Keresés

Részletes keresés

Cseresznye Creative Commons License 2005.07.28 0 0 1246
Mit lehetne szólni egy légből kapott, minden valóságalapot nélkülöző infókat, vagy inkább kinyilatkoztatásként közölt feltételezéseket tartalmazó cikkre? Ne olvassak HP-t mert egy korlátolt amerikai szerint a Sátán műve? Ugyan!

Százszámra tudnék mutogatni ehhez hasonlókat, de olyanokat is, amelyek ennek pont az ellenkezőjét mondják, pl. magának a Vatikánnak a hivatalos állásfoglalását, mely nem tiltja a HP-t, mert kitalált történetnek tartja, mely - mint ilyen - nincs hatással az emberek életére, sőt, dícséri az értékeket, melyeket a könyvek közvetítenek a gyerekek felé.

Előzmény: fish12 (1242)
Cseresznye Creative Commons License 2005.07.28 0 0 1245

Itt a kereszténység lényegét értelmeztétek félre nagyon.

A keresztény embernek nincs szüksége jóslatokra, nem lesi a horoszkópokat, nem hisz abban, hogy a sorsunk előre meg van írva, hiszen mi magunk alakíthatjuk a sorsunkat, tőlünk függ, milyen élet vár ránk itt a földön és a túlvilágon is. Itt igazából nem a tiltás a lényeg, hanem a lehetőség: Az ember Isten segítségével irányíthatja a saját életét.

 

Mindezt a református lelkész mondta nekem, akihez több mint egy évig jártam. Kérdeztem őt a Potter könyvekről is. Azt mondta, azokkal nincs baj, azok csak regények, kitalált történetek.

 

"A HP könyvek bevezetik az olvasóikat az okkultizmus világába és annak gyakorlásába."

 

Nem tudom, mennyire ismered a HP-ben található varázslatokat, de én azt hiszem, ezeket hiába gyakorolja az ember, sehogysem jönnek össze. Ezt már egészen kicsi gyerekek is tudják és ők - a belemagyarázós felnőttekkel ellentétben - értékükön kezelik a történeteket: Tudják, mik a mesébe illő elemek, és mik azok a tanulságok, melyek a saját életükbe is beilleszthetőek (és ezek a tanulságok általában nagyon is azt sugallják, hogy sokkal boldogabb az ember, ha a jóra törekszik, mintha gonosz és csak magára gondol).

 

Tudod miről szólnak a HP könyvek? Tudod mennyi közük van az okkultizmushoz? A most megjelent hatodik kötetben épp a jóslatokról és azok fontosságáról van szó. Ajánlom figyelmedbe azt a részt. Nagyon érdekes.

Előzmény: fish12 (1228)
simacsiga007 Creative Commons License 2005.07.27 0 0 1244
Sziasztok! Arra már kaptam választ , hogy ki hal meg a HP6 végén, már csak annyi érdekelne , hogy milyen körülmények között?Nem tudok már annyit várni....Ha valaki tud infókkal szolgálni kérem küldje el nekem! Előre is köszönöm
fish12 Creative Commons License 2005.07.20 0 0 1243
Amúgy nem akarok itt sokat időzni, csak azért toppantam be, hogy én is elmondjam, hogy szerintem "Miért baj".
Előzmény: Törölt nick (1232)
fish12 Creative Commons License 2005.07.20 0 0 1242

Szia Serenic,

 

http://www.exposingsatanism.org/harrypotter.htm

 

Ehhez mit szólsz?

Előzmény: Törölt nick (1232)
fish12 Creative Commons License 2005.07.20 0 0 1241
akarom mondani ..képviselői :D
Előzmény: fish12 (1240)
fish12 Creative Commons License 2005.07.20 0 0 1240

1) Igen. Pontosan! Ezeknek a nickeknek a viselői teljesen megegyeznek abban, hogy mindegyikőjük teste atomokból épült fel. 

2) A másik megállapítás ellen tiltakozom.

