Keresés

Részletes keresés

kriszo007 Creative Commons License 2007.01.03 0 0 977

Üdv.

 

Nekem mobil netem van, a Monortel területén lakom. Arra gondoltam beköttetnék én is valami ADSL szolgáltatást. Eddig azért sem tettem meg, mert a Monortel szerintem egy lehúzós cég. Aránytalanul sokat kér a szolgáltatásaiért.

 

Úgy tudom, ebben az évben kezdte meg két új szolgáltató a működését Vecsésen, ahol én is lakom. Nem tudjátok véletlenül melyik ez a két szolgáltató, hol lehet utánuk nézni? Vagy meg kell várni, amíg szórólapokkal bombáznak?

Ariel Creative Commons License 2006.12.25 0 0 976
a nagy internetes almoskonyv szerint nem jelent szerencset mas szolgaltatok(vagy sajat) eszkozeit hasznalni.
Előzmény: xNeopapa (974)
jancsika35 Creative Commons License 2006.12.24 0 0 975
En a 20 gigat minden honapban tullepem, de nem volt ilyen gondom sose.
xNeopapa Creative Commons License 2006.12.18 0 0 974
Erre gondoltam én is, eleinte az ő modemuket használtam, aztán a régi jól bevált Cisco router-adsl modemet, melyet a pesti netelérésemhez használtam és ott 3 évig tökéletesen müködött. Tehát a hardveres ok kizárva. Na meg én nem a torrentre gondoltam, mivel ott szeletelve jönnek a cuccok, de nekem kb 1 GB-s sql dumpokat kell mozgatom a serverre sftp-n át (persze tudom ott is packages az átjárás, de ott a csomagok kapcsolata más). az is lehetet hogy nem szereti a 443as portot. passz én már nem tom, de a hardveres dolgoz kizártnak tekintem, no meg nem humbukra kaptam a bmes diplomám csak rájönnék ha harveres gondom van. Sőt még a windowst és a vírust is kizárhatod!
Előzmény: Ariel (973)
Ariel Creative Commons License 2006.12.14 0 0 973
en csak annyit tudok hogy ismerek par leechert es nem igazan panaszkodnak hasonlora.
a gyanum inkabb az hogy mivel a kezdetektol problemad van ez vmi hw-es gond lehet.
Előzmény: xNeopapa (971)
Howling_Mad Creative Commons License 2006.12.14 0 0 972
Nem mennek a levelek kifelé a monornetes postafiókból.
xNeopapa Creative Commons License 2006.12.14 0 0 971
Biztos vagy benne? Én sem szeretném elhinni, de már nem találok arra magyarázatot hogy miért szakad meg minden hónapban közel azonos napon, és ha telefonálok és ordítok velük akkor hirtelen vissza jön! Ha tudsz valamit szívesen elolvasom!

