Keresés

Részletes keresés

78aska Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8389

Csak néhány van meg:

 

Hungária: Csomor Lajos

 

Gamma: Kovács-Covaci I Miklós

 

Kispest: Somlai-Stolpart Rezső

 

Nemzeti: Vágó-Vanicsek József

 

Taxisok: Tóth II Béla, Tóth Lajos (kf)

 

 

Remélem, ezek pontosak

Előzmény: puskásutca (8388)
puskásutca Creative Commons License 2014.12.02 0 0 8388

  Ismét a segítségetek kérem. Az 1938-39 és 1939-40-es szezonokból az alábbi játékosok keresztneveit keresem. Aki tud segítsen, előre is köszönöm !

 Budafok:

 Szebehelyi, Farkasvölgyi, Hortobágyi, Tatár, Habermann

 Elektromos:

 Kinal, Levente, Lovas, Udvardi, Huszár

 Hungária:

 Nemes, Csomor

 Gamma:

 Somlai, Takács, Kovács

 Kispest:

 Horváth, Somlai, Lugosi, Tátrai II., Virágh, Molnár

 Nemzeti:

 Tóth, Király, Soós, Vágó, Vlasits, 

 Phőbus:

 Szilágyi

 Salgótarjáni SE:

 Barabás, Sómegi, Víg, Kertesi, Agócs, Gáspár, Valentin, Maros, Hernádi, Mester, Bilesch, Langár, Szabóki, Erdélyi,Horváth

 Márkus, Kőszegi, Majoros, Somogyi, Csepregi, Tóbiás, Vincze, Szaffián, Király, Kása, Gáspár II., Tóth, Barna

 Szeged FC:

 Kovács, Szilasi, Bárkányi, Magyari III., Török

 Szolnoki MÁV:

 Bagi, Szabó, Gács, Csóti, Lukács

 Szombathelyi Haladás:

 Tőke, Marosi

 Taxi:

 Tóth(k), Tóth(kf), Varga, Rudas, Bátori II., Hódi, Kojsza (?), Varga II., Seres, Szabó II., Béres, Melesz, Balogh

 Zugló SE:

 Sárpatky, Spingler, Ódor, Molnár, Horváth, Békeffy, Gáspár, Vincze, Kővári, Kovács, Sárvári, Rácz, Gárdos, Prinek, Linek, 

 Erdész, Fekecs I., Mezei, Marton, Vajda, Márton, Gábor, Károlyi, Babrányi, Kelemen, Csizmadia (k).

 

 

 

 

 

puskásutca Creative Commons License 2014.11.24 0 0 8387

 

     Tisztelt   SABARIA ! Köszönöm szépen !  Üdvözlettel. puskasutca

     Előzmény: sabaria 8389

    

sabaria Creative Commons License 2014.11.23 0 0 8386

Tisztelt puskasutca.

Ismerem a HALI  multját is de nem olyan részletesen mint a SABARIA-ét.

Megnéztem a  nekem meglévő  a HALADÁS-al   kapcsolatos  könyveimet, ujságcikeket

sajnos nagyon hiányosak a keresztnév feltüntetések amit eddig megtaláltam azt

elküldöm   Neked   talán tudod használni . Még majd megnézem az ujság tudositást

de ebből sok van és időigényes  pl: 1936  évből  kb:800  cikk.

Iván    hátvéd   kétszer is szerepel:  1929-ben  Imre   1936-ban  Gyula  néven.

Kopfer   Ő  osztrák származásu Bécsben született  és magyarositotta a nevét

KALOTAI  Károly-ra

Wendler  nevezetüt  nem találtam  talán az alábbi lehet  mely összefügg a Halmai  névvel   az alábbi szerint

HANDLER   magyarositott HALMAI-ra  József  k:néven

Két Pajor is szerepelt   PAJOR I   kapus  ennek  k.nevét nem találtam  PAJOR II

balszélső  az Ő k.neve  Béla.

Máthé -  Oláh  nevekkel nem találkoztam.

Bujtor  neve József.

