Keresés

Részletes keresés

mEdvE Creative Commons License 2003.11.24 0 0 1226
A kétmenetes kódolás az úgy megy, hogy először beállítod, hogy első menet, ilyenkor csak végigfut (izé, oson, mászik, csúszik, sétál) a videón, megnézi, hogy hol lehet jól tömöríteni, hol kevésbé, hol van jelenetváltás stb. Ennek a menetnek az eredménye egy logfájl, meg egy avi, ami nem tartalmaz számodra érdemi adatot, nem is tudod lejátszani, de: a második menetben az első menet logját használja (valamiért kell neki az avi is), ezért azt letörölni nem szabad! Valamint logikus, hogy második menetet csak azután indíthatsz, miután az első befejeződött.
A quality-based azt jelenti, hogy minden frame-re ugyanannyi hely jut, így nem annyira optimális a tömörítés, viszont ha belövöd, hogy neked mi tetszik, akkor biztos lehetsz benne, hogy a minőség konstans marad.
Régebbi divxszel inkább lesznek kompatibilitási problémáid, mint az újjal, de egyszerű a megoldás: ffdshow.sourceforge.net. Gyakorlatilag minden fajta divx-et ki tud tömöríteni (ez egy codec, tehát kell még hozzá lejátszó, pl. a Windows Mediaplayer :-)).
Előzmény: Törölt nick (1225)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.24 0 0 1225
Sikerült előrébbjutottam a hétvégén.
A probléma az volt, hogy a kompozitálóprogram (Shake), amiben eddig a végleges render készült, csak bizonyos kodekeket tartalmaz. Ehhez én hiába installálok újakat, a program nem fogja kezelni (csak azt adja hozzá, amit a Quick Time-mal együtt installálok). Úgyhogy végülis Shake-ben kodek nélküli tömörítetlen rendert csináltam, aztán ezt beolvastam Adobe Premiere-be, és onnét már ki lehetett írni divx kodekkel. Érdekes, hogy az Adobe Premiere az avi formátumot nem volt hajlandó beolvasni, csak a mov-ot.
Négyféle kódolást ajánlott föl a progi (2db 1 és 2db 2 menetest), de ezek közül csak az 1 menetes "quality based"-et volt hajlandó megcsinálni. Igaz itt 100%-ra tettem a minőséget és még így is 1Mbyte/sec alatt maradt. Végülis ezzel elégedett vagyok, de talán még megpróbálom régebbi divx-szel, hogy ne legyenek kompatibilitási problémák.

Köszi a segítséget!

Előzmény: mEdvE (1224)
mEdvE Creative Commons License 2003.11.21 0 0 1224
www.doom9.org
A keyframe azt jelenti, hogy az biztosan egy I-frame lesz (vagyis gyakorlatilag egy JPEG tömörítésű kép), és a maradék pedig P és B-frame (ezek azok, amelyek nem a képet tárolják, hanem azt, hogy mi változott az előző/következő képhez képest).
5 frame az nagyon sok, emlékeim szerint a divx-nek valami 300-as maximuma van, de állítható.
Ja igen, két menetes kódolást használj feltétlenül, az nagyot dob a minőségen.
Még egy jótanács: olvasgass sokat a neten fellelhető leírásokból, guide-okból (kiindulásnak a doom9 jó), sokat lehet belőlük okosodni :-)
Előzmény: Törölt nick (1223)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.21 0 0 1223
> gyakorlatilag bármelyik mpeg4 codeccel divx3/4/5, xvid, wmp9, realvideo

Na, ilyeneket honnan lehet szerezni? A divx.com-ról letöltöttem az XMpeg-et, de az csak mpeg-et hajlandó beolvasni, meg a Huffy YUV-ot, azt még nem próbáltam ki. Amiket Te írsz, honnan?

