Keresés

Részletes keresés

vé_gyé Creative Commons License 2010.02.02 0 0 21481

Üdv

 

Segitsetek már valami smtp szerver progival amit a gépemre telepithetek.

Ugy rémlik van ilyen is.

 

Egy ideje nem tudok levelet küldeni a voda smtp szerverén át a citromailra.

Azt irj a vissza hogy a szerver szerepel a bl.spamcannibal.org  spam listán ezért blokkolja a levelet.

A voda szerint máluk monden OK a citromail a hibás.

Gyakorlatilag hiába fizetem a mail havidijat, legtöbbször be kell lépni a weben át mondjuk a freemailra hogy el tudjam küldeni a levelet.

 

Másnál is van ez a jelenség?

 

 

végyé

 

 

koppim Creative Commons License 2010.01.30 0 0 21480
Vodafone instant netem van, azt szeretném kérdezni, hogy még milyen feltöltőkártyás internetcsomagok vannak?
chunter Creative Commons License 2010.01.25 0 0 21479
Ennyire nem vagyok paranoiás :), de direkt ezért nem tőlük kérdeztem meg, mert ha nincs plusz díj, akkor engem nem zavar.
Előzmény: kacagógerle (21478)
kacagógerle Creative Commons License 2010.01.25 0 0 21478
Szia!

Ez egy elég meggondolatlan hozzászólás volt,mert lehet a vodától is olvassa valaki és orvosolni fogják a problémát.
Most már mindegy.
Nekem is így működött amíg használtam.20-án jött az sms hogy vége,és még vagy 10 napig simán lehetett használni.
Előzmény: chunter (21477)
chunter Creative Commons License 2010.01.25 0 0 21477
Sziasztok!

Feltöltőkártyával van 5G-s díjcsomagom havi 5,5ért a vodánál. Nagyjából elszoktam használni, de mostanában érdekes dolgot tapasztaltam:
Ha elértem a korlátot akkor kikapcsolták eddig a szolgáltatást, most is jött az sms, hogy kikapcsoltuk a szolgáltatást, de ugyanúgy működik tovább a net. Feltöltő kártyám van, tehát nem játszik a méretkorlát feletti xFt/10kb és az egyenlegemből se vontak le semennyit.
Hasonló tapasztalat valakinek?
vé_gyé Creative Commons License 2010.01.18 0 0 21476

Üdv

 

Mérőprogik futnak, (dumeter netmeter) csak hát nem mindegy hogy az utolsó , vagy utolsó előtti napon átesik e az ember a következő sávba( instantnet).

 

Ezért szoktam lekérdezni, na meg hogy fogyjon a pénzem, ha nincs ki az 1000 ft. nem von le.

Inkább kapcsolja ki a mint hogy az utolsó nap leemeljemn egy ezrest ami aztán másnap elveszik.

 

 

végyé

 

Előzmény: Rolf242 (21475)
Rolf242 Creative Commons License 2010.01.15 0 0 21475
Ami eddig majdnem pontosan bejött:
cFosSpeed szoft
Ez egyben javítja az átvitelt, és +/- 100 megás eltéréssel annyit mutat mint a voda.
És még a korlátokat is be lehet állítani.
( csak szóljon, vagy állítsa le a limit után )

A SMS valóban 2 nappal le van maradva :D VICCCCC :D
Előzmény: vé_gyé (21474)
vé_gyé Creative Commons License 2010.01.14 0 0 21474

Üdv

 

Én most a voda egyenleglekérdező SMS ével küzdök.

Lekérdeztem 40 valahány forintést és 2 nappal előtti adatot adott meg.

Ki a fenét érdekel a tegnapalőtti adat?

USZ nem tudott semmi okosat mondani, felvették hibának, ma kaptam egy levelet hogy minden rendszerük jól megy, nem jogos a panasz.

Szokta valamelyikötök lekérdezni?

Másnak is ilyen adatot ad vissza?

 

 

végyé

 

lecarom Creative Commons License 2010.01.12 0 0 21473
Igen internet esetén alá kell írni 2 éves hűséget minden esetben. Többször is hívtam az ügyfélszolgálatot, először bizonytalanok voltak, de utána már magabiztosan mondták a 2 évet csak sim (internet) esetén is...

A pannonnál csak a flexi-hez kell hűséget aláírni, ami meg ugye 1 kalap kutyagumit sem ér. Nekem is azt mondták a ügyf.szolg-on, hogy 1-2 youtube kisfilmet megnézhetek, de ha több vagy hosszabb videót nézek akkor bekorlátozzák és így is marad a következő számlázási időszakig.
A djuce(feltöltőkártyás)-nál az a szomorú, hogy 1 feltöltés csak 45 napig érvényes(ellentétben a telefon feltöltéssel, ami ugye 1 évig használható fel), tehát itt sem egyenrangúak az internetezők és a mobilozók.

