Keresés

Részletes keresés

mos-oi Creative Commons License 2004.03.09 0 0 191
Sziasztok! Ha tudtok,kérlek segítsetek!
Bemásolva:
Március 3-án 9 hónapos erdélyi kopó szuka veszett el a Sasadi útról; Farkasrét felé látták elindulni. Panni és Arwen névre hallgat. Kiplakátoztuk, de eddig hiába. A gazdája agyvérzett, rokkantnyugdíjas tanár, belepusztul az elvesztésébe. A nyomravezető/megtalálónak költségtérítést, valamint tízezer forintot, örök hálát és három pintyfiókát kínálok!
Mészáros Viktor
Teleteacher/kukac/axelero.hu
0630-503-6095
bükkaljai Creative Commons License 2004.03.03 0 0 190
Kopó klub rendezsvényei:
2004.03.20 Szécsény képesség vizsga, Főtenyésszemle
2004.10.10 Fajtakiállítás Szentendre
2004.04.03 Katymár munka, képesség vizsga
2004.06.19 Lajosmizse, vércsapa verseny
2004.08.07 Szécsény, főtenyésszemle+munk.vizsga
2004.10.30 Valkó munk.és kép.vizsga
2004.05.09 Szécsény, klubkiállítás
2004.09.14-15 Magyar Fajták Világtalálkozója, Kecskemét
MA850 Creative Commons License 2004.02.18 0 0 189
Sziasztok, köszi az infókat! Ami a kérdést illeti, Bella nagyon jól van, sőt nagyon elemében, de gondolom ez ennél a fajtánál már csak így van! :)
Előzmény: Xil (187)
bükkaljai Creative Commons License 2004.02.18 0 0 188
Tenyésszemle és munkavizsga időpontok az alábbi oldakon:
http://radioklub.puskas.hu/ha5zaj/klubinfo.htm
Xil Creative Commons License 2004.02.14 0 0 187
Szia MA850! De jó újra hallani Belláról! Megnéztem a képeket is tetszik ez a kuyi nagyon! Én a tenyészszemlét 'A KUTYA' című újságból szoktam kinézni, év eleje felé jelenik meg általában, de az ideiekben én még nem találtam.
Mindenesetre ha látok időpontot ide beírom majd.
Hogy van Bella mostanság? Mikorra várható a tüzelés?
Sala71, köszi a képeket! Én is ezeket a fajtákat részesítem kiemelt figyelemben a kiállításokon, mint Te. Kopó, komondor, pumi, mudi olyan szépek és okosak..
Előzmény: MA850 (186)
MA850 Creative Commons License 2004.02.13 0 0 186
Sziasztok!

Tudja esetleg valaki, hogy mikor lesz legközelebb tenyész-szemle? Holdtölte Ugató Ajándékot, azaz Bellát szeretnénk elvinni, mielőtt anyai örömök elé nézne. S egyben megragadom az alkalmat, hogy megkérdezzem azt is, hogy ismertek-e Bellához hasonló adottságokkal rendelkező csinos kopófiút? Bella tenyésztője Maronics János, és 5 éves lesz áprilisban, valamint budapesti "lakos". :)

http://www.nexus.hu/akv/bella/bella.htm

http://www.nexus.hu/akv//HPIM0422.jpg

Köszi!

Air...

sala71 Creative Commons License 2004.02.09 0 0 185
Őszintén szólva nem volt időnk megismerkedni a kutyákkal. Rövid időnk volt és még kiváncsiak voltunk a többire. CSináltam egy rakat puli, mudi, vizsla, komondor és egyéb képeket is. Ha lesz egy kis időm, felpakolom őket valahová.
Előzmény: bükkaljai (184)
bükkaljai Creative Commons License 2004.02.09 0 0 184
sala71 köszönjük a képeket rendes vagy, hogy feltetted őket. Kik ezek a kopók?
Az első ülő nem az a befogadott kopó? A Zeusz? Nagyon hasonlít rá.A második szerintem egy Vadász Nimród, talán a Pandúr? A harmadik nem ismerős!

A barinőm zsömléje is egy hegyen lakik ahol rendeteg az őz de még nem történt semmi baj ez ne tartson vissza.Bár az ördög nem alszik de nem kell mindig a legrosszabra gondolni.Mondom ezt én ...én is kaptam már egy párszor infarktust.

