Keresés

Részletes keresés

m.robi Creative Commons License 2021.07.07 0 0 62269
Turnoar Creative Commons License 2021.07.06 -2 1 62268

Arra erdemes, lehet hogy mar le is maradtal. Ilyenkor tele van a holland , nemet, belga..stb lakokocsis , lakoautos turistakkal. 

Előzmény: Assetudomhogyhivnak (62267)
Assetudomhogyhivnak Creative Commons License 2021.07.06 -2 1 62267

Sziasztok. 

 

Most vasárnap dél körül érek Igoumenitsába a komphoz. Tudja valaki hogy milyen a forgalom a kompon? Kell előre foglalni kompjegyet? Vagy fel lehet férni ahogy érek?

Sajnos elég nehézkes kiszámolnom a pontos érkezést a komphoz... :(

Turnoar Creative Commons License 2021.07.05 -2 1 62266

Egyre tobben es ha a kozeljovoben megszunnek a brit utazasi korlatozasok, akkor tomegek fognak megindulni. 

Előzmény: m.robi (62265)
m.robi Creative Commons License 2021.07.05 -2 1 62265

Mennyi turista van most a szigeten? 3 éve amikor voltunk rengetegen voltak. Kíváncsi lennék, hogy idén mire számíthatunk. Köszönöm

oil120 Creative Commons License 2021.06.30 -2 1 62264

A facebookon keresd a Bsndos Apartmant, ott Jámbor Zitát, foglalkoznak autó bérbeadással és magyarul beszélnek.

Előzmény: Tboy70 (62261)
jurita Creative Commons License 2021.06.29 -1 1 62263

Sunrise rent a car helyben lehet fizetni. Július végén economy kategória full biztosítással 240€

Előzmény: Tboy70 (62261)
Katana750 Creative Commons License 2021.06.29 -3 2 62262

Corfu All Year Rent a Car. A google térképen értékeltem őket, elolvashatod. Amiket írtál azok rendben voltak. Az ár nekem megfelelt. Majd te eldöntöd, hogy neked is jó e.

Előzmény: Tboy70 (62261)
Tboy70 Creative Commons License 2021.06.28 -2 0 62261

Sziasztok!

 

Tud valaki ajánlani autóbérlésre céget, ahol készpénzben lehet fizetni és jó az ár? A Google folyamatosan csak a nagyobb neveket hozza, ami számomra drága és nagyrészt csak creditcardot fogadnak el.

Augusztus legelején szeretnék 10-11 napra, 4 főre.

 

köszönöm

Tibor

oil120 Creative Commons License 2021.06.20 -3 0 62260

Sziasztok,

 

Olyan helyeket keresek, ahol kutyával lehet árnyas részen sétálni és olyat ahol lehet labdázni, futtatni.

Sajnos eddig Mon Repos-on kívül nem találtam más helyet.

Ott viszont idén 2 alkalommal is siklóval, illetve a második alkalommal nem tudom kígyó vagy sikló volt, nem szívesen engedném el a kutyát.

 

Köszönöm, ha tudtok tanácsot adni.

Nóreeee Creative Commons License 2021.06.03 0 0 62259

Pont ilyen helyzetben vagyok én is. Márciusban szerencsésen átestem a covidon, de a protokoll szerint csak gyorstesztet csináltak, mivel az pozitív lett. Hívtam ma a háziorvosomat, semmilyen angol nyelvű igazolást nem tud adni. Neten se találok semmit... 

Előzmény: dola (62257)
rebkaaa Creative Commons License 2021.05.31 -3 0 62258

Köszi, de milyen a szabvány angol igazolás? A háziorvosnak semmilyen nincs. Én tudok neki előre megírni angolul egy nyomtatvány félét, de az nem biztos, hogy még lepecsételve is hivatalos lenne

Előzmény: dola (62257)
dola Creative Commons License 2021.05.31 0 0 62257

Ha átestek és EESZT-ben is benne van akkor a háziorvosnál kellene próbálkozni, hogy adjon róla szabvány angol igazolást. A rendesebbek kiadják szó nélkül.

 

Előzmény: rebkaaa (62252)
dola Creative Commons License 2021.05.31 -2 0 62256

Piszok mázlista vagy :) hogy elkaptad a frissítést Mondjuk amikor kiléptem gondoltam rá, hogy lehet júni 1-től változik a menetrend.

 

Előzmény: 'szti (62251)
rebkaaa Creative Commons License 2021.05.31 0 0 62255

Az EESZT_ben igazából minden fennt van, de sajnos az volt  a protokoll hogy akinek positiv a rapid covid tesztje, annak már nem is csináltak PCR-t. Az Országos mentőszolgálat tesztelte, a DÉL-Budai laborban készült a vizsgálat (egriek vagyunk)  . Arról sajnos semmi használhatót nem tudok szerezni.

Van egy angol nyelvű "MEDICAL CERTIFICATE" nyomtatványunk amin azok az adatok szerepelnek, hogy mikor volt positiv a tesztje, azt a háziorvossal tudnám kitöltetni.