A t-nél meg csak a sima fix letöltés-korlátosok vannak, annak még nem néztem utána.
Előzmény: czezs (21472)
czezs Creative Commons License 2010.01.12 0 0 21472
Most ott esett ki a voda, hogy ha csak SIM kell -eszköz nélkül- akkor is alá kell írni 2 éves hűséget...
Ebben biztos vagy? Mert sok mindent vettem már náluk így, előfizus internetet éppen nem. Persze a számlás telefonhoz adtak volna kedvezményes készüléket, vagy 500-1000 Ft havidíj kezdeményt hűségért cserébe, de erre mondom azt, hogy néha nem árt, ha az ügyfélnek is van esze. Nem kértem, és így jól megvagyunk egymással.

Egyébként egy hete cseréltem le előfizetéses csomagomat feltöltőkártyásra, mert itthon van vezetékes is, máshol pedig ritkán kell, így nem érte meg a havidíj. Meglepetésemre ingyen adtak másik SIM-kártyát, 5 perc alatt kész voltunk, mindössze egy kérdőívet nyomtak az orrom alá, hogy miért mondtam le.
Előzmény: lecarom (21470)
czezs Creative Commons License 2010.01.12 0 0 21471
Nekem a lakásban mindenhol jó a térerő. Ellenben a T-s telefonommal csak az ablak mellett tudok beszélni. Most én mondjam az ellenkezőjét?
Ez mindössze egy tapasztalat, ezernyi oka lehet, hiba lenne általánosítani.
Előzmény: Meister (21465)
lecarom Creative Commons License 2010.01.12 0 0 21470
Nekem volt vodám kb. 1 éve. Az teljesen jó volt, akkor még korlátmentes volt, és 1 szer torrenteztem is (ami tiltott volt ugye, kb. 10 giga pár nap alatt) és jött is a figyelmeztető levél -ahogy az az ÁSZF-ben megírva vagyon(volt). Utána átraktak 6 Gb-s verzióba, de az is jól működött, aztán lemondtam. Most ott esett ki a voda, hogy ha csak SIM kell -eszköz nélkül- akkor is alá kell írni 2 éves hűséget...

A pannonnál is alá kell asszem 1 évet flexi-nél eszköz nélkül is. Most djuce látszik nyerőnek, ahogy néztem még olcsobbra is jön ki 1 giga forgalom...
Előzmény: Rolf242 (21469)
Rolf242 Creative Commons License 2010.01.12 0 0 21469
ennyi van az ASZF-ben:
NORMÁL FELHASZNÁLÁS..........:D :D :D :D Ezt a Pannon oldalán is el lehet olvasni.
Ezért már megbűntették a pannont/vodát, de ez bolhacsípés nekik, nem több.

Konkrétan: a PANNON NEM DEKLARÁLJA MI AZ A NORMÁL FELHASZNÁLÁS.

Ebben az a VICC, hogy akár napi pár youtube videó megnézése után lassíthat.

Köszönöm, kihagyom. INGYEN sem kéne................trágya banda.......

( a telefonos némber elkezdte felolvasni azt, ami a saját oldalukon van......hát REMEK... )
Előzmény: lecarom (21468)
lecarom Creative Commons License 2010.01.11 0 0 21468
"A pannont akkor rúgtam ki/nyomtam ki a vonalat, amikor az idióta nőstény NEM tudott válaszolni MIT JELENT PONTOSAN a normál felhasználás.
Ugyanis NEM publikus milyen forgalom/terhelés után korlátoz."

nem publikus? szerződést kötünk velük nem?? aminek nem publikus a tartalma???

Előzmény: Rolf242 (21467)
Rolf242 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 21467
A trécomból max 3Mbit/sec fér ki, 3-as térerővel, és NINCS több.
A PGSM 1.2Mbit/sec, és jóformán NINCS jel, azt is vadászni kell.
Vodka: eddigi legjobb 5.2Mbit/sec, vadászni kell a jelet.

+a vodka/trékomnál tudom mennyit forgalmazhatok lassítás nélkül.

A pannont akkor rúgtam ki/nyomtam ki a vonalat, amikor az idióta nőstény NEM tudott válaszolni MIT JELENT PONTOSAN a normál felhasználás.
Ugyanis NEM publikus milyen forgalom/terhelés után korlátoz.

Nem rajongok a vodáért, és vívtam is velük, de most "csak" ez van.

:)
Előzmény: Meister (21465)
lecarom Creative Commons License 2010.01.11 0 0 21466
Sziasztok!

