Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

malenko Creative Commons License 2017.04.27 0 0 30343

egy jó tanács az olaszoktól ne szeress autót!

a legrosszabb sofőrök mert a legrosszabb kresz oktatást kapják. onnan csak szanaszétzuzott autók jönnek...ha jönnek

Előzmény: Jack35 (30321)
malenko Creative Commons License 2017.04.27 -1 0 30342

ha valaki nem ért hozzá segítséget kér. aki utána sem érti ne erőltesse.

google hozta ki a forumot te nagyon okos. szerinted ez vicces mi?!

nekem az is elég ha valaki egy kérdésre válaszol. amire már megtaláltam a választ azért írtam ki hátha ez a következő kérdezőknek segítség.

szóval valaki meg tudja mondani melyik a jobb mikor alkatrésznek hozok be egy autót mikor ki van vonva ott a forgalomból, vagy mikor én vonatom ki itt magyarországon?

Előzmény: BMW-GMBH (30323)
Teo papa Creative Commons License 2017.04.24 0 0 30341

No .. világos, ezt értem, bár azért tegyük hozzá, hogy a valószínűsége, hogy egy normális adásvétel után felbukkan valaki, akinek van adásvételije, de se az autó, se a kulcsok, se a brief, se a schein nincs nála, eléggé valószerűtlen. Legalábbis én nem nagyon látok olyan szitut, amiben ez előfordulhat. Egy jutott eszembe, hogy ha valaki mondjuk előszerződést köt az autóra, akkor előfordulhat, hogy nem kell neki semmi belőle a papíron kívül (egyelőre), egyéb esetben nincs ötletem, hogy ki akarna így duplázni, hogy ne üsse meg nagyon a bokáját :o

Teo >

Előzmény: no_holy_shit (30340)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.04.23 0 0 30340

" De ez ellen kb semmit nem tudsz tenni, nem? Hiába írunk adásvételit, ha már van egy korábbi, amit az eladó nem vallott be, mert akkor az érvényes."

nem igaz, mert az AV-ben az elado kijelenti, hogy a jarmu az ö tulajdona, igeny-, teher- es permentes...

ha van egy korabbi szerzodes, akkor valotlant allitott es ervenyesitheted az erdekeidet polgari peres uton.

1, adja vissza a penzt (ez nem hiszem hogy nehez elerni birosag elott)

2, teritse meg a adas-vetellel kapcsolatos koltsegeidet (utazas, szallitas, atiras stb) [ez mar macerasabb]

ha nincs adasvetelid akkor akarmikor elöbukkanhat a semmibol vmi egy adasvetelivel...

Előzmény: Teo papa (30333)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.04.23 0 0 30339

"Van ám szóbeli szerződés is."

van. En pl. konkretan emlekszem arra hogy multkor szoban megallapodtunk abban, hogy megdughatom a a csajodat. jovo heten amugy is jarok AC-ban, vissza is ternek ra.

"majd jön két lengyel es elindulnak a Brief-fel meg a Schein-nal a kezükben és én felhívom 3 perc múlva a rendőrséget, hogy az az én kocsim, akkor elveszik tőlük a papírokat és odaadják nekem, a lengyelek meg mennek szomorúan haza és így jártak?"

igen ill. majdnem. a rendörseg le fogja foglalni a kocsi es amig polgari peres uton nem tisztazzatok a dolgot, addig rendörsegi megorzes alatt lesz.

(valoszinuleg amire vege a pernek, addigra annyit vesztett az auto az ertekebol, hogy indul a masodik per az ertekvesztes megteritesere. a legvegen meg elarvezrezik a kocsit komplett szar allapotban. Az ertekesites arabol meg fedezik a tarolas koltseget... )

Előzmény: bil123 (30335)
Katika46 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 30338

Igen, ilyen forgalmi engedélye van. Köszönöm a segítséget! Pont úgy volt össze tűzve a törzskönyvvel, hogy nem láttam az Nr. feliratot :)

Előzmény: bil123 (30337)
bil123 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 30337

http://jonemetautot.hu/images/doc/uj/nemet_forgalmi_1_jonemetautot_hu.jpg

Bal felül, ahol a fehér rész van, a Nr. után, ha újabb fajta forgalmija van.

Előzmény: Katika46 (30336)
Katika46 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 30336

Német forgalmiban melyik szám a forgalmi engedélynek a száma?

bil123 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 30335

Van ám szóbeli szerződés is. Tehát azt mondod, hogy ha megbeszélem a szomszéddal, hogy írjunk egy szerződést, hogy eladja nekem az autóját, majd jön két lengyel (csak egy példa nem akarok megbántani senkit) és megveszik írásbeli szerződés nélkül, elindulnak a Brief-fel meg a Schein-nal a kezükben és én felhívom 3 perc múlva a rendőrséget, hogy az az én kocsim, akkor elveszik tőlük a papírokat és odaadják nekem, a lengyelek meg mennek szomorúan haza és így jártak? Vagy nem értem pontosan mire gondolsz. 

