Keresés

Részletes keresés

kenshiro75 Creative Commons License 2007.03.26 0 0 1155

"Amit ma kyudoként ismerünk az kb. 100 éves múltra tekinthet vissza!Az ANKF (all nippon kyudo federation) azzal a céllaljött létre, anno hogy egységesitsen több kyudo iskolát!
Mai napig fentmaradtak viszont a hagyományos iskolák is és ellentétben a kenjutsu iskolákkal elterjedtebbek is lettek!"
Miert lettek elterjedtebbek?

 

Azt valják a kyudo nem igényel különösebb erőnlétet, illetve 70-80 éves körban is aktiv lehet az illető!

"Igazad van hivatalos kyudo szövetség még nem létezik itthon, de minden errönkel azon vagyunk, hogy ez megváltozon!"
Sok sikert hozza! Köszönjük!

"Szeretnénk ha minnél többen megismernék ezt a nagyon régi harcművészetet!
Javaslom, hogy vasárnap gyere le edzésre, az MJKK közül már voltak lent és nem emlékszem rossz véleményre tölük!"
Barmennyire is szeretnek, nem tudok. Kulfoldon elek es dolgozok, mar 4 eve nem voltam otthon. Majd egyszer talan. Szivesen láttunk!

"Egyébként Abe Sensei is ismeri az egyik mesterünket!"
Nyilvan a Tsukubarol. Ha jól tudom egy vagy két évfolyammal fölötte járt!

"Valós kyudo alatt a zen íjászattal szembeni kyudot értettem!
Szerintem úgyanis a zen és a kyudo nem összekeverendő! Egyik sem feltétele a másiknak!
A kyudokának nem feltétlenül kell zent is gyakorolnia!
Szerintem a kendoban sem feltétel ez!
Zárásképpen a kyudo az kyudo, a zen az zen!!"
Biztosan hallottad mar ezt a mondast: ken zen ichi. Miszerint a kendo meg a zen egy dolog. Kard és zen egy!!
A japan vivasban merfoldko volt amikor a Yagyu-k rajottek, hogy a szellem fejlesztesevel a test gyengulese kompenzalhato. Illetve Abe sensei is emlitette, hogy a szamurajok nagyon feltek a halaltol, ezert ki kellett valamivel segiteni oket, ez volt a zen.

 

Ha mérföldköről beszélünk a Yagyuk nagy riválisának iskolája (Ono ha Itto ryu) pont ellenkezőleg inkább a technikára helyezik a hangsúlyt! Mellette gyakorolhatsz bármilyen vallást, az nem hat ki a vívásodra, a jelenlegi soke katolikus pap!

A szamuráj zent pedig egy kicsit a saját igényeikre alakitottan alkalmazták (élet kioltása, egyenlőség eszmélye, újászületés csak azért hogy az úrát illetve annak családját szolgálhassa)??!!


Ahozhogy te jól vívjál vagy jól lőjjél nem kell zen meditációt folytatnod, viszont jó technikát kell uralnod! A zen inkább segit a mindennapokat kiüriteni, hogy csak a technikára figyelhes!

SOk cél létezik kendoban és kyudoban egyaránt!

Valaki itt találja meg a nyugalmat, van aki tudást add át, van aki sikereket ér el, van aki tanul, van aki létezik!

Válaszatok és éljetek aszerint!

Ha a zent találod meg valamelyikben akkor meditálj velük, de akkor sem szabad felejteni ezzek mind alapvetően technikák és utána szellemi táplálékok!

Tisztelettel:

 

Kenshiro

Előzmény: Wazull (1153)
gouki Creative Commons License 2007.03.22 0 0 1154
Wazullal egyet kell értenem a zen-nel kapcsolatban. Én már 4. éve foglalkozok komolyan zen buddhizmussal azon belül is inkább a rinzai irányzattal. Nekem nagyon sokat adott a zen és ez nem reklámszöveg. Szerintem, aki harcművészettel foglalkozik, az ne sajnálja az időt a zen gyakorlására. Musashi is nagyra tartotta a zen-t, az ő útját is segítette.

