Keresés

Részletes keresés

europass24 Creative Commons License 2019.02.06 0 0 19369

allaslehetoseg senior konyvelo KRotteredam.

holland nyelvtudas nem szukseges angol kotelezo, ORacle, HFm, USgaap min5ev tapasztalat. fulltime. ha erdekelj kuldj 1 e-mailt mihamarabb.

HUBbAsztikus Creative Commons License 2019.01.23 0 0 19367

mentalitas? miert gondolod hogy hollandiaban olyan kva jo?kiegészítő támogatás?? itt meg a TB-t is magadnak kell fizetni.. raadasul 8 fore lakas/hazat berelni nem egyszeru moka.

Előzmény: baratendre (19366)
baratendre Creative Commons License 2019.01.03 0 0 19366
Sziasztok! Kaptam egy állásajánlatot ami nem tűnik rossznak, de igazság szerint nem keresnék annyival többet hogy gondolkodás nélkül megérje a távolság. Kamionozással foglalkozom így relatíve jól keresek itthon is, viszont a kinti mentalitás sokkal élhetőbb. Azt kérdezném hogy mivel a feleségemmel 6gyermeket nevelünk amiből 3 18év alatti, milyen kiegészítő támogatások vannak ami talán megadná azt a kereseti különbözetet hogy minden további nélkül érdemes legyen váltani. Nem segélyre gondolok! Köszönöm
schlumberger Creative Commons License 2018.12.12 0 0 19365
fg123 Creative Commons License 2018.11.06 0 0 19364

Kedve Mirla,

Igen 3,5 év után költözöm haza és a héten tudom meg meddig kell még maradnom. Természetesen vannak jó és kevésbé jó élményeim de nagyon jó tapasztalatszerzés volt, azonban most eljött az idő hogy búcsút vegyek Hollandiától. :D

Mindenkinek további sok sikert kívánok.

Üdv,

Gábor

Előzmény: mirla (19363)
mirla Creative Commons License 2018.11.04 0 0 19363

Szia fg123!   Jó 3,5 év után költözöl haza, ha jól gondolom. Remélem, szép emlékeket őrzöl majd az ittlétedről! 

Sok sikert a költözéshez és a magyarországi beilleszkedéshez! 

 

Előzmény: fg123 (19362)
fg123 Creative Commons License 2018.11.03 0 0 19362
mirla Creative Commons License 2018.10.04 0 1 19361

Szia Béla! Kicsit keresgéltem, itt van a Hollandiában fotograaf témában az összes létező képzési forma + leírás + ár.

Nagyon sok féle létezik.

 

http://www.fotograferenopreis.nl/fotografie-opleidingen-cursussen/

 

Succes!

Előzmény: BélaXXXXXXXXX (19360)
BélaXXXXXXXXX Creative Commons License 2018.10.02 0 0 19360

Sziasztok!

 

Hollandiában van a magyar OKJ-nak megfelelő/hasonló képzési forma? Szeretnék keresni egy egy éves fotós tanfolyamot, ami a végén szakmai oklevelet ad. Ha valaki tud ilyet, megköszönöm ha segít

M. Berkes Creative Commons License 2018.09.29 0 0 19359

Szia Bob! Ha kell segítség fordításban, Zoetermeer környékén, írj egy emilt ide:

 

holland.via.skype@gmail.com

 

mirla Creative Commons License 2018.09.29 0 1 19358

Szia bob!

Általában aznap a nevedre kell íratni, mikor megvetted, hiszen az illető (garázs v. magán) nem vállalja tovább a felelősséget semmilyen módon a te autódért.

https://www.rdw.nl/particulier/voertuigen/auto/kopen/kentekenbewijs-op-naam-zetten

Itt van minden, Google Translate a barátod!

 

Én úgy tudom, nemigen éri meg innen már autót vinni, de te biztos körbejártad már a témát. (Adók, biztosítások, dupla átíratás, mert ugye, Mo-ra is beviszed, stb.  Ha itt használnád, megértem, de egyébként túl sok ügyintézés, nagyon meg kell, hogy érje...)

 

Előzmény: bob lee SWAGGER (19357)
bob lee SWAGGER Creative Commons License 2018.09.26 0 0 19357

hoi allemal,

 

nem tudtam hogy itt van ilyen topic is.

 

Tudnatok segiteni hogy mi a  modja itt az autovasarlasnak? ha megveszem 1 kereskedotol hany nap utan kell a nevemre irni? (igazsag szerint meg nem dontottem el, lehet hogy itt megvennem az autot es hazavinnem a szuloknek, en megvagyok a kerekparral)

 

errol estleg merre talalok informaciot? rdw? Sajnos a holland nyelvvel hadilabon allok de az angol megy. rdw-be segitokeszek? Zoetemerr-i iroda van hozzam a legkozelebb

 

 

danku

GèeS0102 Creative Commons License 2018.09.25 0 0 19356

Sziasztok!

Ismeri valaki a TRC Hungary Kft-t?