Üdv.
Előzmény: Ariel (970)
Ariel Creative Commons License 2006.12.13 0 0 970
ez hujeseg. biztosan nincs ilyen feketelista.
Előzmény: xNeopapa (969)
xNeopapa Creative Commons License 2006.12.13 0 0 969
Én sajnos május óta vagyok előfizetőjük. Nálam havi rendszerességgel bekövetkezik hogy a net hip-hop leáll. Első 3 hónapban betelefonáltam jelentettem a hibát és pár nap mulva lett net. Aztán augusztusban volt egy olyan huzásuk hogy felszámoltak a számlámra +5000 kiszállási díjat. felhívtam őket mi is ez, azt mondták - név szerint - hogy egy szerelő volt kint és itt a jegyzőkönyv. Kérdeztem hogy és az aláírásom? Mondja rajta van. Na ekkor szált ez az agyam, másnap mentem is be hozzájuk. Kértem a papírt de valami csoda folytán eltünt, nincs nyoma. Mondom ilyen nincs nekem kell a papír azt állították tegnap hogy van akkor kérem! Ekkor rámhivták az őrt, de nem jártak sikerrel mert nem balhéztam csak azt követeltem ami járt. Végül nem kaptam meg a papírt és otthagytam őket, és feljelentettem a fogyasztóvédelemnél. Köv honappal jóváírták az 5 rongyot + 5 rongy rendkívüli hibaelhárítást. Ebben a honapban nem volt kimaradás. De a következőben igen. Újra telefon, szokásos hogy nincs náluk hiba, biztos nálam van vírus, mondtam lehetetlen mert linuxot használok és szinte csak munkára. Megfenyegettem őket a fogyasztóvédelemmel ismét és láss csodát 5 percés lett net! Következő honap ugyan ez! És most 2 napja volt szinté ugyanez. Gondolkoztam, és feltettem néhány naplózó progit is. Arra jöttem rá hogy nagy valószínűséggel a monortelnek van egy belső titkos ban listája amire mindenki felkerül akinek 20 GB körül van az adatforgalma, és ekkor letilt a szerver mindent én nem lehet csatlakozni. Persze nem a felhasználói logint bannolják, hanem a vonalon tagadják meg a PADO packageket, és nem jutt el a központba és igy nem építhető kapcsolat. Viszont azt kivédik vele hogy ugy látszik hogy aktív a vonalad (vagyis a modemen mind ok). Szóval aki hasonló hibát tapasztal az írja le ide, és közösen talán elérhetünk valamit ezek a mocsok ellen!
radio100jozsi Creative Commons License 2006.11.06 0 0 968
2 hónap után siker, felemelték 30 MB-ra az e-mail fiókméretet az ADSL standardnál is (volt ADSL II.). Viszont e-mailok maximális fogadási mérete 15 MB maradt.
Miki69 Creative Commons License 2006.10.27 0 0 967
Na, kikábelezte a hálózat első szakaszát a T-kábel Vecsésen.
Pá-pá Nyomortel!
HUCsa Creative Commons License 2006.10.17 0 0 966
Invitelre tudtok küldeni levelet a Monornet SMTP-vel?
HUCsa Creative Commons License 2006.10.06 0 0 965
Még mindig nem jó az SMTP...
Folyamatosan visszapattintja a leveleket...
drMinit Creative Commons License 2006.10.05 0 0 964
Ismét emeltek a sebességen, így igaz. De nekem nincs erre szükségem.
Lehet olcsóbb, lassabb csomagot igényelni? Most 1,5 van
asdf_ Creative Commons License 2006.10.02 0 0 963
Talan ha egy t-kabeles topikban erdeklodnel.... :P
Előzmény: Miki69 (962)
Miki69 Creative Commons License 2006.10.02 0 0 962
Senki nem tud valamit a felvetésre reagálni?
Miki69 Creative Commons License 2006.09.28 0 0 961
No még egy kérdés. A T-kábeles szélessávú internet ugyan annyiba kerül adsl és kábel vonalon is. Vajon mégis egyenértékű -e a két megoldás? Főleg arra gondolok, hogy a kábelnet sebessége nagyon erősen függ a felcsatlakozók számától.
HUCsa Creative Commons License 2006.09.26 0 0 960
Továbbra se mennek a levelek pl inviteles címre a monornetes szerveren keresztül...
Előzmény: HUCsa (956)
rainman Creative Commons License 2006.09.26 0 0 959

Ha a szolgáltató az eredeti hálókártyád MAC-addressével ellenőrzött, akkor klónozd a routerben az eredetileg regisztrált kártyád MAC-addressét, és mennie kell.

 

Persze a kapcsolat típusát értelemszerűen kell beállítanod kábelmodemesre.

