Keresés

Részletes keresés

anonyman Creative Commons License 2017.03.04 0 0 2101

Üdv. Ha kisebb ásványaimat, beleteszem ásványtartó dobozba (műanyag plexi) és bluetech ragasztóval rögzítem, lehet valami baja az ásványnak? Nem árt neki?

mangomineral Creative Commons License 2017.02.27 0 0 2100

Szia!

Münchenben nem tudok ásvány nagykert, ahova sokan kijárnak áruért az az ásványbörze, mely egy évben egyszer, ősszel van. Idar-Obersteinben van sok ásvány nagyker, de nem igazán olcsók. Budapesten az Inka nagykert ajánlom (vállalkozói igazolvány szükséges).

1095 Budapest, Soroksári út 164, régi gyárudvarban.

Előzmény: Alva33 (2099)
Alva33 Creative Commons License 2017.02.27 0 0 2099

 

Sziasztok,

Engem 2 dolog érdekelne:

Egyik: a Müncheni ásvány nagyker. címe és, hogy hogyan lehet bejutni oda (vállalkozói engedély...stb?)

Másik: itthon van e olyan nagyker, vagy hely ahol hozzájuthatnék fűzésre kész (kilyukasztott) ásvány gyönygyökhöz, mert azzal szeretnék vállalkozást indítani...

mangomineral Creative Commons License 2017.02.27 0 1 2098

Szia!

A telkibányai opálok egy idő után vízvesztés miatt mattá, töredezetté válhatnak.

Ezt úgy tudod megelőzni, ha nedves közegben, vagy akár vízben tartod őket.

Előzmény: anonyman (2097)
anonyman Creative Commons License 2017.02.26 0 0 2097

Sziasztok. Van pár mézopálom (Telkibányáról) nem tudjátok, hogy miért repedezik meg? Esetleg ez ellen lehet tenni valamit?

Köszönöm a válaszokat.

Jó szerencsét!

 

mangomineral Creative Commons License 2017.02.23 0 0 2096

Rákospalotai ásvány- és ékszerbörze

Csokonai Művelődési Ház

1153 Budapest, Eötvös u. 64-66.
Telefon: 307-6191, 307-7285 Fax:271-0928

2017.02.26.vasárnap

Ha kedveli a ritka ásványokat, kőzeteket, és az ezekből készült ékszereket, látogasson el hozzánk egész napos programunkra! 
13-16 óra között a Foton Barlangkutatók Találkozóján barlangokról szóló film- és diavetítésekkel várjuk!
Belépés ingyenes.

mangomineral Creative Commons License 2017.02.10 0 0 2095

Következő ásványbörze Csepelen lesz. Minden érdeklődőt várnak szeretettel!

Belépés díjtalan!

mangomineral Creative Commons License 2017.01.28 0 0 2094

Nagyon érdekes rajzolatai vannak. Egyszerű homokkő, vas- és mangánvegyületek által létrehozott mintákkal. A természet csodákra képes.

Előzmény: Dude. (2093)
Dude. Creative Commons License 2017.01.28 0 0 2093

Na, meg is van: Pietra Paesina

Előzmény: Dude. (2090)
bgeo74 Creative Commons License 2017.01.25 0 0 2092

Mangángumó lehet, Romanéchit a neve hivatalosan, de piroluzitnak is mondják egyesek.
Igazából egy mangán- oxid-hidroxid, Úrkútról került elő régebben nagyobb mennyiségben.
A karc színe pora sötétbarnás.

Előzmény: Higgins. (2091)
Higgins. Creative Commons License 2017.01.24 0 0 2091

Kedves Fórumozók!

 

Már régóta nálam van egy kő aminek az eredetéről nem igazán tudok semmit. Képek alapján valami kiindulópontot tudnátok adni? Ökölnyi méretű, nehéz, fémesen csillog (ezüstösen, vizben különösen előjön ez). 

A segítségeteket előre is köszönöm!