Tapasztalatokra lennék kíváncsi velük kapcsolatban, köszönöm.

mirla Creative Commons License 2018.08.29 0 0 19355

Szia Yape, végre valaki értékeli itt a ténykedésünket!:)

Értelek, tehát van összehasonlítási alapod, és a jelenlegi helyzeted is stabil, sőt, jónak mondható. Szimpatikus, hogy gondosan mérlegelsz, ami ilyen nagy volumenű elhatározásoknál elengedhetetlen.

Sok sikert kívánok neked  a továbbiakban is, mindenben!

Előzmény: yapeyape (19354)
yapeyape Creative Commons License 2018.08.27 0 0 19354

Szia Mirla

Nagyon aranyos vagy...

Mérnöki végzettségem van szóval itthon is elég jól lehet vele keresni pláne tapasztalattal. Ha kimatekozom kb ugyanott vagyunk anyagilag.

Feleségem egyenlőre nem dolgozik de majd szép lassan ő is fog..

Szóval sajnos nem annyira jobb a szitu hogy emiatt mozduljunk, nem annyival jobb.

Van egy kis rálátásom a kinti életre mert volt bnőm élt kint 3 évig, sokat voltam kint...Volt ami tetszett volt ami nem (Utrecht), valamint vannak/voltak holland kollégák sokat beszélgettem velük.

Lényeg mint fent is írtam: nem annyival több hogy emiatt egy itthon kialakult életet felrúgjunk

 

 

 

 

Előzmény: mirla (19353)
mirla Creative Commons License 2018.08.27 0 0 19353

Szívesen. Már aggódtam, te sem jössz vissza a fórumra..

 

A cég nem tud segíteni a lakáskeresésben? Ez tárgyalási item is lehetne részedről.

 

700 EUR havi plusz nem kevés pénz, de nyilván minden relatív.

Én nemcsak ezt nézném, hanem, hogy nejed is tud még majd dolgozni/keresni itt, biztosan talál munkalehetőséget. Ezen kívül a gyerekeknek, de az egész családnak  egy másik világ, kultúra, nyelv megismerése közvetlen közelről szintén nem elhanyagolható tényező.  Sokan szeretnének ilyen ajánlatot tudni a zsebükben!

Az is lehet, nem azonnal költözne ki az egész család, itt elvégzed az úttörő munkát, kiismered a rendszert, feltérképezed a lehetőségeket, és akkor jönnének, ha már minden kristálytiszta! Vagy ez nem lehetséges?

Előzmény: yapeyape (19352)
yapeyape Creative Commons License 2018.08.27 0 0 19352

Kedves Mirla

Köszönöm válaszodat.

Amit a fizut illeti elhiszem hogy jobb mint itthon/kinti átlag,

DE: mint említetted lakhatást számolva (1100-1750 euro/hó) kiegészítő biztosítás sztem 4 főre havi 500 Euroban benne van összesen így majd 2000 euro. A fent maradó 700 Euro-ért szerintem nem éri meg váltani....

 

 

Előzmény: mirla (19351)
mirla Creative Commons License 2018.08.23 0 0 19351

Szia yape!

Ez bonyolult kérdés, így előre nehéz meghatározni, de amit tudok, ez a fizetés bőven elegendő 4 főre, ha azonnal szociális lakást kaptok. A szabad lakáspiacon (vrije sector) bérelt lakás után - ami gyorsan 1.000 EUR felett van + rezsi nem jár lakbértámogatás az államtól!  Ha lakásban nem tudnak segíteni, akkor a lakbér elviheti a fizetésed nagy részét.

 

 500 EUR biztosan elég takarékos beosztással az étkezésre.

Az iskola is pénzbe kerül.

A háztartási és egyéb biztosítások is, az egészségügyi mellett (amire kiegészítő biztosítást is nagyon ajánlott kötni, főleg gyerekekkel.)

Telefonok, bérletek, iskolai összegek, ruházat, esetleges különórák a gyerekeknek, zsebpénz:)).

 

Néhány weboldalt összeszedtem neked hamarjában.

 

 

https://www.toeslagenaanvraag.nl/huurtoeslagregels-2018/

710,56 EUR-nál nem lehet több a szoc. bérlakás bére, mert akkor nem jár a bértámogatás (huursubsidie).

30.400 EUR-nál több fizetésed van évente, akkor sem jár lakbértámogatás.

 

https://loonwijzer.nl/salaris/brutonetto

 

Itt kiszámoltam, hogy a 2700 netto fizetés az kb. 3909.25 EUR brutto, ami nagyon szép és magasan az átlag felett van. 

 

A következő link a modál fizetés Hollandiában: nem egyenlő az átlagfizetéssel, hanem a leggyakrabban előforduló fizetés.

https://www.onetime.nl/geld-financieel/wat-verdient-een/gemiddelde-salaris-nederland

Het modaal inkomen wordt elk jaar geïndexeerde en wordt vastgesteld door het CPB, Centraal Plan Bureau. In 2018 is het modaal jaarinkomen geschat op €37.000 (voor 1 persoon). Dit is €2.855 bruto per maand, netto een dikke €2.100. Dit is dus inclusief vakantiegeld etc.

