Keresés

Részletes keresés

hAnd Creative Commons License 2010.10.05 0 0 423
Szerintem jól írtam és jól is csináltattam. Végigolvastam és végignéztem az erről szóló egyetemi előadást. Ezt: Előadás képei, a hozzá tartozó szöveg: itt

Eszerint a geotextília szerepe a finom talajszemcsék bemosódásának megakadályozása a szivárgó rétegbe (kulékavics). A falra is geotextíliás dombornyomott lemezt kell tenni, pesze a szűrőréteggel a föld felé. (A fal felé akkor kell fordítani a csupasz bütykös lemezt, ha csak pára ellen védesz, és ekkor a lemez célja csak a fal kiszellőztetése).




Előzmény: XPS epito (422)
XPS epito Creative Commons License 2010.10.04 0 0 422
Szia hAnd, jársz erre?
Azt írod, hogy A dréncső köré kulékavics került, a kavics köré geotextil szűrő,
Biztos nem fordítva?
Úgy tudtam, hogy a kavics a durva szűrő, a geotextil a finom szűrő feladatkörben szerepel.
Előzmény: hAnd (419)
XPS epito Creative Commons License 2010.10.04 0 0 421
Hova tudnád elfolyatni a dréncsőben összegyűlő vizet?
Esetleg elvezetheted messzebbre, ahova meg elszivárgó cuccot áshatsz le.
Az elvezetést már normál csővel kell megoldani.
Az alsó lukakon is befelé fog szivárogni a víz. Nem annyira a gravitációs, mint inkább kapilláris hatás a lényeg.
Előzmény: Solapar (420)
Solapar Creative Commons License 2010.10.04 0 0 420
Sziasztok!

A most épűlő pincénk teljesen vízszintes terepen fekszik.Kőrben a pincefalazóra már fel van rakva három réteg bitumenes lemez(gv45),és a hőszigetelés is fel van rá téve.Ezenkívül még körben szivárgólemezt is felrakunk.Azt szeretném kérdezni,hogy ebben az esetben pincét,ami nem lejtős,hanem vízszintes talajon fekszik kell-e, ill szabad-e dréncsővel és az alját kulékaviccsal feltölteni?Nálunk csak olyan dréncsövet lehet kapni ami körben perforált és sárga színü.Nos a dréncsőnek nem az lenne a lényege hogy a fentről jövő vizet a kavicságyon keresztűl a csőbe vezesse,és a víz a lejtés miatt egy aknába győljön össze?De ha "alúl" is perforált a cső akkor a víz nem jut el az aknáig hanem a cső alján kiszivárog,vagy ez a fajta dréncső nem megfelelő erre a célra?Ezenkívül kaptam pár vödör kenhető bitument(Villafalt 5 ES,Capatect Klebe- und Dichtungsmasse A 114).Érdemes-e ezekt felkenni a hőszigetelő táblákra,még mielőtt felraknánk a szivárgó lemezeket,hogy javítsuk a vizszigetelő képességét?Köszönöm a segítséget.
hAnd Creative Commons License 2010.09.30 0 0 419
Amikor megérkeztek az új szakik, ezzel kezdték "hát ez fordítva van feltéve!".
Mondjuk megküzdöttek vele ők is, mert nehezen olvadt az anyag (APP modifikált 4mm), a gáz alig vitte teljes lángon. A palack alján levő gázt már nem is tudták használni, mert gyenge volt ehhez.
Előzmény: XPS epito (418)
XPS epito Creative Commons License 2010.09.30 0 0 418
OFF
itt valamelyik topicon okoskodott egy "iparos", hogy minek szól bele a megrendelő, csak azért mert elolvasott egy két könyvet, még nem ért jobban hozzá mint a sok éve ezt csináló szaki.
Na -sajnos- a Te eseted cáfolja az okfejtését.
Előzmény: hAnd (417)
hAnd Creative Commons License 2010.09.30 0 0 417
Köszönöm mindenkinek! Leszedettem, hívtam szakembert, és felrakta. Amit leszedett és sérülésmentes maradt (könnyen lejött a falról, mert ugye nem volt jól feltéve), elhasználtuk második rétegnek. A képen az első réteg látszik.
Még egyszer köszönöm a segítséget.
Előzmény: gut épit (416)
gut épit Creative Commons License 2010.09.15 0 0 416
hAnd.
szedesd le és szerintem hívj egy szakembert mert a víz szigetelés nem játék. Rengeteg problémát okozhat a rossz szigetelés.
Előzmény: hAnd (415)
hAnd Creative Commons License 2010.09.15 0 0 415
Köszönöm, de ezt nem értem.
Tegyek az "elrontott" (fordított) szigetelés tetejére egy sima gv lemezt alapozás után?
Vagy szedessem le az eddig felrakottakat?
Előzmény: gut épit (414)
gut épit Creative Commons License 2010.09.15 0 0 414
hAnd
1 réteg sima gv 3.5ös lemez mielőtt a falra kerül alapozni kell.
Előzmény: hAnd (412)
gut épit Creative Commons License 2010.09.15 0 0 413
Szia:H and.
Nem mindegy mert a fóliás fele tapad.
Egyébként több vízszigetelési technológia is létezik. Tájékoztatást adunk a 0620/503-6772 számon.Gut-Extra Hungária kft.
Előzmény: hAnd (410)
hAnd Creative Commons License 2010.09.15 0 0 412
Köszönöm, de két rétegben kerül fel a szigetelés van, tehát homok mindenképpen kerül az egymásra lapolódó felületek közé.
Tehát a homok nem befolyásolhatja a tapadást, csak azért teszik rá, hogy szállításkor ne tapadjon össze a tekercs.

