Keresés

Részletes keresés

szomorce Creative Commons License 2007.02.22 0 0 299

Szia!

 

Praktikus infókat innen szerezhetsz:

 

http://www.waldorfpecs.atw.hu/

 

http://waldorf.lap.hu/

Előzmény: pflaum (297)
zazimami Creative Commons License 2007.02.21 0 0 298
Szia Fruzsánna!
Sikerült, úgy ahogy elfogadható babát készítenem a kislányomnak, csak igazéból a hajával nem vagyok megelégedve. Az nem tudom hogy hogy kell csinálni. :(
Ebben tudna nekem valaki segíteni?
Előre is köszönöm!
Előzmény: Fruzsánna (286)
pflaum Creative Commons License 2007.02.16 0 0 297
Sziasztok!

Lassan 3 évesek lesznek a gyermekeim. Közeledik az óvoda kiválasztásának az ideje. Sokat olvasgattam a Waldorf pedagógia lényegéről, ami nekünk nagyon szimpatikus. Pécsen lakunk, s ha minden igaz szeptembertől itt is elindul az óvoda. Azonban egyvalamiről sehol sem sikerült infot találnom. Mégpedig arról, hogy ez anyagilag mit is jelent. Ha valaki tud erről infot, kérem ossza meg velem.

Előre is köszönöm
martrix Creative Commons License 2007.02.02 0 0 296
:-(
Előzmény: Cicafül (295)
Cicafül Creative Commons License 2007.02.02 0 0 295
nem, sajnos a kisfiam beteg lett:(
Előzmény: martrix (294)
martrix Creative Commons License 2007.02.02 0 0 294

Kedves Cicafül és veravera!

 

Mivel már elmúlt február 01-je, ha itt voltatok találkoztunk és személyesen is választ kaptatok a kérdésitekre!

 

Üdv: M.

Cicafül Creative Commons License 2007.01.27 0 0 293
az egyetlen gond, h nem tudom őt kire hagyni, csak vele együtt tudok elmenni. baj? úgy néztem, 3-kor kezdődik.
Előzmény: martrix (291)
veravera Creative Commons License 2007.01.26 0 0 292
Szia Matrix!

Igazából olyasmire gondoltam, hogy pl. az elbeszélgetésen szóba kerül, hogy az én lányom kedvenc műsora a Barátok közt... :)))))) Na, akkor is felvételt nyerhet? Szóval csak vannak kizáró tényezők, nem? Most olvastam a Vekerdy könyvében, hogy nem ajánlja a diavetítőt. Teljesen logikus, de én ezt valahogy másként gondoltam, és nekünk van, úgy hetente egyszer használjuk is. Ezzel pl. mennyire értetek egyet?

Vera
Előzmény: martrix (291)
martrix Creative Commons License 2007.01.26 0 0 291
Szia Cicafül!

Ha február 01.-én el tudsz jönni a felnötteknek szóló beszélgetésre, akkor az óvodába és az osztálytermekbe is be lehet kukkantani a beszélgetés előtt és ez azért is lenne jó, mert akkor azt is meg tudnánk beszélni, hogy a pici fiaddal mikor lenne a legalkalmasabb , hogy vele is ellátogassatok majd az óvodába.

Üdv: M.
Előzmény: Cicafül (290)
Cicafül Creative Commons License 2007.01.26 0 0 290
szia, be kell jelentkezni, melyik napokon lehet menni? hozzánk ez lenne a legközelebb és szeretném megnézni a kisfiammal az óvodát.
Előzmény: martrix (289)
martrix Creative Commons License 2007.01.26 0 0 289
Sziasztok!

Nálunk a kispesti Waldorf Iskolában és Óvodában február 01-től lesznek az érdeklődőknek szóló beszélgetések, várunk minden érdeklődőt szeretettel!

(Nincs vizsgáztatás! :-))

Üdvözlettel: M.
palffye Creative Commons License 2007.01.26 0 0 288

Köszi szépen! Meg fogom nézni!

 

Erika

Előzmény: szomorce (283)
Fruzsánna Creative Commons License 2007.01.26 0 0 287
Waldorf baba varráshoz képek:

http://www.kepeshaz.hu/waldorf.htm

http://www.rongybabak.hu/
Előzmény: zazimami (277)
Fruzsánna Creative Commons License 2007.01.26 0 0 286
Szia!

Waldorf babás képeket találsz a neten, tudok küldeni, csak előbb kigyűjtöm.

Szerintem is érdemes magadnak varrni!

a lényeg:
- természetes, pamut anyagok
- gyapjú töltet
- kézi varrás az illő :-))

A karba szoktak drótot varrni, de ez elhagyható.

Ha kell más segítség, szabásminta, stb, szívesen segítek!
Előzmény: zazimami (277)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 285
Sziasztok!
Ezekre én is nagyon kiváncsi vagyok.

