Keresés

Részletes keresés

lemmster Creative Commons License 2013.12.19 0 0 2117

Sziasztok! Egy teás blogot szeretnék bemutatni Nektek, ami tsommelier.blogspot.hu címen érhető el. Az oldal nemrég indult, de folyamatosan kerülnek fel a friss bejegyzések. Ezeknek a témája főleg a különböző filteres és szálas teák értékelése, de szóba kerülnek teaházak és teaboltok, illetve egyéb a témával kapcsolatos érdekességek is. Ha tetszik a blog, akkor feliratkozhattok rá rss-ben és/vagy facebook-on is követhetitek.

Raynes Creative Commons License 2013.12.12 0 0 2116

Kösz szépen, ezek szerint jól beugrottam most neki, pedig át szoktam látni az ilyen spammereken. Mindegy, mert ez esetben szépen lerontottam az üzletét a leírtakkal. Aki meg kezdő teázó, annak meg jó lesz ez az összefoglaló.

Előzmény: GPF (2115)
GPF Creative Commons License 2013.12.11 0 0 2115

Jaj, nagyon rendes vagy, de szerintem egy reklámnick-nek válaszoltál.

 

Így karácsony táján egyre több fórumban lehet találkozni olyan emberekkel, akik épp mind a mediamarkt-ban találjál meg az ideális eszközt a legkülönbözőbb dolgokhoz.

Előzmény: Raynes (2114)
Raynes Creative Commons License 2013.12.11 0 0 2114

Mikrózva tényleg nem jó a teavíz. Rendesen fel kell forralni, desztilálni a vizet, hogy kevésbé legyen kemény. Vagy teáskannában, vagy más edényben, rendesen tűzhelynél. Vízforraló határeset, én inkább tűzhelyen csinálnám. Minél jobb minőségű, minél kevésbé kemény a víz, annál jobban kijön benne a tea zamata.

Teát főzni nem nehéz, de sokan elrontják. Sokan ugyanis túl sokáig áztatják, úgy pedig megkeseredik, csersavasodik a tea, a gyümölcstea megsavanyodik. Ilyenkor a gyomrot is majra. Ezen az oldalon írják, hogy milyen teákat meddig kell áztatni:
http://solampas.hu/teavilag-tudastar

Mindig rá van írva a tea dobozára is az áztatási idő (bár néha rosszul), teabolti teánál pedig meg kell kérdezni vásárláskor. Alapszabály, hogy a filteres teát mindig rövidebb ideig kell áztatni, mivel apróbbra vannak benne darálva a tealevelek. Szálas teánál kicsit tovább kell áztatni, hogy kinyíljanak a tealevelek. Ha jó minőségű a tea, és több főzetet akarsz belőle csinálni, akkor megint csak rövidebb ideig kell áztatni. Persze ízlésfüggő is, hogy egyes teák kinék hogy ízlenek jobban. Ki kell tapasztalni minden új teatípusnál.

Sokan elrontják még azt, hogy 100 fokon, forrásban lévő vízben főzik a teát, ezt sem szabad. A fenti oldalon írják a hőfokokat is. Fekete teánál elég a 90-akárhány fok, nem szabad, hogy láng legyen alatta.

Szintén gyakori hiba, hogy cukrozzák, citromozzák a teát, így pedig limonádévá züllesztik, elsavasodik az íze, nem jön ki a tea aromája. A legínyencebbek üresen isszák a teát, de ha neked nem jön be, akkor jó minőségű, mellékíz nélküli édesítőszert (Süssina, Canderel, hasonlók) vagy mézet tegyél bele. A fekete teába lehet tenni tejet is (én néha tejszín is beleteszek, ha nincs otthon tej). Hollandok meg azt csinálják, hogy meleg, forralt tejbe áztatják ki a feketeteát.

Érdemes még betartani, hogy a tea ne érintkezzen fémmel, így fém kanna, fém teatojás nem javallott, csak elissza a tea ízét, és a fém is elszíneződik. Áztatásra legjobb a porcelán kanna, vagy hasonló edény, persze érdemes előmelegíteni egy kis forró vízzel.

Előzmény: Törölt nick (2113)
GPF Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2112

Ez komoly vagy vicc?

Előzmény: nagyanyo5:0 (2111)
nagyanyo5:0 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2111

Én minden délelőtt diólevél, fekete áfonyalevél, kukorica bajusz, kecskeruta, fehér babhéj és még már nem emlékszem mi van még a keverékben-ből főzők 4 dl teát és azt megiszom. Állítólag jó a cukorra, nem nagyon érzem:D

Olajosvas2 Creative Commons License 2013.12.01 0 0 2110

bazz, elcsesztem a linket

www.facebook.com/tea.eletelem

Olajosvas2 Creative Commons License 2013.11.30 0 0 2109

Sziasztok, nem rég találtam egy teás blogot facebookon. Gondolom érdekelhet titeket.

https://www.facebook.com/tea.eletelem

src23 Creative Commons License 2013.06.21 0 0 2108

Én reggelire ezt vettem:

http://www.onelife.hu/termek/ets-wellness-tea-stimulating-40-filter

és tökre felébredek tőle..