 

Az, hogy neked mennyi a nettó fizetésed, előre szerintem nem lehet kiszámolni pontosan, rengeteg tényezőtől, adótól, szoc. támogatásoktól, adópartnertől, bérlakástól függ.

Azt viszont tudom, a holland nagy átlag ennyit nem keres.

Én a helyedben megpróbálnám, ha már itt vagy, jobban átlátod a lehetőségeket is.

Első és legfontosabb tanácsom: AZONNAL hollandul tanulni!!!

Előzmény: yapeyape (19348)
yapeyape Creative Commons License 2018.08.23 0 0 19350

Nincs benne lakástámogatás..vagyis talán 140 Euro/hét

Nem, itthon sincsenek ilyen igények kerékpárral járunk...

Előzmény: HUBbAsztikus (19349)
HUBbAsztikus Creative Commons License 2018.08.23 0 0 19349

siman jo, mennyi ebbol  a lakhatasi tamogatas? en mst Kelet Rdam-ban elek/dolgozok, bar ha S mercivel akarod furikazni a kolykoket az asszonynak meg Q7-est veszel nem biztos hogy eleg lesz :D

Előzmény: yapeyape (19348)
yapeyape Creative Commons License 2018.08.22 0 0 19348

Sziasztok!

Nagy döntés előtt állunk és számítunk a véleményetekre

Egy munkaközvetítő keresett meg, lényeg a munka tetszik szakmába vágó stb.

Fizu 2700 euro nettó (benne van biztosítás lakhatás támogatás)

 

Rotterdam körül lenne a meló. Mi a véleményetek róla? (Rotterdam, illetve ez az összeg egy család 4 fős megélhetéséhez mennyire elegendő)

 

Köszönettel

schlumberger Creative Commons License 2018.08.21 0 0 19347

:-(

Előzmény: mirla (19346)
mirla Creative Commons License 2018.08.21 0 0 19346

Szívesen, Szami, örülök, hogy segíthettem... Kérdezz máskor is!

Előzmény: mirla (19345)
mirla Creative Commons License 2018.08.16 0 0 19345

Szia Szami, persze, h létezik! Ontslag met wederzijds goedvinden   a fogalom neve.

A leggyakoribb formája a m.viszony megszüntetésének, mert így a cégednek nem kell engedélyt kérni az UWV-től. Mindent írásban kell rögzíteni a "vaststellingsovereemkost" nevű dokumentumban. FONTOS, hogy ebben az legyen benne, h a céged kezdeményezte a felmondást, mert így jogosult leszel a munkanélküli segélyre (WW).

Itt van a link ezzel kapcsolatban:

https://www.uwv.nl/werkgevers/werknemer-en-ontslag/ik-wil-ontslag-aanvragen/detail/ontslag-met-wederzijds-goedvinden/vaststellingsovereenkomst-opstellen

 

Tanácsom: SEMMI olyat ne írj alá, amiről nem tudod, mi áll benne, mert súlyos következményei lehetnek, elsősorban anyagi. Magyarázzák el minden sorát, mi-mivel függ össze, mi a teendőd, ha m.nélküli sgély iránt folyamodsz.

Hollandul beszélsz valamennyire?

Előzmény: Szami77 (19344)
Szami77 Creative Commons License 2018.08.15 0 0 19344

Sziasztok...valaki tudja pontosan, hogy itt kinnt letezik e a kozos beleegyezessel torteno felmondas????? Igen igen van szerzodesem, nem uitzendburonal dolgozom..Uwv miatt lenne jo tudnom. koszonom

mirla Creative Commons License 2018.08.12 0 0 19343

Üdv, Fórumozók! Megy valaki Hága környékéről mostanában Budapest, esetleg Siófok felé? Egy kis laptopot szeretnék valakinek küldeni, részemről szívesség, ezért szállítási díjra már nem szeretnék költeni. Tud valaki segíteni? 20km-es körzetig címre tudom vinni.

 

Ha van valakinek FB-oldal ötlete, azt is szívesen veszem, bár én magam nem vagyok aktív ott, de megoldom.

Köszönet előre is!

schlumberger Creative Commons License 2018.07.12 0 0 19342

:-)

Előzmény: segítökéz (19341)
segítökéz Creative Commons License 2018.07.11 0 0 19341

Valaki korábban politizálni akart, felvetette ennek lehetöségét itt a topikban. Azt hittem, mire újra benézek pezsegni/forrni fog az élet a viták tömkelegétöl. Ezek szerint nem volt rá igény. Lehet, más is úgy gondolta mint én, van az Indexnek politikai fóruma, ott lehet dicsérni és szidni a kormányt, vagy az ellenzéket, kinek-kinek szája íze szerint. Könnyen elöfordulhat, hogy oda költöztek a hollandiai magyarok.

Előzmény: mirla (19339)
HUBbAsztikus Creative Commons License 2018.07.11 0 0 19340

nem nagyon porog az teny, remelem mindenki a szabadsagat tolti

Előzmény: mirla (19339)
mirla Creative Commons License 2018.07.10 0 0 19339

Hali, kihalt ez a fórum?:)) Vagy mindenki az FB-oldalakon lóg?:))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!