Keresés

Részletes keresés

mixivik Creative Commons License 2018.08.21 0 0 4351

Üdvözlet,sziasztok!

Medenceépítés előtt állok,eddig próbáltam minél többet utánaolvasni a különböző típusoknak, a fórumot is olvasgattam visszamenőleg.

2 választás jöhet szóba, zsalu+fóliás vagy polipropilén előre legyártott. Utóbbiról sok tapasztalatot sajnos nem nagyon találtam, akinek van ilyen, szívesen venném ha megosztaná. A tervezett medenceméret 8x4x1,5m. ( árakkal nagyjából tisztában vagyok )

 

LittleSV Creative Commons License 2018.08.21 0 0 4350

Mert nem vasalod? Vagy átfúrod az összes ytong elemet és bevasalod? Csakhangosan gondolkodom...

Előzmény: dear-bear (4349)
dear-bear Creative Commons License 2018.08.21 0 0 4349

Tényleg nem értem, hogy az Ytong oldalfalként miért ne funkcionálhatna? 

Előzmény: MZ/Y (4333)
medig Creative Commons License 2018.08.21 0 0 4348

Úgy-úgy! ;)

Ráhibáztál!

Előzmény: lac1 (4347)
lac1 Creative Commons License 2018.08.21 0 0 4347

Szerintem szennyvizet kapunk.

Eltaláltam?

Előzmény: medig (4343)
medig Creative Commons License 2018.08.21 0 0 4345

Persze értelemszerű! Az is hogy ha már vízhálózatról tölti valaki akkor beengedhesse csatornába. Az is más kérdés hogy nincs más lehetősége a leengedésre. Az is hogy ki mennyire tartja magát környezettudatosnak. Én azt tudom csak mondani én hogyan csinálnám, ha a helyemben lennék! (Nálam ez elvi kérdés!)

Az meg megint más, hogy ha valaki hálózatról tölt, akkor építtessen ki locsolási vízmérőt, - ha teheti -, s akkor a pénztárcáját is kiméli, s környezetére is tekintettel van egy kicsit, amikor kilocsolja a vizet a kertbe.

Én kútról töltök, és kertbe locsolok, ennyit tudok tenni a dolgok érdekében.

Előzmény: Törölt nick (4344)
Törölt nick Creative Commons License 2018.08.21 0 0 4344

Esővizet csak azért nem engedik belevezetni a csatornába, mert a szenyvíz tisztító telepek kapacitása véges, nem bírnák ha oda folyna az esővíz is.

Ugyanez a helyzet a csövek átmérőjével.

Ha egy özönvíz után a csatornából visszabugyog az esővíz az nem olyan nagy baj, de a szenyvíz csatornának bírnia kell.

Ezért van külön infrastruktúra kiépítve rájuk.

Viszont ha a medencéd csapvízzel töltöd fel, azt nyugodtan engedheted a csatornába, elvégre kifizetted a csatornadíjat.

Hogy pazarlás az tény, de nem tiltja semmi.

Előzmény: medig (4343)
medig Creative Commons License 2018.08.20 0 0 4343

Nagyon helyes, hogy nem engedik belevezetni, csatornába!

És még finoman fogalmaztam!

 

Annak idején, egy haverom tette föl a találós kérdést, hogy szerintem ha 1 liter szennyvízhez hozzáöntünk 99 liter ivóvizet akkor mit kapunk?

 

Esővizet, medencevizet locsolásra a legjobb felhasználni! Elszikkasztani a kertben, pofon egyszerű. Akinek ciszternája van, oda is áttöltheti a medencevíz egy részét!

Optimális esetben amikor már leengedjük a medencét, nincs csak elenyésző klórtartalma. 

Előzmény: sbalazs1 (4341)
lac1 Creative Commons License 2018.08.20 0 0 4340

Szia,

 

nyilván az a kérdés: mire?

Úszni szerintem nem, ha csak nem ellenáramoltatóval. De szerintem a saját gyerekeim alapján bőven elég lesz, pláne, hogy a két felnőtt gondolom csak hűsölni akar a vízben.

Vágj bele.

Előzmény: sbalazs1 (4339)
lac1 Creative Commons License 2018.08.19 0 0 4338

Ja, mert a felhasznált csempék 95%-ban a kék valamelyik árnyalata, nem igazán kell passzolnia semmihez, pláne nem méretben.

Amit meg a továbbiakban leírsz, sajnos igaz, de ez manapság minden másra is igaz.

