Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

vm.tunn Creative Commons License 2020.01.03 0 0 9335

Szia!

Nekem van egy 2,5/tdi syncro-m (is) 98-as évjáratú. Én sokat utazok autópályán, ahol 120-130 utazó sebességgel szoktam haladni vele. Mivel az enyém hosszú-magas efölött már nagyon megnő a menetzaj valamint a fogyasztás is. Tempomattal 130- nál 9 liter,  120-nál 8,5 a fogyasztása, ez terhelés függő. A vége valahol 150 felett lehet.  Természetesen  ezek az óra szerinti sebességek, amelyek nálam a GPS- hez képest mínusz 10 km/h. De: ez teherautó, ezért az okosok azt mondják, hogy rövidebb a váltója. Én kettesben indulok vele, még akkor is ha van benne teher.( emelkedőn persze nem). A most vásárolt caravelle nem gyorsul úgy, picit sem.  És ennek szerintem az oka, hogy itt tényleg rövidebb a váltó, mint egy személyszállításra tervezettnél.  Azt viszont kevesen tudják, hogy a lehajtás hátra egy, az elsőkerekes hajtása bépített közdarabbal van megoldva, ( olyan mint egy szöghajtás) és ez, egy bazi nagy szabadonfutón át jut a kardántengelyen át a hátsó hajtáshoz. Ezért  ( a szabadonfutó miatt) hátramenetben alap esetben nincs hajtás a hátsó kereken, csak előre hajt. A difizár kapcsolható a hátsó tengelyen.
Remélem tudtam segíteni 

Előzmény: elband1i (9333)
vm.tunn Creative Commons License 2020.01.03 0 0 9334

Sziasztok!

Azért keresem a rajta hagyott lámpa visszajelzését, mert nincs és mert amit most vettem, annak a gyenge aksija nem bírta reggelig a helyzetjelzőt :-(.

tehát azt akarnám, hogy legyen. Azt észrevettem, hogy az ajtónyitás jelző gombot kiszerelték belőle, tehát lassan neki kell állnom visszaépíteni a gyári rendszert, de addig még sok csontváz fog kiesni a kocsiból.  Pl: szerintetek mi okból lehetett a pollen szűrő mögötti lamella Fixre csavarozva? Lehet, hogy a korábbi gazda így akarta kint tartani a hideget, vagy nyáron a meleget?  Mi lehet az, ami olyan 2000-3000 között furcsán megrázza a kasztnit a motortér felől bal oldalt!
 Én a motortartóra gondolok...

sziasztok

elband1i Creative Commons License 2020.01.02 0 0 9333

Buék mindenkinek!

A tapasztalatokra lennék kíváncsi 2.5tdi t4es syncro val kapcsolatba 99es.Mennyi az utazója?Nekem most 2.4van az 80-90 nél érzi jól magát a 2.5ös nek is ilyen rövid a váltója?HMire érdemes odafigyelni vásárláskor tipushiba?Minden segítségnek örülnék!

M_János Creative Commons License 2020.01.02 0 0 9332

Aprilistol en is tudok segiteni elektromos problemakban szegeden.

 

Amugy amit keresel azt elvileg a relek kozott fogod megtalalni. Az enyemben 36-os szam van rajta, de lehet nalad mas lesz ra irva. Az oldalan van egy racsozott resz ahol vonyit :)

Mi a gond vele? Nem muxik? Vagy idegesit a sipolasa? 

Előzmény: kiss_atti (9329)
nemethla Creative Commons License 2020.01.01 0 0 9331

Azért keresed, mert zavar, vagy azért mert nincs?

 

Előzmény: vm.tunn (9328)
vm.tunn Creative Commons License 2020.01.01 0 0 9330

Szia!

Szentendrén merre,  Ott ahol a vw bontó van a gyártelep rèszen?
 Ha nem, akkor esetleg egy elérhetőséget tudnál adni?
 Megköszönném.

 

Előzmény: kiss_atti (9329)
kiss_atti Creative Commons License 2020.01.01 0 0 9329

Tudok, Szentendrén.

Előzmény: vm.tunn (9328)
vm.tunn Creative Commons License 2020.01.01 0 0 9328

Sziasztok!

 

BUÉK a csoportnak!!!

Keresek egy olyan villamossági vagy T4 szerelőt, aki tud nekem segíteni rendbe szedni az autómat elektromos oldalról. Van pár apró, de bosszantó hiba és hiányosság! Hol keressem azt a sipoló hangot adó hangszórót, ami a nyitott ajtót jelzi világítás mellett  ( vagy fordítva) kulcskivétel után?

