Keresés

Részletes keresés

bazidzsó Creative Commons License 2017.05.15 0 1 8612

Fuss neki még1x:)

Előzmény: Gumped Papó (8611)
Gumped Papó Creative Commons License 2017.05.15 -3 0 8611

ok, akkor szögezzük le, hogy a blogger nem írt semmi olyasmit, amit te megcáfoltál...

hogy egy sziget "nem illik a sorba", meg mi van egy blog általános leírásában, az erősen szubjektív, szerinted zöld, mások szerint meg piros

Előzmény: bazidzsó (8610)
bazidzsó Creative Commons License 2017.05.15 0 1 8610

pl. Thasos, az egyik legfelkapottabb sziget a magyarok körében. Ezt te is tudod, ez is egy tévedése a cikkírónak

hol írt ilyet a blogger az adott posztban?

Thasos pont nem illik abba a sorba, amibe beillesztette a cikkíró :)

az adott posztban semmilyen utalást sem találtam arra, hogy bármilyen módon is célozna rá, hogy járt ezeken a helyeken, csak ajánlást ad ezekre a helyekre (más blogger írásai között is van ilyen :-) )

A gyengébbek kedvéért, jobb oldalt látható a leírás...de lásd a csatolt képet :) Tehát még egyszer: A blog szól az utazásokról, nem egy-egy cikk, hanem a blog...kicsit pontatlan a megfogalmazás...

Előzmény: Gumped Papó (8609)
Gumped Papó Creative Commons License 2017.05.15 0 0 8609

pl. Thasos, az egyik legfelkapottabb sziget a magyarok körében. Ezt te is tudod, ez is egy tévedése a cikkírónak

hol írt ilyet a blogger az adott posztban?

az adott posztban semmilyen utalást sem találtam arra, hogy bármilyen módon is célozna rá, hogy járt ezeken a helyeken, csak ajánlást ad ezekre a helyekre (más blogger írásai között is van ilyen :-) )

Előzmény: bazidzsó (8608)
bazidzsó Creative Commons License 2017.05.15 0 2 8608

Most sajnos nincs igazad. Alapvetően a hozzászólásaiddal egyetéretek, mert sokat és gyorsan segítesz az utazóknak.

De ebben az esetben más a helyzet:

- a blogleírásban ez szerepel (tessék elolvasni) A blog az utazásaimról szól, ahol megfordulok a világban :) 
Az utóbbi időkben ez bővül a túra beszámolókkal. 

De, mint a szerző is elismerte, nem járt még a nevezett helyeken. Ez elég erős ellentmondás.

- a cikkben szereplő képek sem a sajátjai, más weblapokról lettek "kölcsönvéve", hogy finoman fogalmazzak. A netes etika előírja-javasolt, hogy ilyen esetben illik kikérni az adott oldal tulajdonosának az engedélyét a továbbközléshez (ha nincs egyéb rendelkezés az oldalon). Vagy minimun forrásmegjelölést kell alkalmazni.

- de, ha mégis ilyen cikket ír valaki, akkor illendő lenne alaposan tájékozódni: pl. Thasos, az egyik legfelkapottabb sziget a magyarok körében. Ezt te is tudod, ez is egy tévedése a cikkírónak.

- bizonyos szigetek esetében a szeptember vége és főként október már eléggé problémás lehet a strandolás szempontjából. A déliek, mint pl. Symi, még bőven jó lehet ebben az időszakban is.

Előzmény: Katana750 (8606)
geodo1 Creative Commons License 2017.05.14 -2 4 8607

hogy mi a probléma, az van ott a kommentekben. nem az összeollózás, hanem annak a következménye volt csak a kritika tárgya. ,de oké, szerinted félrevezetni menő, erre a figyelmet felhívni viszont etikátlan. ha csak így nem. 

(az meg hogy nem olvasol, édes istenem... neked még az se ment egyedül, hogy van ilyen lehetőség egyáltalán. :) mióta mondtam neked ezt, azóta sodortad magad abba a helyzetbe, hogy kénytelen vagy mindig kerülő úton kötözködni csak. ami viszont láthatóan frusztrál, mert így csak néha tudod magad kielégíteni. szegényke. :)

na de mindegy, mindenesetre már ma is bebuktattad magad, úgy tizenhatodszorra immár, hogy jaj dehonnem olvasol, már azon túl is, hogy akkor mi a francért nem hagytad ki a kommentemet azon a blogon? ott van kiemelve, hogy geod01 írta. :) ). 

