Keresés

Részletes keresés

Flower2000 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 21607

Bámulatos amit csinálsz, le a kalappal.

Előzmény: bazidzsó (21606)
bazidzsó Creative Commons License 2014.03.25 0 0 21606

Hello,

 

Első körben a kefalosi öböl környékét mondanám talán a búvárkodás szempontjából. Én snorizni szoktam ott. Itt a Kis linktáram-ban van pár oldal amit érdemes lenne végignézni és esetleg írni is nekik, hogy mit javasolnak.

Annyit hozzáfűznék, hogy túl dús vegetációra nem kell számítani, legalábbis a sekélyebb (5-10méteres) vizekben nem.

 

Szállás tekintetében is lehet errefelé nézelődni, akár a fenti linken is van sok cím. De nemrég kezdtem bele egy Szállás-kereső térkép készítésébe. Kos szigettel kezdtem és sok szállás címe és egy-két szállásértékelő oldal linkje fent is van már...

A nyüzsgőbb helyek: Kos város és Kardamena. A többi relatíve nyugodtabb szerintem.

 

Kirándulni és túrázni lehet még Zia és Old Pyli környékén is a hegyekben.

Előzmény: Tamasi j (21605)
Tamasi j Creative Commons License 2014.03.25 0 0 21605

Sziasztok!

 

Érdeklödni szeretnék,hogy Kos sziget melyik részén érdemes szállást keresni.Nem nyüzsgö város érdekel,hanem inkább a természet,buvárkodás stb..

 

Köszi!

bazidzsó Creative Commons License 2014.02.26 0 0 21604

Szia Vebber!

Egyelőre az iskola még nem számít, az óvodából meg hiányozhat egy kicsit a nagyobbik. A kicsi meg 14 hónapos lesz akkor. Későbbiekben viszont igazad van, majd át kell gondolnunk a nyaralást...

Nálatok milyen idősek a gyerekek (vagy gyerek)? Gondolom, hogy ezért is kérdezted, mert nagyobbak.

 

Karpathost érdemes összekapcsolni Rodosszal, mi is ezt csináltuk 2010-ben. A két sziget, ha szabad ilyent mondanom, kiegészíti egymást.

 

Csak pár mondatban összefoglalva:

- Karpathos egy hihetetlenül nyugodt (Kos szigettel kb. megegyező méretű) sziget. Kiemelném, hogy rendkívül tiszta, ez Görögország esetében főképp azoknak akik különösen igényesek erre, fontos lehet. Inkább a természeti látnivalók vannak többségben, amik csodaszép partok és hihetetlen kontrasztos (kék tenger, zöld fenyőerdők) képében jelennek meg. Van pár történelmi helyszín is, pl. Olymbos kicsinyke városa. Pigadia a fővárosa, mi ott voltunk. A fővárost is idézőjelbe lehetne tenni, mert ~3,000 fő él ott. Pár óra alatt bejárható a legtöbb kis utcája és a kikötő, ide koncentrálódik az éjszakai élet is. Rendkívül hangulatos sziget Karpathos, de Rodoszhoz viszonyítva sokkal-sokkal kevesebb az élet és a szórakozási lehetőség.

 

Mert ugye, mint Te is írtad: Rodosz az Rodosz:)

 

Az oldalamon van pár infó és kép is Karpathosról. Én azt mondom, hogy mindenképp érdemes megnézni, bár mondjuk egy kéthetes nyaralást nem biztos, hogy terveznék oda. De pl. Rodosszal kombinálva, kiváló 2 hetes nyaralóprogramot lehet összehozni belőlük.