Előzmény: sala71 (183)
sala71 Creative Commons License 2004.02.09 0 0 183
És ők már a másnapi kiállítás szépségei:


sala71 Creative Commons License 2004.02.09 0 0 182
Igen láttuk, csak Ő éppen tüzelt és hogy ne legyen nagy ribillió, egy hosszúlábúal együtt (szintén tüzelt) egy ketrecben a zárt platón voltak kénytelenek szomorkodni.
Na igen. Pötty egy csoda. Nagyon szép kutya. A feje sokkal szepp, mint a lányáé. Inkább a beagle-hez volt hasonlítható.
Állítólag március-április környékén lesznek kölkök. De most egy kicsit vacillálunk. Nem vagyunk biztosak abba, hogy meg tudnánk-e óvni az elszökdöséstől. És ismerve a vadászokat, nagyon kevesen tudják, hogy létezik egyáltalán rövidlábú és még kevesebben tudják, hogyan is néz ki. Azt viszont nem nagyon tudnánk elviselni, hogy nevelgetjük és akár a mi hibánkból, akár nem, véglegesen eltünne egy futtatás alkalmával. Itt a környéken meg sok a vadászterület. Én már most fosok, hogy a vizslánkkal is történik valami, pedig az egy szófogadóbb fajta.
Előzmény: bükkaljai (181)
bükkaljai Creative Commons License 2004.02.09 0 0 181
Halihó !

Naggyon szupi! A Csipkét ismerem ő szokott lenni kiállításon. A Pöttyöt láttátok? Én Őt nagyon birom. Szerintem ő a csúcs zsemlébe. De azt hiszem Csipke az ő lánya. Mikor lesz meg a gyerek?

Előzmény: sala71 (180)
sala71 Creative Commons License 2004.02.09 0 0 180
Lemaradt a másik kettő:


Kicsit már alkonyodott és azért ilyen sötétek a képek. A vakum nem túl erős.

Előzmény: sala71 (179)
sala71 Creative Commons License 2004.02.09 0 0 179
Múlt hétvégén voltunk Mernyén, megnéztük a rövidlábú erdélyi kopó familiát. Ime a képek:
Csipke

Ő is Csipke
src="http://www.extra.hu/pakswap/csipke2.jpg">

És még mindig Csipke
src="http://www.extra.hu/pakswap/csipke3.jpg">

bükkaljai Creative Commons License 2004.01.29 0 0 178
Jóvanna!Tényleg nem akarok vitatkozni ( bár legalább pezseg egy kicsit ez a fórum, úgyhogy kicsit mégiscsak )de egy laza hátat jó esetben mozgatással helyre lehet hozni ellenben egy kos orrot nem nagyon lehet "kikalapálni" vagy pl: egy ponty háttal sem lehet mit kezdeni ráadásul az még a mozgásán is ront a kutyának. Na de ezen igazán nem fogunk összeveszni.Persze a laza hátú kutya is rondán mozog és sok esetben összevetéskor a mozgás a döntő.
Előzmény: Xil (177)
Xil Creative Commons License 2004.01.29 0 0 177
Ok, jogos, ebben nincs vita, csak nem tartom egetrengetőnek, a laza hátat pl. sokkal inkább.
Előzmény: bükkaljai (176)
bükkaljai Creative Commons License 2004.01.29 0 0 176
Xil ! Az én egyik kopómnak is volt ilyen hibája és mégis rengeteg győztes címe volt és számomra gyönyörű volt. De azért én mindig törekedni fogok arra , hogy ezeket a hibákat a tenyésztés során kiküszöböljük.Nem akarok szőrszálhasogató lenni, persze, hogy attól mert nem "nyílegyenes" egy kutya orrháta attól még lehetnek nagyszerű kopó és lehetnek jó utódai, de azért oda kell figyelni az ilyenekre.
Előzmény: Xil (175)
Xil Creative Commons License 2004.01.29 0 0 175
Sajnálom, hogy nem ő az, helyes ez a kutyi tényleg!
Egyetértek abban, hogy nincs hibátlan kutya. Zaneknek 3 általam ismert, említésre méltó hibája volt, ez volt az egyik.. Mindamellett szerintem gyönyörű kutya volt. (3 különböző bíró bírálta és nem volt kitűnőnél rosszabb minősítése). Az a bizonyos címlap kép tényleg régi, még a nyolcvanas évekből, nekem nagyon tetszett, szép a kutya és elég "Zanás" feje van.
Megkaptam a képeket, köszi! Nagyon édesek! Majd írok üzit.
Előzmény: bükkaljai (172)
katakatt Creative Commons License 2004.01.28 0 0 174
Igen Rita kutyái. én járok le Ócsára fotózni és megkért, h. tegyem ki a netre is a hirt, meg készitettem neki szórólapokat is.
Előzmény: bükkaljai (169)
bükkaljai Creative Commons License 2004.01.28 0 0 173
Előzmény: bükkaljai (172)
bükkaljai Creative Commons License 2004.01.28 0 0 172
Ezt a muttyot már én is kiszúrtam, nagyon szép még azt is el tudom képzelni, hogy nem is keverék. Bár nem minden látszik belőle, de szerintem nagyon szép feje van.Sajna Ő nem az a Vándor.De nagyon rendes vagy, hogy szóltál!!!

