Keresés

Részletes keresés

pupak78 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 1892

Van lignanoba is szabadstrand,de ha a napernyők mögé telepedtek le akkor ott nem szólnak.Googlen nézz rá a partra,a a szállásotokhoz közel van e olyan rész esetleg ahol nincs telepített ernyő ott lehet fürödni.Szükségtelen utazni máshová fürödni! mi a riviera felébe megyünk,ott van olyan rész.Sajnos az apartmanunkba nem tartozik strandszerviz az idén ugyhogy mi is a szabadstrandot fogjuk keresni.Máskor jobban figyelünk erre is. Az árak ,ásványvizet ne vigyetek otthonról,mert ott sem drágább,a cola viszont nagyon az itthonihoz képest.A pizza olyan 7-8 euro volt,persze a tengeri herkenytyűsök már 10euro is akár.Szervizdíj 2euro,de volt ahol nem volt az sem.Fagyi 1,5 euro/gombóc :D Egyébként a napernyő naponta 18-20 euró azt hiszem ehez egy ágy és egy szék szokott lenni.Bármilyen gyerekjátékot nyugodtan ott hagyhatsz  a bérelt helyeteken nem lopják el még éjszaka sem.Fognak lenni külön féle figurák akik keresztül kasul mennek és próbálnak eladni ezt azt.A törölközőjük nagyon jó! Viszont ha egyszer vásárolsz tölük mindig megtalálnak majd :D 

Nemtudom honnan mentek,déli részről akkor szlovénia jó.annyi hogy a szlovén matrica egy hetes az nem elég igy meg kell venni a havit ami 10e.Sezana-szoktam utoljára tankolni ott omv kút van és nem drága az üzemanyag,mert olaszba nagyon! Az bőven elég hogy vissza is érjünk.Viszont ausztriának szebb menni,de speciel nekem 1 órával több és 70km-el hosszabb.Viszont arra a táj sokkal szebb és nem is drágább mert ugye ott csak 10euro a pályamatrica.Olaszban kapus rendszer van ott akkor fizetsz amikor lejössz  a pályáról. 
Az apartmanok változok.Legutobb nagyon nagy teraszunk volt ahol nagyon jó volt reggelizni ,ebédelni minden nap,ellenben volt amikor ez nem volt.Nekem ez azóta feltétel.A september fest -et viszont ajánlani tudom,nagyon jó volt.Az lehet pont akkor van amikor mentek szeptemberben,viszont az bibioneban! Nagyon finom boruk volt és ha volt egy poharad azt korlátlan mennyiségben újratöltötték .Azt nekünk az utazási iroda adta.Koncertek esténként nekünk nagyon tetszett.Esténként meg megkell nézni a sétáló utcát.Sajna ez tölünk messze lesz most,de majd megoldjuk valahogy :D 

Előzmény: dalmata76 (1888)
dalmata76 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 1891

Ami érdekes lehet az az árak, strandszerviz, ingyenes strand ha van a közelben. De ha most mész először akk csak nyaralás után tudod megirni. 

Előzmény: pupak78 (1890)
pupak78 Creative Commons License 2017.06.17 0 0 1890

Szia! Mi is voltunk már szeptember 2-hetében.Stabil 30fok volt persze tengerparton ez meleg.Nagyon jó volt. Az idén csak azért nem akkor megyünk mert a nagy lányaimat is viszem,de jövőre tuti utószezonba megyünk amig pici a kislányom.Akkor is telitve a part csak inlább kisgyerekes magyar családok,németek mert ugye ott késöbb kezdödik a suli.Persze párok is vannak ugyanúgy.
Bibione-t ismerem inkább meg jesolot mármint ott voltunk.Lignanoba most megyünk először.Nemtudom mire vagy kiváncsi ?

Előzmény: dalmata76 (1887)
dalmata76 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 1889

Érdemes atmenni Bibioneba strandolni vagy találunk nem messze olyan helyet Lignanoban is ahova vihetünk szelsatrat, napernyőt? 

dalmata76 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 1888

Megkoszonnem ha írnál pár jó tanácsot akár utazással akar ott lettel kapcsolatban. Árakat tekintve mire lehet számítani? Van szabadstrand? Caorle, Grado is nem messze van ott jártatok? 

Előzmény: pupak78 (1885)
dalmata76 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 1887

Juj de jó akkor jó nyaralást! :)) igen az jó ötlet köszönöm, már olvastam valahol ez tűnik akkor a legjobbnak a hajós út ha Velencebe mennénk. Mi szeptemberben megyünk, elején bízom benne hogy jó időnk lesz. 

