresés

nettomazsola Creative Commons License 2012.11.30 0 0 1027

sehol.

www.gooogle.at - > parken in wien

 

van parkolohazak metro mellett napi 3 euroert! nagyon megeri.

hetvegen mindenhol ingyenes a parkolas, de nem nagyon van hely es a piacokon irtozatos tömeg.

 

erdemes mashova is elmenni a Rathaus az "igazi", de vannak szebbek, jobbak. ( pl Spittelberg)

 

http://www.christkindlmaerkte.at/wien.html

 

a MQ udvaraban "modern puncsozas" mas a hangulata, nincs karacsonyi giccs ( amit persze aze imadunk) tovabb van nyitva, joreszt fiatalok.

Előzmény: localhost (1025)
nettomazsola Creative Commons License 2012.11.30 0 0 1026

nincs programm. ez olyan nagy kavalkad több szinpaddal. semmi különös, de vidam.

persze ha epp szakad az esö, v rohadt hideg van nem olyan elmeny...

egesz ejjel jar a metro, azt hiszem a villamosok is, nem kell közeli szallas. szalllast hiaba tudnek, nem tudom, h van-e hely. idöben foglalj! - metro vonalan.

Előzmény: Kutya56 alias Zsolt (1023)
localhost Creative Commons License 2012.11.30 0 0 1025
A Rathausplatz (Adventi vásár) környékére tegyetek javaslatot....Hol lehet olcsón v. ingyenesen parkolni? Az sem baj, ha ingyenes + tömegközlekedés kombináció.Még a schillinges időkben voltunk egyszer, drága volt és macerás, másfél - kétóránként a kocsihoz rohangálni.Idén okosabban megoldanám segítségetekkel... Köszönöm
Előzmény: Kutya56 alias Zsolt (1024)
Kutya56 alias Zsolt Creative Commons License 2012.11.30 0 0 1024

Esetleg nem tudsz véletlenül egy jó és viszonylag olcsó szállást nem messze a program útvonalától .

 

Előre is köszi: Zsolt

Előzmény: nettomazsola (1022)
Kutya56 alias Zsolt Creative Commons License 2012.11.30 0 0 1023

Az ez évi program letölthető már valahonnan ?

 

Zsolt

Előzmény: nettomazsola (1022)
nettomazsola Creative Commons License 2012.11.30 0 0 1022

igen. többször. en Becsben elek.

Előzmény: Kutya56 alias Zsolt (1021)
Kutya56 alias Zsolt Creative Commons License 2012.11.29 0 0 1021

Voltál már ilyen szilveszteri bulin ?

Előzmény: nettomazsola (1020)
nettomazsola Creative Commons License 2012.11.28 0 0 1020

nem tudom mi az utcai mulatsag neked?

Becsben több helyszinen, többfele stilusu zene ejjel 2-ig.

a Grabenen iszonyu durrogtatas es azt hiszem keringözes.

en -> Rathausplatz ejfelig aztan a Freyungnal "tanczene". utalom a lereszgedös hazibulikat, n e k e m ez sokkal jobb.

Előzmény: Kutya56 alias Zsolt (1019)
Kutya56 alias Zsolt Creative Commons License 2012.11.23 0 0 1019

Tisztelt Fórumozók !

 

Érdeklődnék, hogy volt-e már valaki szilveszterkot Bécsban, az utcai mulatságon ?

Vélemények ?

 

Köszi előre is : Zsolt

mohl72 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 1018

Nagyon szépen köszönöm a vállaszt

Előzmény: Zitka (1008)
Kereva-5 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 1017

Köszi! Jövő héten megyek 4 napra..... már alig várom!!!!!

Előzmény: Zitka (1015)
Wildfell22 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 1016

Gondolom fotózni kívűlről lehet csak...

Zitka Creative Commons License 2012.11.20 0 0 1015

Ahogy láttam, több helyről szedték most össze ezt a jubileumi kiállítást. Plusz vannak képek (ill. fém képkeretek) a Klimt család más tagjaitól is, és pár festmény kortársaktól. Pl. Schiele.

 

 

Előzmény: Kereva-5 (1013)
Zitka Creative Commons License 2012.11.20 0 0 1014

http://www.weihnachtsdorf.at/

 

több helyen is van Bécsben, és nincs olyan őrületes tömeg, mint a Rathausnál.

