Keresés

Részletes keresés

Frigyes&Hugo Creative Commons License 2013.10.11 0 0 3351

Szia Gergő!

 

Nagyon köszönjük az infót, ugyan ilyen terrában lakik most a két kissrác:) csak kisebb kivitelben, potom ugyan ennyiért....

 

Örülök, hogy megosztottad velünk, tökéletes erre a célra és nem fog anyagi csődbe vinni, ha kinövik a jelenlegit. Emiatt kicsit aggódtam, mert amiket eddig néztem, hááát durván a négy-ötszöröse volt....

 

köszi mégegyszer :)

 

Ed.

Előzmény: gergo63 (3350)
gergo63 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 3350

Na az elöbb nem jelent meg most megh itt van mind a kettő!! :D

gergo63 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 3349

http://www.akvater.hu/terrarium.html a fiam Nálk rendelt egy 70x40x30-as terrát, potom 7600 ft

gergo63 Creative Commons License 2013.10.10 0 0 3348

http://www.akvater.hu/terrarium.html Sziasztok! ezen a címen csinálnak méretre terráriumot. a fiam most rendelt egyett egy 70x40x30-ast és mindössze 7600ft-ba került. Tettem fel egy képet kb. így néz ki. Azért nem a sajátunkat mert holnap megy érte.

Előzmény: Frigyes&Hugo (3346)
Frigyes&Hugo Creative Commons License 2013.10.09 0 0 3347

Az én csigáim egyikénél is hasonló helyzet állt elő, ház kapcsán...

Én ráfogtam, hogy ahogyan nőnek, az látszik meg a házukon.

A zakkos minta az új részen eltűnt és egyenesen fut tovább, a csíkozás megmaradt, de kiegyenesedett. 

Tőzeg van alattuk, fakéreggel a tetején. Azon mászkálnak, csak akkor érintkeznek a tőzeggel ha néha elássák magukat alváskor.

 

Normális hogy más a minta vagyis csak csikos a minta, majd olyan lesz mint a régi, idővel? Vagy nálam is a tőzeggel és a marással van a probléma?

 

Mit gondoltok?

 

Köszönöm, ed.

Előzmény: gergo63 (3342)
Frigyes&Hugo Creative Commons License 2013.10.09 0 0 3346

Szia,

 

nekem most 30x30as terrában vannak, a kereskedésben azt mondták, hogy ez elég 2 felnőtt pédány eléldegélésére, azonban már most is bejárják az egészet, szerintem max. 8-10 hónapos korukig lesznek el ekkora otthonban.

2 felnőtt csigusznak szerintem kell 60x30as terrárium. Ha az én csigáim mozgasigényéből indulok ki, bár lehet nem minden kedvenc mászkál ennyit, és akkor nekik elég a kisebb, de mire elérik a végleges méretet, biztos veszek nekik egyel nagyobbat.

 

Olvastam, hogy volt olyan gazdi , aki csináltatott terráriumot, tud esetleg vki olyan helyet, ahol csinálnak ilyeneket?

 

Szerintem fajtától függ, hogy melyik csigusz meddig él és persze tartási körülményektől, feltételezve hogy egészséges, mint ahogyan az is, hogy mennyi idő után vállnak ivaréretté.

Szóval az én csigáim, ahogy olvastam 3-5 évet élnek fogságban, de volt ahol 7 évet olvastam, bár az lehet kirívó eset.

 

Előzmény: Coramora (3334)
gergo63 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 3345

képet nem tudsz feltenni??

Előzmény: ravensoul (3343)
gergo63 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 3344

akkor nem tudom. képet nem tudsz feltenni?

Előzmény: ravensoul (3343)
ravensoul Creative Commons License 2013.10.05 0 0 3343

Kókuszrost van alattuk. (Abból is a durvább szerkezetű.)

Előzmény: gergo63 (3342)
gergo63 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 3342

Ha tőzeg van alattuk akkor az lehet a gond. A tőzeg igen savas és marja a házukat. Ha így van keverd felesbe virágfölddel.

