Keresés

Részletes keresés

Titán625 Creative Commons License 2002.07.15 0 0 37
Ha eger akkor
kaviat Creative Commons License 2002.02.23 0 0 36
nekem meg kenny-s egerem is van :)) amúgy persze mi más mint ms.. nekem két bajom volt az összes többi tipusuval, egyrészt hamar elromlottak, elkoptak másrészt egy idő után sokkal bizonytalanabb volt a követésük. ugráltak, a kurzor néha lemaradt.. szóval gáz volt mind.. az ms viszont tutti gézajézus

.kav]4t neofittnesspop

Csokis Creative Commons License 2002.02.23 0 0 35
Amire en eskuszom (es ez legalabb mar bizonyitott), az egy 1989-es IBM PS/2-es billentyuzet, es egy 1991-es KT Technologies eger. Igaz, hogy se Windows gomb, se scroll, de a tartos teszten eleg jol szerepeltek. Belatom, hogy nem konnyu oket beszerezni, mert ezek olcso, es megis jo cuccok, de hat ez van. Az Elektroworldben olcso es gagyit arultak, oszt megis tomeg volt ra. :-)
Irgumburgumfityfirity Creative Commons License 2002.02.23 0 0 34
Én a legjobban a MICROSOFT OPTICAL SCROLL-t szeretem használni. Nagyon jó, és megbizható egér.
Nolf Creative Commons License 2001.11.24 0 0 33
Amire én esküszöm:

Laslow Creative Commons License 2001.11.24 0 0 32
Ezek a zselés egérpadok nagyon jók, vagy csak drágák, de a többi ugyanolyan jó?

UI: Esik a hó!

Dark Future Creative Commons License 2001.11.19 0 0 31
Bi-bííí, nekem ilyenem van :-)
Szegény billentyűzet már legalább 6-7 éves, koszos, lejöttek róla a matricák (angol, felmatricázva), viszont annak ellenére, hogy eredeti kínai noname, nagyon jól lehet rajta dolgozni. Én speciel hülyét kapok a windózos-makrós-105-106-jóégtudjamilyen billencsektől. A magyartól meg egyenesen sikítófrászt (pl. állandóan cserélem az Y-t és a Z-t...).

Öléggé konzervatív vagyok az ilyen dolgokban, viszont a wheel-mouse tényleg nagy ötlet. Az a baj, hogyha görgő nélkülkül kell egerésznem valahol, akkor önkéntelenül is taperászom a nemlétező görgőt :-)

Nekem egy A4 Tech infrás egérkém van. Az infra része OK, az infra függölegesen áll, fejjel lefelé (!) az egér fölött (!!!), ugyanis a nyomtató előlapjára ragasztottam fel a vevőjét, és tökéletesen működik így.
Előnyök:
-- Sokkal szabadabban lehet dolgozni az egérrel, mert nem húzza el a madzag (ezt az tudja értékelni, aki dtp-zik vagy cad-del dolgozik, és pixel pontosan kell mozgatni a kurzort),
-- Eddig legalább 4-5 alkalommal esett le az asztalról (kb. 120 cm) zokszó nélkül (ill. egyszer kiestek belőle az elemek :-),
-- Olcsó, egyszerű szerkezet,
-- Jó a drivere.

Hátrányok:
-- Ha merül az elem, akkor furcsa dolgokat kezd művelni (pl. úgy csinál, mintha nyomnám az egyik gombját). Megoldás: jó (értsd: tartós) elemeket kell használni.
-- Bekrepált a jobb gomb, mert néha double-click-et csinált a normál kattintás helyett. Megoldás: jól irányzott kontaktspray-befúvás.
-- Idegesítő éjszaka a zöld controll-LED villogása. Megoldás: le kell ragasztani :-)

Ráadásként egy sztori: 14-15 óra folyamatos munka után elkezdett viszketni a hátam, én pedig letoltam a kurzort a képernyőről a kurzort, mert azzal akartam megvakarni (mármint a kurzorral :-)

Előzmény: pint (12)
ready Creative Commons License 2001.11.18 0 0 30
Infras egeret akkor inkabb ne vegyen az ember????
Masek Creative Commons License 2001.11.18 0 0 29
közelítünk :)) valaki bővebben ?
Előzmény: Laslow (28)
Laslow Creative Commons License 2001.11.18 0 0 28
Nekem az is jól megy:) A legjobb motoros játék.

Asszem egy billentyűzetbe beleépített izétől függ, hogy milyen és hány egyszerre lenyomott billentyűt tud kezelni.