Ha valakit érdekel Kecskemét környékéről a dolog, én jó idő esetén szoktam kijárni a kecskeméti arborétumba gyakorolni, ha valaki csatlakozna, azt szívesen látom. :o)
Wazull Creative Commons License 2007.03.22 0 0 1153
"Biztos nagyon régota foglalkozol kendoval, de kyudoval nem!"
Soha nem kyudoztam.

"Amit ma kyudoként ismerünk az kb. 100 éves múltra tekinthet vissza!Az ANKF (all nippon kyudo federation) azzal a céllaljött létre, anno hogy egységesitsen több kyudo iskolát!
Mai napig fentmaradtak viszont a hagyományos iskolák is és ellentétben a kenjutsu iskolákkal elterjedtebbek is lettek!"
Miert lettek elterjedtebbek?

"Igazad van hivatalos kyudo szövetség még nem létezik itthon, de minden errönkel azon vagyunk, hogy ez megváltozon!"
Sok sikert hozza!

"Szeretnénk ha minnél többen megismernék ezt a nagyon régi harcművészetet!
Javaslom, hogy vasárnap gyere le edzésre, az MJKK közül már voltak lent és nem emlékszem rossz véleményre tölük!"
Barmennyire is szeretnek, nem tudok. Kulfoldon elek es dolgozok, mar 4 eve nem voltam otthon. Majd egyszer talan.

"Egyébként Abe Sensei is ismeri az egyik mesterünket!"
Nyilvan a Tsukubarol.

"Valós kyudo alatt a zen íjászattal szembeni kyudot értettem!
Szerintem úgyanis a zen és a kyudo nem összekeverendő! Egyik sem feltétele a másiknak!
A kyudokának nem feltétlenül kell zent is gyakorolnia!
Szerintem a kendoban sem feltétel ez!
Zárásképpen a kyudo az kyudo, a zen az zen!!"
Biztosan hallottad mar ezt a mondast: ken zen ichi. Miszerint a kendo meg a zen egy dolog.
A japan vivasban merfoldko volt amikor a Yagyu-k rajottek, hogy a szellem fejlesztesevel a test gyengulese kompenzalhato. Illetve Abe sensei is emlitette, hogy a szamurajok nagyon feltek a halaltol, ezert ki kellett valamivel segiteni oket, ez volt a zen.
Előzmény: kenshiro75 (1152)
kenshiro75 Creative Commons License 2007.03.22 0 0 1152

Tiszteletem!

 

Biztos nagyon régota foglalkozol kendoval, de kyudoval nem!

Amit ma kyudoként ismerünk az kb. 100 éves múltra tekinthet vissza!Az ANKF (all nippon kyudo federation) azzal a céllaljött létre, anno hogy egységesitsen több kyudo iskolát!

Mai napig fentmaradtak viszont a hagyományos iskolák is és ellentétben a kenjutsu iskolákkal elterjedtebbek is lettek!

A gyalogos íjászok iskoláján (HEKI RYU)belül én a következőket ismerem:

Insai ha - általam is gyakorolva, Chikurin ha, Bisshun Chikurin ha, Sekka ha, Dosetsu ha, Satsuma ha

A lovas íjászat (Yabusame)közül a következők ismertebbek: Takeda ryu, Ogasawara ryu

A modern kyudo egyébként az Ogasawara ryu technikáit elegyiti a Heki Ryu technikáival!

Igazad van hivatalos kyudo szövetség még nem létezik itthon, de minden errönkel azon vagyunk, hogy ez megváltozon!

Szeretnénk ha minnél többen megismernék ezt a nagyon régi harcművészetet!

Javaslom, hogy vasárnap gyere le edzésre, az MJKK közül már voltak lent és nem emlékszem rossz véleményre tölük!

Egyébként Abe Sensei is ismeri az egyik mesterünket!

Valós kyudo alatt a zen íjászattal szembeni kyudot értettem!

Szerintem úgyanis a zen és a kyudo nem összekeverendő! Egyik sem feltétele a másiknak!

A kyudokának nem feltétlenül kell zent is gyakorolnia!

Szerintem a kendoban sem feltétel ez!

Zárásképpen a kyudo az kyudo, a zen az zen!!