Előzmény: Ferenc340 (411)
Ferenc340 Creative Commons License 2010.09.15 0 0 411
a fóliás fele nézzen a fal fele. mindket fele egyforma anyag, csak az egyiket megszorjak kulonfele erdesíto anyaggal, hogy ne ragadjon. tehat ha megnezed, az osszeilleszteseknel a homokkal szort felen van egy csik, ami kimaradt, hogy ossze tudd olvasztani a kettot. na most ha megfordítasz egyet, akkor ezen a szakaszon nem tudod osszedolgozni rendesen a homok miatt. plusz az a reteg nem is tapad olyan jol a falra. en nem vennem at azt a munkat.
hAnd Creative Commons License 2010.09.15 0 0 410
Sziasztok! Egy sürgős kérdés: A bitumenes lemezt melyik felével kell a fal felé tenni? A fóliás (ami leolvad a láng hatására) vagy a homokos felével? Ha kétféleképpen tették fel a fiúk a falra, akkor az gond? Nem ugyanaz az anyag van a két felén a lemeznek?
XPS epito Creative Commons License 2010.09.09 0 0 409
lábazat tetejéig?
A mostani házunknál megállt talajszinten.
Na, az nem jó! :-(
Előzmény: hAnd (408)
hAnd Creative Commons License 2010.09.09 0 0 408
A vízszigetelést mennyivel "illik" a talajszint fölé vezetni?
Wartburg311 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 407
Ebben van üvegfátyolszövet. Legalábbils ahol kiégettem, ott látszott.

Tudatos volt. A talajvíz állandó jelleggel -4,5 m-en van ( van egy tó a környéken kb ennek a vízszintje) Így víznyomásra nem kellett szigetelni. Most a nagy esőzésekkor sem változott a vízszint a kútban. Megjegyzem, hogy a talaj homokos jellegű, könnyen elnyeli a vizet.
Előzmény: hAnd (406)
hAnd Creative Commons License 2010.08.30 0 0 406
Hello,
Nem kevés a két régteg oxdi bitumenes lemez? Talajvíznyomásra 2 réteg modifikált vagy 3 réteg oxid bitumenest írnak. Ráadásul csak akkor "engedik" a két réteget a három helyett, ha legalább üvegszövet a hordozó.
Tudom, hogy Neked a tapasztalat szerint bevált a technológia, csak kérdezem, hogy tudatos volt-e a választásod.
Előzmény: Wartburg311 (404)
Wartburg311 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 405
Szunyó!

Szerelőakna helye ki lett hagyva a pince szerelőbetonjából, majd miután elkészült a szerelőbeton kiástuk.

Ásás után az akna szerelőbetonja készült el, erre falaztam fel az akna szigetelésvédőfalát 15-ös zsalukőből.