> Igazából azzal tudsz szerintem tweakelni (de csúnya szó), hogy a keyframe-ek gyakoriságát állítod (ritkítod). Sőt, biztosan van olyan videoszerkesztő program, amelyiknek konkrétan meg tudod mondani, hogy melyik frame keyframe, ez sokat dobhat a minőségen (és persze a méreten).

Kompozitálásra Shake-et használok, ami alapból asszem 5 frame-enként tesz egy kulcsot. Igazából eddig nem is tudtam, hogy ez mire való, mert ha csak az alapfunkciókat használom (layerek összerakása), akkor ott nem kell kulcsolni semmit. De ezek szerint, ha ritkábbra állítom, az is csökkenti a méretet?

Na jó, majd próbálkozom hétvégén. :)

Előzmény: mEdvE (1222)
mEdvE Creative Commons License 2003.11.21 0 0 1222
Na, végre valami bővebb információ.
1 Mbyte/sec az már igen sokmindenre elég, tapasztalat szerint 1 órányi mozifilm átlagos méretben (mondjuk 640 pixel széles), hanggal együtt 1 cdre igen jó minőségben tömöríthető (megkockáztatnám, hogy a legtöbb képen az eredetivel majd' megegyező minőséget produkál) gyakorlatilag bármelyik mpeg4 codeccel (divx3/4/5, xvid, wmp9, realvideo). De miért nem próbálod ki saját magad, és győződsz meg az eredményről? :-)
Igazából azzal tudsz szerintem tweakelni (de csúnya szó), hogy a keyframe-ek gyakoriságát állítod (ritkítod). Sőt, biztosan van olyan videoszerkesztő program, amelyiknek konkrétan meg tudod mondani, hogy melyik frame keyframe, ez sokat dobhat a minőségen (és persze a méreten).
Előzmény: Törölt nick (1221)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.21 0 0 1221
Az a helyzet, hogy Intel Indeo kodekkel tudtam kb. 1:10 arányban tömöríteni, sikerült találnom ennél jobbat is (Sorenson), de alapból a Media Player azt nem ismerte fel, míg az Indeo-t igen. Más kérdés, hogy ha másik gépre viszem az animációt, ott már az Indeo sem műxik. Ezért szeretnék valami olyat, amivel nincsenek kompatibilitási problémák.
Indeoval 1 másodperc animáció (1024*436) akár 4Mbyte-ot is foglalhat. Ez még mindig sok.
A felbontásból nem engedek, mert sok részlet, csak ilyen felbontás mellett jön ki. Sajnos nincsenek egyszínű homogén felületek, mert fotorealisztikus látványra törekszem. A színből (32 bit) szintén nem engedhetek, mert csúnya "sávos" lesz a szín. Cinepak kodek pl. elég jól tömörít, de a színeket nagyon elcsúnyítja.

> Nem akarsz kicsit sokat egyszerre?

Nem hiszem, mert azt látom, hogy 2 órás filmeket össze lehet tömöríteni kb 2 CD-nyi méretűre. Ha ilyen tömörséggel számolok, akkor 1 másodperc nem egészen 0,2 Mbyte. Igaz, nem 1024*436-ban, de 1 Mbyte/sec körüli értékkel kiegyeznék.

Olyasmi kodek kellene inkább, ami az alapján tömörít, hogy az egyes képkockák közötti különbség minimális.

Azért köszi a tippeket, amiket mondtál kipróbálom. :)