 

sajnos nagyobb a kép mérete mint 2,5 mb így csak linket tudok adni 

 

http://www.kephost.com/image/vfYZ

 

http://www.kephost.com/image/vfY6

Dude. Creative Commons License 2017.01.14 0 0 2090

Köszönöm, de ezek közül egyik sem az. Leginkább a jáspis emlékeztet rá, nekem is lépten-nyomon azt dobta ki a képkereső. Csak amire én gondolok, és amit láttam, az nagyobb darab emlékezetem szerint. Kis szekrénykék ajtaján, tálcákon díszlett és úgy tűnt, egy az egyben vágták ki és illesztették be a lapot. Tehát nem ásvány, hanem kőzet, ha helyesen értelmezem/használom a szakkifejezéseket. Próbálkoztam magukra a tárgyakra keresni, eddig sikertelenül. Most már muszáj lesz olasz hívószavakat kiötölnöm. Ha megtalálom, beteszem ide.

Előzmény: mangomineral (2089)
mangomineral Creative Commons License 2017.01.12 0 0 2089

Szia! Tudtommal Olaszországban főleg carrarai márványt használtak díszítésre.

A díszítőkövek elég változatosak és sokfélék lehetnek, nehéz kitalálni, melyikre gondolsz.

Néhány példa: képjáspis, mangándendrit, ónix, szárdónix, márvány.

 

Előzmény: Dude. (2088)
Dude. Creative Commons License 2017.01.11 0 0 2088

Kedves ásványbarátok! Szakértői segítséget kérek. Keresem egy ásvány nevét, melynek metszetét különleges, tájképre emlékeztető mintázata miatt tárgyak, bútorok díszítésre használták a barokk korban főleg Olaszországban.  Egy róla szóló cikkbe botlottam régebben, érdeklődéssel olvastam, de a nevét elfelejtettem és  most semmiféle hívószóval nem tudom előteremteni a neten. Ha jól emlékszem,  talán mészkő, márvány vagy kvarc lehet az anyaga és mintha az egyik fajta megnevezésében is a lelőhelye neve és a márvány lett volna benne. A színe a barna, sárga árnyalataiban játszik. Nincs különösebb szükségem rá, de rémesen bosszant, hogy csődöt mondott a kereső "tudományom". Köszönöm előre is!

mangomineral Creative Commons License 2016.12.05 0 0 2087

Az év utolsó ásványbörzéje Budapesten a Lurdy ház bevásárlóközpont emeletén!

December 9,10,11.-én 10-19 óráig! Ásványok, ékszerek kiállítása és vására. Színvonalas előadásokkal kiegészítve.

Mackómódra Creative Commons License 2016.11.03 0 0 2086

Szia!

Köszönöm szépen a válaszodat, jobban belegondolva, én sem értettem ezt a "megüvegesedett színes légbuborékos-zárványos jelleget".

 

Amúgy a madarasi Hargita csúcs alatt lettek összeszedve, nem tudom, hogy azon a részen, olyan magasságban is létezett üveghuta, vagy foglalkoztak e üveg készítéssel.

Előzmény: ichneumon (2085)
ichneumon Creative Commons License 2016.11.02 0 0 2085

Üdvözlet!

 

Szerintem nem ásvány, hanem régi üveghuta mellékterméke. Lillafüred környékén is találni ilyet.

Előzmény: Mackómódra (2084)
Mackómódra Creative Commons License 2016.11.02 0 0 2084

Sziasztok!

 

A következő ásványok meghatározásában kérnék szépen segítséget.

(Erdélyből érkeztek)

 

A segítségeteket előre is köszönöm!

ichneumon Creative Commons License 2016.10.09 0 0 2083

Sziasztok!

 

A képen látható ásványokat eladnám vagy cserélném. Érdeklődni itt: effatahun@gmail.com.

 

Katt ide:

Netportékák Creative Commons License 2016.09.18 0 0 2082

Köszönöm szépen a választ, néztem az ebay-t ott is rengeteg nyers nefrit és jade van eladó, talán majd ott felveszem a kapcsolatot egy eladóval, hátha sikerrel járok.

Előzmény: mangomineral (2080)
ichneumon Creative Commons License 2016.09.16 0 0 2081

Szia!

 

Próbáltam mailt írni, de vmi nem stimmel a fiókoddal, visszadobta a levelet. Az a kérdésem, hogy fel tudnál-e rakni pár jó minőségű fotót a szóban forgó szodalit példányokról?