 

Visszatérve Kos szigetre:

azért esett a választás erre a hotelre, mert van medencéje és gyerekjátszótere is, ez a két kicsi miatt fontos. Közel van mindkét oldal strandja és Kos város központja sincs messze. Gyorsan és korrektül válaszoltak a feltett kérdésekre és a Tripadvisoron is jó értékeléseket kaptak. A szigetet én viszonylag jól ismerem és a fő vonzereje az volt, hogy sok kiváló partja van. Tervezzük, hogy átmegyünk Törökországba és talán még Nisyros szigetére is. Árban is elfogadható a hotel, bár volt ennél jobb ajánlatunk is, de az helyileg nem volt igazán jó. Kb. 25 helyről kértünk árat, ha valamikor szükséged lenne rá, szívesen átküldöm.

Előzmény: Vebber (21603)
Vebber Creative Commons License 2014.02.26 0 0 21603

Hali!

 

A hotel erdővel övezett része, nagyon jól néz ki. A kert is szép.

Nállatok iskola szezon még nem számít?

 

Mi is megcsalatkoztunk tavaly (is) Mallorca szigettel. Több szigetet is nézegetek.

Ezekből ahol nem voltunk az Zante, és Karpathos, egyéni szervezésbe pedig Rodoszon tűnődök megint.

 

Az előbbi kettőböl tudom, hogy Zantén nincs soklátnivaló a legutóbbi nagy földrengés miatt. Utóbbiról keveset tudok, nem nagyon olvatam még utána.

Rodosz, az meg hát ugye Rodosz :) :D

 

Az is szempont lenne, hogy normális légi társaság repüljön a célállomásra.

 

Előzmény: bazidzsó (21602)
bazidzsó Creative Commons License 2014.02.26 0 0 21602

Szia Vebber!

 

Mivel jó pár év kimaradt a görög szigetek nélkül (bár volt egy kis tengerpart 2012-ben, igaz az északon a balti tengernél), így idén hét év után visszatérnénk ismét Kos szigetre.

 

Egyéni szervezés lenne és szeptember 22-től lennénk lent 11-12 napot.

 

Úgy tűnik, hogy sikerült megtalálni a számunkra legoptimálisabbat (bár sok jó szállást találtunk a szigeten, hatalmas információgyűjtés előzte meg a döntést) és előzetesben meg is egyeztünk velük. Ha minden jól alakul, akkor nemsokára át is utaljuk az előleget nekik.

 

Ide mennénk négyesben: Gaia Garden hotel

 

Nálatok mi a terv erre az évre?

bazidzsó Creative Commons License 2014.01.03 0 0 21601

Szívesen:)

Előzmény: szl1973 (21600)
szl1973 Creative Commons License 2014.01.02 0 0 21600

Köszönöm a gyors választ.

Megnéztem a linket valóban rengeteg hasznos információt találtam.

 

Boldog új évet kívánok!

Előzmény: bazidzsó (21598)
bazidzsó Creative Commons License 2014.01.01 0 0 21599

BUÉK:)

Előzmény: margitka64 (21597)
bazidzsó Creative Commons License 2014.01.01 0 0 21598

szl1973

Sziasztok!

Boldog Új Évet Kívánok!

2014. évi nyaralásunk esetében KOS sziget is felmerült, elég sokat olvastam már róla, valamint láttam, hogy ti is jártatok ott.

Szerintetek a sziget mely része szélcsendes,  homokos tengerpart és sekély a víz, de ha bármi eszetekbe jut a szigettel kapcsolatosan szívesen veszem az ötleteket.

Köszönöm!

 

Kos sziget ebből a szömpontból:) jó választás. A strandjainak többsége homokos és lassan mélyülő. Az északra néző települések partjai esetenként valóban szelesek lehetnek: Tigaki, Marmari, Mastichari és Kos városban Lambi. Míg a déliek: Kardamena, Kefalos védettek a szelesebb napokon is.

 

Természetesen a szél erőssége sem egyforma, ált. a kellemes és elviselhető határon belül szokott lenni, legalábbis számunkra.