Előzmény: ravensoul (3340)
gergo63 Creative Commons License 2013.10.05 0 0 3341

Semmi gond. :D

 

Előzmény: xbellsx (3339)
ravensoul Creative Commons License 2013.10.04 0 0 3340

Pár csigám háza elkezdett kifakulni, pedig kapnak elég zöldséget/gyümölcsöt, napfényt és kalcium is van előttük. Konkrétan az érintett csigák házának a fele üres, semmi sáv, semmi minta... Mi lehet a gond?

xbellsx Creative Commons License 2013.10.04 0 0 3339

Bocsánat, akkor vedd úgy hogy nem mondtam semmit! :-)

Előzmény: gergo63 (3338)
gergo63 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 3338

Szia! Nem állt szándékomba együtt tartani őket!! :)

 

Előzmény: xbellsx (3337)
xbellsx Creative Commons License 2013.10.03 0 0 3337

Kedves Gergő!

 

A Lissachatina Iredalei és Achatina Zanzibarica elevenszülő, tehát HIBRIDIZÁLÓDHATNAK! 

 

Úgyhogy ezt a két fajt tilos együtt tartani. Sajnos valakinek már sikerült összehoznia hibrideket, és borzasztóan nehéz, mert sokan kapnak félig iredaleit vagy félig zanzibaricát, és nem is tudnak róla, azt hiszik tisztavérű csigát kaptak. 

 

Úgyhogy kérlek, vesd el az ötletet, hogy ezt a két fajt együtt tartod! Köszi. :-)

Előzmény: gergo63 (3335)
gergo63 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 3336

2-3 egyedet bevállalok!! :D

Előzmény: Frigyes&Hugo (3318)
gergo63 Creative Commons License 2013.10.03 0 0 3335

Sziasztok! Keresek Achatina zanzibaricat és Lissachatina iredaleit ha van felesleged szívesen átvenném.

Coramora Creative Commons License 2013.10.02 0 0 3334

Teszek fel róluk képet igérem, de most lett egy új program feltelepítve a gépre és még egyenlőre ez nem a barátom. :-DD A csiguszokon jókat nevetgélek mikor nappal a tetőn csüngnek és úgy alszanak. Hogy nekik ebben mi a jó még nem jöttem rá hisz a házikójuk csak úgy lóg lefelé. Mikor az elevenszülök még jóval kisebbek voltak állandóan a frászt hozták rám, hisz rendszeresen elbújtak és soha nem találtam meg őket. Be fúrták úgy magukat a talajba hogy ki sem látszottak belőle én meg szorgalmasan nézegettem az üres terráriumot. Még most is képesek el tünni. A fulisiákban az a jó hogy rögtön megtalálom őket. Felnőtt korukra mekkora terráriumban érzik jól magukat? Egyáltalán meddig él egy ilyen csigusz?

Előzmény: Frigyes&Hugo (3333)
Frigyes&Hugo Creative Commons License 2013.10.01 0 0 3333

Szia,  

 

biztos szeretni fogják a körtét, az fini :) Csak oda kell rá figyelni, mert ha néhány óránál tovább bent hagyod, megpukkan és szétmálik... Tapasztalatból mondom :(

Kérünk róluk képet :) Kíváncsi vagyok rájuk és szerintem meg is tudja majd itt mondani Vki, hogy milyen fajta az elevenszülő csigud, ha jól tudom, abból a fajtából nincs olyan sok. 

 

 

Előzmény: Coramora (3332)
Coramora Creative Commons License 2013.10.01 0 0 3332

Szia

 

Van két fulisiám (remélem jól írom le a nevüket) és két nem tudom milyen nevü. :-DD Azt tudom róluk hogy ők nem petéket hanem rögtön kiscsigákat "szülnek" :-DD Őket kaptam elsőnek aztán miután nagyon megtetszettek szereztem be a két nagyobbat. Nagyon helyesek és szerintem szépek. :-DD Egyenlőre náluk a nyerő a salátalevél és az uborka. Most hogy érik a körte szeretném megpróbálni hogy azt szeretik vagy sem. Szépiát előszeretettel eszik. 