A vízzárás meg elsőrendű, úgyhogy a ragasztó és minden más felhasznált anyag ennek van alárendelve. Vagyis ez egy elég szűk ösvény, az ösvény két szélén meg az őserdő van, hanem szakadék.

A társadalom megváltozott, mindent akar azonnal, ez pedig erősen befolyásol sok mindent.

Előzmény: medig (4337)
medig Creative Commons License 2018.08.19 0 0 4337

Nem csináltam piackutatást, de amennyire emlékszem, itthon nincs nagy választék medence csempéből. Üvegmozaikból már inkább... lehet hogy azért nincs akkora választék mert a kereslet is alacsony. Nincs egyébként bajom a medence csempével,sem egyébbel, ki mit használ, maga dönti el. Azt is hogy milyen ragasztót használ, sőt azt is hogy milyen igènyességgel választ anyagot, s rakja föl a falra. Ami biztos, külföldi, leginkább amcsi fórumokat nézve, itthon néhány dekádnyi lemaradást érzékelek, kaptafával készūlnek a medik... erre akartam utalni. Nem is a tradíciókkal van a baj, hanem a sztereotípiákhoz való ragaszkodással... nèha látok ellenpéldát. Lehet hogy abból is fakad, hogy sokan olcsón és gyorsan akarnak medencét építeni... a kivitelezők is erre áltak rá. Futószalagon gyártják a mediket. Kézműves medencékről néhány esetben lehet beszélni, a többi házgyári medence...

Lehet az is hogy velem van a baj, nem kéne külföldi forrásokat böngésznem... szóval csak hőbörgök! :)

Előzmény: lac1 (4334)
lac1 Creative Commons License 2018.08.19 0 0 4336

Így is van, Ytongból SOHA!

Amúgy ha kiszámolom, talán nem is olcsóbb.

 

Egy Ytong ekkora falazóelem kb. 1000 vagy több. a beton zsaluelem meg 450 kb. A belevaló beton tuti nincs 500 HUF.

Vagy ha van is (nincs), akkor a szilárdsága és a nedvességgel szembeni viszonya egy másik galaxisban van.

 

Előzmény: dear-bear (4332)
lac1 Creative Commons License 2018.08.19 0 0 4335

A mi olvtársunk egyébként fel is kínálta anno ezt a palástot, tehát többször is működik a dolog, érdekes lenne visszakeresni, hogy azóta mi van a vízzel. De amúgy miért ne működhetne? A palástnál magasabb oldalfal kivitelezésén el kéne gondolkodni, igaz, ha nem vízzáró betonban gondolkodom, akkor egyszerű a megoldás. Igaz, ott a kérdés, kör alakú vasalatot hogyan....?

Előzmény: medig (4331)
lac1 Creative Commons License 2018.08.19 0 0 4334

Ebben csak részben értek egyet, mert nem tudod te sem (és én sem) megmondani, hogy hol ér véget a tradíció és hol kezdődik a gyakorlat. Sőt a kettő határán még átfedés is lehet.

Én azért hiszek abban, ha egy terméket - legyen bármiről is szó - egy gyárban 20 mérnök kiszámol és megtervez, annak oka és célja van, a legritkább esetben sikerül azoktól jobbat csinálni. A kézi, egyedi gyártás folyamán bizonyos esetekben lehet bizonyos szempontokból jobbat csinálni, de csak bizonyos szempontokból. Ha simán a magyar kereskedőre bíznám rá, akkor biztosan úgy lennék én is, hogy a nyomorékja valamire ráfogja, hogy ez az a különleges valami ezért 3x az ára, de ha már a gyárban csinálnak valamit, annak az én álláspontom szerint oka van, még ha én nem is tudok róla. Lehet, hogy csak annyi, hogy a direkt ilyen csempe ugyanazt a fagyot valamivel bírja mint az átlag kültéri. Pl. a valódi medemcecsempék klinker lapok, amik a sok lehetséges alapanyag körül a leginkább fagyálló, aztán ahogy a külföldi oldalakat olvasom, egyszerre kell lennie UV-állónak, csúszásmentesnek, vegyszerállónak, vízfelvétele 0,5% alattinak,

Szerintem.

 

 

Előzmény: medig (4330)
MZ/Y Creative Commons License 2018.08.18 0 0 4333

Ytong teljesen alkalmatlan erre, nem vizes helyre tervezték.

 

Ráadásul kis túlzással attól reped, ha ráfingik valaki. De ez mellékes a víz miatt.