Előzmény: Threepwood (1233)
pasa_ Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1239
ha spoilert akarsz miert nem olvasod a 6. reszre szakosodott topikot?
Előzmény: simacsiga007 (1227)
egy cuki ausztrál állat Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1238
én/mi/Gaia az elsőre tippelné(n)k, azzal a javítással, hogy nem hisztériáról, hanem jogos undorról van szó, ezt megmondta, miközben épp a földhöz verdeste magát, nem figyeltél/-tünk?
Előzmény: Threepwood (1237)
Threepwood Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1237
Serenic most egy hosszú és hisztérikus hozzászólásra készül vajon, vagy sértődötten lelépett?
Előzmény: egy cuki ausztrál állat (1236)
egy cuki ausztrál állat Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1236
ez egy internetoldal, nem egy könyv, lebuktál/-tunk
Előzmény: Rorimack (1234)
egy cuki ausztrál állat Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1235

már megint kezded/-jük, nem lesz ennek jó vége/-ünk

 

egyébként rosszul tudod/-juk, van Sere "A nem mainstream" Nic és van mindenki más, akik szembemennek/-gyünk

Előzmény: Threepwood (1233)
Rorimack Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1234
Köszönöm a figyelmeztetést, nem tudtam, hogy fisher12 ilyen beszólogatós (azt meg pláne nem, hogy hárman vannak).

Apropó, az idiótáról jutott eszembe:

http://www.sinauer.com/detail.php?id=7021

Evolutionary Theory: Mathematical and Conceptual Foundations
Sean H. Rice

Egy könyv, ami szerinted nem létezik. ;)
Előzmény: Törölt nick (1232)
Threepwood Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1233
Threepwood=ausztrál=Rorimack=Serenic=fish12=Urby=udvari=noway..., az egész topik, sőt az egész index egyetlen ember műve.
Előzmény: Törölt nick (1232)
egy cuki ausztrál állat Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1231
az nem gond, csak okkultista ne legyél
Előzmény: Threepwood (1230)
Threepwood Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1230
Amióta Harry Pottert olvasok, tényleg sokkal több macskát és csecsemőt áldoztam fel a Sátánnak, mint korábban, és új seprűt is vettem.
Előzmény: fish12 (1228)
Rorimack Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1229
Nem, nem, mégsem... túl magas labda.

Ezért nem olvasol pl. Szerb Antalt sem? :)
Előzmény: fish12 (1228)
fish12 Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1228

A hsz-od első részére reagálnék csak.. Abszolút nem a konkurencia miatt óvja az egyház az embereket a HP könyvektől.

 

A HP könyvek bevezetik az olvasóikat az okkultizmus világába és annak gyakorlásába.

 

Isten és a Biblia tiltja az okkultizmust és az az iránti érdeklődést is. És nem féltékenységből, hanem az enyhén szólva a káros hatásai miatt.

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1223)
simacsiga007 Creative Commons License 2005.07.19 0 0 1227
Sziasztok! Ha valaki tudja hogy ki hal meg a HP6-ban az feltétlenül írja meg nekem! Előre is köszi
Robert Fahmel Creative Commons License 2005.06.28 0 0 1226
Remélem, nincsenek gyerekeid. Ha vannak, majd jól megél belőlük néhány pszichológus.
Előzmény: udvari (65)
Sidda Creative Commons License 2005.05.16 0 0 1225

Én is szeretem a Hp-könyveket, sőr odáig juttotam, hogy én is írkálok Hp-s dolgokat. Na pesze, nem vagyok egy J.K.R., de igyekszem.

Van honlapom is. www.gportal.hu/portal/pince egy nagyon jó barátnőmmel szerkesztem.

Ha érdekel titeket ugorjatok be, ja és légyszi használjátok a vélemények mappát. =)))

Köszike.

Krokofánt Creative Commons License 2005.03.19 0 0 1224

régi a mondás hogy "a könyvtár a szabadság fegyvertára". nemcsak az eghyáz ellen :-)

azért olvasd el, igazán jó könyvek, főleg az legutóbbiak. csak az első kettő gyerekkönyv, a többi egyértelműen felnőttirodalom.

