Keresés

Részletes keresés

olimpias Creative Commons License 2018.07.07 0 0 11558

Nekem olyan érzésem van, a belga szövkap Martinezzel sokat lépne előre az argentin válogatott. Az lehetne a kulcs mint a Kemény Fecsó meg a Benedek egyik első találkozásakor. Egyéniben jó vagy, hozod a címeket de a csapat sehol nincs. Egy legyél a csapaton belül, rendeld alá magad.

gotanfun Creative Commons License 2018.07.07 0 0 11557

Van pár játékos itt is, akik nagy BL csapatoktól (és azok saját bajnokságából) érkezve 12 km futás helyett a felét sem hozzák. Sétálnak a pályán. Gólképtelenek. Indiszponáltak. Ergo, aki messze képességei alatt játszik, mert a Barca, PSG stb. fintosabb, azt merni kell kitenni a csapatból és lehetőséget biztosítani másoknak. Lehet, hogy Simeone nem szép focit játszik, de hatékonyat. Ő egyébként nem most fog jönni, de vmi hasonló kvalitással bíró edzőt kell nézni, aki a fegyelmezéshez is nagyszerűen ért. Nem személyes okok alapján, hanem eredményesség, hatékonyság szerint válogat be játékosokat. Tevez, Icardi, Dybala, Celso mellőzése mind hiba volt. Itt javítok is, mert elírtam este, hogy a fiatal Celsot pont Izland ellen néztem volna meg. Persze úgy nehéz, hogy már a felkészülések során szarsz a fejükre és a cserepadon csak díszként ülnek, miközben az ember rendre a kezébe temeti az arcát Higuain elpuskázott ajtó-ablak helyzeteitől.

Előzmény: Vpp88 (11556)
Vpp88 Creative Commons License 2018.07.07 0 0 11556

A fiatalítás hiányával egyet értek, mármint, hogy ez nagy hiba. Az argentin utánpótlás nevelésre sajnos nincs rálátásom.

 

Az, hogy Sampaoli Messire építette a VB csapatot, az szerintem nem hiba, melyik edző ne tenne így ha a világ legjobb játékosát edzené? A baj az, hogy nem találta meg azt a taktikát, amely a legjobban kihasználja Messi erényeit, pedig volt rá ideje.

 

Hogy milyen válogatási elv mentén maradt ki Icardi az számomra is nagy rejtély.

 

Guardiolának én nagyon örülnék, olvastam is olyat, hogy felmerült a neve és őt is érdekelné a poszt, de nem tudom ennek mennyi valós alapja van.
Ami viszont Simeone-t illeti: lehet, hogy én vagyok az egyetlen, de én egyáltalán nem szeretném, hogy ő legyen a kapitány, számomra ugyanis az Atletico focija tényleg nézhetetlen. Persze ha abból indulok ki, hogy Sampaoli sem azt játssza, amit a korábbi csapataival, akkor még akár jó is kisülhet belőle :)

Előzmény: gotanfun (11555)
gotanfun Creative Commons License 2018.07.06 0 0 11555

Csapatban és utánpótlásban kell gondolkodni, nem pedig görcsösen ragaszkodni ahhoz, hogy Messiből minden áron második Maradona legyen. Sampaoli ezt akarta. Be is vallotta, hogy minden taktikát kipróbált, hogy kihozza Messiből a legjobbat. Erre még rátett egy lapáttal, hogy totálisan melőzte a fiatal tehetségeket és bízott a veteránokban. Ezen a VB-n pont a veteránok mondanak csődöt. A jelenlegi VB négyben fiatalos, lendületes, új generációk vannak (+ az orosz házigazda, de ez egy másik film). Persze most megy, hogy a DA foci egy kalap szar és az euorópai foci így, meg úgy, de igazából a nem fiatalítás, az utánpótlás teljes hiánya a fő gond (Argentína, Uruk és Brazília szinte EU-ban focizókkal van tele, szóval hagyjuk már ezt a EU vs DA-t). Őszintén. Kit érdekel, hogy Icardi nem egy IQ bajnok? Gólokat kell rúgjon és nem matek példákat megoldani. Celso mellőzése pont egy Izland ellen lett volna érdekes. Masche a kínai bajnokságból több tűzzel érkezik, mint a többi kp? Persze a szövetség megint nagy edzőben gondolkodik. Majd egy Guardiola! Csak én látom úgy, hogy Simeone lenne a legjobb megoldás?