Előzmény: pupak78 (1885)
pupak78 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 1886

Lesz egy eladó szlovén személyautó pályamatricám. Augusztus 7-től átvehető ami nem egészen még 3 hétig felhasználható. Szóval aki augusztus 12-19ig,19-26-ig menne annak jó még! Féláron akár postával.

pupak78 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 1885

Szia. Mi is oda megyünk a jövő hónap végén. Voltunk már velencében jesoloból,onnan kocsival a punta sabioni kikötő kb 25km volt ahonnan 40percenként megy hajó. Kb 14euro/ fő oda vissza talán. 30perc az út.A parkolás 7euro egész napra. Lignanoból 80km. Punta sabioni. Mi az idén is így csináljuk.

 

Előzmény: dalmata76 (1884)
dalmata76 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 1884

Sziasztok! Ha minden igaz Lignano sabbiadoro lesz idén nyáron az úticel. Tud valaki írni tapasztalatot, mit érdemes arrafelé megnezni, esetleg olyan várost ami a közelben van? Velence vonattal, hajóval esetleg? Köszönöm.  

mesemondó37 Creative Commons License 2017.06.16 0 0 1883

Sziasztok! Egyedülálló anyuka vagyok.Szervezek hasonló élethelyzetben lévő szülőkkel nyaralást, Augusztus első hetében. Szeretnék legalább 20 Főt, gyerek/ szülő! Tudtok tippet adni szállásra, utazásra..A pénz az senkinél nem áll halomba, tehát elég központi tényező, de ha közösen szervezünk, talán nagyobb a kedvezmény, illetve Mi is jobban érezzük magunkat. Mivel nem kell a gyermekemmel édes kettesbe nyaralni :-) Minden véleménynek, információnak örülök! A tét, a gyerek jól érezze magát ! Köszönöm, Csilla

Welsboy Creative Commons License 2017.06.05 0 0 1882

Köszönöm 

 

CsanHan Creative Commons License 2017.05.28 0 0 1881

Ha itt visszaolvasol, rengeteg hasznos infóhoz jutsz:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9098171?cmd=Article_showArticle&t=9098171

 

De, ha van kérdésed, én is szívesen válaszolok...

Előzmény: Welsboy (1879)
CsanHan Creative Commons License 2017.05.28 0 0 1880

Szia! Én Bibione-t javasolnám. Abszolút családbarát üdülőhely, rengetegen vannak kicsi gyerekekkel. A lányom alig volt 6 hónapos, a fiam pedig 15 hónapos, amikor először Bibione-ban jártunk. Azóta is majdnem minden évben visszatérünk nyáron, már 9, illetve 16 évesek...

Előzmény: Welsboy (1879)
Welsboy Creative Commons License 2017.05.28 0 0 1879

Sziasztok. Szeretnénk kicsi babával pár napot eltölteni Észak-Olaszországban. Eddig Gradora jártunk de a tengerviz hínáros, meg minden, ezért nem szívesen megyünk most. A kérdésem az lenne hogy hol található igazi Szép tiszta homokos tengerpart iszap és hínár nélkül a környéken. 

Köszönöm 

Turai Tibor Creative Commons License 2017.05.10 0 0 1878

Köszi!

Geryson Creative Commons License 2017.05.08 0 0 1877

Nem tudom erre gondoltál-e még, de szerintem ez is jó hely!

 

http://www.parcojunior.com/en/home.htm

 

Előzmény: Turai Tibor (1875)
tefi Creative Commons License 2017.05.08 0 0 1876

1 nap alatt az összeset meg lehet látogatni.

Lignano nyitvatartások:

Állatkert: 09-18

Vizipark: 10-18

Vidámpark: 20-01

Előzmény: Turai Tibor (1875)
Turai Tibor Creative Commons License 2017.05.07 0 0 1875

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a vidámparkok, víziparkok stb. közül kisgyerekekkel (6-8 év) melyeket érdemesebb meglátogatni. Egy napot szánnánk rá...

Köszi!

p.jeni Creative Commons License 2017.05.07 0 0 1874

Strandon és éttermekben van Wi-Fi ,de szerintem elég lassú .

 

Punta Sabbioni-ba amikor be érsz lesz egy körforgalom  ott  az egyik kijárat egy hatalmas parkoló.

 

 

Velence utazás autóval Lignanoból 80 km ( Bibi-böl  kb 70 )kb 1.5 - 2 órás út főútvonalon. Sok helyen sebsebég korlátozás rengeteg körforgalom ahól figyelni kell mert állandóan az autópálya felé terelne (Venice úti táblák ) Jesolo >Cavalliono >  Punta sabbioni felé kell menni. 

Parkolás az út végén Punta sabbioni kőrforgalom után 7- 8 euro / nap

50 méter séta a jegypénztárig ahol 11 euro/ fő a hajóút oda - vissza. Jegyvásárlásnál megkérdezik a vissza út időpontját 

Városnézésre minimum 4-5 óra kell . Hajóút kb 30 perc. Vissza útra ugyan az a hajó érkezett ugyan abba a kikötőbe a megadott időpontra . 