Előzmény: Wazull (1151)
Wazull Creative Commons License 2007.03.22 0 0 1151
kenshiro,

eddig nem voltak gondjaim az irasaiddal, de ilyet ne mondj mar legyszi, hogy a "valos ...".
Kyudo szovetseg hivatalosan nincs is nalunk, azt hiszem. Mindenesetre, meg valahol az elejen jartok annak, hogy igazan szervezetten, nemi tortenelemmel a hatatok mogott tekintsetek vissza a multra, szemleljetek a jelent. Kendoban is atmentunk mar ilyenen, ti is atestek majd rajta. Van aki kendot azert gyakorol hogy versenyeket nyerjen, van akinek a versenyek nem fontosak. Mindektto ertheto, meg akkor is, ha lenyegesen kulonbozo celokat akarnak elerni.
Tehat, attol hogy EGYfajta kyudot gyakorolsz, az nem jelenti azt, hogy az volna a valodi egyeduli helyes valtozat.

http://en.wikipedia.org/wiki/Japanese_archery

"In its most pure form, ky?d? is practiced as an art and as a means of moral and spiritual development. Many archers practice ky?d? as a sport, with marksmanship being paramount. However, the goal most devotees of ky?d? seek is seisha seichu, "correct shooting is correct hitting". In ky?d? the unique action of expansion (nobiai) that results in a natural release, is strived for. When the spirit and balance of the shooting is correct the result will be for the arrow to arrive in the target. To give oneself completely to the shooting is the spiritual goal. In this respect, many ky?d? practitioners believe that competition, examination, and any opportunity that places the archer in this uncompromising situation is important, while other practitioners will avoid competitions or examinations of any kind."
Előzmény: kenshiro75 (1150)
kenshiro75 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 1150

Tiszteletem!

 

Tudomásom szerint, a shinkendoban is van szabadvívás, méghozzá magasabb szinten - fukuro shinaival!

Zen íjászat - kb. 80-100 éve lett kitalálva és Herrigel munkája nyomán terejdt el Europában!Zenko International képviseli!

Ők jellemzően a meditációt helyezik előtérbe, illetve azt tanítják nem a cél eltalálása a cél,hanem magunk "eltalálása" - ez nem kyudo!

A hagyományos kyudo igenis a cél eltalálása a lényeg, az egy plusz, hogy a yagoro pillanatában megszünik minden ami körülötted létezik és csak a cél marad!

Ezt magyarázták félre a Zen íjászok!

A lényeg az hogy eltaláld a célt,méghozzá mindig a jó technikával!

Kan Chu Kyu - Heki Ryu Insai Ha iskola mottója

Ha több minden érdekel a Kyudoról, akkor láttogas meg minket!

www.bukyukai.hu - valós kyudo

 

 

Előzmény: Wazull (1149)
Wazull Creative Commons License 2007.03.21 0 0 1149
Kendoban miutan nem katanat hasznalunk hanem shinait, igy egesz mas technikat hasznalunk, meg akkor is, ha a technikak a katana hasznalatabol jottek, es megprobaljuk ugy hasznalni a shinait. Kovetkezeskeppen a technikaink nem olyanok/olyan hatekonyak mint regen a csatateren. Meg meg egyszer, a kendo celja nem a, hogy legyozd az ellenfeled.
Kyudorol nem azt irtam, hogy nem akarjak eltalalni a celt, hanem hogy nem az a legfontosabb.
Szerinted mi a kulonbseg a kyudo meg a "zen ijaszat" kozott?
A kendo biztosan alkalmas szabadvivasra, mert nalunk van szabad vivas. A shinkendoban nincs, ezt mar leirtam korabban.
Előzmény: kenshiro75 (1147)
gouki Creative Commons License 2007.03.21 0 0 1148
Én mindig jobban tiszteltem a régi iskolákat. Azok mögött, valódi tapasztalat van. Nyilvánvaló, hogy azok valódi körülményekre lettek kifejlesztve. Persze én nem nézem le a modern iskolákat, de mivel nem lettek kipróbálva valós körülmények között így nem lehet tudni a tényleges hatékonyságukat.

szerény véleményem szerint :)
kenshiro75 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 1147

Tiszteletem!

 

A kérdés jogos miért mennél el egy párbajra vagy csatába??

Vívni vagy győzni??Kendoban is ha győzöl a versenyen akkor elméletileg megvágtad az ellenfeled - azaz lehet hogy valós körülmények között meg is halna!!!!