 

Üdv:SABARIA

 

 

 

 

78aska Creative Commons License 2014.11.16 0 0 8385

A Budai 11-nél felmerült Vértes szerintem Vértes-Verbánszky Jenő lesz, aki 1935 januárjában az FTC-ben is szerepelt két nemzetközi meccsen. De egyáltalán nem biztos.

Előzmény: puskásutca (8380)
puskásutca Creative Commons License 2014.11.16 0 0 8384

 Köszönöm szépen a neveket. Még mindig várom mások jelentkezését. sabaria a Haladás játékosairól már nincsenek

adatai ?

Előzmény: zöldpáncélos vérteknős 8383

zöldpáncélos vérteknős Creative Commons License 2014.11.15 0 1 8383

A 78aska által írt nevekkel kapcsolatban most is az alábbi 3 lehetőség áll fenn:

1) Kihagytam, mert nálam is ugyanaz a keresztnév

2) Kihagytam, mert én nem tudom a játékos keresztnevét

3) Nálam más keresztnév szerepel, ezeket jelöltem, a helyes változatot viszont nem tudom. Bármelyik lehet.

Hagytam másoknak is, mert akad több ismeretlen keresztnevű játékos.

 

Budafok: Kovács II. Ernő, Raskó Sándor, Béldi István, Iglódi vagy Iglódy János (78aska szerint: Imre), Nyilas Lajos, Mészáros István, Hadrévi József, Nyitrai Mór, Vági László, Horváth III János

 

Bánkuti és Béldi ugyanaz lenne? Ezt jegyzeteltem ki korábban (talán Nemzeti Sportból):

Bánkuti (Béldi, Beer) István balhátvéd, Béldi néven igazolták a BMTE-ből a bajnokság előtt.

 

 

Budai 11: Gyóri = Győri I János vagy Győri II József, Lucz Lajos (azonos Lutz II Lajossal ??), Schuszter Béla, Baros (Burger) István, Lendvai: keresztneve ismeretlen, ezt jegyzeteltem: Majort a 33FC-ből igazolták, aki Lendvai néven akar játszani,

 

 

Elektromos: Gulyás Béla (78aska szerint: László), Pozsonyi (Posztl), de a keresztneve hiányzik, Pogány (Pfander): Pfandler László tudtommal Pákozdi lett, Bihari (Brizsinszky) Rudolf,

 

 

Győri ETO: Tóth II. Ferenc, Löbl Zsigmond,

 

 

Kispest: Lágler Pál, Ujvári vagy Ujváry József, Székely Béla

 

 

Nemzeti: Angyal István, Tompa (Tompek) Antal, Molnár I János, Kolos (Kolovráth), de nincs meg a keresztneve, Palágyi István, dr. Csák István

 

 

Phőbus: Gombkötő Imre, Titkos II. (Titschka) Kálmán (ez az egy név atombiztos), Tárnok István, Sáros Miklós, Juhász Lajos, Szilágyi József

 

 

Szeged FC: Szollár József, vitéz Ördög László, Csik (Nemcsik), de a keresztneve nincs meg, Varga István, Kiss Imre, Szilassy vagy Szilasi Vilmos,

 

 

Szürketaxi: Varga Gábor, Tóth Lajos, Bodor Elek, Szegedi Gyula, Kovács György, Farkas Béla, Bátori (Brechel I) József

 

 

Törekvés: Regős I. (Régner I) Ferenc, Görög József, Dezső Gábor, Garamszegi (Gregor) de a keresztneve hiányzik, Czigány (Cziegler) de a keresztneve hiányzik, Regős II. (Régner II) Béla, Dóri Zoltán

Előzmény: puskásutca (8380)
puskásutca Creative Commons License 2014.11.14 0 0 8382

 

Köszönöm szépen a neveket. Remélem mások is segítenek.

előzmény: 78aska8381

78aska Creative Commons License 2014.11.13 0 0 8381

Én pedig újfent zöldpáncélos javításait kérném :)

 

 

Budafok: Bánkuti I István, Fézler László, Péter József?, Iglódi Imre, Mikes-Monostori Károly

 

Budai 11: Győri József, Lyka I Rezső, Lutz II Lajos?, Sáros-Steiner Miklós, Jászberényi-Pitroff Zoltán

 

Er-So: Odry Ferenc?, Seres-Streba Gyula?, Urbancsik Gábor

 

Elektromos: Gulyás László, Pákozdi-Pfandler László, Dombóvári András, Orczifalvi-Reiter István

 

Győr: Dombóvári András

 

Kispest: Vági László, Kelemen-Kelecsényi Rezső?, Havas-Havlik Béla?

