Keresés

Részletes keresés

v_peti Creative Commons License 2007.07.24 0 0 468
De ez olyan, mint a metró, hogy van amikor a megállás a rosszabb (pl. alagútban tűz esetén), és a továbbmenet a jobb megoldás.
Előzmény: Bacilus Benő (444)
Teaway Creative Commons License 2007.07.22 0 0 467
A biztonsági renszer hogyan kapcsolódik egy mozgó kocsihoz?
Előzmény: Bacilus Benő (444)
R3D+ Creative Commons License 2007.07.15 0 0 466
basszus, de ne csak itt, hanem keress meg valahol, nekem minden a régi :)
Előzmény: Conor01 (465)
Conor01 Creative Commons License 2007.07.11 0 0 465
Jelentkezem! :)
Előzmény: R3D+ (464)
R3D+ Creative Commons License 2007.07.06 0 0 464

hehe, most nézem, ezeken a képeken a topicnyitó, bár ezóta eltünt barátunk, Conor is látszik

(ha ezt olvasod jelentkezz) :)

 

conor
R3D+ Creative Commons License 2007.07.06 0 0 463

hali!

 

Rustban van és itt találsz róla képeket

http://www.venszivar.com/vidampark/Europapark/index.html

 

Mirabilandiában május elején voltam, akkor még minden körbe volt barikádozva, semmi nem látszott mi is lesz

Előzmény: bopat (455)
bopat Creative Commons License 2007.07.06 0 0 462
OK OK :)))
Előzmény: Briko (461)
Briko Creative Commons License 2007.07.06 0 0 461
Lassan írom, hogy megértsd: s z m á j l i .........
Előzmény: bopat (460)
bopat Creative Commons License 2007.07.06 0 0 460
Nem kell a rosszindulatú megjegyzés, amint az előbb leírtam nem tudtam hogy pontosan mire jött az ajánlat, azaz melyik parkhoz van közel az Europa park, pontosabban tőle vártam a választ, ha már ott volt.
Hidd el, nem szorulok a kioktatásodra.
Előzmény: Briko (458)
bopat Creative Commons License 2007.07.06 0 0 459
Köszi a tippet, de nem voltam biztos benne hogy hol van, mert az ajánlat az én írásomra jött, ahol többet helyet leírtam.
Azt hittem valamelyik park mellett, vagy környékén van...
Előzmény: Bacilus Benő (456)
Briko Creative Commons License 2007.07.06 0 0 458

Hali...

 

Ha annyi kreativitás nem szorult beléd, hogy leírd a park nevét, elégépelsz 3 "w"-t és lévén a park Németországban van, ezért a www és a park neve után lévő ponthoz hozzábiggyeszted a "de" betűkombinációt, akkor szerintem ne is próbálkozzál az önálló megközelítéssel :-)))

Előzmény: bopat (455)
Drinkmann Professzor Creative Commons License 2007.07.06 0 0 457

 

Nyugat-Németország.

Előzmény: bopat (455)
Bacilus Benő Creative Commons License 2007.07.05 0 0 456

 

Google: Europa Park.

Előzmény: bopat (455)
bopat Creative Commons License 2007.07.04 0 0 455
Europa park az hol van?
weboldal?
Köszi
Előzmény: L. Tomi (441)
Drinkmann Professzor Creative Commons License 2007.07.04 0 0 454

 

A Praterhez képest csúcs. A Disneyt nem tudom, de szerintem a Disney jobb.