Van valakinek bármi információja, hogy a Pannon-nál mit jelent a normál használat? Az ügyfélszolgálaton nem tudták megmondani...
Meister Creative Commons License 2010.01.11 0 0 21465
Most komolyan. Egy olyan helyre, ahol az ablakban is csak alig van votka térerő, te szerinted épeszű ember nem azt mondja, hogy oda ne vegyen votkát?
Előzmény: czezs (21464)
czezs Creative Commons License 2010.01.11 0 0 21464
Állj már le, attól hogy neked nem jött össze, még sokezren használják megelégedéssel. Szívesen olvassuk itt a tapasztalataidat, de az öncélú ellenreklámból nem kérünk.
Előzmény: Meister (21462)
Rolf242 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 21463
Nyilván kipróbáltam a Pannont, és a Trékomot, azok még gyengébbek...
Előzmény: Meister (21462)
Meister Creative Commons License 2010.01.10 0 0 21462
Akkor ne vodat vegyel.
Előzmény: Rolf242 (21461)
Rolf242 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 21461
Sziasztok! :)

Van valakinek vodás vonala? Nagyon szeretném tudni merre vannak a tornyok ahol a vodát használom, +vennék egy antennát, mert az ablakban is alig van jel.
Nem szeretnék többet kíséletezni, inkább biztosra mennék :)

R.
2bats Creative Commons License 2009.12.13 0 0 21459

Segítséget kérek

Vista alatt jól működő Vodafone USB stik a Windows 7 alatt megtalálja a hálózatot, de a csatlakozást visszautasítja.
Nem simkártya hiba.
CoolPix Creative Commons License 2009.12.02 0 0 21458

Bocs, megtalaltam a modem maximalis sebessegenel.

Tudtam, hogy lehet valahol...

Előzmény: CoolPix (21457)
CoolPix Creative Commons License 2009.12.02 0 0 21457

Hogy tudnám a net sebességet korlátozni valahogy, mert

ha 921Kbps el csatlakozok PCvel a telefononhoz USB-n, akkor

sokszor szakad. Viszont a Bluetooth-on hasznalom, akkor csak 115 Kbps vagy kevesebb a sebesség, és akkor egészen jól mukodik.

Viszont a telefon lefagy ha megszakad a kapcsolat. És csak akkor kell eletre, ha kikapom az akkut, azt meg nem szeretném mindig csinalni...

 

czezs Creative Commons License 2009.11.24 0 0 21456
És valahol le is van írva, hogy az adatforgalom mérése 10 kB-os egységekben történik.
Előzmény: vé_gyé (21455)
vé_gyé Creative Commons License 2009.11.23 0 0 21455

Üdv

 

<Ez bővel túl van a mérési hibahatáron.
<Hogyan is számol a voda?

Úgy számol hogy kerekit, ha vége a kapcsolatnek felkerekiti 10 kb ra.

Ezt a gépen levő adatforgalommérő progik nem csinálják, ezért jár a voda mindig előrébb :)

 

végyé

 

Előzmény: Rolf242 (21454)
Rolf242 Creative Commons License 2009.11.20 0 0 21454
A vodka azt vállalta, hogy korlátlan internetet szolgáltat, bizonyos ( jogos ) korlátokkal.
Ez a korlát a P2P használata, és más egyéb szerverként üzemelő szoftver futtatása.
Ezek után bevezette az adatforgalmi korlátot, mert sokan használtak P2P és ehhez hasonló nagy forgalmat generáló alkalmazásokat.
Ez az összes előfizető kb 2-4%-a volt.
A voda KÉPTELEN volt (nem volt felkészülve) kiszűrni azokat, akik orrba-szájba forgalmaztak, a szerződés megszegése mellett.
Ha BÁRMELYIK szolgáltató nincs felkészülve a szerződésben vállaltakra, és/vagy nem akarja/tudja megoldani a forgalomkorlátozást a szerződést megszegőkkel szemben, akkor ott NE az a felhasználó szívjon, aki nem szerződésszegő.
Ez ALAP lenne.
Itt nem hitről, meg apróbetűről van szó.
Egy nagy hibát persze minden szerződő elkövetett, belement abba, hogy a szolgáltató egyoldalúan változtasson a szerződési feltételeken.
Ezt a voda meg is tette.
Ennek lett az eredménye az elmarasztalás, a tisztességtelen üzleti magatartás megállapítása.
Kérlek olvasd el a GVH megállapítását.

Ha kábelt veszek, akkor TUDOM, hogy nem viszem magammal.
Ha internet szabadon-t veszek, akkor az legyen az, ami.