 

Phöbus: Péter József, Sáros-Steiner Miklós?, Blaskó Lajos

 

Szeged: Gyarmati-Gyurcsó János, Varga I István?, Tóth György

 

Haladás: Iván Imre, Bujtor József, Máté Sándor. Ha Pajor azonos Páhrral, akkor László.

 

Szürketaxi: egyiket sem tudom

 

Törekvés: Nemes-Michalovszky István

Előzmény: puskásutca (8380)
puskásutca Creative Commons License 2014.11.13 0 0 8380

Ismét a segítségeteket kérem. Szükségem lenne az 1936-37 és a 1937-38 cas bajnoki szezonokból a következő játékosok

keresztneveire:

Budafok:   Kovács II., Raskó, Szebehelyi III., Béldi, Iglódi, Nyilas, Mészáros, Szebehelyi IV., Palotás, Monostori, Hadrévi,

                Hortobágyi (Hoffmann), Nyitrai, Vági, Bánkuti, Budai, Tátrai, Fézler, Péter, László, Horváth

Budai 11: Kovács, Gyóri, Lucz, Schuszter, Komenda, Vértes, Komáromi, Lyka, Keresztes, Budavári, Baros, Steiner, Szigeti, 

                Lendvai, Schmidt, Jászberényi, Vértes, Sáros, Siklósi, Fekete, Mezei, Vadas

ER-SO:     Kovács, Vadász, Laky, Seres, Kállai, Magyar, Szenes, Varga, Major, Steiner, Fodor, Odry, Horváth, Bihámy, 

                Vajda, Kerekes, Vadas, Rimócz, Simon, Urbancsik

Elektromos:   Simanek, Gulyás, Kinal, Levente, Szabó, Pozsonyi, Pogány (Pfander), Tercs, Orczifalvi, Dombóvári, Bihari,

Győri ETO:     Dombóvári, Brezányi, Tóth II., Pető, Lantos, Hluchányi, Dékány, Balogh, Boros, Limperger, Tóth III., Lovas,

                     Kecskés, Vágvölgyi, Löbl, Petőházi (Prédl), Szebehelyi IV., Földesi, Fekete

Kispest:         Vági, Lágler, Ujvári, Székely, Kelemen, Frivalszky, Heves, 

Nemzeti:       Angyal, Racskó, Tompa, László, Molnár, Pénzes, Bakk, Kolos, Pocsubai, Bacskó, Palágyi, Csák

Phőbus:        Gombkötő, Péter, Titkos II., , Tárnok, Sáros, Juhász, Szilágyi, Szádovszky, Komáromi, Blaskó, 

Szeged FC:    Gyurcsó, Szollár, Steiner, Szőregi, Ördög, Vígh IV., Albert, Csik, Bárkányi, Varga I., Kis, Szilassy, Tóth

Sz. Haladás:  Iván, Kopfer, Bujtor I., Halmai, Pajor II., Máthé, Oláh, Wendler

Szürketaxi:   Sarkadi, Varga, Tóth, Bodor, Szegedi, Kovács, Farkas, Bátori, Thuróczi, 

Törekvés:     Farkas, Regős I., Görög, Dezső, Gregor, Czigány, Faragó, Nemes, Regős II., Takácsi, Dóri, Sátori, Virág, 

 

Tudom, hogy ez rengeteg név, de remélem többen, ha nem is minddel, de néhánnyal tudnak segíteni.

A segítséget előre is köszönöm !

 

 

 

 

                     

puskásutca Creative Commons License 2014.11.10 0 0 8379

 

sabaria, zöldpáncélos vérteknős nagyon szépen köszönöm a neveket !

zöldpáncélos vérteknős Creative Commons License 2014.11.09 0 0 8378

Miklósi kiléte sem biztos, mert azt jegyzeteltem ki, hogy kapus volt és a Szigetvári AK-ból igazolták a bajnokság előtt.