Előzmény: mEdvE (1220)
mEdvE Creative Commons License 2003.11.19 0 0 1220
Nem akarsz kicsit sokat egyszerre? Tudod, ez olyan, mint az idő-pénz-minőség háromszög: a háromból egyszerre kettő teljesülhet. Esetedben vagy meglesz a nagy tömörítés (akár mpeg-típusú tömörítéssel, vagy fraktáltömörítéssel), de az igencsak látható lesz, vagy tömöríthetsz pl. lossless codeccel (huffyuv), ekkor minőségvesztés nulla, viszont a méret kb. 1:5 arányban csökken (ha jól emlékszem). Persze javíthat, ha az animációd amolyan rajzfilmes, vagyis sok rajta a nagy, egyszínű felület, ilyenkor előfordulhat, hogy az rle-típusú tömörítések megtáltosodnak.
Egyébként valószínűleg a számodra megfelelő kompromisszum a mov, erről van némi tapasztalatom, mert itt a zégnél a bemutatókat szokták így terjeszteni (értsd: screenshot), szerintem jobb minőségű, mint az azonos méretű avi (de itt megint kihasználtad, hogy a képernyő nagy része viszonylag homogén, és nagyon ritkán változik csak).
A háromszög harmadik csúcsa már csak a hab a tortán: végülis a mov elterjedt, lejátszó ingyen letölthető mac-ra is.
Előzmény: Törölt nick (1219)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.19 0 0 1219
Sziasztok!

Tudnátok nekem ajánlani valami jó encoder progit? Animációkat szeretnék vele tömöríteni, mégpedig igen jelentős mértékben (kb. 1:1000 arány), mivel tömörítetlenül 1 másodperc kb 40 Mbyte-ot foglal.
Ugyanakkor a tömörítés ne legyen látható, legalábbis ne szúrjon szemet (Pl 32 bites színmélységet ne rontsa le).
Az is fontos lenne, hogy a végtermék viszonylag "általános" kodekkel olvasható legyen, tehát, ha elviszem valahova ne legyenek problémák.
És még valami: a progi tudjon avi formátumot beolvasni (esetleg "mov" -ot), a végtermék formátuma mindegy. Tudtok valamit ajánlani?

Előre is köszi.

tohotomtom Creative Commons License 2003.11.10 0 0 1218
Az az érzésem, hogy a gyors mozgára szolgáló beállításokat kellene emelnem, csak nem tudom mennyivel érdemes v. lehet?
Szerintem a DivX4 alapbeállításai úgy jók ahogy vannak, nem érdemes piszkálni, mert csak elcseszheti az ember...
Előzmény: Ladiladida (1214)
tohotomtom Creative Commons License 2003.11.10 0 0 1217
Szerintem a DVDx is jó, meg a Zealot-féle program is.
Előzmény: Ladiladida (1212)
tohotomtom Creative Commons License 2003.11.10 0 0 1216
mikor a kamera filmen oldalra mozog, szaggat az avi
Nem lehet hogy a géped lassú, vagy esetleg az eredeti is szaggat?
Előzmény: Ladiladida (1211)
tohotomtom Creative Commons License 2003.11.10 0 0 1215
még a gspot se ismeri fel
? Azaz? Meg se nyitja? Mert ha meg se mukkan rá, akkor szerintem az avi lehet hibás (pl. letöltésnél elszaródott), legalábbis nekem egyszer már volt ilyen...
Előzmény: Törölt nick (1201)
Ladiladida Creative Commons License 2003.11.10 0 0 1214
Az a helyzet, hogy még nem volt hang alatta, mikor láttam már, hogy akad. Az az érzésem, hogy a gyors mozgára szolgáló beállításokat kellene emelnem, csak nem tudom mennyivel érdemes v. lehet?
Előzmény: Zombie (1213)
Zombie Creative Commons License 2003.11.10 0 0 1213
ilyesmi a hang osszefuzesnel tud elofordulni, ha nem megfelelo interleaving erteket hasznal az ember. nezd meg csak a video anyagot onmagaban.

avi->svcd-re DVD2SVCD kell + egy MPEG enkoder (TMPEGEnc, CCE, stb.). More info @ www.dvd2svcd.org.