Előzmény: Frigyes&Hugo (3331)
Frigyes&Hugo Creative Commons License 2013.09.30 0 0 3331

Szia Coramora!

 


Örülök, hogy csatlaozol Hozzánk :) Régóta én is csendben olvasgattam ezt a blogot és tanulgattam belőle, aztán gondoltam megtöröm az itt néha kialakult csendet és regélek egy kicsit az én szeretett állatkáimról, ugyanis az ismerősök vhogy nem voltak vevők a témára és a család is unja már a sztorika :) amit végülis nem csodálok :D

 

A bigák alapvetően elég válogatósak, ahogyan azt Attila is írta. Van egy listám a számukra ehető élelmiszerekről, azokat tesztelem folyamatosan. Vannak nálunk is olyan kaják, amiken átmásznak és jóformán le sem ejtik :)

Mekkorák, hogy elfogy egy salilevél és mégis azt mondod, hogy kicsik? :) Az enyémek 3 hónaposak és kb egy felet nyomnak be esténként, mondjuk 2 karika ubival.

Bármilyen salátát megpróbálhatsz, mondjuk nekem csak a káposztalevelet nem ették meg, úgy tűnt, hogy túl rugalmas nekik, mert láttam, hogy próbálták megkezdeni, de mintha nem ment volna nekik, bár a keménységgel való elképzelésemet Attila megdöntötte: a szépia is baromi kemény és mégis leropogtatják... 

Nálam nyerő volt még a cukkini is. A paprikából a tv paprika és a kaliforniai paprika. A paradicsomot csak megrágták. Alma, körte, szilva módjával, de a barackot nagy ívben elkerülték :(

Pont az olyanokat nem eszik meg, amiket szeretek, mert akkor legalább adnék nekik belőle, a többit meg nem kidobnám, hanem elhasználnám én, de ugy tűnik, hogy kamaszodnak és dacolnak velem :)

Szerintem próbálj meg minél több mindent. Akár visszatérve is. Nálam az első répás kajánál alig ettek belőle, 2 héttel később már a fele elfogyott. Szerintem nekik is válztozik az ízlésük, azonban szerintem olyan, mint a legtöbb ember vagy állat, hogy amit kisebb korában nem kóstolt meg, azt sokkal később újra nem is fogja. Bár lehet ez csak egy túlbonyolítása a dolognak, de a gyerekenél általában így van, náluk miért lenne másként? :) vagy csak én voltam válogatós gyerekként és vagyok még most is :D

Ne add fel, hogy amit egyszer nem ettek meg, azt nem fogják később sem, próbálgasd :)

Almából tuti, hogy a pirosat szeretik, mert az édesebb és barack vagy szilva esetén is ez a helyzet, az édesebbre buknak.

Azonban vannak olyan ételek, amik sok antioxidánst tartalmaznak, azokat ritkábban szavad nekik csak adni, vagy olyan aminek magas a keményítőtartalma, azokkal szintén ez a helyzet és akkor tenni kell nekik vizet, ha alapból nem lenne...

 

 

 

Előzmény: Coramora (3330)
Coramora Creative Commons License 2013.09.30 0 0 3330

Sziasztok.

Élvezettel olvaslak Titeket és bevallom csendben tanulok is közben. Az enyémek válogatósak és a salátán valamint az ubin kívül nem akarnak semmit sem megenni. Igaz egy salilevél el is megy egy nap a altt a csguszoknál. Van rá esély hogy esetleg más kajára is rá lehet őket szoktatni vagy ők már csak ilyenek maradnak. Mondjuk még csak "gyerekek" talán nincs veszve még semmi. 