Előzmény: 78aska (8377)
78aska Creative Commons License 2014.11.09 0 0 8377

Simán lehet, hogy igazad van, sok névnél én is találgattam, aztán biztosra vettem, hogy úgy is hívják (Foór, Stemler)

Miklósi-Mikulics valószínűleg a későbbi válogatott védő lehet, neki István volt a keresztneve.

Előzmény: zöldpáncélos vérteknős (8376)
zöldpáncélos vérteknős Creative Commons License 2014.11.09 0 0 8376

Korábban ezeket írtam ki magamnak, de egyáltalán nem biztos, hogy mindegyik megbízható. A 78aska által írt neveket csak akkor tüntettem fel, ha nálam más keresztnév szerepel.

 

Attila Miskolc: Szemző Gyula, Kuti (Kutik II) Kálmán, Dankó Tivadar, Jánossy: talán Janovitz (Jánosi, vagy Jánossy) István, Kása Kálmán, Hajós Sándor balszélső, Békési (Besina) Kálmán, Riff Emil, Muhorai: Muhoray (?) Elemér

 

Bástya Szeged: Bácsay László, Wahl István, Fixner: Fixmer (?) Mátyás, Péter József, Schwartz Sándor, Kőrösi (Kittl) Gyula, Stemler István (78aska szerint György, fene tudja melyik a jó, lehet, hogy ketten voltak.), Puzsi: Puzsin Miklós,

                       Harmath: eredetileg Hermann András, később Gödi néven is játszott, emlékeim szerint korábban volt szó róla ebben a topicban a zavaros átigazolása kapcsán.

 

Budai 11:      Lantos Gusztáv, Czumpf: Czumpft (?) János, Lyka II: Lyka II Antal tudtommal csak a Ferencváros FC játékosa volt, a Budaiban Lyka I Rezső játszott, Wéber: Lajos (?), Kárpáti I.: tudtommal Kalteneckerék magyarosítottak Kárpátira. Az 1928.12.24-i Nemzeti Sport alapján ők testvérek:

Kaltenecker I Lőrinc (ifj.)

Kaltenecker II Lipót

Kaltenecker III János

Kaltenecker IV István

Kaltenecker V Jakab

Kaltenecker VI József

Kaltenecker VII György

Kaltenecker VIII Pál

Kaltenecker IX Márton

egyikük az I.vh.-ban halt meg.

Ha minden igaz, akkor Kaltenecker VII György lett a későbbiekben Kárpáti I és Kaltenecker VIII Pál lett Kárpáti II, de ez sem biztos.

 

III. Ker. FC:    Király Tivadar, Steiner II János, Fried I Jenő, Schiller Ödön, Lutz III. József,

Kispest:        Völgyi (Vogl), Csesznák Károly, Csende: Csendes János, Fürstner János, Kiss József

 

Nemzeti:       Hossó János, Wéber Gergely, Győry: Győri II József, Czétényi I István, Vanicsek József

 

Pécs-Baranya:  Iványi (Ivancsics) János, , Palkó I István, Foór János (78aska szerint György, itt sem tudom, hogy melyik a jó), Kovács Sándor, Halas: Horváth-Halas Kálmán

                       Pajor Kázmér

 

Somogy Kaposvár:  Erdős II Pál, Szattyán (Szattyin) Rudolf, Morvay Ágoston, Tallián Gyula, Győrffy Antal, Galambos (Gacsár) Imre, Vadas (Weisz II) Miklós, Rákosi (Rábel vagy Rábl) Béla, Miklósi: eredetileg Mikulics, de a keresztneve hiányzik, Varga I István György (?), Presovszky: Géza, ha ez azonos azzal a játékossal, aki a 28/29-es bajnokságban a Kispest balösszekötője volt.

Előzmény: puskásutca (8372)
sabaria Creative Commons License 2014.11.09 0 0 8375

Tisztelt 78aska.

