Keresés

Részletes keresés

orygabor Creative Commons License 2022.11.18 0 0 85962

Nem biztos, hogy jó. Attól függ, milyen régi. Én kipróbáltam egy látszólag jó, kb 25 éves cuccot, meg is ragadt, de a levegő kiment mellette, a foltot le lehetett tépni.

Előzmény: SzeZo (85961)
SzeZo Creative Commons License 2022.11.17 0 0 85961

A ragasztó "rendesen" büdös, olyan Technocol-hoz hasonló szagú, tehát még jó lehet.

A fóliát mindig óvatosan szedem le.

Sokszor több ezer kilométeren működik a folt, aztán egyszer csak elereszt.

Azon gondolkodom, hogy szélesebb külsőbe való gumit veszek, azon csak elfér a folt.

Előzmény: nscatto1 (85960)
nscatto1 Creative Commons License 2022.11.17 0 0 85960

Ilyen problémával sosem találkoztam. Bekenem, rányomom erősen, és odaragad. Lehet, hogy a fóliát nem veszed le? Bár az is mindegy, mert amikor visszarakod a külsőbe, akkor felfújás után a nyomásnak a helyén kéne tartani a foltot. Nem lehet (elvileg nem) zsíros/poros a belső, hogy nem ragad rá a folt? Vagy öreg a ragasztó?

Előzmény: SzeZo (85959)
SzeZo Creative Commons License 2022.11.17 0 0 85959

Lehet, hogy béna vagyok - nem kizárt, - de a legkisebb folttal sem mindig tudom befoltozni az országúti belsőt.

Olyan keskeny a gumi, hogy a pici folt is lelóg róla. Ragasztás (vulkanizálás) után 1-2 mm "lifeg" a Tip-Top foltból, aminek az a következménye, hogy valamikor, menet közben elenged az egész és leereszt a gumi.

Mikor még csak 1.75-ös külsőkkel jártam, nem volt gond a defekt javítással. Volt olyan belsőm, amelyiken tíz folt díszelgett. Most meg dobálom ki az egyszúrásos belsőket, mert a levált ragacs helyére már nem lehet jól feltenni egy másik foltot.

Barbár dolog lenne, ha az új foltot felrakás előtt körbe vágnám?

Zolysys Creative Commons License 2022.10.02 0 0 85958

Gyere ide egy maflasért :D

Előzmény: _Haszi_ (85953)
nscatto1 Creative Commons License 2022.09.23 0 0 85957

Közelebbi képek kellenének, de így ránézésre az egész nem ér 20000.- forintnál többet. A váz jó eséllyel egy Giant Cadex 1990 környékéről, alu muffokba van ragasztva a karboncső, a villa nem a sajátja. Hasonló korú a váltó is, és a hajtókar, egy RX100-as, amin a fogaskerekek erősen csereérettek. A fékek Altrixnak néznek ki, a felni szintén (vagy Promax) az egész egy öszvér. Elképzelhető, hogy működik az egész még egy hónapig, két évig, de az is bőven benne van a pakliban, hogy eltörik a váz. Akkoriban nem volt a csúcson a karbon/alu gyártástechnológiában a ragasztásos megoldás, komoly esélye van annak, hogy megreccsen a váz az első huplin, mert a ragasztó elengedett, az alu korrodálódott, stb. Talán a kerekek működnek, talán a fékek használhatók, a hátsó váltó (ami egy montiváltó úgy 1988-ból) ér 5000-et egy gyűjtőnek, mert viszonylag jó állapotú, de nem ritka darab.

 

Tedd föl alkatrészként az egészet egyben 25000-ért, jön egy madár, lealkudja, elviszi: máris van hely a szánkónak a sufniban.

Előzmény: Máté888 (85956)
Máté888 Creative Commons License 2022.09.23 0 0 85956

Tudnak róla persze :) Szabadulnának tőle, így rám bízták.

Esetleg a váz kapcsán egy tól-ig, ha értesz hozzá? Ha jól látom Carbon.

Előzmény: henngergely (85955)
henngergely Creative Commons License 2022.09.23 0 0 85955

Szüleid tudnak róla?

Kb. 30 éves a bicikli, nem sokat érhet.

Előzmény: Máté888 (85954)
Máté888 Creative Commons License 2022.09.23 0 0 85954

Sziasztok!

Szüleim garázsában találtam elfekvőben ezt a kerékpárt.

Tudtok segíteni, hogy mennyit érthet? Sajnos ülés nincs hozzá.

https://indafoto.hu/vuletamate/orszaguti

 

_Haszi_ Creative Commons License 2022.09.22 0 0 85953

Kuka

Előzmény: Zolysys (85951)
orygabor Creative Commons License 2022.09.20 0 0 85952

Körülnézek, volt ilyenem 1990-ből. Írjál ímélt.

Előzmény: Zolysys (85951)
Zolysys Creative Commons License 2022.09.20 0 0 85951

Üdv bringamániások!