 

 

előre is köszi a segítséget 

M_János Creative Commons License 2019.12.27 0 0 9327

Az enyembe mar nincs muanyag tarto meg semmi mas ami megvedene a femet. Igen ket oldalt ahogy irtam is van lyuk, de a viz kozepen all meg, ezert nem tud lefolyni ket oldalt. Nezegettem, hogy ha meg probalom valahogy feljebb nyomni ezt a peremet, hogy ketoldalra lejtsen, de ha lecsukom a motorhaztetot, akkor az kb vissza nyomna mert annyira passzentosan illeszkedik egymashoz. 

Előzmény: nemethla (9326)
nemethla Creative Commons License 2019.12.25 0 0 9326

Van akkutakaró műanyagja. És kétoldalt a sárvédők felső vályújában kell lefolyjon a víz.

Előzmény: M_János (9323)
T4Akosallstar Creative Commons License 2019.12.25 0 0 9325

Köszönöm a választ! Ebből szerelő lesz akkor, amit nem én fizetek! 😄

 

Előzmény: M_János (9324)
M_János Creative Commons License 2019.12.23 0 1 9324

bocsi de a dusito az 3 fokot raallit az adagolo elotoltesen. Mehetsz vele eleted vegeig akkor sem szabad hogy gondja legyen. Ott valami mas hiba lesz. Litaposta a belet az autonak es mondjuk a turbodnak annyi lett. Attol el tudom kepzelni hogy megnott a fogyasztas....

Előzmény: T4Akosallstar (9321)
M_János Creative Commons License 2019.12.23 0 0 9323

Sziasztok

Nekem egy T4-esem van a rovid orral, es nem tudom milyen megoldast lehetne kitalalni, hogy ne alljon meg a viz az elso szelvedo alatti peremben. 

Ketoldalt van egy-egy lyuk, de olyan mintha a kozepe fele lejtene kicsit es ott all meg a viz, es persze az egesz az akkumulatorra csopog ra. Azt ideiglenesen letakartam, de igy meg lefolyik a tarto reszre, ami mar igy is eleg rozsdas, szoval nem akarnam megjobban elrohasztani. Van erre valami praktika? Gondoltam ra hogy megfurom valahol, de akkor meg a motorra fog rafolyni az osszes viz.

T4Akosallstar Creative Commons License 2019.12.22 0 0 9321

Sziasztok!

Kölcsönadtam a családban a kocsit és kihúzott dúsítóval tett meg az illető kb 270km t az autó pályán kb 100km/h s útazóval. Azóta a kocsi nagyon rosszúl fogyaszt. Nem tudom hogy lenne e összefüggés a kettő között. Szerintetek? 

T4 94' allstar 1.9 TD. 

 

huzolika Creative Commons License 2019.12.17 0 0 9320
Sziasztok tudna valaki segíteni 93 AAB motor kódú t4 sem van és az üzemanyag szint jelző hol jelez hol nem mi lehet a baja
Vakegérke Creative Commons License 2019.12.15 0 0 9319

Köszi, olvastam már pár napja amit írtál, nekem valószínű a vákuummal van gond, mert csak pumpáláskor és kis fordulat esetén keményedik fel a fék. Máskor rendesen fog.

Előzmény: Andris111 (9318)
Andris111 Creative Commons License 2019.12.15 0 0 9318

Szervusz!

 

A 9121-es hozzászólásra írtam a 9122-est, lehet hogy nálad is hasonló a probléma.

 

Más.

Még mindig nem engedtem el azt a gondolatot, hogy a 3 személyes hosszú magas benzines T4-emet átalakítsam családi kocsivá. Ha 7-9 személyes nem is lehet, esetleg 6 személyes teherautóként nem vizsgáztatható? Ekkor nem is kéne körbe ablakozni csak az ülések mellet? Mi erről a véleményetek? (azért erőltetem, mert jó a kasztni és a motor is kb új és klíma is van benne, illetve szebb napjaiban volt benne állófűtés is, azt csak vissza kellene raknom) A fogyasztása tragédia, de a családdal nem megyek olyan sokat, lótifutira munkába meg van más.

 

 

Tényleg érdekelnének a véleményeitek, ha negatívak ha pozitívak.

Előzmény: Vakegérke (9316)
Vakegérke Creative Commons License 2019.12.11 0 0 9317

Ha kihúzom a vákuumcsövet a rásegítőből és befogom az ujjammal a végét mekkora vákuumnak kell benne lennie?

Előzmény: Vakegérke (9316)
Vakegérke Creative Commons License 2019.12.11 0 0 9316

Sziasztok!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem!

 

Elindulok és az első fékezés után felkeményedik a fék - ha csak alapjáraton megyek -, valamiért nincs megfelelő rásegítés.