1929-30 évad

Prém Móricz- Bass Béla - Holczbauer /Hollos/ József ,  Sárkány nevezetü játékos

nem volt a SABARIA-ban  - talán Sárközi /Stubán/ Józsefr-re gondolsz

1930-1931 évad

Gábry Károly - Horváth István -Kelemen Sándor

 

1930-1931 évad  tavaszán   a III.ker-letben szereplő  Borbély  Gábor a SABARIA-ból

szerződött a kerületbe.

Üdv:SABARIA

 

puskásutca Creative Commons License 2014.11.04 0 0 8374

 

     Nagyon szépen köszönöm, remélem mások is segítenek.

    előzmény: 78aska 8373

78aska Creative Commons License 2014.11.04 0 0 8373

Néhány név megvolt, néhánynál azonban csak találgatok:

 

Attila: Szemző Gyula, Jánosi Béla, Kutik Kálmán?, Hajós Árpád?

Bástya: Péter József?, Ábrahám Jenő, Schwartz Sándor, Stemler György, Koszta Imre

III. ker: Fröhlich Sándor, Szulik Rezső

Kispest: Dettrich Jenő, Kléber II Károly

Nemzeti: Belcsik Ferenc, Bartos Béla, Schell-Szepes Károly

Pécs: Foór György, Szulik Rezső, Tritz Lőrinc, Teszler János

Somogy: Joós Péter

Sabaria: Prém Móric, Hollós pedig Holzbauer József lesz (de itt SABARIA sokkal többet tud)

Előzmény: puskásutca (8372)
puskásutca Creative Commons License 2014.11.03 0 0 8372

 

Szükségem lenne az következő játékosok keresztneveire: (csak a keresztnév, a lejátszott mérkőzásek és a rúgott gólok

megvannak). Az 1929-30 és a 1939-31-gyes szezonok.

Attila Miskolc: Szemző, Kuti, Dankó, Jánossy, Szidor, Kiss, Péter, Kása, Hajós, Békési, Riff, Gombos (Grósz), Muhorai,

                     Murányi, Ardai (Arthaber)

Bástya Szeged: Bácsay, Wahl, Fixner, Péter, Simóka, Ábrahám, Schwartz, Kőrösi, Korony, Stemler, Puzsi, Sirály, Fehér,

                        Hernádi, Kereki, Havas, Harmath, Koszta

Budai 11:      Lantos, Czumpf, Kárpáti I., Tomesz, Lyka II., Váradi, Schuszter, Wéber, Hunyadi, Hauser, 

III. Ker. FC:    Király, Steiner, Fried, Schiller, Fröhlich, Köves, Szulik, Fekete, Lutz III., Borbély

Kispest:        Völgyi (Vogl), Dettrich, Csesznák, Csende, Kléber II., Marton, Petőcz, Magyar, Raffay, Fürstner, Kiss, 

                    Déri (kapus), Császár, Gecsey, Darvas, Sőtér, Károlyi

Nemzeti:      Goda, Belcsik, Bartos, Hossó, Wéber, Győry, Czétényi, Schell, Szepes, Szauch, Vanicsek, Kovács III.

Pécs-Baranya:  Iványi, Kővári (Krebsz), Bors, Rédei, Palkó, Foór, Kovács, Halas, Erdályi, Kocsis, Táltos (Tritz), Magyar, Bakán,

                       Szulik, Temesi (Teszler), László, Szabó, Köves, Pajor, Darvas

Somogy Kaposvár:  Erdős, Szattyán, Morvay, Joós, Tallián, Győrffy, Galambos, Vadas, Rákosi, Miklósi, Varga, Presovszky, 

                              Kárpáti, Steiner, Lovag (Löwy), Egri, Jakab

Sabaria:          Prém, Bass, Sárkány, Gábry, Horváth, Hollósi, Kelemen

Tudom, hogy ez nagyon sok név, de ha többen csak néhány névvel tudnak segíteni azt is nagyon megköszönöm !

puskásutca Creative Commons License 2014.10.07 0 0 8371

Tisztelt SABARIA !