Feléleszteném csipkrejózsika álmából gyerkekorom bringáját.
Szóval.
Keresnék Favorit - Eska bringámhoz első dupla lánckereket, első váltót és dupla váltókart, bovdeneket. Hátha valakinél volna oocccsóóóóóééé :)

Zolysys Creative Commons License 2022.09.20 0 0 85950

Lehet fogyozni kellene vagy nem eldobálni a susnyásba? :D :D

Előzmény: _Haszi_ (85947)
Zolysys Creative Commons License 2022.09.20 0 0 85949

Neked vízfogyasztásod ? :D :D na nemááár :D:P

Előzmény: _Haszi_ (85945)
szintetikusdizelolaj Creative Commons License 2022.09.19 0 0 85948

Igen, érdekes lehet.

Kommunikációs csatorna ?!

 

KöszL

Előzmény: _Haszi_ (85947)
_Haszi_ Creative Commons License 2022.09.17 0 0 85947

FÉL-OFF

 

Törött alu váz érdekel valakit? :)

 

10 év után "elköszönt" szeretett Trekem :(((((((

_Haszi_ Creative Commons License 2022.09.02 0 0 85946

Mondjuk C vitamin a legkönnyebb, mert azt elő tudjuk állítani mesterségesen - csak vigyázzatok, ha túladagoljátok, brutális fosás lesz az eredménye. :D

Amúgy meg a megoldás a jó öreg  savanyú káposzta.

Előzmény: nscatto1 (85943)
_Haszi_ Creative Commons License 2022.09.02 0 0 85945

Nem.

Ez nem így működik. Ez úgy működik, hogy vagy működik, vagy nem működik. Nem működik, ha nincs benne semmi. Ha van benne valami működik. 

Speciel voltam véradáson úgy, hogy akkoriban napi 3,5 liter víz volt az alap fogyasztásom és mégis megállt 2x a vérfolyam, ráadásul a hemo szint is harmadik szúrásra haladta meg éppen az alsó határt, hogy vért adhassak. Nagyon hümmögtek, és kérdezgették mennyit iszom. Mondtam az adatot. Elsápadtak, akkor mitől ilyen sűrű a vérem - kolléga meg röhögött és mondta, hogy igazolja, hogy ennyit iszok. 

Aztán pont lumbál tájéki problémák miatt nyomattam mindenféle sókat, amikor megint véradásra mentem, életvitel ugyanaz maradt, sőt, kevesebbet ittam. "Csodák-csodája", a hemo szint a tökéletes sávban volt, a véradásnál se volt folyási probléma. Meg mint mondtam sok másra is. Más kérdés, hogy a szervezetnek szükséges alapkövek, mint pl. magnézium, nátrium-klorid, foszfor stb. külső, nem orvos általi beszedése sarlatánság ugyebár :P

Előzmény: nscatto1 (85944)
nscatto1 Creative Commons License 2022.09.01 0 0 85944

Ha hiszel benne, akkor használ. De akkor nem homeopátia, hanem placebó:)))

Előzmény: _Haszi_ (85942)
nscatto1 Creative Commons License 2022.09.01 0 0 85943

Persze, de ne felejtsd el, hogy ma már alig van vitamin a zöldségben-gyümölcsben. Egy gramm C vitamin bevitelhez meg kéne enni kb. 4,5 kiló narancsot, ami azért eléggé sok. Persze kell a zöldség-gyümölcs, a rost miatt is, de önmagában kevés. 

Előzmény: CB Híres (85940)
_Haszi_ Creative Commons License 2022.09.01 0 0 85942

Így.

Szerencsére létezik homeopátia is - mielőtt valaki nekiállni itt is habzó szájjal gyíkolni, hogy mi az meg mi nem, azoknak tanácsolom, hogy próbálja ki, aztán véleményezzen, mert nálam elég sok mindenre működött, - nem csak sérvre, de sűrű vérre is pl.

Előzmény: nscatto1 (85938)
Friczy Creative Commons License 2022.09.01 0 0 85941

Én június végén, július elején jártam azon a szakaszon oda-vissza. A cikkben említettek nagyjából jogosak, de én nem országútival, hanem csomaggal megrakott bringával mentem jóval mérsékeltebb tempóval (nagyjából 20 km/h). Így többé-kevésbé  vállalható az egész szakasz (lehetne jobb persze), egyetlen kivétel a Kőszárhegy-Polgárdi szakasz, az egy 'új' kerékpárúton egyszerűen botrány.

 

Hétvégén megnéztük a Kamaraerdő-Velence szakaszt is (kirándulós biciklivel, kirándulós tempóban), ahol kerékpárút van, ott kiváló a minőség, Biatorbágyon a jelzések kissé hiányosak. Kirándulásra jó, szép a táj, jó az út, de a Balatonra nem arra fogok menni, elég nekem a 130 km Siófokig, nem kell a további húsz a plusz szintekkel.

Előzmény: SzeZo (85931)
CB Híres Creative Commons License 2022.09.01 0 0 85940

Gyümölcsöt sokat eszek,naponta. Mindennap iszok gyógynövényes teákat,hagyma szinte mindennap,ősztől pedig fokhagymakúra. A semminél azért lényegesen több...