Előzmény: no_holy_shit (30326)
BMW-GMBH Creative Commons License 2017.04.23 0 0 30334

Mindig írok AV t. Ha nem az ő nevén van vagy kicsit gyanús , el kérem a papírjait kontrollra😂

Előzmény: Teo papa (30333)
Teo papa Creative Commons License 2017.04.23 0 0 30333

Aha .. most már értem. De ez ellen kb semmit nem tudsz tenni, nem? Hiába írunk adásvételit, ha már van egy korábbi, amit az eladó nem vallott be, mert akkor az érvényes. Persze kétségtelen, hogy jobb, ha ilyenkor nekem is van a kezemben valami, amivel tudom bizonyítani, hogy nem loptam mindent, hanem vettem valakitől :o

Egyébként ez mennyire életszerű, hogy ilyen dupla eladás előfordul?

Teo >

Teo papa Creative Commons License 2017.04.23 0 0 30332

:-)

Előzmény: BMW-GMBH (30323)
Teo papa Creative Commons License 2017.04.23 0 0 30331

Szerintem nem. Talán nem is véletlen :o

Teo >

Előzmény: Jack35 (30321)
Teo papa Creative Commons License 2017.04.23 0 0 30330

Ööö .. ezt a kanyart nem értem. Megmagyaráznád?

Teo >

Előzmény: no_holy_shit (30320)
bil123 Creative Commons License 2017.04.23 0 0 30329

Így van, félreérthetően fogalmaztam, lényeg hogy a tulajdonodban kell legyen az autó, más nem fizetheti be.

Előzmény: Teo papa (30310)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.04.22 0 0 30328

faradt vagyok vitatkozni...

Előzmény: jambooo (30327)
jambooo Creative Commons License 2017.04.22 0 0 30327

A Fahrzeugbrief birtoklása = tulajdonjog

no_holy_shit Creative Commons License 2017.04.22 0 0 30326

a gaz akkor van ha te megveszed szerzodes nelkul kezrazassal es hozod a schein-nal es brief-fel. nevedre irjak a zulassungsstellen(ez nem gond, praktikusan ott nem kernek semmi szerzodest vagy szamlat). majd jön vki mas, akinek meg van szerzodese/szamlaja a kocsirol...

akkor az öve a kocsi, mert a brief/schein tulajdonjogot nem bizonyit, tehat neked nincs a kezedben semmi...

Előzmény: BMW-GMBH (30322)
BMW-GMBH Creative Commons License 2017.04.22 0 0 30325

Így a legjobb neked.

A P már nagyon meredek:)

Előzmény: nas333333 (30324)
nas333333 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 30324

köszönöm a sok hozászollást és segitséget.

végül is megállapodtunk hogy kap egy kis elölegt, elintzézi a papirokat és péntekre vihetem a kocsit.

igy 2x kell menni pestre, de ettöl egyszerübben nem tudtam leegyeztetni.

p- rendszámot meg senki nem tud adni, sajnos, különben alhoztam volna peströl azzal.

mégegyszer köszi az infokat.

Előzmény: Teo papa (30316)
BMW-GMBH Creative Commons License 2017.04.22 0 0 30323

Ez nem segítség kérés, ez komplett ügyintézés.

Kb olyan mintha én holnaptól műteni akarnék a körházban.

Valaki ha nem ért valamihez ne erőltesse.

Amúgy google a barátod, meg a bal oldali kereső is.

Segítség kérés az 1-2 kérdés, nem 20.

Előzmény: malenko (30319)
BMW-GMBH Creative Commons License 2017.04.22 0 0 30322

Jogszabályilag nem tudom, de a gyakorlatban nem kell.

Mondjuk ha 1x nem lenne, de kérnék, nem tudom mi lenne:)

Előzmény: no_holy_shit (30320)
Jack35 Creative Commons License 2017.04.22 0 0 30321

Sziasztok,

itt senki nem foglalkozik olaszból autóbehozatallal? A segítségét szeretném kérni............

no_holy_shit Creative Commons License 2017.04.22 0 0 30320

at atirjak, de az h a te neved van a ket papiron meg nem bizonyitja h a te tulajdonod

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Zulass.jpg

"Der Inhaber der Zulassungsbescheinigung wird nicht als Eigentümer des Fahrzeugs ausgewiesen"

Előzmény: Teo papa (30316)
malenko Creative Commons License 2017.04.22 0 0 30319

az aki ért hozzá...

Előzmény: BMW-GMBH (30318)
BMW-GMBH Creative Commons License 2017.04.22 0 0 30318

Azta, marhán rá érsz😂

Ki fog neked a regényre válaszolni szerinted?