Nem keveset, nagyon sokat segített. Nagyon szápen köszönöm ! Ha esetleg  a Sabaria többi NB 1-gyes szezonjáról

is lennének hasonló keretei az is nagy segítség lenne.

előzmény: SABARIA 8364

78aska Creative Commons License 2014.10.06 0 0 8370

Annyit sikerült még megtudnom róla, hogy 1901-ben született.

A 26/27-es szezonban november 7-én az Újpest elleni 1:1-en játszott.

Kropacsek- Kővágó, Kocsis- Rebró, Kléber, Oberhoffer- Braun, Molnár, Opata, Tritz, Jeny volt a Hungária összeállítása. A góljukat Opata szerezte a 12. percben, de Zsarnóczay játékvezető a 43. percben Rebrót, az 56. percben pedig Braunt kiállította.

Előzmény: Underhoffer (8366)
78aska Creative Commons License 2014.10.05 0 0 8368

Tisztelt Underhoffer!

 

A 26/27-es szezon szinte teljes egészében megvan nekem az összeállításokat illetően. A keresztnevet - ha jól emlékszem - egy körülbelül 25 évvel ezelőtt megjelent MTK-könyvben találtam, ahol a klub összes játékosát felsorolják. Ha kell, otthon meg is tudom nézni, melyik volt az a meccs, amelyen a dédnagyapja szerepelt.

 

Hogy a Bolognában szerepelt volna, arról nincs tudomásom, viszont a 25/26-os szezonban a harmadosztályú Signa futballistája volt. Igaz, a neve el van írva (Obernoffr), és osztráknak jelölik, de szerintem róla van szó. Otthon utánanézek még, hogy mi van felírva róla.

 

Ön tud nekem abban segíteni, hogy Oberhoffer Ernő mikor született, illetve mikor hunyt el?

 

Segítségét előre is köszönöm

Előzmény: Underhoffer (8366)
Underhoffer Creative Commons License 2014.10.05 0 0 8366

Üdv 78aska!

A hozzászólásában említi Oberhoffer Ernőt aki a dédnagyapám volt, és a Bolognában focizott. De sehol se találtam róla a neten semmilyen adatot idáig. Az érdekelne hogy honnan írta ki ezt a listát, és hogy tuda e a dédnagyapámról részletesebb adatokat küldeni.



Előzmény: 78aska (8356)
78aska Creative Commons License 2014.10.03 0 0 8365

Tisztelt Sabaria!

 

Én is nagyon köszönöm a kiegészítéseket.

Előzmény: sabaria (8364)
sabaria Creative Commons License 2014.10.03 0 0 8364

Tisztelt PUSKAS UTCA.

Ha megengeded  kiegészitem a 78 aska   SABARIA-ra  vonatkozó adatait.

1931 ősz-1332 tavasz  /*1931-1932 évad/  zárójelben a játszott bajnoki meccsek

ahol nincs ott csak  barátságos vagy nemzetközi mérközésen játszott de volt

szerződése a SABARIA-val

Weinhardt  Ferenc /13/-Kovács I Imre /15/-Vámos Ernő /14/-Holczbauer József /4/-

Szladovits (Szabóki) Géza /3/-Janzsó József /15/-Stubán(Sárközi) József /14/-

Borbély Gábor /10/-Iglody Imre /12/-Szaniszló II Zoltán /13/-Varga Pál (amatörként) /2/-Boda István /3/-Belkó Árpád /15/-Kovács II Károly /14/-Seper Imre /11/-Strakovics

(Somogyi) Kálmán /7/-

Szerzödöttek de csak barátságos vagy nemzetközi mérközésen játszottak:

Eck Lőrinc-Winkler Ferenc-Horvath István-Kelemen János-Bokor Imre (amatörként)

a  csapatban még ott volt Kovács III László de Ő a Pápai  csapatban volt igazolva

amit bizonyit hogy a Bocskai onnan  igazolta át.

Talán egy kicsit segithettem.

Üdv: SABARIA

 

 

 

 

 

 

puskásutca Creative Commons License 2014.09.23 0 0 8363

 

 Köszönöm szépen !

 előzmény: 78aska 8362

78aska Creative Commons License 2014.09.23 0 0 8362

Igencsak hiányos, de ennyit tudtam összeszedni. A keresztneveknél sem vagyok biztos mindenkiben, sőt...