Ki győzne a párbajban egy mostani vagy egy anno harcos???Aki az adott pillanatban jobb - ennyi - illetve aki elszántabb!!

Ami pedig a kyudot illeti - igenis az a cél hogy eltaláld a célt, méghozzá mindig a jó technikával, akár 80 éves korodban is!!

Amiről te írtál az zen-íjászat és nem kyudo!!!! Ők tényleg nem akarják eltalálni a célt, ráadásul a technikájuk sem a legjobb!!:(

 

Szerintem egyébként a kendo és a shinkendo is alkalmas szabadvívásra, legalábbis magasabb színten, mikor már nem a technika figyelése írányit!!

 

 

Előzmény: Wazull (1143)
zolocz2 Creative Commons License 2007.03.21 0 0 1146
Szia !

Akkor úgy tűnik mégiscsak egyet értünk, nagy vonalakban!

Üdv Z!
Előzmény: Wazull (1143)
Wazull Creative Commons License 2007.03.21 0 0 1145
Bocsi, szoval a forumon ezt nem pletykaszeruen adtak elo, hogy valaki hallott errol valamit valakitol valamikor, hanem a Kendo Nippon ujsagban megjelent cikket elemezgettek...
Előzmény: Wazull (1144)
Wazull Creative Commons License 2007.03.21 0 0 1144
kenshiro,

"Gouki ami a könyveket illeti:
csak párat írnék mert fejben nincsen meg minden pontosan és a háló szobában vannak az ilyen jellegű könyveim (a gyermekem meg már alszik!)
Heiho kadenso - Yagyu Munenori
Go Rin No Sho - Musashi
Szamurájok - Stephen Turnbull
van még csak nincs fejben"

Tudod, nagyon orulok, hogy Yagyu Munenori konyvet vetted elore, mert nekem az a kedvencem. :-)
Viszont eppen most olvastam egy kendos forumon, hogy a japanok ezt egyfajta nem tul jo dolognak fogjak fel (mondjuk egy ilyen listat amit leirtal), mert ezek tulzottan filozofikus konyvek (az elso kettot ismerem, es nagyon nehez olvasmanyok, nagyon sokretu mondanivaloval). Szoval Japanban igen jelentos szakmai irodalma van a vivasnak (folyoiratok, konyvek), amik nagyon komolyan targyaljak a vivas gyakorlati reszet. Viszont ezek hozzank nem jutnak el, illetve meg angol forditasuk sem nagyon letezik. Ezert vannak kicsit megakadva a japanok, mert valahogy leragadunk a filozofiai resznel, amibol raadasul gyakorlati alapok meg kulturalis elteresek miatt nem tul sokat ertunk meg megha magyarul olvassuk, akkor sem.
Előzmény: kenshiro75 (1121)
Wazull Creative Commons License 2007.03.21 0 0 1143
"Ezt kérdeztem, hogy a kendoka ilyen béna vagy ilyen külömbség van a két stílus hatékonysága között."
Erre valaszoltam, hogy a kendoka ennyire bena. Viszont azt is irtam, hogy a masik arc is nagyon bena. Egyebkent meg szerintem nem lehet stilusokat osszehasonlitani.

"Válaszodból egyértelmű, hogy a kendost tartod bénának, és te pedig kendozol, ezért a Kendot hatékonynak tartod."
1. ezt ugy hivjak, hogy teves feltevesbol levont helytelen kovetkeztetes.
2. meg egyszer: a kendos bena volt, de nem azert mert gyozott, vagy veszitett. Egesz egyszeruen nem volt jo a kendoja. Ha "gyozott" volna, akkor sem azt irtam volna, hogy jo volt a kendoja, mert nem volt jo.
3. a kendot hatekonynak tartom? Ne viccelj mar :-)
A kendonak nem az a celja, hogy legyozd a masik embert. Biztosan hallottal mar Kyudorol. Ott sem az a cel, hogy eltalald a celtablat.
A Harcmuveszetek topicban eppen arrol irtam ma, hogy egy mai "harcmuvesznek" (kendosokat is beleertve) semmi eselye nem lenne egy par szaz evvel ezelott harcos ellen. Az egyik azert megy ugyanis, hogy vivjon, a masik meg azert hogy megolje az egyiket.