Előzmény: malenko (30314)
BMW-GMBH Creative Commons License 2017.04.22 0 0 30317

20 év alatt tőlem csak brief et kérte a rendőr, meg a kinti okmány is. AV t sosem😊

Előzmény: no_holy_shit (30315)
Teo papa Creative Commons License 2017.04.22 0 0 30316

Miért is? Kedden sem kellett más, csak ez a kettő és átírták az autót a nevemre. ja, bocs az autó is kellett, mert megnézték az alvázszámot :)

Teo >

Előzmény: no_holy_shit (30315)
no_holy_shit Creative Commons License 2017.04.22 0 0 30315

"ha nálad van a schein és a brief, akkor tied az autó"

ez nem igaz!

Előzmény: Teo papa (30312)
malenko Creative Commons License 2017.04.22 0 0 30314

sziasztok

tud valaki segíteni lécci?

ausztriában kinéztem egy autót. alkatrésznek hoznám be. most jár le azon a műszaki, de jelentéktelen amúgycis tréleren hoznám. motor is kelleni fog belőle(motorszám miatt lehet érdekes...)

nah szóval először is hogy lenne jobb ha kivonatnám az eladóval ott a forgalomból vagy miután behoztam akkor vonassam ki itt? az eladónak ha ő vonja ki ott ausztriában van külön költsége?

regadót úgy tudom nem kell fizetni, mivel nem szeretném regisztráltatni mert nem akarom forgalomba helyezni.csak a motorja lesz forgalomba helyezve az itthoni autóban, ahhoz meg csak a motor eredetét kell igazolni, vagyis adásvételi két nyelven. kpm vizsgához később nem tudom kellenek-e még valami papírok?

meg hogy egyáltalán ez az egész hogy működik?

kimegyek kézfogás adásvételi aláír... azt tudom hogy a trélernek kell ugyanúgy autópálya matrica, megfelelő E jogsi, húzóautó.tiszta sor. a tréleren lévő autón nem lehet rendszám ugye? pláne ha a tulaj vonatja ki a forgalomból azt neki vissza kell adni. ha én vonatom ki majd itthon akkor nekem kell visszaküldeni?

milyen igazolás kell ahhoz hogy útközben ha megállít bármelyik rendőr akkor legyen igazolásom? elég az adásvételi? (mi a hivatalos?)

aztán bent van az autó...

nevemre kell e íratni? ha az eladó kivonatta már a forgalomból akkor gondolom hogy nem..jól gondolom?

ha nekem kell kivonatni a forgalomból akkor elég az adásvételi a kivonáshoz vagy át kell írni hogy hivatalos tulajdonos legyek a kivonáshoz? ha kivonatok egy autót véglegesen mit kell fizetni? kihez kell menni? bontási igazolást kell kérni?

ha már ki van vonva a forgalomból az autó és kiszedtem belőle ami kell(motor, váltó, szélvédő...nagyrészt) többi elemmel mit tudok csinálni? eladogathatom persze.. többnyire ugyebár az alváz fontos, mert a száma alapján azt tartják nyilván mint forgalomból kivont. csak mert olvastam egy fórumon olyat, hogy ha már egy autó szanaszét van bontva a bontós nem veszi be a bontási igazolással sem, mert szeretik ők kiszedegetni a használható alkatrészeket belőle. de ennek pl a külseje nem kéne nekem...

aztán a motor átrak.

motorcserés véglegesen kivont autó újra forgalomba helyezésnek már utánajártam:

-kérelem nyomtatvány az okmányirodában (vinni a régi forgalmit, törzskönyet)

-kötelező gépjármű biztosítás befizetve             egyéni;üzembentartó nevére lehet kötni hogy olcsóbb legyen?nekem úgy sincs még jogsim..

-közlekedési hatóság által kiállított műszaki adatlap - KPM vizsga            16290,-

-eredetiségvizsgálat(mivel örököltem az autót nem biztos hogy kell, de a motor eredetisége miatt valószínűleg kelleni fog)      18500,-

-rendszámtábla érvényesítő címke díja befizetve              585,-

-rendszámtábla díja befizetve (a régi még megvan, lehet nem kell új)           8500,-

-tulajdonszerzés jogcímét igazoló okmány (hagyatéki végzés)

-új törzskönyv és forgalmi engedély illetékének kifizetése               6000+6000=12000,-

-ismételt forgalomba helyezés díjának befizetése               2300,-

szóval lesz vele melóm rendesen, de mivel az autónak eszmei értéke is van, mert édesanyámtól örököltem nem kívánom továbbadni utána.

meg hát ki nem akarna egy olyan autót ami nagyon keveset futott első tulajdonostól van, és 15 évesen kicsit több mint 10 évet állt garázsban, tehát úgy néz ki mint egy 2-3 éves autó karcmentesen meg minden...

nagyon megköszönném ha valaki tudna segíteni!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!