Ha valakinek más információja van róluk, az kérem, hogy jelezze

 

III. ker:

Angyal István, Beretvás János, Biri János, Bíró Sándor, Drössler Béla, Fenyvesi László, Győri József, Kármán József, Lengyel Ferenc, Lutz II Lajos, Magyar Ferenc, Steiner, Vermes, Werner Ignác, Zilahi Pál.

 

Budai11

Bachmann, Czumpft, Ember József, Fekete Jenő, Hóri György, Kárpáti I, Kárpáti II Pál, Lantos, Lyka I Rezső, Moharos, Polgár Gyula, Schmidt János, Schuszter, Sztancsik József, Tárnok István, Wéber Lajos

 

Somogy

Csizy, Egri Imre, Erdős, Gacsár, Győrffy, Jávor Pál, Joós Péter, Kármán (József?), Kvasz János, Mészáros, Miklósi István, Péter József, Tunyogi Gyula

 

Attila

Bán Nándor, Buzássy, Csere, Dankó, Haar Móric, Hajós, Kripkó József, Nemes József, Opata Zoltán, Pogány, Rudas, Simonyi II András, Soós György, Szabó IV János, Szemző Gyula, Sziklai, Vadász.

 

Kispest

Csendes, Dénes József, Dormos, Fürstner, Haluska, Hungler III Imre, Keresztes, Konyor Lajos, Lukács (István?), Paczolay Károly, Purczeld Ferenc, Raix Gusztáv, Rozgonyi, Serényi Imre.

 

Nemzeti

Belcsik, Bihámy Béla, Buza Lajos, Czétényi, Flóra György, Gallina Károly, Gergely József, Hossó, Kautzky József, Kovács, Móra, Odry (Ferenc?), Szendrő János, Vadas Miklós.

 

Vasas

Bene József, Bereczky GÁbor, Brunecker Ottó, Burger István, Egri Béla, Fogl II Károly, Kazlinszky László, Kemény László, Király TIvadar, Kiss GÁbor, Koszta Imre, Küzdényi Kálmán, Pintér Ferenc, Possák Vilmos, Rottler József, Schell Antal, Skarka István, Sós Károly, Stanczl István, Szemere Antal, Talmács István, Vági János.

 

Sabaria

Belkó Árpád, Borbély, Iglódi Imre, Janzsó, Kovács I, Kovács II Károly, Sárközi, Seper Imer, Somogyi, Szaniszló I János, Vámos Ernő, Weinhardt Ferenc.

Előzmény: puskásutca (8361)
puskásutca Creative Commons License 2014.09.22 0 0 8361

Megint segítségért fordulok hozzátok : Kiknek vannak meg az 1931-32-es szezonból az Attila, a Budai 11, a III.Ker. FC,

a Kispest, a Nemzeti, a Sabaria,  a Somogy, és a Vasas keretei ? A segítséget előre is köszönöm !

sabaria Creative Commons License 2014.09.21 0 0 8360

Bocs,  javitók -   Hungaria-Sabaria    1:5

 

Üdv.SABARIA

sabaria Creative Commons License 2014.09.21 0 0 8359

Tisztelt Forumozók.

Érdekes filmhiradó részlet látható a   FILMHIRADOK ONLINE   oldalon.

 

1927.oktober 30   Üllői ut    Ferencváros-Sabaria  1:3

Ennek a mecsnek egy részlete látható a  hiradóban.

1927  november  193 sz filmhiradó.

A Sabaria  tisztelőknek talán érdekes lesz.Nekem legalábbis nagy élmény volt.

Egyébként még  egy hiradó a 187.sz.  tartalmazza az  1927 szeptemberében

a Hungaria uton lejátszott  Hungaria-Sabaria  1:4   mérközés részletét de sajnos

ebböl nem maradt  fel kopia.

 

ÜDV:SABARIA

 

 

 

 

puskásutca Creative Commons License 2014.09.10 0 0 8358

 

   A Hungária kereteit is köszönöm !

   előzmény: 78aska 8356

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!