De már előre aggódnak, hogy mi van ha nem engedik be őket, vagy már itthon felszállni a repülőre. Szóval biztosra szeretnék menni.

Csak kicsit bosszantó, hogy ennyire töketlen  a magyar rendszer, hogy átestek ugyan, meg el is fogadnák, de nincs egy használható angol nyelvű igazolás. Mehetsz 19.500-ért tesztre..

Előzmény: 'szti (62254)
'szti Creative Commons License 2021.05.31 0 0 62254

pozitív pcr eredmény nincs már meg? azt elfogadják, ha lefordíttatod

Előzmény: rebkaaa (62252)
rebkaaa Creative Commons License 2021.05.31 -2 0 62253

Hurrá, köszi! Ezt tegnap frissítették akkor, mert folyton néztem..

Előzmény: 'szti (62251)
rebkaaa Creative Commons License 2021.05.31 -2 0 62252

 Igen a googlemaps-en néztem, de gondoltam ez esetleg csak irodájuk, ezért kérdeztem meg. Köszönöm a segítséget. Csomag nem lesz, csak egy 20x40x30 cm-es kis hátizsák. (A lányom rutinos fapadozó:)) a barátja most fog először repülni. Reményeim szerint elindul végre ez a járat. Tavaly szeptemberben is volt jegyük  és pechünkre az ő járatuk ment el utoljára, szept. 4-én azt nem törölték. De ők nem voltak rajta, mert a jegy 16.000ft volt 2 teszt hazafelé meg 39.000 lett volna, 10 nap karantén nem játszott,  1 hét múlva eskűvő volt nálunk.  Akkor vezették be azt a francos határzárat, amivel még azóta is szívúnk, mivel idehaza egy szálláshelyünk van, külföldiek pedig sehogy se jöhetnek most se:(( Ja de! Moldáviából, Grúziából meg Bachrein-ből stb... igen..

Autóbérlés olcsó, én mindig bérelek, de a lányom 21 éves és sok a felára a fiatal vezetőnek + neki nem bérelnék full insurance nélkül.

Felhívtam őket, állították, hogy 2 órakor lesz busz Sidariba.

A honlapjukat régóta nézegetem, de a frissítésévél úgy vannak, hogy hej ráérünk arra még.. Persze holnap junius...

 

A másik amivel próbálom futni az X-dik köröket, hogy átestek a betegségen március tudnánk is igazolni az EESZT-ből, de azon semmi olyan használható infó amit érdemes lenne lefordíttatni angolra. Félek, hogy így meg nem fogják elfogadni

Végül lehet, hogy nem ússzák meg a tesztet. Labor nálunk csak 1 van, persze a legfelső 19.500ft-os áron csinálják:((

Sajnos oltásnál még nem kerültek sorra.

Mi is megyünk 3 hét múlva Krétára, van 2 Sputnyikunk nekünk egyértelműbb a helyzet. Ma bementem az oltópontra ki is adták az angol nyelvű igazolást.

 

 

Előzmény: dola (62250)
'szti Creative Commons License 2021.05.31 -2 0 62251
Előzmény: dola (62250)
dola Creative Commons License 2021.05.30 -2 0 62250

Igen. Megnézed google mapson ott van a reptér felett közvetlenül a LIDL mellett a buszpályaudvar. Kb 1,5 km séta. Amúgy a séta az lehet kanossza is, ha sok a csomag, de olcsó megoldásnak ez van. Nézem a honlapjukat (https://greenbuses.gr/el/staff-news/1140-19-05-2021) és azt látom szombaton nincs járat. Szóval vészforgatókönyv az nem ártana, mert a taxi az horror áru, annyiért már autót lehet bérelni azt mondják. Terveim szerint én is azon a gépen leszek.

Előzmény: rebkaaa (62249)
rebkaaa Creative Commons License 2021.05.30 -3 0 62249

Sziasztok! Én sokszor voltam Korfun, de mindig béreltem kocsit így a buszos verziókat nem ismerem. A segítségeteket szeretném kérni remélhetőleg jövő szombaton mennek a gyerekeim az első Ryanair járattal( remélhetőleg indul) Sidariba kellene eljutniuk busszal (még ez is kérdéses, hogy van-e, lesz-e) Sikerült elérni a Green Bus station-t, ott állították, hogy szombaton is van busz reggel és délután 2-kor.

Az lenne kérdésem, hogy a a távolsági buszmegálló jól látom, hogy séta távolságra van a repülőtértől, max 30 perc?

A távolsági buszok erről az egy helyről indulnak(Green Bus station)?

Köszönöm

Alexfux Creative Commons License 2021.05.07 -2 2 62248

Nekem egy Polar Grit X órám van, amivel nagyon jól lehetne Korfun a túrákat, legyen az gyalogos, vagy bringa, mérni log-olni.

 

Ez pl. egy jó kis túra volt, de ott még V800-as Polar-om volt.