bükkaljai Creative Commons License 2004.01.28 0 0 171
Igen, sejem melyik címlapra gondolsz, egy elég régi Kutya újság elején van egy fej.Attól hogy címlpon van még az hibás.Persze hibátlan kutya nincs.
Egyébként a Nagy István az a bíró.Bár nem tetszik az egész szemlélet ahogy ő bírál, nem hiába ő vizslás.

Még nem kaptam meg a fotókat a kiskopókról.

Előzmény: Xil (170)
Xil Creative Commons License 2004.01.27 0 0 170
Valahogy sejtettem, hogy ezt fogod írni. Pedig láttam már ilyet címlapon is.((( Melyik az a bíró?
Bükkaljai, a www.illatosut.hu-n van egy erősen kopós külsejű kutya (legalábbis a képen), véletlenül épp Vándor a neve, nézd meg, hátha..
Én is örülök, hogy meglett az elveszett kopólány! Biztos megörültak egymásnak a gazdival!!
Előzmény: bükkaljai (167)
bükkaljai Creative Commons License 2004.01.27 0 0 169
Ők a Rita kutyái ugye? Micsod mák, hogy meglett az egyik. Nekünk a Vándor még mindig nincs meg ( vagyis a Vándor nem a miénk, hanem egy baráti házaspáré de családbéli eb vagyis a Basa gyereke.)
Ő még szeptemberben tünt el egy tüzelős időszakban lépett le csajozni.És azota látni vélték Debrecenben de még mindig nincs meg. Pedig őt is hirdették, meg bejártak minden sintértelepet de semmi.Én még mindig hiszek abban, hogy egyszer csak meglesz.
Előzmény: katakatt (168)
katakatt Creative Commons License 2004.01.27 0 0 168
A gazdája ment vissza oda vadászni és szembejött vele...
A másikat is látták a környéken, állitólag nagyon sovány. :((. Mindenestre ki is lett plakátolva a környéken.
Előzmény: bükkaljai (167)
bükkaljai Creative Commons License 2004.01.27 0 0 167
katakatt! Örülök, hogy meglett az egyik kopólány. Remélem a másik is előkerül. Hogyan lett meg?

Xil:Ne csináld már.Az enyhe kos orr az hiba!!! A kopó orrháta egyenes. Van egy bíró aki különösen nagyon érzékeny erre.

Xil Creative Commons License 2004.01.26 0 0 166
Mindenképp veszek katalógust és jól körülnézek, kár hogy nem lesztek kint!
Ha elküldöd a képeket, azt megköszönöm. Ja, és eszembe jutott még valami, ami tetszik egy kopón: ha enyhe kosorra van..
Előzmény: bükkaljai (164)
katakatt Creative Commons License 2004.01.26 0 0 165
Az általam hirdetett 2 kopó közül Viola megkerült, most már csak Fény hiányzik!!
bükkaljai Creative Commons License 2004.01.26 0 0 164
Jaj, majd el felejtettem Xil! A debreceni ismerősöm küldeni fog képeket a kiskopókról, ha megkapom őket akkor küldök neked is.Tudod a kis fehér jegyesekről.
bükkaljai Creative Commons License 2004.01.26 0 0 163
Mi nem megyünk, nálunk majd áprilisban kezdődik a kiállításosdi.De szerintem az L betűs kutyák közül biztosan lesznek nevezve.Vegyél vagy szerezz egy katalógust és abból be tudod őket azonosítani.
Feltétlen írd meg majd , hogy mit láttál, melyik tetszett, melyik nem stb...
Előzmény: Xil (162)
Xil Creative Commons License 2004.01.26 0 0 162
Jön valamelyik kutyi hétvégén a CACIBRA?
Én úgy tűnik, hogy szombaton kinézek, kicsit a szívem fájdítani.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!