 

A nevem alatt van egy link, az ottani oldalon évek alatt sok-sok infó jött össze, ami esetleg segíthet a döntés meghozatalában.

margitka64 Creative Commons License 2013.12.31 0 0 21597
oraveczkati Creative Commons License 2013.12.30 0 0 21596

Jó egészséget, sikert, szerencsét, sok-sok pénzt, örömöt, utazásokat kívánok nagy szeretettel Mindenkinek jövő évben!:)

 

Törölt nick Creative Commons License 2013.12.30 0 0 21595

menj pihenni  a zárt osztályra

te pöcs azért utazol költesz,hogy dögölj a napon vagy a szállodában

 ezt otthon a "panelben" is + teheted

gyogyszert neked de sürgősen

Előzmény: marian52 (21505)
Kitty Kovács Creative Commons License 2013.10.23 0 0 21594

Sziasztok,

Kérlek töltsétek ki a kérdőívemet ami a diplomamunkámhoz kell, az animációs programokról szól a külföldi hotelekben.

Aki találkozott animátorokkal a nyaralása során az könnyen kitöltheti 2-3 percet vesz igénybe.

 

Nagyon köszönöm szépen a segítséget előre is, 1 hét múlva lezárul a kérdőív.
https://docs.google.com/forms/d/1tn2B881cYJA_v9RXsIKHAvJhlwQuRXdpJ0wtRDRkxrQ/viewform

Ha van külföldi ismerősötök kérlek osszátok meg velük az angol kérdőívet.
https://docs.google.com/forms/d/1qF4gcqqRhfBr88ZigCRrOdY0plCW3Su1J1LQBL97EyU/viewform

 

Vebber Creative Commons License 2013.07.23 0 0 21593

A lényeg maradz ki:

"azt gondoltuk nagy eső lesz, de lett"

helyesen:

azt gondoltuk nagy eső lesz, de nem lett (egy csep sem esett).

Előzmény: Vebber (21592)
Vebber Creative Commons License 2013.07.23 0 0 21592

Osztom az előttem szólókat.

Szeptember elején voltunk. Meleg volt, eső nem volt. Egyik reggel olyan borult volt az ég, azt gondoltuk nagy eső lesz, de lett. Többi napon még felhőt sem igazán láttunk.

Előzmény: imi36 (21582)
Vebber Creative Commons License 2013.07.23 0 0 21591

Volt, leállították. Állítólag kevés volt az utas.

 

Előzmény: macyyyyy (21586)
bazidzsó Creative Commons License 2013.07.23 0 0 21590

Nekem az az érzésem, hogy az utóbbi pár évben sok utazási iroda hozzáállása megváltozott. Sajnos rossz irányba...úgy vannak vele, hogy mivel nincs más alternatíva (pedig van, bár neked kell megszervezni) így vagy elfogadod azt amit adnak és nem reklamálsz semmiért vagy maradj itthon :(

 

Ebbe a "N" is beletartozik, ezt 2012-ben meg is tapasztaltuk...

Árat kértünk pár célpontra, amit email-ban küldtek volna el, nos azóta is küldik...

Előzmény: macyyyyy (21589)
macyyyyy Creative Commons License 2013.07.23 0 0 21589

Igen, a Travel Service nevében de más légitársaság repül.

Nem jókat olvasok róluk. Igazán nem tudom, hogy késésekről van-e szó, főleg az egyiptomi, jordániai és ródoszi járatok "késnek" fél napokat, lehet, hogy ez az igazi menetrend.

 

De nem csak Kos szigetére szűnt meg a budapesti charterjárat, Gran Canariara sincs.

Előzmény: bazidzsó (21587)
macyyyyy Creative Commons License 2013.07.23 0 0 21588

Köszi a linket, korábban még nem láttam.

 

Nosztalgiából nézegettem az "N" honlapját.

Nincs tervben Kos de nagyon más sem.

 

Előzmény: bazidzsó (21587)
bazidzsó Creative Commons License 2013.07.22 0 0 21587

Ez alapján kifelé menet 1 nap ugrott, de a visszaút időpontja jónak tűnik. Az még egy egész nap lehet...