 

Előzmény: Vpp88 (11554)
Vpp88 Creative Commons License 2018.07.06 0 0 11554

Egyébként engem is nagyon meglepett Sampaoli impotenciája. Én kifejezetten örültem, amikor kinevezték, mert szerintem mind Martino, Bauza pedig főleg alkalmatlanok voltak. Aztán ahogy jöttek sorra a selejtezők (pláne a Messi nélküliek) már feltűnt, hogy nem sok változás várható, emlékezzetek a kijutás is mennyire veszélyben forgott még az utolsó forduló előtt.

 

A védelem egyértelműen össze sem hasonlítható a 4 évvel ezelőttihez képest, a középpályán is csak Banega és Masche dicsérhető, Meza, Perez semmit nem mutattak, Lo Celso ugye tudjuk mennyit játszott.

Amit azt hiszem argentin szurkolóként is meg kell jegyezni az Messi hozzáállása: egy ilyen kimagasló tehetségű és tudású játékos szerintem egyedül is sokkal többre képes, ha megvan benne a lelkesedés vagy a mindenáron győzni akarás. Én őszintén szólva ezt hiányolom Messiből. Utálom az összehasonlítást Ronaldo-val, de ő azért ez utóbbiakban vitathatatlanul profibb.

 

Ami azt illeti, hogy Messi akkor lesz a világ legjobbja, ha VB-t nyer, nos ez a legnagyobb butaság. Ha 2014-ben Higuain gólt rúg, vagy pl. ha Götze nem rúg gólt és Argentína 11-esekkel megnyeri, akkor Messi a világ legjobbja? De mivel Pipita kihagyta, így nem az? Baromság.

 

 

Előzmény: gotanfun (11546)
ave én Creative Commons License 2018.07.06 0 0 11553

ez faszság

Előzmény: Authentik1 (11552)
Authentik1 Creative Commons License 2018.07.06 -2 0 11552

Magyarul az első két vb-jük sportszakmai értéke 0, a 82-est nem láttam, csak annyit tudok róla h bárkit büntetlenül szétrúghattak, a 2006os cim meg hát az ausztrálok elleni csalásig volt érdekes, onnan meg bundának hivják, tudjátok ezt ti is jól calciopoli fanok.

Előzmény: Authentik1 (11551)
Authentik1 Creative Commons License 2018.07.06 -2 2 11551

ez a négyszeres világbajnok mantra istenem, valóban van a retrofoci korszakból 2 cimük, ahol már 10 csapat összeszedése is nehézséget okozott, és tegyük hozzá az oriundok hathatós támogatásával. Az első modern futball vb a 74-es volt ebben minden szakértő megegyezik a presszing megjelenésével. Ezalatt az időszak alatt Argentina játszott 4 döntőt, az olaszok meg 3-mat, győzelem 2-2. Az elmúlt évtizedet meg hagyjuk is, szánalmas, két csoportkörös blama most meg jobban tették h ki se jutottak. korszakos olasz játékost meg senki se tud mondani aki bármilyen komolyan vehető all-time listán akár csak a 30-ban lenne egy-két védőn kivül. de most komolyan ki minden idők legjobb olasz támadó játékosa? Rivera, Meazza, Baggio, Totti? Hát, talán a 100-ban benne vannak, annak is a hátsó régióiban, talán. Argentinból meg vitán felül van 3 a legjobb tizben Maradona a 2, de Messi és Di Stefano is all-time 10, annak is az eleje. Minden idők legjobb Real Madrid és minden idők legjobb Barcelona játékosa.

Előzmény: Törölt nick (11538)
henteskeee Creative Commons License 2018.07.06 0 0 11550

Nem tud,mert gyerek meg ...

Előzmény: ave én (11547)
ave én Creative Commons License 2018.07.06 0 1 11549

ezt elfogadom kapitulációnak

Előzmény: Törölt nick (11548)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.06 0 1 11548

Mondtam, hogy téma lezárva, de neked akkor sem mesélnék, ha nem lenne.