"Elfogadom a véleményedet, miszerint az emberünk béna, de a véleményemet fenntartom abban, hogy a Kendo egy túl specializált sport és a csatatéren nem állná meg a helyét, legalábbis szerintem."
OK, akkor ebben max. egyetertunk. Mint ahogy semelyik masik mai stilus sem.

"Szerencsére erről már nincs szó, senkinek nem kell magát kardal megvédenie, talán csak Mortimer képez kivételt ez alól."
Meg akkor is, ha o nem kifejezetten onvedelemre hasznalta, mint tudjuk.

"Az hogy a Shinkendo csak katákból áll, vagy van e harci értéke, nekem nem tisztem megvitatni."
OK, en sem akartam errol tul sokat irni.

"Véleményem ebben is külömbözik a tiédtől, de hát minden cigány a maga lovát dicséri!"
Nem irtam, hogy a sajat lovadat dicserted volna... :-))))))))))))))))))))))))
Előzmény: zolocz (1142)
zolocz Creative Commons License 2007.03.21 0 0 1142
Szia !

Ezt kérdeztem, hogy a kendoka ilyen béna vagy ilyen külömbség van a két stílus hatékonysága között.
Válaszodból egyértelmű, hogy a kendost tartod bénának, és te pedig kendozol, ezért a Kendot hatékonynak tartod.
Elfogadom a véleményedet, miszerint az emberünk béna, de a véleményemet fenntartom abban, hogy a Kendo egy túl specializált sport és a csatatéren nem állná meg a helyét, legalábbis szerintem.
Szerencsére erről már nincs szó, senkinek nem kell magát kardal megvédenie, talán csak Mortimer képez kivételt ez alól.

Az hogy a Shinkendo csak katákból áll, vagy van e harci értéke, nekem nem tisztem megvitatni.
Véleményem ebben is külömbözik a tiédtől, de hát minden cigány a maga lovát dicséri!

Üdv Z!
Előzmény: Wazull (1141)
Wazull Creative Commons License 2007.03.20 0 0 1141
Bocsi, visszafele olvastam a hozzaszolasokat. Szoval Zolocz kolleganak cimeztem a dolgot.
Előzmény: NattyDread (1139)
Wazull Creative Commons License 2007.03.20 0 0 1140
"Jól látom, hogy az európai vívó majmot csinál a kendo vívóból?????"
Igen, ez igy van. Kendoban az alap az, hogy ne menj hatra. Ehhez kepest a kendos meg csak tamadni sem probalt, amikor megszurtak, akkor eppen hatrafele mozgott, mert megijedt. Ez mutatja a szintjet.

"Mondjuk azt észrevettem, hogy a kendos csak előre hátra mozog oldalra egyáltalán nem tér ki, a kendo ilyen, vagy csak ez az ember ilyen béna?????"
Kendoban altalaban csak elore-hatra mozgas van, neha oldalra is, de az nem jelentos.
Juj, bocsi, en azt hitte, hogy erre a videora gondoltok:
http://www.youtube.com/watch?v=_ST1wRzfgmI&mode=related&search=

Ugyhogy megneztem a videotokat:
szerintem mindketten eleg benak voltak. Kendoban eleg ha megnezed a masik alapallasat, abbol meg tudod mondani milyen szinten van. Ez a kendos kezdo volt, eleg gyenge kendoval. Tamadni sem akart az elejen. Bar a vege jobb volt, ott mar agresszivebben tamadott, jobban is vivott.
Az ellenfele sem volt egy Tulipanos Fanfan. Lassu volt a ficko, es tul sok elkepzelese neki sem volt arrol mit kellene csinalni a kendossal.
Előzmény: zolocz2 (1100)
NattyDread Creative Commons License 2007.03.20 0 0 1139
Ez nem nekem szól, hanem Zolocz-nak, ő meg shinkendo-zik, ha jól tudom :o)
Előzmény: Wazull (1138)
Wazull Creative Commons License 2007.03.20 0 0 1138
"Ha jól sejtem, akkor a kendo-t leginkább egy másik kendo-ssal szemben lehet hatásosan alkalmazni :o) Én úgy látom, hogy túl speciális, nem igazán csatára termett. Viszont a shinkendo az, és ott már más lett volna a meccs eredménye ;o))"
Az biztos hogy shinkendossal mas lett volna az eredmenye, mert shinkendoban nincs is vivas, csak formagyakorlatok. Van olyan shinkendos, aki erre azt hiszi hogy vivas... :-)
Előzmény: NattyDread (1124)
zolocz2 Creative Commons License 2007.03.20 0 0 1137
Nem tudom elképzelni, hogy közülünk bárki is indulna egy ilyen tornán... :)
Előzmény: NattyDread (1136)
NattyDread Creative Commons License 2007.03.19 0 0 1136
Szóljatok ha lesz, ha tudom, megnézem :o) Én ugyan akkor sem igen idulnék, ha már ezer éve gyakorolnék, mert én csak magamat szeretném legyőzni, de érdekes lehet egy ilyen.
Előzmény: gouki (1135)
gouki Creative Commons License 2007.03.15 0 0 1135
Szerintem ha lenne egy ilyen barátságos torna, azzal véleményem szerint mindenki nyerne.
Tsubaki Sanjuro Creative Commons License 2007.03.15 0 0 1134
Konnuchiwa!

