Keresés

Részletes keresés

Anakin a sith Creative Commons License 2017.08.08 0 0 8839

Mondjuk a kettot nem is lehet hasonlitani, mer az Aegean 5. eve folyamatosan nyeri Europa legjobb regionalis legitarsasaga cimet. A ryan pedig egy fapados legitarsasag. A flottaja is vadiuj A320-asakbol all. Staraliance csoport tag , amihez sokak kozott a Lufthanza is tartozik. Ami fontos, aki teheti, idoben foglaljon jegyet, mert nagyon draga tud lenni, ha ha egy hettel az utazas elott akar valaki. Sokszor nem is lehet mar talalni. 

Előzmény: totopad (8838)
totopad Creative Commons License 2017.08.08 0 0 8838

Az aegean-el kétszer repültem júliusban, mindkettő korrekt volt. A táskaméretekkel nem nagyon szrakodtak, minőségibb volt, mint a Ryanair, viszont olcsóbb. Abszolút korrekt volt. 

Előzmény: geodo1 (8837)
geodo1 Creative Commons License 2017.08.08 -1 0 8837

az aegean domestic társasága. becsekkolás indulás előtt két nappal, ahogy a "hagyományos" társaságoknál általában lenni szokott. vagy a reptéren, ingyen. rendre pontosak.

Előzmény: ines88 (8836)
ines88 Creative Commons License 2017.08.08 0 0 8836

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata az Olympic Air légitársaságról? Becsekkolás, késés, stb. érdekelne :) Athénból fogunk Korfura utazni velük.

Köszi előre is!

Tarzy52 Creative Commons License 2017.08.07 0 0 8835

Szerintem nincs ezzel semmi gond. Ez nem egy szépirodalmi topik.

Amúgy lejjebb is van mástól is ilyen tördelésű irás.

Másrészt igyekezni kell, ha van sok irnivalód, mert hamar kidob a rendszer!

Én is köszönöm a beszámolót Melcsi625-nek .

Előzmény: Melcsi625 (8828)
Melcsi625 Creative Commons License 2017.08.07 0 0 8834

Üdv!

Psakudia.....járt már itt valaki?

Milyen hely?A képeken jól néz ki a part,gondolom homokos.

Mennyire van lehetőség eset jönni-menni vásárolgatni,beülni vhová a többi Halkidikis nyaralóhelyhey képest?

Köszönöm!

409 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 8833

Tényleg elég kusza az egész ezekkel a logikátlan sortördelésekkel. A szóköz nélküli írás is csak tetézi, de az nem a szövegszerkesztő hibája.

Előzmény: Melcsi625 (8832)
Melcsi625 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 8832

Figyelj......fogalmam sincs,mit jelent az amit leírtál.....

Az elejétől az utolsó betűig kínai......ide írtam,az ablakba,ennyit tudok hozzászólni..

De tényleg,én ehhez nagyon analfabéta vagyok....  :-)))

Köszi amúgy,biztos igazad van!

Ha valakit még érdekel valami a nyaralásunkkal,helyekkel,fizetnivalókkal kapcsolatban,nagyon szívesen válaszolok.

Előzmény: Gumped Papó (8830)
Melcsi625 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 8831

Nem tudtam,most már tudom......

Előzmény: 409 (8829)
Gumped Papó Creative Commons License 2017.08.06 0 2 8830

jó beszámoló, köszi szépen!

de ha elfogadsz egy off-os tanácsot:

nagyon helyes, hogy az index kiváló blogmotorjára való tekintettel, a hsz-ek elveszését megelőzendő, nem a hozzászólás ablakban írod meg a hsz-t, hanem csak bemásolod oda egy szövegszerkesztőből, ahol korábban megírtad a szöveget

de ha így teszel, akkor ne olyan szövegszerkesztő legyen, ami automatikusan kiteszi a sortöréseket (Windowsos környezetben ilyen a Word), hanem olyan, ami nem tördeli a szöveget (Windowsos környezetben ilyen a Notepad), mert ha tördelt szöveget másolsz a hsz. ablakba, akkor úgy fog kinézni (a kettős tördelés miatt) mint a te hsz-ed

409 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 8829

"nem lehet odaállni semmihez fotózkodni"

A múzeumokban általában nem szabad fotózni. (van ahol vaku nélkül lehet, de úgy meg nem sok értelme a félhomály miatt) Ha szabadna fényképezni, nem tudnák eladni a képeslapokat/prospektusokat.

Melcsi625 Creative Commons License 2017.08.06 0 0 8828

Sziasztok!

Tegnap jöttünk haza tolói és stavrosi nyaralásunkról.