Előzmény: Judit__ (453)
Judit__ Creative Commons License 2007.07.01 0 0 453
Sziasztok,
A segítségeteket szeretném kérni. A francia Disney-ben és a bécsi Praterben voltam már. Érdekelne, hogy ezekhez a parkokhoz képest az olasz Gardaland és a Mirabilandia milyen jellegű élményt tud nyújtani egy felnőttnek?
Köszi előre is!
Üdv,
Judit
tclar Creative Commons License 2007.06.30 0 0 452
Látom már válaszoltál L. Tominak, pedig én is fényképeztem Neki az óriáskerékről, onnan is látszott minden készülődés. Most értünk haza, frankó 2 napunk volt Mirabilandiába is. Egyébként tavaly még más játék volt a Raratonga helyén de az annyiszor volt rossz, hogy a 2 nap alatt nem kerültem fel rá. A Raratonga egyébként mindenhol májusi indulással van kiplakátolva, de olaszosan készül, tehát talán július...
Előzmény: bernatp (450)
Dr.W.Gy. Creative Commons License 2007.06.30 0 0 451
Tudom, hogy nem europai, de azert elmeselem, hogy min ultem tegnap. Six Flags, Montreal: Goliath es a La Monstre. Utobbi kanada masodik legnagyobb es a legnagyobb favazas hullamvasutja, a Goliath pedig a park legujabb vasutja.
A favazas kellemes, kulonosen az elso hullam (szokas szerint), tenyleg van benne egy kis recseges-ropogas, meg bedontott kanyarok is, ket parhuzamos sinpar, de csak egy-egy szerelveny megy rajta, nagyjabol egy-ket percig. Remek kilatas fontrol, ahogy este kezdett jonni a viharfelho es gyultak ki m ontreal fenyei, az szenzacios volt.
A Goliath-ert tobbet kell sorbaallni, az elso mullama az valami brutal. hasonlo a tokioi Thunder Dolphin nagy hullamahoz. Ez szokvanyos femvazas, negyuleses, nem fejreallitott gyorsvasut, tulkepp egy kanyarral es 8 nagyobb hullammal, klaszikus kivitelben. Van meg negy masik hullamvasut, kicsik de nagy hurkokkal meg loopinggal, de nagyon megszivtam tegnap este, mert jott a vihar es lezartak mindet. Nem eleg, hogy csak harom oram lett volna (igaz, este fel 11-ig mukodik a park), kifizettem 40 dollart, negy menet es egy ora szorakozas utan bezart minden es masfel orat fagyoskodtam egy jatekteremben mert szakadt az eso. De most ragyog a nap, tzikor nyit a park, kar hogy ma meg repulok haza, de azert 3-4 oracskara lehet hogy visszamegyek :-)
bernatp Creative Commons License 2007.06.25 0 0 450
Újszerű, interaktív játék (lesz) a Raratonga. Splash Battle néven jegyzik az ehhez hasonló attrakciókat. Lényege, hogy néhány személyes csónakokból - amelyek meghatározott pályát járnak be - vízi ágyúkkal lehet lőni előre elhelyezett tereptárgyakat, illetve (egymás ellen) a többi csónakban ülőket.

Az építkezésről itt vannak fényképek:

http://www.theparks.it/plus/plus.php?idP=2&idA=8&lang=it
Előzmény: L. Tomi (437)
v_peti Creative Commons License 2007.06.25 0 0 449
50 km/h-val nem tusz kitérőbe járni mert a lejtviszonyok miatt addigra elfogy a lendület. Bár egymásbafutás már volt, de nem a hibás váltóállítás hanem valószínűleg a be nem tartott követési távolság miatt. Egyszer ca. 20 éve, meg egyszer 5-10 éve is.

Előzmény: Bacilus Benő (447)
v_peti Creative Commons License 2007.06.25 0 0 448
A hullámvasutakon nincs váltó a legtöbb esetben. Hanem a kocsik az állomáson állnak egymás mögött. Bár Bp-en van váltó (egyszer kitérőbe is jártunk), de ott van fékező is, ellentétben a többi hullámvasúttal, ahol nincs személyzet a "vonatokon."
Előzmény: Bacilus Benő (447)
Bacilus Benő Creative Commons License 2007.06.25 0 0 447

 

Sok vidámparkban jártam már, de az olasz parkok nekem nagyon biztonságosnak tűntek.

 

Lehet, hogy a biztonsági rendszer kidolgozásánál ezt ítélték a legjobbnak. Gondolj bele, ha a műszaki hiba folytán a váltó átáll pl. a bp-i vidámpark hullámvasútján, és a lehozott vonat belerohan 50km/h-s sebességgel a parkoló szerelvényekbe!