Előzmény: FastSquirrel (62246)
dola Creative Commons License 2021.05.04 -2 2 62247

Most néztem be régóta először. Én is túrázom Korfun. Egyik ajánlatom a Blogom (nem túl komoly, tán még a túráimnál is amatőrebb) Korfu túrák és egyebek (blog.hu) A másik az a telóra is letölthető Corfu Trail (ha jól emlékszem fizetős, amúgy barna alapon sárga CT az ikonja). Illetve ha használsz Locus Map-ot akkor ott is van Corfu Trail-ról fizetős térkép. Amúgy ez az egyetlen jelzett (hahaha 2-3 km-ként egy tenyérnyi sárga trapéz táblácska) túraútvonal a szigeten. Ez az ő kék túrájuk. Én is júliusban voltam túrázni 2x is és élveztem, bár amikor kicsit a sűrűjébe mentem vagy járatlan úton és nem a néha/sűrűbben használt föld utakon akkor a pókhálók rengetege néha durva volt. Idén június a terv és ha összejön nekivágok a már említett Corfu Trailnak.

Délről indul Kavosról és többnyire a nyugati parton megy fel a sziget 2/3-ig onnan vág át a hegyeken át keletre (a legmagasabb csúcs alatt majd kacskaringózva fel északra Kalamaki mellett. Azt írják kb 180 km a hossza. Mielőtt arra gondolsz, hogy biztos valami sportember vagyok ki kell ábrándítsalak. Annó 35-40 évvel ezelőtt a gimibe már aktívan ellógtam a tornaórákat. Évente 3-5x megyek túrázni az utóbbi 8-10 évben (Azelőtt 20 évig semmi), igaz semmilyen felkészülés nélkül de letudok 15-20 km-t a hegyekben. Én amúgy nem hagyatkozom más útvonalára, mert a sziget kicsi. Eltévedni nem lehet, max kicsit hosszabb lesz az út. Elég ha google térképet jól kinagyítod, ráteszed a műholdképet és már most meg tudod tervezni mi lehet érdekes, mire számíts, merre indulj. 

Amúgy a melegre azért készülni kell. Igaz én meglepően jól bírtam, szinte nem is zavart, de ezt annak tudtam be, hogy egyedül vágtam neki, a saját tempóban, nem idegeskedtem ha nem arra sikerült, ha nem bírtam volna akkor feladom és senkinek nem rontom el a túráját stb. A blogom is csak azért ajánlom, hogy lásd mennyire adhoc jelzés nélküli utakat találtam ki.

Előzmény: FastSquirrel (62242)
FastSquirrel Creative Commons License 2021.04.27 0 0 62246

OFF: Garmin Fenix 5

Előzmény: Alexfux (62245)
Alexfux Creative Commons License 2021.04.21 -2 1 62245

Nincs mit!

 

Ha tervezel Korfura valami jó kis túrautat, akkor oszd meg légy szíves itt a topicban, hátha más is hasonlón töri a fejét!

 

Kicsit OFF, de milyen órád van? :-)

Előzmény: FastSquirrel (62244)
FastSquirrel Creative Commons License 2021.04.21 -2 1 62244

Köszönöm, pont valami ilyesmit kerestem. Már le is szedtem pár útvonalat az órámra. Kipróbálom és visszajelzek. Még 1x köszönöm. FS.

Előzmény: Alexfux (62243)
Alexfux Creative Commons License 2021.04.20 0 0 62243

Szia!

 

Próbáld ki őt!

 

Mondjuk én sosem használtam, de a sportórámmal össze lehetne lőni és mintha az útvonalakat is át lehetne tenni az órára, amit ezen a felületen megterveznék.

 

Referálj, légy oly kedves! :-)

Előzmény: FastSquirrel (62242)
FastSquirrel Creative Commons License 2021.04.19 -2 1 62242

Sziasztok, azokhoz lenne kérdésem, akiknek van gyalogtúra tapasztalata Korfun. A terv szerint idén júliusban mennénk és terveznék jó pár rövidebb és hosszabb gyalogtúrát is a szigeten. Ti milyen túratervező programot használtok? Olyasmire gondolok mint magyarul a termeszetjaro.hu, ahol vannak mások által ajánlott túrák is, te is tervezhetsz saját magadnak és mindezt letöltheted .gpx formátumban a navigációs eszközödre. Létezik egyáltalán hasonló oldal vagy app Korfuról ? Sokat keresgéltem, de csak olyanokat találtam, amik a teljes térképet akarják letölteni, nem magát az útvonalat és a térkép letöltés fizetős (WikiLoc, AllTrails).  Köszi előre is a segítséget.

m.robi Creative Commons License 2021.04.07 -2 0 62241
firgesz11 Creative Commons License 2021.03.01 0 0 62240

Jó elöre megvettük ennyiért,meglátjuk,hogy alakulnak a dolgok

szeretnénk menni,a szállás is megvan(lemondható)

Előzmény: qwer1234 (62239)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!