Toló jó kis hely,nem túl nagy,sok görög nyaral ott,nekünk tetszett,szuper a part,sekély,lassan mélyülő homokos.

Plusz a környezet...szép,na.Már az odaút is egy élmény,gyönyörű a táj,már maga az út is megérné,igaz, ezernyolcszázakármennyi km,

de rosszabbra számítottam,lehet haladni,nem volt annyira fárasztó,mint vártuk,merem ajánlani vezetni szerető embernek nem lesz gond.

Tolóból kirándultunk Hydra és Spetses szigetre,3 óra hajóval,hát valami elképesztő hangulatos és gyönyörű volt!(Delfint nem láttunk...)

Egy délelőtt átmentünk Nafplióba,ez a régi görög főváros,erre is csak a legszebb jelzőket tudnám írni,bejött,nekem még mindig furcsa ,hogy csak úgy az út mentén

nőnek a mandarinfák pl...Szép város,sikátoros utcákkal,nagyon görög....Palamidibe nem mentünk fel,mert volt vagy 40 fok,elég volt a városban mászkálni.

Innen egy hét után visszajöttünk Stavrosra (Halkidiki) 4nap/3 éj-re.

Tolóból Patrasz felé mentünk,ott át a Rió-Antirrió hídon,és vissza Delfibe.Annak is van egy hangulata,de jó kondi kell hozzá,a kocsinak főleg,

jó magasan van,de főleg onnan vissza az autópályára..12 uró/6 euró felnőtt/gyerek belépő,az jó a múzeumba is.Jó kis modern múzeum,tetszett.

Ami nem,hogy nem lehet odaállni semmihez fotózkodni,nem megfogni,csak elé állni sem,rám 4x szóltak rám,nem értem miért,még a szobrok elé

egy méterre sem. Mindegy,ez van,rontom a látványt....Visszafelé át a hegyeken örök élmény a táj,de nehéz,jó kocsival érdemes menni.

Stavros sima nyaralóhely,Halkidiki,az kapjuk,amit várunk,jó volt ott is,jól éreztük magunkat,picit olcsóbb,mint Toló,több a bazár,vendéglátóhely.

Innen délután indultunk,még nem haza,hanem Edessába vízesésekhez,az is jó volt,de főleg aton lepődtem meg,hogy Edessa milyen szép város,érdemes elmenni

arra,aki ráér,Stavrostól 155 km -re van.

Onnan már jöttünk haza,határok 10 percek voltak,reggelre Tiszasziget,sima út volt.

Nagyon jól éreztük magunkat,minden  terv szerint ment,jó volt az út,jók voltak a nyaralóhelyek,a partok,a víz, ja,Stavroson láttunk delfint,kb. 5 méterre úszott el a parttól..

mind a helyket,mind a kirándulásokat tudom ajánlani mindenkinek,aki ezekre a helyekre szeretne menni.

Pontikos1 Creative Commons License 2017.08.02 -1 1 8827

Azert nem erdemes abba a tevhitbe esni, h gorogorszagban a kis szentelyek tavol tartjak a bevandorlokat, es nincs beloluk. Nyaralohelyen nem szazaval bandaznak az utcan, de mindenhol ott vannak, reszint lathatatlanul, es szinte soha nem vegyulve.

Az meg varosi legenda, h a gorog rendor mindig a gorognek ad igazat.

Előzmény: Bujazliz (8826)
Bujazliz Creative Commons License 2017.08.01 0 0 8826

A görögök hithű keresztények (némi pogány vallással fűszerezve). Mindenütt az út mentén ott a kis szentély.  Egy muzulmán idegennek olyan ez, mint amikor a vegetáriánus betér a húsboltba. A görögök barátságosak az idegenekkel szemben (mediterrán szív és vér), de a világukat nagyon védik, óvják. Ha gondod akad (pl. közlekedési apró zűr) a rendőr is inkább a görögnek ad igazad.

Előzmény: gy-gyuri (8823)
balazsh Creative Commons License 2017.07.31 -3 5 8825

A topic címét olvastad? 

A görögországi nyaralásról. 

Görögország mióta nyugati ország? 

Görögországba is pont addig maradnak a migráncsok, míg nálunk (maradtak volna, ha nem marasztalják őket). Átutazóba.

És a nyaraló helyekre nem mentek pont úgy, mint ahogy Siófokra sem.

Sem Görögország, sem Magyarország nem célállomás nekik. 