Előzmény: Katana750 (8606)
Katana750 Creative Commons License 2017.05.14 -10 3 8606

Szerintem semmi nem értés nincs. Nem kérdőjeleztem meg én sem geo... jogát a blogját reklámozni. Látom bőszen írogat, pedig tudja, hogy nem látom a véleményét úgy 2 éve. A második részen volt a hangsúly ami szerintem nem igazán etikus egy ilyen bajnok részéről. A blogoló olvasótárs meg úgy gondolta, hogy ahogy mondani (írni) szokták itt sokan"gugli a barátod" szóval miért ne lehetne összeollózott a végtermék? Vállalta? Igen. Mi a probléma? Olyan állóvíz volt itt mostanság. Fel kellett már kavarni! Remélem geo... fegyverhordozói jó sok - jellel jutalmaznak! :-))

Előzmény: Szaganaki (8604)
geodo1 Creative Commons License 2017.05.14 -4 7 8605

Te tényleg egy igazi mesüge vagy. Igaz, rendkívül szórakoztató. Egyrészt, amire utalgatsz, azt totálisan benézed. Messze nem vagy te ennyire képességes, hogy akár hozzávetőlegesen pontosan is meg tudj érteni félszavakból valamit.

Másrészt valóban semmi gond nincs a blogokkal; hogy ez a felvetésed miből jöhetett, hogy itt ilyesmiről van szó, elképzelni sem egyszerű. Ezzel a bejegyzéssel csak az a probléma, hogy tévedésekkel terhelt és ezért néhol tökre félrevezető lehet az olvasóknak. Pedig ez tökre nem jellemző a posztolóra - azon túl, hogy arra vered, hogy nekem közvetetten beszólhass, inkább olvasgasd, micsoda különleges és izgalmas helyeken járt már, és milyen részletesen, informatívan számolt be róla.

Azt meg elhiszem, hogy nincs bajod annyira azzal, hogy beteszem ide a görögországi posztokat. Ok, irritállak, ami részemről több, mint rendben van, de azért pár thassosi információt csak felhasználtál belőle jól, igaz-e mester... ;)

Előzmény: Katana750 (8603)
Szaganaki Creative Commons License 2017.05.14 -2 4 8604

Most vagy én nem fogalmaztam egyértelműen, vagy pedig Te küzdesz kihívásokkal szövegértelmezés terén :) Ugyanis senki nem kérdőjelezte meg az olvtárs jogát a blogja közkinccsé tételéhez, de ha már megtette, akkor vele jár a kritika is! Én is elolvastam  a bejegyzést és valóban semmilyen új, releváns információt nem tartalmaz, az valóban egy innen-onnan összeollózott kis szösszenet. Én úgy gondolom, hogy ha már valaki veszi a fáradtságot és blogot ír, akkor ott a sajt szellemi produktuma jelenjen meg és ne bízza ezt Gugli bácsira, mert így csak egy néhány száz Mbit halmaz, egy lájk gyűjtő hely.

Előzmény: Katana750 (8603)
Katana750 Creative Commons License 2017.05.14 -6 3 8603

Van itt is olyan fórumtárs(geodo1) aki betolja a blogját. Nincs ezzel semmi gond. Bár én emlékszem valakire aki zokon vette, hogy a privátban megtapasztalt és direkt nem közkincsé tett nyaralóhelyét a fent említett blogján látta viszont. Ezzel sincs semmi gond, végül is Görögország várja a nyaralókat.

Előzmény: Szaganaki (8602)
Szaganaki Creative Commons License 2017.05.14 -1 3 8602

Az, hogy betoltad ide a blogodat egy dolog. Viszont kénytelen vagyok egyetérteni azokkal az ottani kommentekkel, hogy az egy valós információt nélkülöző, innen onnan "össze schmittelt" szöveg és fotógyűjtemény. Saját bevallásod szerint sem voltál ott és innen kezdve már eleve nem lehet hiteles, ezt a blog bejegyzést - szerintem  vagy a grafomán, vagy pedig szereplési vágyad motiválta.

Előzmény: alicoins (8597)
geodo1 Creative Commons License 2017.05.13 -3 4 8601

de ugye tartalmi és konkrét érvek voltak? akkor jó. hát a te nyígásodnak értelme van-e?

Előzmény: Katana750 (8599)
Katana750 Creative Commons License 2017.05.13 -2 3 8600

Neked is(csak, hogy több legyen:-)! Pakolsz már Tolóba?

Előzmény: Melcsi625 (8598)
Katana750 Creative Commons License 2017.05.13 -5 4 8599

Látom ki lettél osztva a blogon. Itt meg jönnek az arctalan - olók. Ugyan nekem sincs fényképem itt, de vállalom, hogy + oltam.

Melcsi625 Creative Commons License 2017.05.12 -7 3 8598

De jó!Tetszett,köszi!!

alicoins Creative Commons License 2017.05.12 -12 5 8597

Köztudott, hogy Görögország mindig is az egyik legfelkapottabb nyaralóhely a magyarok körében. Viszonylag könnyen elérhető a szárazföld, azonban az 1300 szigetből álló ország szigeteire is érdemes ellátogatni. Ehhez nyújt segítséget a poszt, hogy az egyes szigetekre hogyan lehet eljutni. A szigetekben az a legnagyszerűbb, hogy nem csak a főszezonban, hanem szezonon kívül (szeptemberben-októberben) is jó idő van, lehet strandolni, és az árak már sokkal barátibbak. A 170 lakott szigetet lehetetlen felsorolni, így összeválogattam az általam 10 legszebbnek gondolt, de nem a legfelkapottabb szigetet, amelyeket ABC sorrendben mutatok be. 

http://alitraveling.blog.hu/2017/05/11/10_elfeledett_gorog_sziget

Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.05.04 0 0 8596

Köszi az infót neked is, meg geodo1-nek is.