Előzmény: ave én (11547)
ave én Creative Commons License 2018.07.06 -1 0 11547

mesélj nekem a 86-os és a 78-as körülményekről

Előzmény: Törölt nick (11538)
gotanfun Creative Commons License 2018.07.06 0 0 11546

Mennek is ezerrel a címért. Uruk is. Viszont a horvátok meg a belgák is majdnem elszúrták. Modric totál kipukkant a dánok ellen a 2. félidőben. Látszott a fáradság. Azért a La Liga meg a BL nem egy dán bajnokság. Bár Christian Eriksen nem is ott focizik, de kb. rajta is ez látszott. El is qrta a 11-est, mint Modric az elsőt.

 

Egyébként pont engem lepett meg Sampaoli a legjobban. A Sevillaval qrvára nem ezt tolta. Nagyon is összeszedetten gondolkodott. Szerették a kátékosok és a közönség is. Hosszú idő után meg is fogta Simeone csapatát, a Realt és a Barcat is. Érthetetlen. De nem sajnálom. Sztárokat akart, hát megkapta. Egyébként valamire való jó paszt a sevillas Banegan kívül senki nem adott szinte. A védő Mercado meg gólerősebb volt, mint Higany, aki a tököm sem tudja, hogy mikor talált be utoljára. Szóval mérlegelhet a mester a múlt és jelen között. 

Előzmény: Tropea (11544)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2018.07.06 0 1 11545

Azért nem kell úgy se tenni, mintha az argentin válogatott foci ne lett volna sikeres az elmúlt időszakban - a mostani VB előttig bezárólag (beleértve a selejtezőket). Copa ezüst 2004, 2007, 2015, 2016 és egy VB ezüst 2014-ből, nyilván ennyi elveszített döntő után keserű szájíze van a szurkolóknak, de azért ez nem egy sikertelen válogatott. Azt még meglátjuk, hogy most utánuk jön-e az özönvíz.

Tropea Creative Commons License 2018.07.06 -1 0 11544

Csak részben van igazad, mert pl. Horvátország és Belgium már inkább számít nagycsapatnak a keret erőssége alapján. Modric, Rakitic, Mandzukic, De Bruyne is legalább a negyeddöntőben játszott a BL-ben, és mégis jól tolják Oroszországban.

Előzmény: gotanfun (11541)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.06 0 0 11543

Tudom, hogy te nem trollkodsz. Részemről már be is fejeztem a témát, jó szurkolást a kedvenceknek a jövőben.

Előzmény: gotanfun (11541)
Tropea Creative Commons License 2018.07.06 -1 0 11542

Én nem mennék ennyire bele a részletekbe. Olaszok négyszer győztek, argentinok kétszer. Olaszok utoljára 2006-ban, argentinok 1986-ban. Most pedig kb. ugyanott tart mindkettő.

Előzmény: Törölt nick (11538)
gotanfun Creative Commons License 2018.07.06 -1 0 11541

Én nem trollkodom és igyekszem önkritikusan bánni azzal a fossal, amit a kék-fehérek idén produkáltak. A reakciómnak pedig volt alapja ha visszaolvasol, mert nem csak a te hozzászólásaidat érinti. Inkább arra irányul, hogy ideje lenne ezt befejezni. Aztán, ha jobban megfigyeled, egyre inkább a kis- és középcsapatok tornája ez a sorozat. Nyilván a nagyok közt akadnak kivételek, mert régóta vágynak már a végső sikerre, de a BL sztárokkal felállóknál ez is csak felsleges stressz, ami nem hoz évi 30 milliót.

Előzmény: Törölt nick (11536)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2018.07.06 0 0 11540

Egyrészt ragaszkodnak az argentin edzőkhöz, másrészt nincs pénz egy igazán neves edzőt megfizetni. Mikor a biztonságiakat nem bírták megfizetni, Tata Martino stábjának fizetésével lógtak, stb... Sampaoliban vélték megtalálni a megoldást, most meg nem tudják kirúgni, mert arra sincs pénz...

Előzmény: Törölt nick (11536)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.06 0 0 11539

Fogalmam sincs, nem hiszem.