Katana750 Creative Commons License 2017.07.31 -8 2 8824

Örülök ha segítettem, egyetértünk a fórummal kapcsolatban, most aztán te is kapod a mínuszokat! :-)

gy-gyuri Creative Commons License 2017.07.31 -8 3 8823

Tisztelt Katana! Köszönöm a tanacsokat amit a korabbiakban utam tervezézésez kaptam tőled, és szinte csak tőled. A pikírt megjegyzések meg biztosan nagy öröm azoknak akik osztogatják akár jogosan teszik aká nem. Szerintem egy utazási fórum arra lenne hivatott ,hogy a tapasztalatok megosztásra kerülhessenek. És persze ha az okosak modják, akkor úgy is van hogy ott nincs migráns proléma, de a kérdés jogos, mert több nyugati országban -ez személyes tapasztalat-  erösen zavarják a nyaralókat.

Előzmény: Katana750 (8820)
Gumped Papó Creative Commons License 2017.07.25 0 3 8822

Mikor voltam én lebaszó, kioktató?

hmmm, talán itt

Előzmény: Katana750 (8815)
cobranco Creative Commons License 2017.07.25 0 1 8821

Tényleg ott a jel,ezt benéztem,kvittek vagyunk,túltárgyaltuk :)

Előzmény: Katana750 (8820)
Katana750 Creative Commons License 2017.07.25 -7 0 8820

Neked nincs humorérzéked? Nem érted az iróniát? Pedig ilyen:-) jelet is tettem ki amikor környezetszennyező videókat emlegettem! Hogy az isten nyilába lennél környezetszennyező, amikor bringával voltál? Sajnállak, hogy ilyen humortalan, beszűkült ember vagy. 

Előzmény: cobranco (8819)
cobranco Creative Commons License 2017.07.25 -2 5 8819

Való igaz,velem egy szót nem váltottál,nem vitatkoztál.Egyszerüen azért,mert nem ütöd meg azt a szintet,amiért érdemes lenne reagálnom.A szövegértés általános iskola második osztály,elhiszem,hogy régen volt,lehet,felejtesz.

Sajnállak,hogy ilyen humortalan,beszükült világban élsz.

Előzmény: Katana750 (8818)
Katana750 Creative Commons License 2017.07.25 -7 2 8818

Nagyon is értettem, hogy mit ír csak én gúnyolódásnak gondoltam. Vele egyébként egy szót nem váltottam, nemhogy vitatkoztam volna.  A nagy beégéseimre tényleg kíváncsi lennék! Ha nem vetted volna észre én nem erőltetek semmit. Kérdez valaki, úgy gondolom tudok neki válaszolni és ennyi. Valaki ír, nekem címezve és válaszolok. Téged sem én szólítottalak meg. Más a felfogásunk az újonc kérdezőkkel,(nem rólad van szó, a te álláspontodat nem ismerem ez ügyben) viselem érte a kritikát, de engedtessék meg a reakció nekem is! Részemről ennyi lenne. Kivéve, ha hozod a mezei verebeket. 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (8817)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2017.07.25 0 6 8817

Ha nem, hát nem. És nem nevettem cobrancon, de attól még irónia volt, méghozzá inverz beszéd, tehát annak, amit leírt, az ellenkezőjét gondolja. Egy sztereotip gondolkodást túloz el, karikíroz ki, és gúnyolódik vele. Te ebből semmit sem értettél, szó szerint vetted, amit írt, és elkezdtél vele vitatkozni. Ne erőltesd ezt az egészet, nem fog menni. 

Előzmény: Katana750 (8815)
Katana750 Creative Commons License 2017.07.25 -5 0 8816

Ok. Elfogadom a kritikát a frissen regelt madarak miatt. Ekézzétek őket és engem is!  A benzinkút kérdés azért fontos szerintem, hogy ne szopassanak meg senkit a "kommunikacija problema" szlogennel. Csakis ezért. Kérlek, mutass olyan hsz.-t tőlem amikor nem írtam meg, hogy a RO-BG útvonal időben hosszabb, lassabb, csak akkor versenyképes, ha szívás van a határokon, fizetőkapuknál! A nagyságrendi különbségek: BP.-Kavala, SRB-BG 1052 km. SRB-MK 1140 km. tehát erre hosszabb, RO-BG 1109 km. erre rövidebb, tehát nem baj, hogy toleráns voltál:-) BP-Asprovalta: SRB-MK 1106 km. SRB-BG 1045 km. RO-BG 1128 km. Tehát hol van a nagyságrendekkel hosszabb útvonal? Szerintem sehol. Időben valóban több a kevés autópálya miatt, de ezt is leírtam a kérdezőknek. Az utolsó előtti mondatod azért is furcsa nekem, mert a minap linkelted be, hogy nem SRB-MK, hanem SRB-BG felől mentél és(csak gondolom, nem tudom) nem szalonikitől keletre. Vagy rosszul láttam? Doirani? 