Előzmény: Miki69 (958)
Miki69 Creative Commons License 2006.09.26 0 0 958

Tudja valaki, hogy kábelrouterrel ugyan olyan egyszerű megosztani a netet mint dsl routerrel?
LGab Creative Commons License 2006.09.25 0 0 957
Köszi a segítséget
Előzmény: asdf_ (953)
HUCsa Creative Commons License 2006.09.21 0 0 956
Nekem ma egy ideje 554-es hibát ad (Helo command rejected: Invalid hostname).
Eddig gond nélkül ment ennek a címzettnek is, erről a címről...
Előzmény: asdf_ (945)
asdf_ Creative Commons License 2006.09.21 0 0 955
A monortel sajat oldalan meg meg keresni sem nagyon kell... ;)
Miki69 Creative Commons License 2006.09.21 0 0 954

Van ám kereső is a fórumon. Azzal csodákra lehetsz képes!
Előzmény: LGab (952)
asdf_ Creative Commons License 2006.09.20 0 0 953
Csaladihoz elvileg csak egy konverter jar, a masodikert plusz havidijat kell fizetni, de bovitett csomag mindegyike nezheto mindketton, ha eleg egy konverter, akkor max az egyik tv-n le kell mondani a bonusz csomagokrol...
Előzmény: LGab (952)
LGab Creative Commons License 2006.09.20 0 0 952

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni! (időhiány miatt nem tudom egyenlőre végigolvasni a hozzászólásokat)

Kábeltv-t szeretnék beköttetni. Családi csomag:3990/hó. Ezt lehet 2 tv-vel használni?

(milyen minőségű a szolgáltatás?)

Az is nagy segítség, ha megmondjátok hányadik hozzászólás körül keressem)

Köszi a segítséget!

asdf_ Creative Commons License 2006.09.17 0 0 951
Igen, a levelezest alairom, nem is poenbol anyaztam itt miatta /bar en csak kuldok/. A levelfiok merete engem szemely szerint totalisan hidegen hagy, szerintem buta dolog egy szolgaltato.hu-s cimet bevezetni altalanos hasznalatra, aztan ha megvalok toluk, akkor egy tonna helyre kuldhetem, hogy ez az uj cimem, neadjisten be is reggeltem valahol, amire mar nem is emlekszem. Azt viszont osztom, hogy ha hirdetik, hogy na mostantol ekkora a mailbox, akkor fel honappal utana legyen mar valoban akkora...
Előzmény: radio100jozsi (950)
radio100jozsi Creative Commons License 2006.09.17 0 0 950

Olvass, pld.: normális levelezést, ami azért manapság elvárható volna egy szolgáltatótól.

 

Munkám folytán bosszant, hogy saját címemen annak modemes nethez igazított mérete miatt nem tudok használni, így mostanság például az externetes fiókomon keresztül levelezek, mert az nagyobb.

 

Vagy pld.: a hülye chello rendszer miatt nem tudok belépni az e-mail fiókomba az alias változtatásba, mert a 3 fő e-mail fiókból 2 esetben nem ismer mint felhasználó, csak az egyiknél.

 

Érdekes, ilyen probléma az externetnél sincs, viszont nagyon tetszetős online ügyfélcenter van. A Monortelnél még a felhasználó jelszavamat sem vagyok képes sehol megváltoztatni, mert erre utaló link egy nemlétező címre mutat, már több mint 1 éve.

 

 

 

Előzmény: asdf_ (949)
asdf_ Creative Commons License 2006.09.17 0 0 949
Sorry, akkor keverlek valakivel, de kb. ugyanezt irta ott valaki a napokban :) Ne ertsd kotozkodesnek, csak nem ertem: ha elofizetek adsl-re, akkor azon kivul, hogy kapok egy adsl internetet, mi mast is kene meg melle kapnom/kapok melle, amit bele tudnek szamolni az ar/ertek dologba? ;)
Előzmény: radio100jozsi (948)
radio100jozsi Creative Commons License 2006.09.17 0 0 948

A hwsw topikba soha nem is írtam még.

 

A másik, hogy a hazai fogyasztókkal az a baj, hogy csak ezt nézik, mint most is te, de nem nézel bele, hogy mit is kapol azon kívűl, hogy kapsz egy ADSL internetet.

 

Tehát az ár/érték arányt is tessék figyelni.

Előzmény: asdf_ (947)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!