Ettől függetlenül nálam nem fordul el a kis huncut :-(((

Legyalulom és újratelepítem, hátha akkor nekem is rendesen fog működni.

Előzmény: bazidzsó (8593)
drMinit Creative Commons License 2017.05.04 0 0 8595

Google megy offline is.
és hibátlan.

Előzmény: tibor200 (8586)
totopad Creative Commons License 2017.05.03 0 0 8594

Használjatok IOS-t! Ott nincs vele ilyen gond :D

Én vagy 2 éve használom a Here-t offline módban, minden gond nélkül. Krétán tökéletesen működött. 

bazidzsó Creative Commons License 2017.05.03 0 0 8593

Nagy ritkán használom én is ezt, telefonon offline (Lumia), ott elfordul, nincs vele gond. Verzió: 4.2.5905.1

Előzmény: Pierr_Kardán (8588)
geodo1 Creative Commons License 2017.05.02 -1 0 8592

verziószámot nem tudok mondani, de éppen ma frissítettem a google play-ből, szóval gondolom a legfrissebbet (here we go). és most már le is ellenőriztem, hogy nem emlékeztem-e rosszul, de nem: nekem tableten is, telefonon is elfordul.

Előzmény: Pierr_Kardán (8591)
Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.05.02 0 0 8591

Hmmm...

Frissítettem (HERE We Go), de nekem továbbra is csak álló képernyővel működik. Ha elfordítom a képernyőt, akkor a térkép, meg az összes felirat szépen elfordul, nem marad vízszintes :-(

Te melyik verziót használod?

Előzmény: geodo1 (8590)
geodo1 Creative Commons License 2017.05.02 -1 0 8590

nálam bevált görögországban is maximálisan, igaz, korfun még nem azt használtam. viszont nem csak állón működik, ezt nem tudom, hogyan állíthattad be, hogy csak úgy megy nálad.

kerkyra Creative Commons License 2017.05.02 0 1 8589

Szerbiában, meg Macedóniában   azért  a mobilnetet  ne  nagyon  használja  ..   Tudtommal  horror   ára  van a romingnak... 

Pierr_Kardán Creative Commons License 2017.05.02 0 0 8588

HERE tud offline navigálni, de Görögország valamiért nem az erőssége. Korfun mindig bevitt minket a susnyásba, mondjuk ennek köszönhetően olyan helyeken is jártunk, ahová magunktól sosem mentünk volna :-))

Ráadásul a HERE csakis álló képernyővel működik.

De mi a gond a GooglMaps-el? Június 15-től nincs felára az adatroamingnak, Görögországban ugyanúgy használhatod az adatkeretedet, mintha itthon lennél.

Ez itt nem a reklám helye, de ha van Telekom Dominó kártyád, akkor vehetsz rá 4000 Ft-ért egy 4 GB-os Maraton net csomagot, ezzel a 4 GB-al vígan navigálhatsz Görögországban a GoogleMaps-al, valamint odakint az egész család netezhet vele :-))

(Szerbiában, meg Macedóniában ha akarnál, akkor se tudnál eltévedni.)

geodo1 Creative Commons License 2017.05.02 -1 0 8587

here, sygic.

tibor200 Creative Commons License 2017.05.02 0 0 8586

Ingyenes működő GPS programnak örülnék amik futnak androidos mobilon, amit esetleg próbáltak fórumtársak Görögországban és bevált. Főként offline üzemmódban használható lenne az igazi (mert online ugye ott a Google a legegyszerűbb)

totopad Creative Commons License 2017.05.01 0 0 8585

Lefkada, Kefalonia, Thassos simán megközelíthető autóval. Mindhárom szigeten voltam és baromi jó mind a maga nevében.

Előzmény: leeva (8577)
dokeee Creative Commons License 2017.05.01 -2 0 8584

Thassos is jó hely, de a Pelion jobb. Javaslom, olvasd el Geodo leírását!

Előzmény: leeva (8577)
Katana750 Creative Commons License 2017.05.01 -1 0 8583

Thasos jó ötlet. Tavaly augusztusban voltunk a szigeten és nem volt zsúfolt. Sartihoz képest kimondottan kicsi volt az élet. Ehhez az is kellett, hogy nem a felkapottabb részre mentünk. Az odautazók(magyarok) szerintem 98%-a Keramotiból hajózik be mert az a rövidebb, meg a fővárosba megy, esetleg a sziget keleti oldalán van a szállása! Mi a nyugati oldalon voltunk(Ormos Prinou) és oda Kavalából megy a hajó. A vendégmunkás roham miatt mi a RO-BG, tranzit útvonalat választottuk és 16,5 óra volt a tiszta menetidőnk. Ketten vezetve nem nagy ügy. A Thasos fórumon részleteztem a tapasztalataimat, ajánlom figyelmedbe ha érdekel a sziget!

Előzmény: leeva (8580)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!