 

én is most kezdtem bele a teázásba igazából . Eddig energiaitalt ittam minden reggel. Annál azért sokkal jobb a tea .nem igaz? :)

 

Előzmény: kovász42 (2106)
Pollen8 Creative Commons License 2013.01.18 0 0 2107
kovász42 Creative Commons License 2012.12.14 0 0 2106

Én úgy gondolom, hogy a napi 1 liter zöld tea sok, hiszen koffeint tartalmaz.

Előzmény: Ice82 (2096)
kovász42 Creative Commons License 2012.12.13 0 0 2105

Én is most járok itt először. A tea a kedvenc italom. Majd olvasgatom, hogy miket írtatok róla. Biztosan találok sok olyat, amit nem ismerek. Én mostanában inkább gyógyteákat iszom, és  gyümölcsteákat. Lehet, hogy kávé helyett át kellene állni fekete teára?

Előzmény: sompeter (2104)
sompeter Creative Commons License 2012.12.12 0 0 2104

sziasztok

 

Most járok itt először, remélem nem fárasztalak majd titeket a kérdéseimmel. Korábban csak a szupermarketek polcain található gyümölcs teákat ittam. Aztán rájöttem, hogy hasonlíthat a teázáshoz a kávézáshoz, lehet ezt magasabb minőségben is űzni. (a kávéológia fórumot és a hozzá csatolt oldalakat ajánlom mindenkinek aki az eszpresszó világát is szívesen megismerné)

Szóval minőségi teát szeretnék inni, ehhez kérnék tippeket és beszerzési helyeket. Leginkább a zöld tea érdekelne (főleg kalóriaégető hatása meg persze az íze miatt is). Fekete teát is ajánlhattok mert a családban sokan szeretik, néha én is megiszom, bár nem tudom hogy az eddig fogyasztott teák mennyire igaziak.

 

köszönöm a segítséget, Péter!

Londonna Creative Commons License 2012.10.10 0 0 2103

Én szeretem a teát, de elnézve ennek az ízét, szerintem én nem annyira örülnék neki... :)

 

 

Nekem egyébként a kedvenc márkám a Twinings. Ezen belül is legnagyobb kedvenc a Rose Garden, a Jasmine Earl Grey, a Royal Wedding Commemorative Blend, Lady Grey.

 

Tejjel, mézzel szoktam fogyasztani általában.

 

Illetve hatalmas rajongással veszek mindenféle gyógynövényes teát is.

 

A gyümölcsteákat viszont nagyon nem kedvelem...

 

Én a kedvenc teáim többségét Londonból szerzem be. Ha kint vagyok, jól bevásárolok belőlük a következő alkalomig. :-)

Előzmény: azmegminek? (2102)
azmegminek? Creative Commons License 2012.09.13 0 0 2102

Ez mennyire ötletes! http://www.magyartea.hu/boldog_szulinapot_tea Nagyon jó kis ajándéknak tartom barátnak, ismerősnek!

e-story Creative Commons License 2012.03.30 0 0 2101

Szerintem sem káros a sok tea. Eleve a nagy mennyiségű folyadékbevitel jót tesz a vesének, s ha nem tartalmaz semmi károsat, nem tudok róla, hogy a zöld teában lenne ilyesmi, a májnak sem okozhat gondot. A gyomrunkat meg csak akkor bánthatja, ha nem megfelelően késziti valaki el és sokáig áztatja.
De "kellemetlenséget" valóban okozhat. Pár napja, hogy élénk legyek munkám irása közben, estefelé olyan fél hattól, 10-ig megittam hat csésze teát (zöld, fehér majd vörös) és valóban pörögtem is rendesen. Éjfélkor lefeküdtem, elaludtam, de az éjszaka folyamán kb. ötször felébredtem és minden bajom volt, szóval túlzásba is lehet vinni. :)

Előzmény: Atom-anti (2097)
kínai balos Creative Commons License 2012.03.25 0 0 2100

Sajnos oolongból és puerh-ből nagyon kicsi a választék, ami érthető is, mert még hiányzik az igényes/tudatos kereslete ezeknek szerintem.

Nem marad más választás, mint a netes rendelés.

 

Előzmény: YinYang45 (2099)
YinYang45 Creative Commons License 2012.03.24 0 0 2099

Sziasztok!