 

Biztos vagyok benne, hogy megvan az ok-okozati összefüggés. De okoskodni nem akarok, szakember se vagyok. Néha a biztonsági intézkedések látszólag ellentétben állnak a logikával. Ilyen az, amikor pl. az elnökre, vagy a pápára brutálisan, méterekről is ráugrál a testőrcsapat, kockáztatva egy csonttörést, ha veszélyt észlelnek.

Előzmény: v_peti (445)
v_peti Creative Commons License 2007.06.25 0 0 446
Ráadásul a lendülethajtás miatt elvileg minden szerelvény képes végigmenni a teljes útvonalon áram nélkül is, így megoldható a biztonságos kiszállítás.
Előzmény: v_peti (445)
v_peti Creative Commons License 2007.06.25 0 0 445
Jó, de egy hurok esetén a biztonságosabb megoldás az, hogyha leereszti az aljára.

Amúgy meg érthetetlen, hogy miért nincs ilyen helyenek kötelezően előírva az aggregátor és akkumulátortelep ilyen esetekre.

Előzmény: Bacilus Benő (444)
Bacilus Benő Creative Commons License 2007.06.24 0 0 444

 

Például a vasutat folyamatosan követő biztonsági rendszer árammal megy. Ha valami nem stimmel, megállítja a bulit.

Előzmény: v_peti (443)
v_peti Creative Commons License 2007.06.24 0 0 443
Írták a múltkor, hogy áramszünet miatt a hurok tetején fennakadt a hullámvasút Amerikában. Ezt nem egészen értem. Miért kell áram a hullámvasútnak. Tudomásom szerint a lendület hajtja őket. Azaz induláskor egy csörlő felviszi jó magasra a kocsikat, majd utána a lendület végigviszi őket a pályán. Ha hosszú a pálya, akkor meg legfeljebb több csörlős szakasz is van. Akkor hogy akadhat fent a hurok tetején a szerelvény.

Amúgy meg az sem világos, hogy egy vidámpark miért nem képes beszerezni egy aggregátort, ami annyi áramot termelne, hogy a kocsikat lehozhassák áramszünet esetén???

takcsi13 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 442

Hali!

 

nem Ravenna, hanem Lido di classe. Innen megy ingyenes buszjárat a parkba. Egy régi kék emeletes busz szokott jármiKözben a hotelt megtaláltam, csak cirka 15km. Érdekes fogalmuk van a park mellettről.

Azért köszi a válaszod.

Előzmény: L. Tomi (441)
L. Tomi Creative Commons License 2007.06.21 0 0 441

Takcsi!

Az az igazság, hogy mi egy közeli kis üdülővárosban (Lido degli Estensiben) szálltunk meg, így a hotelről nem tudok sokat, de az biztos, hogy közel van a parkhoz. A parkból kiengednek, kapsz valami pecsétet a kezedre, aztán vissza is jöhetsz.

Melyik pályaudvarra gondolsz? Ravenna?

Tclar! Nagyon megköszönném!

Bopat! Ha belefér az időtökbe és bírja a pénztárcátok, akkor menjetek el az Europa parkba is, mert nagyon jó!

bopat Creative Commons License 2007.06.17 0 0 440
Mi is megyünk de csak júliusban....
Úgy terveztük hogy a lehető legtöbb parkot megnézzük, Németországban a Legoland, majd Olaszországban is minél többet, köztük a Mirabilandia és a Gardalandia is..

Előzmény: tclar (438)
takcsi13 Creative Commons License 2007.06.17 0 0 439

Szia!

 

Ha már ilyen sokszor voltál....

Július 17-én mennénk Mirabilandiába. Mit tudsz arról, hogy a szállodájuk milyen messze van a parktól? Ha foglalunk ott helyet teljes ellátással, akkor kiengednek ebédelni? Meg tudnád nézni az ingyenes buszmenetrendet a pályaudvarra? Kérdeztem tőlük, de azt válaszolták kint van a megállóban. Oda- vissza kellene.

Ezzel nem lettem okosabb.

 

Válaszod és kedvességed előre is köszönöm!

Előzmény: tclar (438)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!