Előzmény: nscatto1 (85938)
CB Híres Creative Commons License 2022.09.01 0 0 85939

Ez nálam mind megvolt. 20as éveim elején frontális motorbaleset. Ott átrepültem az autó felett,és a hátamra estem. Azt szerencsésen megúsztam,de kb 3 hétig még a haszálaim is sajogtak. Aztán leestem egyszer a teherautó platóról,háttal a plató sarkára,majd onnan a földre. Pár csigolyám lezúztam. 2 hétig szinte mozdulni sem bírtam. Majd leestem mégegyszer😁..akkor arcal az aszfaltra. Magam alá került a jobb kezem,csuklóm elrepedt,és homlokkal koccoltam az aszfaltot. Ez az utolsó,kb.6 éve történt.  Megjegyzem a jobb kezem zsibbad...bár most,hogy pihentetem már javul. Mindezek mellé a hát és hasizom gyengesége....és igen..volt olyan időszakom,mikor inkább csak a kávé volt a napi folyadék mennyiségem.é Éjjel-nappal vezettem,de éjjel mindig. Na,de ez a múlt..már a javulás útjára léptem,mármint ami a életvitelt érinti. Most a ház projekt miatt a sport elmaradt,viszont fizikai munka van helyette...ami sajnos a hasat növeszti...mert kaja nélkül nincs kraft. 

Előzmény: _Haszi_ (85936)
nscatto1 Creative Commons License 2022.08.31 0 0 85938

Jogos, de a lakosság 95%-a vitmanin és ásványianyag hiányos. A napi egy alma, hagyma, pezsgőtabletta és egyéb népi megoldások kevesek. Akik szednek vitaminokat, azok is úgy, hogy kálcium+magnézium, meg 50 milligramm C vitamin. D nem, mert nyár van. Ezek kombinálva a mozgásszegény életmóddal és a napi 3-8 óra! telefonbambulással (lehajtott/előrebillentett fej) már okozhatnak kopást, sérvet. 

Az orvostudmomány ott tart, hogy Ca+Mg tablettákat engedélyeznek gyártatni, mert az hasznot hoz a gyógyszergyártóknak, de napi 3-5 gramm C vitamin káros, és a D vitamint túl lehett adagolni... Mondjuk én is hangoztatnék ilyeneket, ha évi több alkalommal nyaralhatnék Bali, Seychelle és egyéb szar helyeken a Bayer, Pfizer, GSK stb. pénzén. 

Előzmény: _Haszi_ (85936)
_Haszi_ Creative Commons License 2022.08.31 0 0 85937

Magától nem fog javulni..

Ha nincs más lehetőséged, akkor legalább ásványi anyag pótlás ezerrel - egyébként hogy-hogy nem, a jelenleg tűzzel-vassal irtott NaCl hiánya az egyik faktor.

Előzmény: CB Híres (85934)
_Haszi_ Creative Commons License 2022.08.31 0 0 85936

Ez így önmagában nem kellene okozzon sérvet, de amit másik posztban említesz az már lehet "alap" rá, mivel legtöbb esetben ez a mélyizmok gyengesége (népbetegség a fejlett, civilizált világban . . . ) miatt fordulhat elő - mármint a csigolyák valamilyen elmozdulása. (Másik eset, amikor nincs hiba a csontos részeknél, de a kevés szükséges ásvány és folyadék miatt ellapul a porckorong és nyomja az ideget - ez is okoz zsibbadást, fájdalmat. 

Mondjuk én orvoshoz nem jártam vele, mivel családban volt másnak, aztán odáig tartott a nyugati orvostudomány, hogy adtak neki fűzőt, meg izomerősítő gyakorlatokat írtak neki elő.

Előzmény: nscatto1 (85933)
nscatto1 Creative Commons License 2022.08.31 0 0 85935

Te tudod. De ha most fáj, akkor nem 1,5-2 hónap múlva kellene napi 10 percet rászánni, hogy csökkenjen/megszűnjön a fájdalom.

Előzmény: CB Híres (85934)
CB Híres Creative Commons License 2022.08.31 0 0 85934

Még kb 1,5-2 hónapig tart a feújítás projekt,aztán utána megpróbálok visszazökkenni a bicajos életbe,szánok magamra is időt. Bár,a has és hát izozatom,az lehet,hogy a 0vall egyenllő...úgyhogy azzal is kelllene kezdeni valamit. Kiváncsi leszek,hogy hosszabb távon javul-e,vagy romlik ez a zsibbadós helyzet🤔!

Előzmény: nscatto1 (85933)
nscatto1 Creative Commons License 2022.08.30 0 0 85933

Érdemes lenne has/törzsizom erősítő gyakorlatokat végezni. A felsőtestet a hasizmok tartják egyenesen, ha azok gyengék, akkor (országúti)kerékpáron ülve az amúgy sem természetes tartás még rosszabb lesz. Kissé homorúvá válik a hát, és ezt öntudatlanul is följebb emelt nyakkal ellensúlyozzuk, ami vezethet porckorong sérvhez. 

Előzmény: CB Híres (85929)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!