Előzmény: dear-bear (4332)
dear-bear Creative Commons License 2018.08.18 0 0 4332

Köszönöm Mindenkinek, aki hozzászólt.

 

Konkrétabbat irok, akkor:

 

A falakat 20-as Ytongból gondoltam, az alja duplán vasalt szerelöbeton, az oldalfalak boritása medence fólia...

 

Véleményetek?

 

medig Creative Commons License 2018.08.16 0 0 4331

Jómúltkorában láttam youtubos videót ahol kivitelező csinálta ilyen technikával a medencét.

Az alaptest, amire felépítette a zsaluzatként szerepet játszó fémpalástot, változó vízmélységűre volt kialakítva. A medence egyébként fóliás volt...  az jóötlet.

 

Előzmény: lac1 (4329)
medig Creative Commons License 2018.08.16 0 0 4330

A medenceépítésben is tradíciók és a sztereótípiák uralkodnak, még mindig.

Mint pl. hogy a medence az négyzetalakú, vagy hogy gépészetet csak gusztustalan fedeles szerelőaknában lehet elhelyezni, és ugye ha burkoljuk, akkor az csak medencecsempével lehet.

Szerintem bármivel lehet burkolni, csak arra kell figyelni hogy a fogadófelület erre alkalmas legyen, és hogy a téli időszakban ne érje/érhesse fagykár a burkolt felületet. Mondjuk az is fontos, hogy minőségileg, esztétikailag és ergonómiailag is megfelelő legyen az adott medencés alkalmazásban felhasznált burkolóanyag.

Röviden, a megfelelő burkolóanyag, a megfelelő technológiával, a megfelelő helyre! Szerintem.

Nem árt ha esztétikai igén is társul a dolgokhoz, ami vagy van vagy nincs...  Háztartási használatú medencéknél végül is szinte bármi megengedett, s kimagyarázható hogy nekem így tetszik, én pont ilyet szerettem volna, közfürdők már más tészta... Csak eszembe jutott olvasva a témát.

Előzmény: lac1 (4328)
lac1 Creative Commons License 2018.08.16 0 0 4329

Egy régi olvtárs a fémpalástos medence fémpalástját használta fel, egy ugyanakkora medence betonból történő elkészítéséhez zsalunak.

Kívül ment a beton, bele meg egy ideiglenes víztömeg mindig egy magasságban.

Persze pocsékba ment a víz, de az pár ezer forint, de így a betontól és az adalékoktól függően egy szinte teljesen vízzáró monolitbeton medencéje lett.

Gondold tovább ezt te is.

Előzmény: dear-bear (4323)
lac1 Creative Commons License 2018.08.16 0 0 4328

Amúgy a medencét általában MEDENCECSEMPÉ-vel szokták burkolni. Azt nem állítom, hogy a "kültéri" az rossz lenne, de az biztos, hogy én nem szeretném kipróbálni, hogy a kettő egymással felcserélhető-e.

 

http://grandohome.hu/burkolat/medence-burkolat

 

https://medences.hu/webshop/termekek/Csempe-/36

 

Más anyag, más a technológia.

lac1 Creative Commons License 2018.08.16 0 0 4327

Szia!

 

Nem akarok belebeszélni, de szerintem egy hibát elkövettél a a medencetest elkészítésénél. A felső sor zsalukövet nem szokás teljesen feltölteni, hanem mondjuk a felég-kétharmadig, utána valamiből a mellékelt képen pl. deszkából egy plusz zsalut, hogy a felső része úgymond egy monolit beton legyen, ami összefogja felül az egészet.

 

http://medenceotthon.hu/kepek/img/img-7.jpg

 

http://www.kulterimedence.hu/userfiles/images/fotogaleria/1324247094_p1010097.jpg

 

Tudom, hogy máshol is a zsalukőig betonozzák, de így nincs összekötve felül a beton!!!

Előzmény: nantuyou (4315)
MZ/Y Creative Commons License 2018.08.16 0 0 4326

A Te ügyedre, de másnak.

 

Ha vizes, az más tészta, tudni kellene, milyen víz.

 

Az oldalat az aljzattal össze szokták vasalni, de megfúrkálni az oldalát... Viszont az alja hogy bírja, ha a sok 10 tonna mellé kap még sok tonna betont...

 

Azt mondom, ugyan pénzbe kerül, de keresnék egy statikust. Felesleges költségeket úszhatsz meg, avagy nem ölsz bele egy csomó pénzt, aztán meg nem jó az egész.