Van valakinek személyes tapasztalata a váci Waldorf ovival?
Előzmény: veravera (284)
veravera Creative Commons License 2007.01.25 0 0 284
Sziasztok!

Biztos volt már rengeteg szó arról, amit kérdezni szeretnék, de nem tudom végigolvasni a topikot, ne haragudjatok!

3 éves a lányom, és erőteljesen gondolkodom a waldorf óvodán. Nem voltam még waldorf oviban, és nincs is ismerősöm, akinek oda jár a gyereke, ezért nem írom, hogy biztos vagyok benne, hogy oda szeretném járatni.

Az információim innen-onnan összecsipegetettek, az alapján ez az a nevelési szemlélet, ami nekünk bejön, és amit igyekszünk itthon is alkalmazni. Azonban valóban úgy látom, hogy ez egy zárt rendszer, és előttem van egy kép, hogy ülök ott az elbeszélgetésen, és engem "vizsgáztatnak", én meg nem felelek meg.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan megy ez a valóságban? Mi az eljárása az oviba való felvételnek, és mik azok a konkrét kritériumok, amiknek egy családnak meg kell felelnie?

Köszönöm, ha válaszoltok!

Vera
szomorce Creative Commons License 2007.01.25 0 0 283

Szia!

A Kispesi Waldorf honlapján van vendégkönyv, lehet bele írogatni, és ha jól emlékszem, szokott oda írogatni az óvónő is.

http://waldorf.lap.hu/

http://www.waldorfkispest.hu/

Előzmény: palffye (282)
palffye Creative Commons License 2007.01.24 0 0 282

Új vagyok a topikon, és mostanában kezdtem olvasgatni a Waldorfról. Hozzánk a kispesti ovi van a legközelebb. Tudnál nekem mesélni a baba-mama csoportról?

Látom, hogy lassan egy éve, hogy hozzászóltál, de hátha tudsz segíteni.

Köszönöm!

 

Erika

Előzmény: fokedli (248)
szomorce Creative Commons License 2006.12.26 0 0 281

Ja látom, a bemutatkozásodban. Illetve sejthető, ha most is ott élsz.

 

"Sajnos" a Waldorfot is emberek csinálják, és sokan vannak, akik a saját személyiségük támaszaként többnek gondolják magukat miatta. Pl. úgy palástolják ezt önmaguk előtt, hogy azt mondják: "A nálam rosszabb minőségű emberektől meg kel védenem a Waldorfot!"

Pont ezt álmodtam ma éjjel, hogy 6 embert kirúgtak a W képzésről, és azzal indokolták, hogy valaki túl csöndes természetű, nem társasági, nem elég felszabadult, ilyesmik...

 

De a W nyíltan ki is mondja, hogy elsősorban a szubjektív benyomásra kell támaszkodni a másik személyisége fölötti ítélkezésben. Ez látszik a W képzés honlapján is a jobb felső sarokban a szlogenekből:

http://www.waldorf-kepzes.hu/

„Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.”

„Valamennyien Isten gondolatait közvetítjük, a különbség csak annyi, ki mennyire torzít.”

 

De azért vannak jók is, pl.:

„Amikor azt mondod: "Feladom!", gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: "Egek, micsoda lehetőség!"”

Előzmény: ereik (279)
szomorce Creative Commons License 2006.12.26 0 0 280

Szia!

 

...

Ez hol?

:)

...

Előzmény: ereik (279)
ereik Creative Commons License 2006.12.25 0 0 279

Felénk a Waldorf óvoda színvonalát nagyon lerontotta, hogy az óvodavezető fiúgyermeke igen rendesen gyepálta a többi gyereket és sajnos ez sosem került felszínre. Ezért a kisfiú ámokfutása sokszor büntetés nélkül maradt, a többi gyerekkel ellentétben.

Ráaadásul a waldorfosok, mint egy elit klub elzárkóznak, s így nem nagyon tudjuk megismerni őket és módszereiket, valamint  a gyermekeknél elért eredményeket.

szomorce Creative Commons License 2006.12.25 0 0 278
zazimami Creative Commons License 2006.11.04 0 0 277
Kedves Olvasók!
Kérem segítsetek!
Waldorf babát szeretnék készíteni a kislányomnak, és ehez keresek némi írásos segítséget. Nagyon szeretem a természetes dolgokat, és szeretném ha ő is ezeket részesítené előnyben. Ezért szeretnék neki ilyen babát készíteni.
Sajnos ezek a babák nagyon drágák nekem, de ha én készítem el Lucának, akkor a szeretetem és gondoskodásom is benne lesz.
Kérlek Benneteket, ha valaki tud segítsen!
Köszi: Zazimami
Eniko31 Creative Commons License 2006.10.16 0 0 276

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata a Nagykovácsi Waldorf oviról?? Esetleg solymári, pesthidegkúti? Megköszönöm ha irnátok pár szót.