Előzmény: Tropea (11537)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.06 0 0 11538

Ja, és továbbra is maradjunk a tényeknél. Az olasz válogatott NÉGYSZERES Vb győztes, egy futball nagyhatalom, még akkor is, ha most gondok vannak (megoldják, ettől nem kell tartani). Az argentínok meg kétszeres győztesek, és azt hiszem, hogy sem a 86-os, sem a 78-as "körülményeket" nem kell itt (sem) bemutatni senkinek. Ezek a tények, a többi csak szöveg.

 

És ezzel a világon semmi baj nincs, csak el kell(ene) fogadni, és akkor már lehet is továbblépni.

Előzmény: gotanfun (11532)
Tropea Creative Commons License 2018.07.06 -1 0 11537

Amúgy nem autentikus elvtárs ír itt a művésznevek többsége alatt?

Előzmény: Törölt nick (11536)
Törölt nick Creative Commons License 2018.07.06 0 0 11536

Hogy ez miért téma, azt kérdezd meg autentikus elvtárstól. Senkinek sem az argentín válogatottal van baja (nekem mindössze annyi, hogy nem értem, hogy miért nem lehet végre legalább egy erős közepes edzőt leültetni arra a padra, a nyakamat teszem rá, hogy jönnének a sikerek is), hanem azzal, hogy az olvtárs módszeresen, személyeskedve folyamatosan trollkodik az olasz topicokban, még szép, hogy az ilyesmi nem marad szó nélkül. És itt azért elég normális hangnemben lettek "piszkálva" a dolgok.

Előzmény: gotanfun (11532)
Tropea Creative Commons License 2018.07.06 -1 1 11535

Ez egy újabb összefüggéstelen hozzászólás, amelyet a frusztráció indukált. Továbbra sem értem, hogy miért az eredményesebb olasz foci szidásával kell elfedni, hogy az argentin labdarúgás összeomlott. Egyáltalán hogyan kapcsolódik a Juventus ahhoz, hogy az argentin válogatott a papírforma szerint hamar kiesett a vb-ről? Ha már szóba hoztad, a Juventus legutóbbi BL-sikere is utóbb volt, mint az argentin válogatott utolsó tornagyőzelme. A régi olasz győzelmeket kár bagatellizálni, mert 1986 is marha régen volt. Végül pedig vicces azzal takarózni, hogy az olaszok kiestek a legalább negyeddöntős Svédország ellen, miközben Argentína egy európai csapatot sem tudott legyőzni, még a másoktól csak vereséget szenvedő Izlandot sem.

Előzmény: gotanfun (11532)
lyukas csokoládé Creative Commons License 2018.07.06 -1 0 11534

Rosszul? Pláne: is? Na ne vicceljünk már!

Előzmény: Tropea (11533)
Tropea Creative Commons License 2018.07.06 -1 2 11533

Amúgy nem azon van a hangsúly, hogy Messi nem nyert vb-t, hanem azon, hogy mennyire rosszul játszott ezen a tornán is.

Előzmény: ave én (11530)
gotanfun Creative Commons License 2018.07.06 -1 0 11532

Akkor segítek. 1968 óta. A 2000-est gyönyörű szépen sikerült elszúrni. Biztosan emlékszel rá, ahogy a 2012-es zakóra is. Azóta ezt a sorozatot sikerült olyan középszerű játékosokkal felálló csapatoknak is megnyerni, mint Dánia és Görögország (én a legutóbbi Portugál sikert is ide sorolnám). A legtöbb győzelemmel a Német/Spanyol rendelkezik. Az olasz válogatott foci sehol sincs. A Copa America összesített statisztikája szerint Argntínának akkor sincs szégyenkezni valója, hogy azt 1993 óta nem nyerte meg. Téma lezárva.