Előzmény: Ladiladida (1211)
Ladiladida Creative Commons License 2003.11.10 0 0 1212
Másik kérdésem: melyik programmal a legegyszerűbb az avit svcd-re alakítani, ha kérik tőlem?
Ladiladida Creative Commons License 2003.11.10 0 0 1211
Hali! adva van egy dvd, nálam 4.1 divx, 2pass, s mikor elkészül, olyan esetekben mikor a kamera filmen oldalra mozog, szaggat az avi. Kábé mit kellen a kódolásnál állítanom és kábé mennyivel, hogy ez csökkenjen? Ez gondolom gyors mozgásnak számít, mert így a szomszédos filmkockák között nagy a különbség.
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.09 0 0 1210
Azért raktam fel az 5.1-et...
De az se segített rajta.
Egyszerűen rossz lehet az állomány.

:(

Előzmény: Zombie (1208)
tündérlala Creative Commons License 2003.11.09 0 0 1209
Ez igaz, most néztem csak meg a linket. :)
Előzmény: Zombie (1208)
Zombie Creative Commons License 2003.11.09 0 0 1208
hat ha SVCD formatum, akkor persze, hogy igy van... (illetve van SVCD codec).

Hawkeye linkje alapjan az ove viszont DivX ("DivX 5.05 or higher required")

Előzmény: tündérlala (1204)
tündérlala Creative Commons License 2003.11.09 0 0 1207
Akkor passz.
AZ eredeti kiterjesztése .mpg.
Előzmény: Törölt nick (1206)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.09 0 0 1206
Hamar lehúztam a PowerDVD-t a fosiról, de azzal se indul, pedig átneveztem aviról mpeg-nek, mpg-nek, dat-nak. Minek nevezzem még át?
Előzmény: Törölt nick (1205)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.09 0 0 1205
No, ezt tüstént kipróbálom.
Előzmény: tündérlala (1204)
tündérlala Creative Commons License 2003.11.09 0 0 1204
Szerintem valami elcseszett mpeg2 formátum.
Bárhonnan töltöd le a Killbillt, a Mediaplayer, BsPlayer stb. minden elvérzik. Viszont a DVD lejátszó progik (PowerDVD, WinDVD) remekül lejátszák.
Azt én sem tudom, miért van ez. (AVICodec program sem tud belenézni a fájlba.)

lala

Előzmény: Törölt nick (1203)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.08 0 0 1203
Hát most már én is azt hiszem :(
VirtualDub nem látja, DivFix meg aszondja: This is not an AVI file.

Valami nyilván elbaszódott a letöltés során.
Ez van. És köszi.

Előzmény: Zombie (1202)
Zombie Creative Commons License 2003.11.08 0 0 1202
ha a Gspot nem ismeri fel, azt mondom, hibas header, magyarul buktad.
Előzmény: Törölt nick (1201)
Törölt nick Creative Commons License 2003.11.08 0 0 1201
Tiszteletem a topiclakóknak!

Van egy problémám AVI-témában, és a segítségeteket kérem.

Leszedtem a daduckról a Kill Bill-t, de valami olyan fránya módon kódolták, hogy még a gspot se ismeri fel. A gépemen filmnézéshez való dekóderek vannak, ffdshow + xvid + AC3Filter ver 0.70b + ogg. Lejátszó: BSPlayer (Build 499). Ez a mix tökéletesen visz mindent, de most kevésnek bizonyult. Most kínomban -- hátha-alapon -- leszedtem és telepítettem a DIVX 5.1-et, de azzal se indul a nyavajás.

Tud valaki segíteni?

Hawkeye

BuNnY Creative Commons License 2003.10.28 0 0 1200
Elképzelhető, de én csak azt találtam 1.5-ös szériával.
Előzmény: RTH41 (1198)
Zombie Creative Commons License 2003.10.14 0 0 1199
abban is benne van (Streams->Stream list->jobb klikk az audio streamen).
Előzmény: RTH41 (1198)
RTH41 Creative Commons License 2003.10.14 0 0 1198
Én VirtualDub 1.5.4-t használom, abban benne van.
Nem a VirtualDubMod-ra gondolsz?
Előzmény: BuNnY (1195)
tohotomtom Creative Commons License 2003.10.14 0 0 1197
audió kódolásos részek
Pontosan mire gondolsz?
Előzmény: BuNnY (1195)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!