És mégvalami: a cFOSspeed bite-ra pontosan számol minden ki-be forgalmat, és javítja is az adatkapcsolat minőségét.
Erre a vodka már 4.82GB-nál elkezdi a lassítást, mert ők akkor mát 5.24-nél tartanak.
Ez bővel túl van a mérési hibahatáron.
Hogyan is számol a voda?



Előzmény: czezs (21453)
czezs Creative Commons License 2009.11.20 0 0 21453
Látom, jó nagyokat élveztél a küzdelmeid során, gratulálok hozzá.

Azóta egyébként én is bevezetettem a kábelnetet, de heti 1-2 alkalommal "adásszünet" van rajta (ennél rosszabb a Vodafone sem volt, amikor két éve még így kezdtük egymással az ismerkedést). Továbbra is megtartottam azonban a kis fehér "szappantartót", részben itthoni mentőövként, de főleg azért, mert néha máshol is van rá szükségem. Pedig már a hűségidőm is lejárt. Igaz, a csomagot a minimumra csökkentettem.

Én továbbra is azt állítom, hogy a Vodafone (és valószínűleg a másik két hazai szolgáltató is) hozza azt, amit a mobiltechnológia ma tömegek számára nyújtani tud. Arról nem ők tehetnek, ha az ügyfél rosszul, nem igényei szerint választott technológiát és tudatlanul azt hitte, hogy a kábelnet és a mobilnet azonos kategória. Csak mert hallott egy jól hangzó szót, hogy "korlátlan"?

Te a kábelnetnél miért nem őrjöngsz, hogy nem mehetsz el vele pl. nyaralni? Pedig az is "korlátlan". Ja, hogy nem úgy korlátlan? Pedig a nyaralás idejére is fizeted a havidíjat, micsoda dolog, hogy akkor is fizetned kell, amikor nem is használod!

Csak reklám alapján soha semmit nem szabad megvenni, pláne nem hűségidővel. Mindig jól meg kell nézni a részleteket, tájékozódni, mert minden reklámra igaz az, hogy a "fele sem igaz", még az apróbetűk elolvasásával sem.

Önkielégítő küzdelmek helyett inkább ezt fontoljátok meg.
Előzmény: HOH0 (21452)
HOH0 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 21452
régen jártam erre és akkor ígértem, hogy referálok, hol tart a vodafos elleni küzdelmem.

májusban kikapcsolták a vodafost netet

kb 1 hónapon belüle jött egy ajánlott levél a vodafostól amire én ellent mondtam és megindokoltam, hogy becsaptak, pontosan úgy amit a GVH is megállapított.

azóta annyi történt, hogy a vodafos átadta egy adósságbehajtónak a kötbér követelését.

azok írtak egyszer egy levelet, hogy irgum burgum, meg 8 napon belül...,
de mivel semmi ajánlott vagy tértivevény nem volt, így kb. hivatalosan meg sem kaptam és természetesen nem fizettem be semmit sem.

na ezek voltak még a nyáron, azóta eltelt több hónap és semmi hír felőlük.

május óta vettem egy kábelnetet 4000/hó-ért, amin több 100 gb-ot forgalmaztam és nem korlátoz senki sem és fixen megy 1M-val nem zavarja ha esik az eső és nincs gprs szopatás.

kb. 1 szóval kinyalhatja a vodafos a hátsómat korlátozott sebességgel.

én megszabadultam a vodafos mocsokjától, az alamuszikat meg szivatják :))).

egész írásom azon örömmámor hatására készült, hogy olvastam a 10 milliós vodafos bírságot és kb. ugyanez fogalmazódott meg bennem is, hogy csak ilyen kevés ?
mivel visszaesőről van szó, legalább 1 MRD-ot kellett volna a nyakukba sózni ennek a szemét bandának.

szóval van egy valószínűleg letiltott vodafos kártyám meg egy usb stick modemem, érdekel valakit ? :))))
Rolf242 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 21451
....és hab a vodkafone 10 éves tortáján, hogy jól működik az online rendelés....
nyilván egy retek az egész.....
Felhívtam az ÜSZ-ot, és azt mondta a kiscsaj: persze hogy jár a 30%-os kedvezmény a karácsonyi előfizetéshez.......ezt mondta a háttércsoport is..... ( laza 10 percig tanakodtak....)
Én rendelnék, de sehol egy leírás a szerződésben a kedvezményről............
Csak a normál/listaár van feltűntetve.
Persze hogy nem kezdem el kitölteni az űrlapot.....
Ezek nagyonhülyék.....
Írtam nekik, kíváncsi vagyok kijavítják-e a webes rendelés menetét, tartalmát.
Ha nem, akkor megint GVH lesz a vége.....
Egy ekkora cég hogyan lehet ilyen kretén????

Most még röhögök az egészen, de nem sokáig :D :D :D

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!