Előzmény: Masek (27)
Masek Creative Commons License 2001.11.18 0 0 27
jó kérdés.. , de van-e rá jó válasz ? :)
a másik játék ami nem megy normálisan emiatt, az meg a Motoracer (97-es). ott is kéne egyszerre ez a 3 gomb, de baszik müködni.
Masek
Előzmény: Laslow (22)
micu Creative Commons License 2001.11.17 0 0 26
A billentyűzet M$ Natural Keyboard (régi, US kiosztással). Az operendszereikkel ellentétben ezt nagyon kedvelem. Az egerem is M$, őt már valahogy kevésbé. Igaz rettentetesen starpabíró de valahogy nem igazán szerencsés a görgője. Ebből a szempontból az első görgős egerem volt a legjobb: Genius EasyScroll. De sajnos a linux nem igazán támogatja a görgőjét (és szvsz már a win2k sem, én legalábbis csak 95-re láttam drivert hozzá).
_LaJoS_ Creative Commons License 2001.11.17 0 0 25
Az ilyet hívják billentyűzetnek, nem? :-)))

Nekem is ilyen van (Altrix), egy dologgal nem voltam kibékülve, de már megszoktam: kicsi a backspace (egy ,,normál'' billentyűnyi, mert közte és a + között van a backslash.

Egerem egy Logitech M-S48. A legjobb egér, amivel valaha találkoztam!

Előzmény: pint (12)
Abszolút Nulla Creative Commons License 2001.11.17 0 0 24
Nekem 6 év után ment tönkre egy kiváló háromgombos genius egerem (ráléptem vagy vmi hasonló:(), azóta - kb. egy éve - én is netscrollt használok. Szerintem is nagyszerű minőség, egyetlen hibája van, h nem programozhatók a gombjai.

Billentyűzetből 4 éve egy mezei microsoft natural igen elégedett felhasználója vagyok.

Előzmény: Laslow (-)
Kilroy Creative Commons License 2001.11.17 0 0 23
Nekem ilyen van, de remélem, azért nem csak emiatt leszünk/vagyunk barátok :-) Egyébként valahol örülök ennek a billentyűzetnek, mert ilyet ma már nemigen kapni, csak macros-wingombost, meg ilyenek. Én meg ezt már nagyon megszoktam. Különösen értékelem a nagy shift-eket és nagy entert. Más taszteren biza mindég melléütök...
Ja, látom itt nagy A/4Tech-egér szidás van. Nekem ilyenem van, már jó ideje és semmi probléma. Igaz, talán nem használom túl nagyon.

Kil

Előzmény: pint (12)
Laslow Creative Commons License 2001.11.16 0 0 22
Ja, jó kérdés. Régen a Mortal Kombattal voltam hasonlóan.
Samsung billentyűzettel jól lehet Elastomaniázni:) Legalábbis nekem megy.
Előzmény: Masek (21)
Masek Creative Commons License 2001.11.16 0 0 21
hi.
van 1 maxxtro ps-2-es bill.em. ha egyszerre nyomom le a bal+le nyilakat, a space nem müxik, de a jobbra+le+space meg megy. a le+jobbra+space megiont nem. pedig ez igen folntos lenne néhány játéknál (pl. elastomania :) ). mit lehet tenni ? a win98 szabványos 101-102 g.-os bill.nek ismeri fel.
driver kell neki vagy mi ? pliz help, fontos lenne.
thx, Masek
Laslow Creative Commons License 2001.06.24 0 0 19
nem kapok %-ot sajnos, ellenben továbbra is teccik az új egerem.
Előzmény: andydandy (18)
andydandy Creative Commons License 2001.06.24 0 0 18
Jóbarát,
%-ot is kapsz a cégtől, hogy ilyen lelkesen ajánlod a nyüves egerét? (bocs - kiváló egerét)
Amúgy, ha elkezd rosszul menni az egerem (nem gondolni semmi rosszra hé!) szétszedem, kitisztítom, mint az új
Előzmény: Laslow (-)
Banci Creative Commons License 2001.06.24 0 0 17
Lehet, h cincog is. :)
Előzmény: Laslow (4)
Laslow Creative Commons License 2001.06.23 0 0 16
mármint gondolom az elem élettartama
Előzmény: Degeczi (15)
Degeczi Creative Commons License 2001.06.23 0 0 15
Kivetel termeszetesen mindig van, de sajnos egyebkent az olcso A4-ekre megbizhatatlansag jellemzo.