Előzmény: Szaganaki (8814)
Katana750 Creative Commons License 2017.07.25 -7 0 8815

Az az érzésem, hogy összetévesztesz valakivel! Mikor voltam én lebaszó, kioktató? Akiket lebasztak, kioktattak mert nem olvastak vissza, nem gugliztak, őket igyekeztem tájékoztatni. A veréb módon koppanásról ha kaphatnék valami támpontot! A helyzet az, hogy én nem tudom ki a seggarc itt, mert személyesen nem ismerek senkit. Nem is az ügyfeleim, úgyhogy ennyit az életvezetési tanácsról:-). De azért köszi. Cobranco tényleg vicces volt? 12 nappal a kérdés után! Ki tudja hányadik viccelőként! Te nevettél rajta? Ne, már!

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (8813)
Szaganaki Creative Commons License 2017.07.24 0 6 8814

A "lebaszások helyett" címmel kapcsolatban javasolom gondold végig a következőket: a frissen regelt madárnak minimum kell egy email cím, mert különben nincs reg, ebből következően feltehetőleg van valami számítógépe és némi-nemű jártassága. Feltehetőleg akad egy gugli is, ha pedig az van akkor lesz ott maps is. És ezek után ide jön, hogy merre van Görögország? Vagyis egy lusta tróger velünk akarja megoldatni a saját problémáját! És amikor egy jószívű hülye megszánja, hogy merre van a dél akkor csőstül jönnek a további okos kérdések; pl. van-e ott benzinkút? Nincs wazze, a Balkánon még nem találták fel az autót, a szamarak meg nem azzal üzemelnek :)
És Te ezeknek leállsz magyarázni? Tegyed, szíved joga, de nekem is hogy elküldjem őket a melegebb éghajlatra, mert egy Fórum még véletlenül sem tévesztendő össze a Vevőszolgálattal! Ha azt látjuk, hogy olvasott, utána nézett a dolgoknak, de valóban olyasmin akadt meg, amire nehéz a választ összehozni akkor segítek(tünk), de a potyázó hülyéket én pl. szívesen meghagyom Neked! De akkor viseld a kritikát is; mert én a maximális toleranciámról tettem tanúbizonyságot amikor Te folyamatosan az Erdély-Bulgária útvonalat proponáltad Szalonikitől keletre utazóknak is, holott a szerb-maci útvonal nagyságrendekkel rövidebb és gyorsabb és ha az általad is ismert Doriani határt választja akkor nem is szív...

Előzmény: Katana750 (8811)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2017.07.24 0 7 8813

Igen, az volt.

Ahogy látom, egy alapvetően jó szándékú ember vagy, akinek még mindig új az interveb; illetve vannak készségek, amelyeket egy koron túl valszeg nagyon nehéz megfelelő minőségben összeszedni. Több csörtét láttam már, amikor eléggé vehemensen rontottál rá fórumozókra, majd koppantál, mint mezei veréb a felmatricázatlan plexifalon. Nem tudom, vane erre jó megoldás, illetve tisztem-e nekem életvezetési tanácsokat adni nikkeknek, de talán ez segít: írd meg a lebaszó, kioktató hozzászólást, majd ne kúldd el. Én is így szoktam seggarc ügyfelekkel, és tök jóban vagyok mindegyikkel.

Előzmény: Katana750 (8794)
balazsh Creative Commons License 2017.07.24 -1 2 8812

Renben, akkor legyen x. De ha nem haragszol, én nem x-elek.

Szerintem felejcsük el a Suzukit és gyere vissza Iveco néven. ;)

Előzmény: Katana750 (8810)
Katana750 Creative Commons License 2017.07.24 -5 2 8811

Örülök a szép szavaknak, jól megmondtad, de kérlek inkább tartogasd az újonc kérdezőknek(lebaszás helyett)!

Előzmény: tisztes őszes (8808)
Katana750 Creative Commons License 2017.07.24 -5 1 8810

Nem voltam nagyra a születési évemmel, nem érdekel hány éves lányod van, nem tudom mitől lennél rendben de nem is érdekel. Örülök, hogy szomorú vagy a gyerekem tájékozódása miatt, úgy gondolom, hogy a kérdezők fiatalok voltak(de akár tévedhetek, nem oszt nem szoroz) de legalábbis Görögország ügyében tájékozatlanok. Szerintem elég volt a bólogató kutyát megcáfolnom. Innentől x. tudod, a piros. Nincs tovább gondunk egymással. 

Előzmény: balazsh (8807)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!