 

Hogy lehet egyszerűen kiszűrni, hogy hol szökik a vákuum, a csövön vagy a rásegítőben?

C200UF Creative Commons License 2019.12.09 0 0 9315

Sztem a hét v kilenc személy az csak személygépkocsi lehet -> regadó -> nem éri meg.

És amúgy sem éri meg.

Előzmény: Andris111 (9314)
Andris111 Creative Commons License 2019.12.09 0 0 9314

Sziasztok!

 

Milyen papírok kellenek egy 3 személyes dobozos T4-es 7 vagy 9 személyessé alakításához? Jelenleg kisteher, és nem bánom ha nem "személyautósodik".

 

Az ülések és az övek bekötési pontjai vajon megvannak a dobozos verzión is? (nem tudom megnézni, nem látszik bontás nélkül, mert belülről oldalt és a padlón is burkolt és most nincs nagy kedvem alámenni a hideg sárban csúszkálva)

 

Kötelező körbe üvegezni, vagy akár maradhatna zárva is? Az ablakok berakásához kell-e más szerelék, pl keret amit be kell hegeszteni vagy ilyesmi?

 

Előre is köszönöm a segítő válaszokat.

 

Üdv,

András

vm.tunn Creative Commons License 2019.12.03 0 0 9313

Sziasztok.

 

1996-os  évjáratú 2,5 tdi caravelle-ben  mi lehet a gond, ha nem megy az állófűtés, illetve ha a digit klima azt mutatja, hogy 29 fok jön a lábakra, miközben meg hideget fúj? Mindkét hiba külön kérdés! Most Vettem ezt az autót, tehát ismerkedem ezekkel az extrákkal. A sima dobozosom nem produkálja ezt, ott mindez manuális, így egyszerűbb. Esetleg valakinek caravelle  Service manual könyve eladó?

szép estét

BlackAmstaff Creative Commons License 2019.11.28 0 0 9312

Sziasztok . T3 négyes vagy 5-ős váltó a jobb? 

nemethla Creative Commons License 2019.11.21 0 0 9311

Mit cseréltél időben? Milyen hőcserélőt? A hűtőt magát?

 

Előzmény: Németh Lala (9309)
bünös Creative Commons License 2019.11.20 0 0 9310

Szia T3 váltó dízel négy sebességes van nálam....ha gondolod 40 rongyert a tiéd....csak adasvetelivel .... Megbízható stb.... Nem Vadi új 26 éves de működik és megbízható..  váltó olajat és pár gumi alkatrészt én cserélnek beszerelés előtt benne....  Amúgy meg tökéletesen működött mikkor kiszereltem.....ha gondolod megtalálsz..  Budapest 06 húsz 3443016

Előzmény: Builders124 (9271)
Németh Lala Creative Commons License 2019.11.18 0 0 9309

Sajna ez a VW és Audiknál tipus hiba.nekem egy telejesen jól működő motor bánta. Belement az olaj a hűtőbe,elment az nem az olaj de a legnagyobb baj az volt, hogy a motorban megállt a hűtővíz keringetése és úgy felmelegedett, hogy 2 dugattyú elolvadt. bontott motor lett tele téve és közel 1 millióm bánta a 20 éves autó felújítását. Egy audis ismerősöm azt javasolta h minél előbb kössem át a hőcserélőt és igaza volt mert az újban 1000 km utánm ismát belemet az olaj a hűtővízbe de szerencsére idejében észrevettem. Ennyit a megbizható VW-enekről !

Előzmény: zozo011 (3505)
kapiapi Creative Commons License 2019.10.26 0 0 9308

Az miért van szerintetek hogy 20 fokkal kevesebbet mutat a hőmérőm? T5 facelift. koccant kicsit a lökhárítóm nemrég, lehet az érzékeló lesz? Amúgy az hol van ennél a tipusnál?

Köszi!

vezocso Creative Commons License 2019.10.23 0 0 9307

Sziasztok! T4 syncrora szeretnék pótkerék tartó kívülre. Tud valaki segíteni, hogy ki tudná legyártani nekem? A kinyitható és a hátsó ajtóra szerelt is érdekel! Köszönöm Zoltán

Annus Gabor Creative Commons License 2019.10.18 0 0 9306

Sziasztok!

 

2000 gyártású T4-esbe 10L benzin került,elég ha tele tankolom (75L) gázolajjal?

Endre Csát Ambrus Creative Commons License 2019.09.30 0 0 9305
Üdv!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy ha kiveszem a kulcsot, de még világít a tompított, akkor nem sípol a műszerfal. Nos a kérdés az, hogy erre mi lehet a megoldás.
1999.11.hó (t4)

Válaszotokat előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!