 

Én nagy tea rajongó vagyok, de szerintem nem érdemes netről rendelni (hacsak nem tényleg valami olyan különlegességre vágytok amit nem lehet itthon beszerezni). Én a zöld és fehér teákat imádom, A Japan Kukicha vagy a Kínai Lung Ching ami nekem nagyon bevált, rendszeresen iszom is őket. Fehér teából pedig a Pai Mu Tan tea, sajnos a fehér teákból nincs akkora választék mint a zöldből. Nem tudom hogy merre lehet még beszerezni , én a darjeeling teaházból szoktam venni, vagy néha ha úgy adódik be is ülök, nagyon kellemes kis hely és nagyon nagy a teaválaszték. Ajánlom mindenkinek a teákat meg a teaházat is , nekem nagyon beválik és nem drága ( Legtöbb online vásárlásnál rosszabbul jönnék ki...) Egyébként meg a fehér tea az év teája, teára fel tea ivó barátaim:))!

kínai balos Creative Commons License 2012.03.12 0 0 2098

A gyorsaság sajnos messze nem igaz.

Sőt maga a webshop is egy vicc.

 

A választék pedig ígéretes lenne!

Előzmény: okami7 (2077)
Atom-anti Creative Commons License 2011.11.05 0 0 2097

Szerintem nem káros. Ha jól esik igyad. Míg nincs szívdobogásérzésed, nem szédelegsz, tudsz eleget aludni, addig annyit ihatsz, amennyi jólesik.

Előzmény: Ice82 (2096)
Ice82 Creative Commons License 2011.11.05 0 0 2096

Szinte minden nap megiszom 1L zöld teát. Nem túl sok ez?

Úgy készítem, hogy két púpozott teáskanál teafüvet teszek fél liter vízbe, aztán késöbb ugyanazzal a teafűvel csinálok még fél litert.

Azért kérdezem, mert úgy hallottam, hogy káros lehet a sok tea a gyomorra, májra, vesére. Mennyire igaz ez? Mekkora mennyiséget lehet inni napi rendszerességgel?

ablak11 Creative Commons License 2011.08.31 0 0 2095

megvettem, benne van a hanami is.

Előzmény: ablak11 (2094)
ablak11 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 2094

hanami nincs benne? kár, pedig sztem elég jók.

Előzmény: schg (2093)
schg Creative Commons License 2011.08.26 0 0 2093

1000 tea , Darjeeling teaház, Pikk Dáma Polus Center , Shambala

Előzmény: ablak11 (2092)
ablak11 Creative Commons License 2011.08.26 0 0 2092

melyik teaházakról ír?

Előzmény: schg. (2091)
schg. Creative Commons License 2011.08.25 0 0 2091

A magyar konyha ujság egy cikket írt a Budapest legjobb teaboltjai cimen

Beleolvasva az ujságba ezen kivül a zsidó konyháról és a lecsoról is van benne hosszú cikk

creativehun Creative Commons License 2011.08.22 0 0 2090

Eddig hűséges vásárlója voltam a Bonavininek,annak ellenérre,hogy már háromszor csalódtam bennük de ez a mostani negyedik ez betette a kaput.Most rendeltem tőlük utoljára.Eddig az összes rendelésnél valami gond volt.Hol ez nem volt hol az nem volt.Egyszerűen képtelen vagyok megérteni ha egy termék nincs náluk jelenleg forgalomban akkorazt miért nem veszik le a kínálatról.Tegnap kártyáról fizettem 7500 forint elutalva,ma meg jön a mail,hogy előreláthatólag a termék csak majd valamikor szeptember 2.-a után lesz kapható.Már amennyiben akkor is lesz.Normálisabb helyeken ilyenkor ez a tétel nem is helyezhető kosárba.Ennyi volt kedves Bonavini.Épp most vesztettek el egy megrendelőt örökre!

ophidian Creative Commons License 2011.07.10 0 0 2088

Annak idején a Gunpowder nevű teát ittam ezzel a céllal. Igaz, akkor nem is nagyon volt hozzáférhető más fajta.

Mostanság erre a matcaht gondolom a legjobbnak - az viszont drága.

Előzmény: Ice82 (2087)
Ice82 Creative Commons License 2011.07.08 0 0 2087

Ha az élénkítőhatás a legfontosabb akkor melyik elfogadható árú zöld tea a legjobb?

okami7 Creative Commons License 2011.07.07 0 0 2086

Szia!

 

Nem igazán ismerem a kínai zöldteákat, de azt bizton tudom neked állítani, hogy minél drágább a tea (nagy általánosságban) annál jobb. Az alsóbb árkategóriákban pár száz forint különbség is óriási minőségbeli lépést jelenthet. Aztán ez az extraklasszis kategóriákban már kevésbé érzékelhető - legalábbis tapasztalataim szerint. 

Előzmény: Ice82 (2075)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!