Előzmény: Vikike81 (2078)
mangomineral Creative Commons License 2016.09.16 0 0 2080

Nehéz dolog. Természetes formában gyűjtőknek eladható, de tábla formára csiszolva nem. Dísztárgyakat lehetne belőle faragni, de a keménysége miatt elég költséges, nem valószínű, hogy megéri belefogni. Esetleg sírköveseket lenne érdemes felkeresni, hogy sírfelirat-táblák céljára nem-e vevők rá.

Előzmény: Netportékák (2079)
Netportékák Creative Commons License 2016.09.16 0 0 2079

Nagyon szépen köszönöm a választ.

jelenleg kb. 500 kg van belőle, lehet ezt valami módon értékesíteni, vagy mire érdemes felhasználni?

A választ előre is köszönöm!

Előzmény: mangomineral (2077)
Vikike81 Creative Commons License 2016.09.16 0 0 2078

Sziasztok!

van pár db szodalitom. nagyon szívesen elajándékoznám őket akik gyűjtik.nekem feleslegessé vált kidobni viszont sajnálnám

ha valakiket érdekelne írjon nekem és elküdöm postán.

Üdv Viki

mangomineral Creative Commons License 2016.09.15 0 0 2077

Szia!

 

Egyértelműen nefrit. A jáde meghatározás is helytálló, ugyanis a jádénak két fajtáját különböztetik meg: nefrit és jadeit. Tehát a nefrit a jáde egyik fajtája. A márványnál jóval keményebb, nehezen munkálható meg. Lényegében zöld palának is mondható, mert aktinolit szálakból épül fel. Az aktinolit pedig a zöldpalák legfőbb alkotórésze.

Alap összetétele: (Ca2(Mg, Fe)5Si8O22(OH)2.[1])

Előzmény: Netportékák (2076)
Netportékák Creative Commons License 2016.09.14 0 0 2076

 

Íme az említett titokzatos zöld ásvány képei. :)

Netportékák Creative Commons License 2016.09.14 0 0 2075

Üdv!

 

A segítségeteket szeretném kérni egy ásvány azonosításában.

Rendelkezem egy ásvány táblával amit már évek óta nem tudok megfejte(t)ni.

Elsőként egy kőfaragó mesterhez vittem el, de már mutattam ásványgyűjtőnek és egyéb szakembernek is, viszont konkrét ásványtípust nem tudtak azonosítani.

A kőfaragó mester megpolírozta, megmunkálás után azt mondta, hogy a márványhoz való polír korong meg sem karcolta így a gránit korongokkal tudta csak felpolírozni, de mégsem gránit.

Egy ásványszakértő hölgy szerint zöld pala, egy ásványgyűjtő szerint Nefrit, egy harmadik szerint pedig Jade a gyönyörű fényben áttetsző tejfehér részek alapján, de konkrét meghatározást senki sem tudott adni róla.

Kérem aki tud segíteni az azonosításban az segítsen nekem.Ha kell, természetesen tudok anyagot adni a bevizsgáláshoz, csak végre hagy oldódjon meg az ásvány valódi típusa. A segítséget előre is köszönöm, képeket mellékeltem!

angyalka000 Creative Commons License 2016.09.03 0 0 2074

sziasztok én innen szoktam rendelni http://www.chironwebaruhaz.hu/  nagyon jo dolgok vannak és tényleg hatasosak az ásványok én sem hittem benne de kipróbáltam és mükodik utána is olvastam és  több ezer éves hagyománya van...

mangomineral Creative Commons License 2016.07.31 0 0 2073

Sajnos a klub elég kihalt mostanában, de remélem akad majd valaki, aki segíteni tud neked ebben a témában. Én nem hiszek benne, így nem is foglalkoztam soha a kristálygyógyászattal, ezotériával.

Előzmény: saco13 (2072)
mangomineral Creative Commons License 2016.07.30 0 0 2071

Szia! Biztosan vannak az interneten ilyen hókuszpókuszokkal foglalkozó ezoterikus oldalak, ahol találsz róla információt. Én személy szerint ebben nem tudok segíteni, mert határozott meggyőződésem, hogy az ásványok azon kívül, hogy gyönyörűek, semmi más hasznos tulajdonsággal nem rendelkeznek.

Előzmény: saco13 (2070)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!