 

Esetleg tervben van Kos sziget? Vagy más lesz/volt az idei úticél?

 

Ha jól hallotam, akkor a "N" chartertársaságot váltott?

 

Ezt láttad már? Kos in old times

 

 

Előzmény: macyyyyy (21586)
macyyyyy Creative Commons License 2013.07.22 0 0 21586

Kíváncsiságból ránéztem a Necki honlapjára.

Nincs charterjárat Budapestről, indulás Bécsből 18:05, visszafelé indulás 22:30, szombati napokon.

 

bazidzsó Creative Commons License 2013.06.27 0 0 21585

Csak megerősíteni tudom a leírtakat. Bár némiképp rontja az én előrejelzésemet is az, hogy 2005 és 2007-ből valók és az észrevételünk szerint az esős-hűvösebb időszak kicsit korábban érkezik a szigetre. Mi is szeptember közepén voltunk, nappal 30-35C°, este 20-25C° körül volt a hőmérséklet. A víz még kiváló.

 

Arra számítani kell, hogy egy-egy zápor már lehet ebben az időszakban, legalábbis a mi tapasztalatunk ez.

 

Továbbá, ha hajós kirándulást terveztek, akkor kalkuláljátok be, hogy szeles napokon nem futnak ki a kisebb hajók. Tehát mindig legyen "B" terv is, amivel ki lehet váltani az esetleges kiesést. Ezt egyébként majd csak a kikötőben fogjátok megtudni, amikor mennétek a kirándulásra és ott kell dönteni, hogy mit is akartok az esetlegesen elmaradt hajókázás helyett csinálni. Kos szigetől több érdekes helyszín is könnyen elérhető: Nisyros, Bodrum, Patmos, 3 sziget túra, stb, amiket kár lenne kihagyni.

Előzmény: imi36 (21582)
nitricircus Creative Commons License 2013.06.26 0 0 21584

mi 2009ben szept elején voltunk, napközbe 30-35 fok voltvégig, egy nap volt borúsabb, esősebb idő csak

Előzmény: imi36 (21582)
macyyyyy Creative Commons License 2013.06.26 0 0 21583

Szia!

 

Mi 2007-ben és 2008-ban is szeptember utolsó 2 hetét töltöttük a szigeten.

 

2007-ben felhőt sem láttunk, 30 fok körüli hőmérséklet.

2008-ban a 2 hétből 4-5 nap volt napos, igazán strandidő, máskor 23-25 fok volt, sőt komoly esők is voltak. Mi ebben az időben is strandoltunk azért :) De ez volt az az év, amikor egész Európát elárasztotta egy hidegfront, az itthoniak még be is gyújtottak.

Előzmény: imi36 (21582)
imi36 Creative Commons License 2013.06.26 0 0 21582

Sziasztok,

   egy időjárással kapcsolatos kérdésem lenne, hátha van tapasztalata vkinek szeptemberről! Szept közepén szeretnénk menni, mennyire van akkor még meleg? Próbáltam nézni az átlaghőmérsékleteket, 26 körül mondja. Augusztusra pedig 29et, Júniusra 27et. Mennyire érezhető ez? Egyiptomban uez az időpont tökéletes volt. Picit aggódom emiatt, de sajnos csak ekkor tudunk elutazni. Bocsánat a buta kérdésért. 

margitka64 Creative Commons License 2013.06.14 0 0 21581

Szia szkati!

Köszönöm Neked is a megemlékezést!

Előzmény: szkati (21575)
macyyyyy Creative Commons License 2013.06.12 0 0 21580

 

 

   

oraveczkati Creative Commons License 2013.06.12 0 0 21579

:) Még neeem!:)

Előzmény: szkati (21577)
Flower2000 Creative Commons License 2013.06.12 0 0 21578

Szép az a pálmafás. Hol van az?

Előzmény: szkati (21575)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!