 

VB. Én Higanyra fogtam anno a döntő elbukását. Azóta többször bizonyította is, hogy van alapja az őt ért kritikáknak. Balfasz. A VB ezüstöt egyértelműen a Garayval felálló védelemnek lehet köszönni (a mostani fényévekkel maradt el tőle) és nem a csatároknak vagy Messinek (bár sokat tett érte, nem sikerült Maradonat faragni belőle, amit most is itt szúrt el Sampaoli, hogy nem csapatban gondolkodott, mint az Uruk/Suarez). Be kell nyelni, mint hollandoknak az ezüstöket. Viszont hosszú idő után végre beverekedték magukat a négybe. Azért ezt ne söpörjük a szőnyeg alá. Ezzel szemben az olaszoknak van egy 82-es és 06-os aranyuk. A 34-es és 38-as aranynak meg semmi köze a mostani focihoz. Viszont 38 és 82 között is van egy kis idő. A 2006-os meg Materazziról híres. Most pedig már kint sem voltak. A középszerű svéd válogatott annulálta őket. 

 

Szóval akárhogy nézem, kb. kezet foghat a két válogatott. A "csalás" szóval is önkritikusabban bánnék Juve/olasz drukkerként. De még a pedáns németekről is kiderült azóta egy s más (82 Ausztria ellen, 90-es bíró is bevallotta elfogultságát stb.). Nem találsz csapatot aki ne lenne valahol sáros. De pont Juve drukkerként állandóan ezzel meg az elbukott döntőkkel jönni...? Ejnye. Amúgy mióta fáj ez nektek mániákusan? 90-es tizenegyes párbaj? 

 

Végezetül. Én az edzőkérdésre a megoldást Simeoneban látom. Sztárok padra vagy haza ha nem tetszik valami. Messi mehet a katalán válogatottba és sok sikert. 

 

 

Előzmény: Tropea (11529)
Tropea Creative Commons License 2018.07.06 -1 0 11531

Fritz Walter. :-)

Előzmény: ave én (11530)
ave én Creative Commons License 2018.07.06 0 0 11530

mondj egy focistát, aki középszerű társakkal VB-t nyert

Előzmény: Tropea (11529)
Tropea Creative Commons License 2018.07.06 -1 3 11529

"Az olaszok mikor nyertek EB-t? Ráadásul nekik még annyit utazniuk sem kell."

 

Tehát az olaszoknak könnyebb EB-t nyerni, mint az argentinoknak Copát, mert kevesebbet kell utazniuk? Ez igen ostoba felvetés!

 

Az olaszoknak akkor lenne könnyebb EB-t nyerni, ha az európai riválisaiknak többet kellene utazniuk. Ebből a szempontból indifferens, hogy az EB-ről távolmaradó marslakóknak mennyi utat kell megtenniük a világűrben.

 

Az argentinok pedig ugyanannyit utaznak Európából, mint pl. a brazilok és az uruguayiak, ennek ellenére az utóbbiak már többször is nyertek Copa Americát 1993 óta, míg a gauchók egyszer sem ugyanezen időszakban.

 

A Copa America egyébként - mint már kifejtettem egy másik oldalon - egy bohócbajnokság. A mezőny nagyon gyenge, amit alátámaszt, hogy a dél-amerikai csapatok közül csak 3 jutott a vb-n a legjobb 4 közé az utóbbi évtizedekben. Egyedül Brazília volt ott többször is a legjobb négyben. Ha a dél-amerikai mezőnyben Argentína erős csapatnak számít, akkor illett volna legalább két Copa Americát megnyernie 1993 óta, miként azt tette Brazília és Uruguay.

 

Az olasz-argentin összevetésben azért is butaság a dél-európai válogatott EB-sikertelenségére hivatkozni, mert amíg Olaszország 12 éve nyert egy világbajnokságot, addig Argentína 25 éve semmit.

 

Nevetséges dolog a sokkal eredményesebb futballnemzetet ekézni, miközben az argentin labdarúgás ugyanúgy eltűnt a süllyesztőben.

 

Marcello Lippi, aki ugye nem egy Sampaoli-féle nímand, azt nyilatkozta a tegnapi Gazzetta dello Sport-ban, hogy Messi valójában nem bukott meg a vb-n, mivel Argentína már nem nagy csapat, ezért nem is voltak olyan társai, mint a Barcelonában. 

 

Ezzel kár vitatkozni, mindenesetre Lippi rögtön relativizálta Messi nagyságát is, akiről sokadjára bizonyosodott be, hogy világklasszis társak közül képes kiemelkedni, ám középszerű játékosok között ő maga is beleszürkül a mezőnybe.  

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: gotanfun (11528)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!