Vezetek nelkuli: mindenkepp radios legyen ne infras, ugy nem lesz ralatasi problema. Van a szekrenyben egy regi radios Logitech-em, amit csak azert mellozok mert meg nem gorgos.
Ami kicsit zavaro volt vele: erezhetoen nehezebben es nagyobb tehetetlenseggel lehet tologatni, mint egy elem nelkuli konnyu egeret. Takarekossag miatt hamar elment aludni, amibol egy apro mozditassal kellett folebreszteni es ez a mozditas a kepernyon elveszett. Ezek mindenesetre megszokato, nem tul veszes dolgok es boven karpotolt a vezetek nelkuli szabadsag. Elemelettartamra mar nem emlekszem, de mindenkepp tobb volt egy honapnal (talan 2-3? nem t'om).

Előzmény: samurai_san (13)
Degeczi Creative Commons License 2001.06.23 0 0 14
Ja, "macro"-s billentyuzetet mar szerettem volna a tervezoje fejehez vagni amikor mindig azt nyomtam le ctrol helyett... a tobbi sallang mar nem ennyire zavaro helyen van, de tenyleg nyugodta el lehetne hagyni.
A nagy enter viszont jo esellyel valoban angol billentyuzetet fog jelenteni, az US-en vekony enter folott van a backslash.
A tobbi mar inkabb izles es kezmeret dolga, de tenyleg nehez manapsag idehaza megfelelot talalni nem magyar kiosztassal.
Előzmény: pint (12)
samurai_san Creative Commons License 2001.06.23 0 0 13
Sziasztok!

Én speciel A4 egeret használok, és bár NAGYON sokat strapálom, több mint egy éve bírja. Majdnem a legegyszerűbb , görgős, 3000 forint alatt...

Kérdésem volna: Van-e valakinek vezeték nélküli egere? Ha igen, milyen tapasztalatai vannak? Bevált? Ó, igen... Mennyibe került?

pint Creative Commons License 2001.06.23 0 0 12

- az alsó sor: ctrl hézag alt szóköz alt hézag ctrl. semmi egyéb sallang, macro, windows gomb, nemtommi.
- shift billentyűk min 2.5 centisek
- angol!
- enter szép nagy
- a hatok (ins del etc) és a nyilak között hézag van, ugyancsak mellette mindkét oldalt.
- semmi natural meg anyámkínja, hanem hagyományos
- könnyen megnyomható gombok

aki ilyet tud nekem mutatni, az a barátom!

Degeczi Creative Commons License 2001.06.23 0 0 11
A Dexxa ugy remlik noname Logitech szokott lenni, probald meg annak a driverevel.
Előzmény: Törőlt_nick (10)
Törőlt_nick Creative Commons License 2001.06.23 0 0 10
Nekem egy DEXXA-m van már több, mint két éve. Nagyon csípem. Az első - már nem emlékszem a nevére - , amit a géphez adtak talán ha két hónapot bírt. Egyszerűen nem hajlandó tönkremenni pedig már várakozik a szekrényben a következő generáció. A csuszkái is elég sokáig bírták, nemrég koptak le. Öntapadós betűkészletből ragasztottam rá kerek lábakat. Amiért még szeretem az az, hogy szinte ne is hallani már a klikket. Ez este - amikor minden zaj idegesítő - nagy szó. Csak kár, hogy a harmadik gombot nem tudom használni.
sz Creative Commons License 2001.06.23 0 0 9
Persze, jó ez az egér, csak néha tisztítani kell :) Viszont egy ergonómikus billentyűzetet hamarosan venni fogok... Egyszer volt már alkalmam kipróbálni, nagyon hamar megszoktam, és kényelmes volt. 13-15k körül van, ha jól emlékszem.
Előzmény: Degeczi (8)
Degeczi Creative Commons License 2001.06.23 0 0 8
Ha van ra mod, megeri!
A MS hardverek nem csak kenyelmesek, hanem hihetetlenul megbizhatoak is, szinte egyedulalloan. Igaz, dragabbak is, de ezt az evek soran behozzak. 6-7 eves szamvitelen hasznalt (bagofust) MS egereket csak azert csereltuk ki, mert az uj gephez tartozekkent jottek gorgosek.

A billentyuzetek detto, itthonra en is a kepen lathatot szereztem (az elozo MS natural tipus egyebkent jobb volt, kulonosen a kurzorbillentyui miatt, csak abbol epp nem talaltam US kiosztassal).
Egyebkent vmivel olcsobbak, de csucsminoseguek a Cherry billentyuzetek, vagy altalaban a neves gepgyartok klaviaturai is (regebben egy Olivettit hasznaltam, meg ma is visszasirom, h elajandekoztam).

Előzmény: Laslow (4)
sz Creative Commons License 2001.06.23 0 0 7
Nem optikai, hanem "valami": Microsoft. Azért került ennyibe. Egyébként "adták" a géphez, szóval nem is válogathattunk... :)
Előzmény: Laslow (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!