 

Enikő

szomorce Creative Commons License 2006.10.10 0 0 275

Hát, ha ezt így elmondod egy olyan W oviban, ahol nincs napközi, akkor azzal fognak szerintem elutasítani, hogy ennek a gyermeknek úgyis egy napközis óvoda jobb...

 

De, ha jól tudom, van olyan W ovi is, ahol van napközi, de nem tudom, hogy melyikben.

Előzmény: Eniko31 (274)
Eniko31 Creative Commons License 2006.10.08 0 0 274
Igen kicsit nekem is úgy tűnik néha, hogy egyfajta "zárt" világ ez ahova nehéz beférkőzni de nem tudok más esetről, igy ez csak első megérzés vagy mi :-) Ha nyiltan nem is mondták ki a Waldorf iskolában nekem telefonos érdeklődésre, de burkoltan igen, hogy annak van igazán esélye akinek W-s oviba járt a gyereke. Namármost ez nekünk ördögi kör, mert a gyerek 2 éves kora óta jár közösségbe (és W-sek úgy kivánják, hogy az legyen az első közösség 4 éves korában) amit nagyon szeret ezért idén maradtunk ott. Tehát jövőre 4 éves lesz, de már minimális lesz a bekerülési esélyünk azért, mert járt máshova 2 évig.... Ráadásul itt ahova most jár, fél év után Ő igényelte hogy maradhasson alvásra, élvezte a készülődést ebéd után, segitett ágyazni...Kettétört a napja azzal, hogy előtte ebéd után elhoztam, itthon nem aludt, 5-re hulla volt és hisztis...  Sok többi csoporttársával ellentétben még 5-kor sem akar hazajönni annyira élvezi az udvart (tényleg csúcs, majdnem a máltai játszóterekre hasonlit!) - most mi lenne akkor a helyes??? Még lavirozok, azt mondták a W-ben hogy januárban érdeklődjek...
szomorce Creative Commons License 2006.10.07 0 0 273

Köszi a jó ötletet!

Egyedül nem jutott volna eszembe...

 

Nem tudom, miért van ez a dolog az alternatív iskolákkal... Vagy nem mindegyikkel van így? Ezek az alternatívosok úgy - kiutálnak egyes embereket, nem? Kékvérűek... De jó lenne, ha tévednék!

Előzmény: Eniko31 (272)
Eniko31 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 272

Szia!

 

kerülőúton szerintem valami módon erre is van lehetőség (szülők foglalkozása) pl. az odajáró gyerekek szüleinek hány százaléka szellemi dolgozó, diplomás, stb. (fizikai munkás gyerekét boritékolom hogy nem fogsz találni!), szóval azért kis furfanggal kiderithet :-) Az ismerősöm is csak úgy jött rá, hogy végül a sima suliba ahova vitte a gyerekét, az osztályfőnökének a gyereke GYH-ba jár. Jó mi? :-)

Előzmény: szomorce (271)
szomorce Creative Commons License 2006.10.06 0 0 271

Én is hallottam már rosszat a GYH-ról. Azt mesélte nekem valaki, hogy azért vitte el a lányát onnan, mert éveken keresztül egy down kóros mellett kellett ülnie, és már a kislány is kezdte produkálni a tüneteket.

 

Jó, hogy mondod ezt a dologot a GYH-ról! Abból a suliból akarom írni a szakdogámat, legalábbis szeretném. Csak nem tudom, hogy a szüők foglalkozását lehet-e vizsgálni, mert szerintem nem, szóval ezt még úgy tudom, a tanárok sem tudhatják a gyerekekről, hogy mik a szüleik, mert titkos. Nincs valami ötleted, hogy mit írjak a kérdőívbe, milyen kérdést, ennek a vizsgálatára? Illetve, még több kérdésre is adhatsz ötletet, meg hogy kikkel töltessem ki!... :)

Előzmény: Eniko31 (270)
Eniko31 Creative Commons License 2006.10.06 0 0 270

Szia,

 

köszönöm ismerem mindegyiket :-) Azért azt is kell néznem, mi van a közelben. A Gyermekek háza pl. közel lenne hozzánk, de: egy ismerősünk 2 évig pedálozott, hogy felvegyék a gyerekét - vették fel. Ott volt mindig mindenhol, érdekelte az iskola, részt vett amiben lehetett. Nem értette, de aztán kiderült: abban az iskolában érdekes módon minden gyerek "VALAKINEK" a gyereke. Értem ezalatt, hogy a szülő orvos, politikus vagy vmi "kiemelkedő" személyiség. Ehhez képest Ő nem diplomás semmi extra foglalkozása sincs, vagyis felmerült benne, hogy vszinű azért nem vették fel a gyerekét, mert Ő "SENKI". Tehát, még csak nem is az döntött, hogy tudja e fizetni a tandijat - amit tudott volna. Hát ennyit. A többi iskolát nem ismerem.

Előzmény: szomorce (269)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!