Frigyes&Hugo Creative Commons License 2013.09.30 0 0 3329

Pedig nagyon sok van benne. Dinnye biztos nálunk is nyerő lenne, szerepel a tervem között annak is a bevezetése :) A körte is favorit volt, viszont a paradicsommal majdnem úgy jártam, mint te, megrágcsálták és otthagyták. A szilvával és a barackkal is ez volt a helyzet, pedig azt gondoltam, hogy az nagyon menni fog, de nem...

A sütötökön fogom még megpróbálni, de abból is akkora adagot adnak, h életükben nem ennék meg, ha el is állna addig :S

Magokat próbáltál már nekik adni? Len, tökmag, napraforgó- ezeket olvastam, vízben áztatva egy kicsit.

 

Előzmény: Attila8610 (3328)
Attila8610 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 3328

na, ezt nem is tudtam, hogy a banánban is van keményítő!
egyébként a babánt az enyémek nem eszik meg egyáltalán!

viszont a dinnyét szeretik!

Előzmény: Frigyes&Hugo (3327)
Frigyes&Hugo Creative Commons License 2013.09.30 0 0 3327

Értem :) igen, van külnbség a nem szabad és a nem szoktál között :))

Lehet akkor megpróbálom, meglátjuk. Ha ilyen együttélésben vannak nálad, akkor nem megy sok kárba, ez egy nagyon jó megoldás, hatékony :)

Akkor lehet, hogy csak nem ízlik nekik annyira, mint amenyire a többi kaja és azért nem ették meg, nem pedig azért, mert kemény volt. A tészta megfőzve és a krumpli is, nem tartalmaz annyi keményítőt, valószínűleg ezért nem lett bajuk. Banán és egyéb magas keményítő tartalmú kaja adható nekik, azt írták, ha viz is van mellette. Bár a bánán gondolata vonz, hiszen az olyan finom, de nem mertem nekik adni, mert nagyon sok benne a keményítő. 

 

Előzmény: Attila8610 (3326)
Attila8610 Creative Commons License 2013.09.30 0 0 3326

én nem azt mondom, hogy ne adj nekik és hogy nem szabad! azt mondom, hoyg én nem szoktama dni! 
én hetente 2 szer adok nekik enni és ubit! és néha bennvan 2 napig is, ha nem kezd el rohadni! ha pedig elkezd, akkor éjjel a giliszták eszik meg! 
szóval ritkán vész oda kaja.
a kemény dolgokkal nem hinném hogy baj lenne, hisz a szépia miylen kemény és mégis simán elrégják. azt hallottam hogy krumplit a keményítő miatt nem ajánlatos az tény. hogy főve más e azt nem tudom. elvileg főtt tésztát sem szbad adni nekik, régebben mágis adtam és nem lett bajuk.
sajnos a csigák elég álogatósak és nem esznek meg mindnet. nálam pl a paradicsom érintetlen marad és meglepő módon a gomba is például

Előzmény: Frigyes&Hugo (3325)
Frigyes&Hugo Creative Commons License 2013.09.29 0 0 3325

Több oldalon olvastam ezt a mirelit megoldást, eddig csak friss kaját kaptak, jól megmosva, szobahőmérsékleten :) és a csigák is digitális hőmérővel vannak ellátva, ugyh kontrolált melegentartás folyik :) bőszen spriccelgetem őket, mert szeretik lenyalogatni a falról, de van nekik medence is, abban is fürcsiznek.

A friss kajával az a bajom, h nem eszik meg annyi idő alatt, mint amennyi alatt elveszti a frisességét és már nem adom oda nekik. Minden nap, este, kapnak enni, 12 óránál semmilyen kaja nincs bent több időt, paradicsom és ilyenek max fél napot, ennek következtében rengeteg kaját kidobálok, mert még nem esznek annyit és mert elég változatosan etetem őket. Minden nap másik fajta salátát és vagy zöldséget vagy gyümölcsöt kapnak hozzá, abból is mindig mást. Persze nem csodálom ilyen tematika mellett, hogy rámpunnyad a kaja, hiszen ennyit egyenlőre nem bírnak megenni, szerintem később sem.