 

 

Itt a programfüzet,

http://www.weihnachtsdorf.at/fileadmin/user_upload/weihnachtsdorf/Downloads/programmheft_2012_screen.pdf

 

Előzmény: Zitka (1012)
Kereva-5 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 1013

Szia, most több képe látható, mint egyébként "normál" időkben? Már láttam néhányszor, de nagyon szeretem a Belvedere-t és persze Klimtet, ezért most is megnézném. Most extraként már működik az adventi vásár a kastély előtt, ott is el lehet bámészkodni egy adventi puncs kíséretében. :)

Előzmény: Zitka (1010)
Zitka Creative Commons License 2012.11.20 0 0 1012

Persze, bőven.... :) Mi csak egy fél délutánt voltunk, és egyáltalán nem rohantunk...

Itt egyébként megnézheted, milyen állandó kiállítások vannak még:

http://www.belvedere.at/de/schloss-und-museum/oberes-belvedere

 

 

Szombaton építették a karácsonyi vásár bódéit a felső parkban, szerintem szombatra már azt is megnyitják. Úgyhogy még forraltborozni is lehet. :)

Előzmény: Wildfell22 (1011)
Wildfell22 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 1011

Köszönöm szépen!Egy nap elég?:)

Előzmény: Zitka (1010)
Zitka Creative Commons License 2012.11.20 0 0 1010

Szia,

 

most szombaton voltunk megnézni a kiállítást. :-) A parkba ingyen is bemehetsz. Mi az 0 villamos felől (Südbahnhof megálló) mentünk.

A Klimt kiállítás az Oberes Belvedere-ben van, 11 EUR a belépő (diákoknak 8,50). Tehát nem kell kombi jegy.

Azt nem is néztük, hogy az alsóban mi van, mert már nem is lett volna rá időnk. De ez a jegy nemcsak a Klimt kiállításra szól, hanem az összes többit meg lehet nézni, ami a felső épületben van.

 

 

Előzmény: Wildfell22 (1009)
Wildfell22 Creative Commons License 2012.11.20 0 0 1009

Sziasztok
Segítséget kérnék.Szeretnénk elmenni a Belvedere-ben a Klimt kiállításra.Nem igazán értem a különböző oldalakon a jegyek árait.Ha a parkban szeretnénk nézni az mennyibe kerül?Milyen jegyet szükséges venni?A Felső-Belvedere-ben látható a Csók,az alsó Belvedere pedig most nem is látogatható?Jól értelmezem?Tehát  nincs szükség kombinált jegyre? Ami mindkettő (Alsó és Felső Belvedere-be) szól?Csak én nem értem? :) Köszönöm szépen!

Zitka Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1008

Szerintem jobban jártok, ha leteszitek az autót egy P+R parkolóban, és gyalog ill. metróval-villamossal közlekedtek.

Ha most mentek először, akkor bőven elég lesz a belváros, a Hofburg, a Stephansplatz környéke, esetleg a múzeumok...

Különleges gyümölcsöket a Naschmarkton találtok. Gyalog kb. 5 perc a Mariahilferstrassetól.

http://www.wien-vienna.at/essen.php?ID=728

 

Linke Wienzeile a piac címe, kb. a Getreidemarkt és a KEttenbrückengasse között.

 

 

 

Előzmény: mohl72 (1007)
mohl72 Creative Commons License 2012.11.16 0 0 1007

Sziasztok!Segitséget szeretnék kérni nagyon régota készülök Bécsbe megnézni az agventi vásárt most végre sikerül.Barátnöimmel megyünk kocsival nem igazán ismerjük ki magunkat hova érdemes menni igazándiból nem vásárlás céljából menénk de édeséget azt biztos veszünk meg hát nökből vagyunk ha jó dolgokat látunk bizti vásárolunk karácsonra ajándékot aproságot amit nagyon szeretnénk megnézni az egy piac venénk különleges gyümölcsöt ha tudtok ilyen helyeket nekem pontos címmel kellene mert a GPS re hagyatkozva fogunk közlekedni előre is köszönöm a segítségeteket

                          Üdv mindenkinek Ildikó

polo2004 Creative Commons License 2012.10.15 0 0 1006

Nem csak ezt akarjuk megnézni, hanem ezt is. Sok mindent megnéztünk már Bécsben sokszor, most ezt is szeretnénk látni.

 

Megérkezett a "panoptikumból" a válasz e mail, elfogadják a magyar diákigazolványt.

Előzmény: nettomazsola (1005)
nettomazsola Creative Commons License 2012.10.14 0 0 1005

annyi minden jo van Becsben! pont ezt a bovlit akarjatok megnezni?

Előzmény: polo2004 (1002)
nettomazsola Creative Commons License 2012.10.14 0 0 1004

Unser Nachmittagsticket - nur buchbar für kurze Zeit! Sparen Sie 25% auf den Eintrittspreis mit einem Nachmittagsticket, das nach 15 Uhr Einlass an der Tageskasse gewährt.

 

25%-kal olcsobb ha 15h utan mentek.

15%-kal olcsobb ha online intezitek.