Előzmény: LittleSV (4325)
LittleSV Creative Commons License 2018.08.16 0 0 4325

Nem látom kire referálsz, de nálam a helyiség vizes, a falak vizesek és a plafonról csepeg a víz. Gondolom páralecsapódás lehet inkább mert nincs normális szellőzés. De az is lehet hogy a beton pórusain keresztül szivárog a víz....

Az aljzatot újrabetonoznám (az eredeti is vashálós beton, bár a vastagságát nem tudom) a csövezés miatt, persze nem tudom hogy az oldalába be kell e kötni a vasalást vagy külön kell hagyni.

Előzmény: MZ/Y (4324)
MZ/Y Creative Commons License 2018.08.16 0 0 4324

Egyébként én laikusként nem értem, miért akartok egy fél medencét építtetni az olvtárssal. Ha valami kérdéses, az pont az aljzatbeton, mit szól több 10 tonna terheléshez, de azt éppen senki nem bántaná. Az oldalfalak, mivel nem írta, hogy vizesedne a hely, rendben vannak, jó a vízzárás is. Statikailag is rendben van, hiszen az üres lyuk oldalát sem nyomta be a föld.

 

Szóval belülről síkba vakolva, akár fóliázva - szerintem - simán jó lehet.

dear-bear Creative Commons License 2018.08.15 0 0 4323

Sziasztok!

 

Fémpalástos medencém volt, tavasszal lebontottam, mert kicsi volt. Nem az átmérővel volt problémám, hanem a medence "mélységével".

Viszont elég régen "gondolkodom" egy épitett medencén.

Kérdésem: Feltétlenül fontos zsalukővel épitenem az oldalakat?

Köszi, ha vki reagál rá.

Laci.D. Creative Commons License 2018.08.15 0 0 4322

Szia. Nekem közvetlen kollégám tőlük rendelt. A pénzt nagyon hamar elfogadták. A medence kész van lehet benne fürödni de még mindig vannak hiányosságok .Kb áprilisban rendelte meg 8x3x1.5.  2milla + fedés az is 2 milla. Telefonon NEM elérhetők. A hiányosságokat mindig a kivitelezőre fogják! Habár szerintem ŐK a kivitelezők. A medence fedésről hír sincs. Én nem rendelnék tőlük!!! Kollégám már elég ideges .Persze Ő is hibás nem járt a nyakukra. Ez MAGYARORSZÁG édes hazám!

Előzmény: Misku32 (4311)
nantuyou Creative Commons License 2018.08.15 0 0 4321

3 éve épült. A betont nem mixer hozta, kevert betont hoztunk egy kis billenccsel.

Való igaz minden számla nélküli, és magunknak szállítottunk. És az alap kavicsréteg meg volt mivel egy csővázas medence állt előtte a területen.

Flexi,fagyálló csempe ragasztó minden vakolás. Ja az aljzatra a járólap meg volt a teraszról maradt ki. 3 szivattyú van, két normál beépített szűrős

Intex 45W-os és egy 750W-os a befújókhoz. "Mezei" LED szalagos világítás. Soha semmi baj még nem volt vele.

Előzmény: MZ/Y (4319)
LittleSV Creative Commons License 2018.08.15 0 0 4320

Ezek nettó árak illetve gondolom beltéri felhasználásra (folyékony fólia, csempe). Vakolást mivel oldottad meg? Én 4000Ft alatt nem találok kék kültéri csempét.

Előzmény: nantuyou (4318)
MZ/Y Creative Commons License 2018.08.15 0 0 4319

Nem tudom, mikori árak, nálunk a beton minimum 50 e lenne, csak a vas több, mint 10 e. Sóderágy/kő a beton alá. Ha munkadíj is van, egy 15-20 m2-es placc zsaluzására, vasalására, mixer beton lehúzására 80 e volt a legolcsóbb ajánlat.

Előzmény: nantuyou (4318)
nantuyou Creative Commons License 2018.08.15 0 0 4318

Medence méret: 4m x 1,2m

 

 

130 db beton zsalukő 41,6 eFt (320Ft/db)

2 m3 beton kiszállítva 32 eFt

17 m2 csempe 21 eFt (1250 Ft/m2)

folyékony fólia kb. 8 eFt  (kb. 3 l)

csempe ragasztó,vas, stb 10 eFt

 

Összesen  kb.  112600 Ft

 

Munkadíj: jó pár üveg sör a barátaim részére (a munka utáni pálinka és kaja mennyiségről nem beszélek)

 

 

Előzmény: MZ/Y (4317)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!