Az akna ajlát és oldalát bitumenes lemezzel burkoltam, 30-40cm-t kiajtva a pince szerelőbetonjára.

A pince vízszintes szigetelését ősszehegesztettem az aknából kijatott lemezekkel.

A szigetelés után felfalaztam az akna belső falazatát (ez is 15-ös zsalukő)

Itt: az aknában egy jómunkásember (jómagam) kellősít.

1

Jól látszik a kihajtott szigetelőlemez, és a már elkészült belső fal. Ehhez fog csatlakozni a pince végleges aljzatbetonja.

2
Előzmény: Szunyó (402)
Wartburg311 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 404
hAnd!

Sima oxidbitumen lemez ment fel a falra. Nem vakoltam a falat, mivel az említett falazóelem elég símának tűnt, ráadásul saját magunk készítettűk a falat, így eléggé oda tudtunk figyelni, hogy ne legyenek lépcsők a téglák között. A fugákat rakásnál elhúztam kanállal. Csak kellősítve lett ezután.

Szabolcs
Előzmény: hAnd (398)
Szunyó Creative Commons License 2010.08.28 0 0 403
Nem csak teJesen, hanem vizesen is érthető. :P
Előzmény: Szunyó (402)
Szunyó Creative Commons License 2010.08.28 0 0 402
Ahh, köszi, tejesen érthető, szemléletes leírás! :))
Nekem meg lefelé van kérdésem: a szerelőakna szigetelése hogyan csatlakozik a pinceszigeteléshez?
Nekem ugyan csak egy 0,5 m x 0,5 m x 0,5 m mély zsomp lenne a pincében, de már az is elég, hogy ne legyen vízszintes és "egyszerű" a pince alja.
Előzmény: Wartburg311 (383)
hAnd Creative Commons License 2010.08.28 0 0 401
Adalék csak a vízszintes lemezben van, illetve öntöttünk egy kis talpkoszorút is. Azt is adalékos betonból. Az aljzat és a koszorú között fugaszalag is van, mert külön ütemben készült.
A zsalukő falban már nem lesz adalék. Azért kell a bitumenes lemez. A lemez az alaptól indul, tehát a bitumenes lemez alsó részemögött (15cm aljzat+23cm koszorú) vízzáró beton van, felette már normál.
A gödör 1m-rel szélesebb, mint a fal, lehet a fal külső felén dolgozni.
Előzmény: XPS epito (400)
XPS epito Creative Commons License 2010.08.27 0 0 400
látom, a tuttira mész rá!
betonadalék + bitumenes lemez!
Rakjátok már a zsalukövet?
Hozzáfértek majd, vagy körbeássátok a bitumenezéshez?
Hogyan szigetelsz a szerelőbeton és a fal külső oldalán levő lemez közé a talajvíz ellen? Felálló betonvasak körül?
Nem csinálsz inkább teknőszigetelést?
Előzmény: hAnd (398)
Dunit Creative Commons License 2010.08.27 0 0 399

  Üdv. Mindenkinek  !

 

 

 A kérdésem :  pincefalat mivel lehetne lefesteni ?

 A fal enyhén nedves. A régi, könnyen leváló vakolat eltávolítva, de kéne valami festés is.

 Tippek  ?

 Előre is köszönöm  .

 

 

 D.

hAnd Creative Commons License 2010.08.27 0 0 398
Hello,
Egy kérdés: Milyen lemezt tettél 2 rétegben a falra? Sima oxidbitument, vagy APP / SBS modifikáltat? Nekem a zsalukő pincefalra megy majd a lemez, de nem tudom, érdemes-e áldoznom a modifikált bitumenes lemezre.
A falat levakoltad, mielőtt szigetelted, vagy csak kellősítetted és rá a lemez?
Előzmény: Wartburg311 (381)
pajaci Creative Commons License 2010.08.27 0 0 397
Kecskeméten is :-)
Előzmény: Szunyó (395)
Axióma Creative Commons License 2010.08.27 0 0 396
. (hulye forummotor)
Szunyó Creative Commons License 2010.08.27 0 0 395
Hevesben is fángli. :))
Előzmény: NeomatiK (394)
NeomatiK Creative Commons License 2010.08.27 0 0 394
Azt hittem, ilyen magyar szó nincs :) Köszi!
Előzmény: C20NE (393)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!