 

 

http://secure.madametussauds.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay?langId=-3&storeId=19151&catalogId=36552&top=Y&categoryId=57602

Előzmény: nettomazsola (1003)
nettomazsola Creative Commons License 2012.10.14 0 0 1003

en egy kanyit nem adnek aze a panoptikumert ... de izlesek es pofonok...

azt hiszem, itt is elfogadjak a magyar diakigazolvanyt.

megnezem az oldalt mi van info.

Előzmény: polo2004 (1002)
polo2004 Creative Commons License 2012.10.14 0 0 1002

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni a Prater melletti Madam Tussauds Panoptikummal kapcsolatban. Aki járt már ott, kérem szépen segítsen!

 

Hiányos német tudásom miatt nem teljesen egyértelműek a jegyárak. 2 felnőtt és 2     15 és 17 éves tanuló mennénk Bécsbe nézelődni, többek közt a Panoptikumba is. Szerintetek melyik jegyet célszerű váltanunk?  Bécsben elfogadják a magyar diákigazolványt?

 

1 vagy 2 napra mennénk. Én a 7 Tage Flexi Ticket-re gondoltam, hogy ez  a legkedvezőbb.- 64,80 Eur. Esetleg online rendelés is szóba jöhet, ez is ad kedvezményt, meg persze időt.

 

Segítsetek légy szí!!

 

Előre is köszönöm szépen!!!

Kereva-5 Creative Commons License 2012.10.05 0 0 1001

Köszönöm! Ne is mondd, imádom a bécsi Apfelstrudelt, bár vaniliaszósszal még nem ettem. Hétköznap megyünk, remélem beférünk.......

Előzmény: nettomazsola (997)
nettomazsola Creative Commons License 2012.10.04 0 0 1000

"

ha igazan olcso, gyors kajat keresel akkor mindig minden varosban az egyetemek környekere menni. Becsben ez hal istennek a belvaros! = Schottentor.

a menzan BARKI 4-5 euroert ehet egy menüt. nem kell töle sokat varni, de el lehet vele lenni ...

a környek MINDEN mellekutcaja tele van alternativ kicsi ettermekkel.

 

Schwarzspanierstraße, Berggasse, stb

 

millio schnitzeles, kebabos, egytaleteles, csudi helyek. ezek sajna vasarnap zarva, szombaton hellyel - közzel nyitva. ezekben 3-8 euroert jol lehet lakni!

 

szerintem a legjobb schnitzeles, kebabos;

http://www.yelp.at/biz/kebab-la-diva-koc-wien

sajat sütesü kenyerrel, mindig minden friss.

 

kicsit odebb az egyetemtöl, de Becs egyik legszebb utcajaban van a kedvencem;

 

www.suppenwirtschaft.at/

Happy Hour: 17:00 bis 18:00 Jedes Essen zum halben ... = 17h - 18h közt minden felaron.

 

a masik uni = WU-val szemben Kolpinghaus. egy menü 5 euro körül es jo - allitolag en meg nem ettem ott.


http://www.kolpinghaus-wien9.at/

 

Naschmarkton szenzacios jo ettermek - nem nagyon olcson ...

de

a Mariahilfer környeken, minden mellekutcaban alternativ ilyen olyan kis ettermek. egyik jobb, mint a masik!"

 

sajna ezek joresze vasarnap zarva.

 

de

 

tele a varos "schnitzel"essel ahol rantott csirket mindenfele formaban salataval v zsömleben lehet enni. ezt gyerekek is megeszik. altalaban.

 

ha kimentek a Praterba ( belepö nincs, amire felültök arra kell fizetni. nem olcso...) ott van egy JOO etterem; (közepkategorias)

 

http://www.schweizerhaus.at/800/index.html

 

Täglich von 11:00 bis 23:00 Uhr heißen wir Sie herzlich willkommen,
Samstags, Sonntags und Feiertags bereits ab 10:00 Uhr.
Die Saison dauert vom 15. März bis zum 31. Oktober.

 

Előzmény: nettomazsola (999)
nettomazsola Creative Commons License 2012.10.04 0 0 999

idöfüggö... ha esik akkor minden varos undorito...

 

nem tudom i erdekel 6-8 eves gyerekeket, szerintem a jatekon kivül nem sok.

allatkert? draga!

ettermekre nem tudom mire gondolsz.

epp a masik becsi topikba irtam össze az olcso variaciokat, majd kimasolom onnan.

Előzmény: CsRob1 (992)
nettomazsola Creative Commons License 2012.10.04 0 0 998

azert javaslom, mert egyedülallo hangulata van. engem minden alkalommal elvarazsol. es nagyon szep helyen is van.

Előzmény: Kereva-5 (996)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!