Van olyan sejtésem, hogy érlelődik egy barátságos erőpróba gondolata a különböző iskolák között... :)
Előzmény: kenshiro75 (1133)
kenshiro75 Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1133

Tiszteletem!

 

A legjobb az aki az adott pillanatban, leginkább úrrá tud lenni saját magán!

Technika, használat, öncontroll, tudás pillanatnyi lelki állapot!!

Azért kiváncsi lennék rá melyik iskoláé lenne a megtiszteltetés!!

Előzmény: richies (1130)
Tsubaki Sanjuro Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1132
Nem hiszem, hogy egy ilyen küzdelemben elsősorban a technikák ütköznének, hanem a harcosok akik használják azt. A résztvevők felkészültsége ami az eredményt megadná.
Előzmény: kenshiro75 (1128)
Tsubaki Sanjuro Creative Commons License 2007.03.13 0 0 1131
Konnichiwa Richies sama!

Régen olvastunk Tőled, jó, hogy előkerültél! :)

Előzmény: richies (1130)
richies Creative Commons License 2007.03.12 0 0 1130
re!

mit ertesz "legjobb" alatt? :)

udv, Richie
Előzmény: kenshiro75 (1128)
gouki Creative Commons License 2007.03.09 0 0 1129
Ez csak abban az esetben fog kiderülni, ha valaki szervez egy tornát, úgy mint régen japánban. Ezeken a tornákon volt lehetőség összemérni a különböző iskolák teljesítményét. Ha jól tudom a győztes iskola lett a császár hivatalos iskolája.
Előzmény: kenshiro75 (1128)
kenshiro75 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 1128

Tiszteletem!

 

A kendo elsősorban harcművészet és csak utána sport!

A video vívás nem volt más mint ostoba hülyéskedés!!

Kiváncsi lennék arra viszont hogy a különböző magyarországon jelen levő kenjutsu stílusok közül melyik iskola a jelenlegi legjobb!!!!Ha van ilyen!! Kenjutsu Taikai!!

(shinkendo, jikishinkage ryu, katori shinto ryu, muso jikiden eishin ryu, kendo, takeda ryu, ...)

 

gouki Creative Commons License 2007.03.09 0 0 1127
Ugyan én se gyakorlok túl régóta de szerintem a kendo egy bizonyos szabályok között hatásos, hiszen ez egy sport inkább. Szerintem egy shinkendo-s vagy egy bármilyen jobb iskola tanulója szerintem könnyen elbánt volna a páncélos kollégával. :)
kenshiro75 Creative Commons License 2007.03.09 0 0 1126

Tiszteletem!

 

Jelezni szeretném, hogy a kendo a kenjutsuból alakult ki és elsősorban harcművészet, utána sport csak!

A kendoban is vannak oldalirányú mozgások, védések és kontra vágások!

A videoban a kendoka-nak szerintem az egér szerepköre jutott!!!

Ha valós vívás lett volna a kendoka két lépésből levágta volna a nem túl biztos europai vívót!

Ha jól tudom a shinkendo is sokat merített a kendo egyik ősi iskolájából! (shinkage ryu)

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!