Előzmény: Törölt nick (1223)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.17 0 0 1223
A könyveket nem olvastam, ezért csak a jelenségről írnék. Adva van egy sikerkönyv, rengeteg ember elolvassa, ez pedig kurvára nem tetszik az egyháznak, mert konkurrenciát lát benne. Szerintem egy csomó ember azt szeretné náluk, hogy ők mondhassák meg mi a frankó, és ami nem tartozik ebbe a kategóriába, azt be lehessen tiltani. Csak arról feledkeznek meg, hogy 2005-öt írunk, és nem az 1600-as években vagyunk, amikor a pápa simán megfenyeghetett bárkit, aki nem volt elég vonalas. Bezzeg amikor a Mein Kampf mónus áron méltató előszavával jenelt meg, (bocs, aki ilyet tesz nem érdemli meg hogy a nevét nagybetűvel írjam) akkor mélyen kussoltak. Ezek után én a helyükben nem nagyon csodálkoznék azon, hogy egyre kevesebben járnak templomba. Nem a hittel, vagy a vallásos meggyőződéssel van bajom, hanem az intézményrendszerrel, ami köré épült. Ja, és akik most a legjobban csaholnak közülük, azok jó részét még a Kádár rezsim alatt szentelték pappá, a Vatikán és a magyar állam megállapodásának megfelelően az Állmai Egyházügyi Hivatal jóváhagyásával. Nyilván harcos ellenzékiek voltak már akkor is.
mesi13 Creative Commons License 2005.03.04 0 0 1222

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni azokhoz, akik szeretik a Harry Potter könyveket. Nem olvastam végig a topicot (ha mások már írták bocsi) de nekem azért tetszik, mert kikapcsolódást jelent. Szórakoztat, függetlenül attól, hogy esetleg egy irodalommal komolyabban foglalkozó ember szerint nem annyira "értékes" mint pl. Tolsztoj. Az ember izlése nagyon szubjektív dolog és szerintem az, hogy ez a könyv ilyen nagy példányszámban kelt el szerte a világon azt jelnetheti, hogy sokaknak tetszik. Megjegyzem a filmek előzeteseit láttam csak,  nem tetszett, így nem is néztem meg. Én mindent másképp képzeltem el, és szerintem ezért lehet egy ilyen esetleg "ponyvának" minősített könyv is értékes, mert megmozgatja az ember fantáziáját. Öszintén, Ti soha nem szerettetek volna egy napra az Abszol útra benézni? Lehet, hogy gyerekes vagyok, de én nagyon. M.

Daikini Creative Commons License 2003.12.31 0 0 1221
Ezazz go Wickyyy! ;-D
Előzmény: Wickyyy (1219)
Threepwood Creative Commons License 2003.12.31 0 0 1220
Ez már döfi! Komolyan mondom, ilyenkor szégyenlem magam, hogy tetszett a HP...
Előzmény: Wickyyy (1219)
Wickyyy Creative Commons License 2003.12.31 0 0 1219
Én egy Harry POtter rajongó vagyok! Nem értem miért mondják sokan, hogy rossz hatással van a gyerekekre, ennyi erővel a hét fejű sárkány is rossz. Én imádom a Harry Potter könyveket, filmeket és mindent, ami vele kapcsolatos. Akkor is el fogom olvasni a tövábbi köteteket, ha mindenki megtiltja. De hál' istennek az egész családom utálja azokat, akik leszólják a Harry Potteres dolgokat. Én az 5. kötetet is 7 nap alatt elolvastam, mert annyira jó. Hajrá Harry POtter és azok akik leszóljá dögöljenek meg!!!!
pasa_ Creative Commons License 2003.08.21 0 0 1218
Tobb iteracioban cak sikerul megkerdeznem amit meg akarok kerdezni... ;-)

A 'ponyvaregeny' szot manapsag is hasznaljak, friss konyvekre, melyek szempontjabol nem vagyunk utokor. _Ilyenkor_ milyen kriteriumok alapjan mondja valaki, es egyaltalan it akar vele kifejezni?

Ez nem tudasproba, tenyleg szeretnek tisztan latni, hogy mi lenne a jelentese ennek a cimkenek.

Pasa

Előzmény: Srábel Balambér (1216)
Srábel Balambér Creative Commons License 2003.08.21 0 0 1217
Hülye ez a Zindex. Kiírt vmi hibaüzenetet, újra elküldtem, hozzátéve azt, ami az OK megnyomásának pillanatában jutott eszembe, erre 2x nyomta el...
Előzmény: Srábel Balambér (1216)
Srábel Balambér Creative Commons License 2003.08.21 0 0 1216
Jaaaaa, bocs. Nem kötekedni akartam, aszittem tudáspróba...
1bként benne van az előzőben is, hogy az, hogy ma mi a ponyvaregény, majd az utókor eldönti ;-)))
Előzmény: pasa_ (1214)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!