Velence csodás hely, de napsütésben eléggé meleg van a tereken, ezért érdemes a kis utcákban barangolva  hűsölni.

Térkép 2 euro mi nem vettünk elég volt a Piazza San Marco sárga színű táblát követni. Velencében az árak nem voltak olyan magasak mint ahogy előtte gondoltuk. Étel ital kb 50 cent -1 euroval volt drágább mint máshol. Sok butikban akcióztak pl : 10 vagy 20 euro minden : Ruha táska cipó ,nadrág stb 

Egy egyszerűbb tollas papír álarc 9-10 euro , hűtőmágnes -álarcos 1-3 euro

 

 

Előzmény: pannika77 (1872)
Straniero..71 Creative Commons License 2017.04.30 0 0 1873

Az meg minek?

Előzmény: pannika77 (1872)
pannika77 Creative Commons License 2017.04.30 0 0 1872

A lignanoi strandokon   van ingyenes wi-fi-?vagy esetleg a sétálóutcákban?

tefi Creative Commons License 2017.04.23 0 0 1871

Ott mindig találsz parkolót,hiszen sokan ebből élnek!

A jegypénztáraknál sem kell sokat várni.

Már csak azt kell addig eldöntened,hogy oda-vissza szóló jegyet kértek vagy egy 24 órásat.

Ha akartok a Canal Grande-n is 1 kört menni vagy kimenni vmelyik szigetre,akkor a 24 órás a nyerőbb.

Bár 1 napba minden nem fér bele.

Ha Velencéről érdeklődnél,akkor itt tedd meg,mert itt naprakész infót kapsz:

 

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9096998

 

Előzmény: pannika77 (1870)
pannika77 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 1870

Sziasztok!A nyáron Lignanoba megyünk.Egy nap megnéznénk Velencét ahova   úgy lenne a terv,hogy autóval mennénk Punta Sabbionig onnan hajóval Velencéig.A kérdésem,hogy parkolóhelyet lehet találni ott  augusztus legelején a rengeteg turista miatt?A jegypénztáraknál is gondolom sokat kell várni.

platinaszöke Creative Commons License 2017.03.18 0 0 1869

Bibione  ha nincs napágy

platinaszöke Creative Commons License 2017.03.18 0 0 1868

Sziasztok! Bibione és környéke nagyon vidám kellemes .Már 10éve is nagyon mozgalmas volt.Horvátország Porec a hangulatban pl. sehol sincs a fapofa emerekkel.

tefi Creative Commons License 2017.02.25 0 0 1867

Valóban nem kötelező a napágy bérlés, viszont ha bérelsz az árak itt vannak:

 

http://www.bibionespiaggia.com/en/tariff/

 

Miért ne lehetne napágy nélkül meglenni a strandon?

Bármit leteríthetsz magadnak a napágyak mögött. Még a napágyak előtt sem szólnak mindig érte, de a napernyőt,esernyőt nem szeretik,ha felhúzod!

A hivatalos szervek nem fognak a nyakadra lépni, de a strandolókra nincs garancia...:)

 

 

Előzmény: Anim123 (1866)
Anim123 Creative Commons License 2017.02.24 0 0 1866

Igen mostmár én is megtaláltam, csak a térképen bibione központját jelölték be, az apartman tényleges helye helyett. 😄

 

Egyébként még az érdekelne, hogy a strand belépő hogy is van valójában, mert találtunk egy olcsó központi szállást, viszont nem biztosít a strandon napágyakat.

 Ellenben azt olvastam hogy napágy nélkül nem igazán lehet meglenni a strandon, szoval ha kötelezővé nem is teszik a bérlést, szabad helyek nincsenek ahovà a plédemet teríthetném.

Ha ez tényleg így van, mennyi egy ilyen napágy bérlése?

 Vagy esetleg vannak olyan helyek ahol szabadon feküdhetek a homokban anélkül hogy a nyakamra lépjenek?

 

köszi előre is a válaszokat :)

Mobilone Creative Commons License 2017.02.22 0 0 1865

Szia,

Én úgy emlékszem, bár benne még nem voltam, hogy azért annyira nem mondanám, hogy központi helyen lenne az apartman. A Spiaggia rész nyugati peremén van, elég messze a bevásárló utcától és a tengertől is. 

Üdv.!

Előzmény: Anim123 (1864)
Anim123 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 1864

Szisztok!

Járt már valaki a bibionei simma 2 apartmanban? azért érdekelne mert jóval olcsóbb mint a többi apartman, viszont központi helyen van és nem is tűnik leharcoltnak.

üdv! Anikó

Geryson Creative Commons License 2017.02.07 0 0 1863

Vagy menjetek olyan helyre, ahol nincsenek ágyak (Lignanoban is vannak néhol ilyen helyek) és ott is lehet bátran!

Előzmény: VW feri (1861)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!