Holnap lesz a napja, amikor is megkísérlem nekik a teknőstápot, hátha szeretni fogják, vmi vitaminos, nem rákos vagy halas cucc, az eladók is ezt adják a sajátuknak, meglátjuk mennyire nyeri majd el a tetszésüket.

Szóval ezért gondoltam a mirelitre, természetesen felengedve, átmelegedve. Abból indultam ki, hogy korábban olvastam, h pl krumpli és répa főzve adható, mert kemények, akkor ennyi erővel a mirelitben még több tápanyag megmarad, mert az nem olyan szinten hőkezelt.

Semmiképp sem akarok erősködni :) csak ezt a logikát követve se kíséreljem meg? :) bajuk lehet tőle? 

Előzmény: Attila8610 (3324)
Attila8610 Creative Commons License 2013.09.29 0 0 3324

nagyon sok csiga megfordult már a kezem alatt, több százat adtam illetve ajándékoztam el! kb 4 éve foglalkozom velük
én nem adnék nekik mirelit cuccot. télen is uborkát kapnak, jól megmosva
nálam elég egyféleképp esznek, táplálékuk 80%-a uborka, de enm unják. 
mostanában kapnak áztatott kuytatápot is.
ki kell tapasztalni,mit szeretnek, a fontos az,hogy mindig jól meg legyen mosva ,ami adsz nekik.

 

fontos hogy ne elgyenek hidegben télen sem! és ne legyek szárazon!

 

Előzmény: Frigyes&Hugo (3323)
Frigyes&Hugo Creative Commons License 2013.09.29 0 0 3323

Húúúh, egy egész kolónia lakik már Nálad :) biztos nagyon szépek és sok örömöd van bennük, hiszen mindegyikőjük más, még ha ugyan abból a fajtából is vannak. Meglepődve tapasztlatam, hogy vannak szokásaik :D

Engem is vonz az elgondolás, hogy minden együtt tartható fajtából legyen egy-egy kicsike, ha nem nőnének ekkorára, már tele lenne a terra, de nem tudok 10 csiguszt tartani, aminek 15-re nő a háza, azt sem tudom, őket mekkora terrába teszem majd át...

Láttam a korábbi hozzászólásaidat, teljes mértékben csiguszakinak tűnsz már:) ezért megkérdezném a véleményed a mirelit zöldségekről. Arra gondoltam, h télen adnék nekik kockázott, mirelit vegyes zöldséget. Mivel ezek hőkezeltek, igy puhábbak is, mert pl most a répát annyira nem komálják, mert keményebb, mint a többi. Ha nagyobbak lesznek, gondolom megoldódik ez a probléma :) de akkor tudnának sok féle cuccot kapni egyszerre... Próbáltad már nekik esetleg?

Ha ezek átkrülnek másik terrába, akkor kiszemelek egy másik fajt, és azokból is felnevelek párat :) remélem ezek megérik az áttelepitést...még csak 3 hónaposak és a 2 hónapos 20ft-os mérethez képest 1 hónappal később 200nál is nagyobbak. Nőnek mint a gombák :)

én is nézegettem mások képeit, mutatós a házuk, úgyh remélem kelendőek lesznek majd a kis újszülöttek, ha hagyok meg belőlük, a tanácsodra, de ha nem tudom őket elpasszolni, lesz pár új immaculatad :DDDDDDDD

 

Előzmény: Attila8610 (3321)
Attila8610 Creative Commons License 2013.09.29 0 0 3322

A. Albopicta csigabébik eladók!



ár:400Ft/db 3 db estén 1000 Ft (természetesen 6 esetén 2000 és így tovább)
postázásra még van lehetőség!
akit érdekel keressen!


attila.bohm1986@gmail.com

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!