Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

zoli07 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 7125

Ott van a képen.

 

Előzmény: zöldcorsa (7124)
zöldcorsa Creative Commons License 2016.11.13 0 0 7124

Igen azt tudtam,hogy nem befagy,hanem a hideget nem szereti,de általában a minuszokban kezdi el,se belülről se kivülről nem nyilik. 

És milyen csavart kell és pontosan hova?

Előzmény: zoli07 (7123)
zoli07 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 7123

Hidegben nem nyílnak az első ajtók. Ezt is ismerik a SEAT tulajdonosok. Nem befagyásról van szó. A kulcs elfordul, a gomba feljön, de hiába rángatjuk a kilincset akár kívülről, akár belülről. A hiba a zárszerkezetben van. A kilincsek egy ívelt háromszögletű műanyag lapot tologatnak, ami kioldja a zárat. Ha a gombát letoljuk, vagy az ajtót zárjuk, akkor ezt a lapot lejjebb tolja egy oválfuratos műanyag pálca. Nyitáskor a lapot viszont egy rúgó húzza a helyére, a felemelkedő pálca csak elengedi. Hidegben a lap kissé megszorul és lent marad, tehát
hiába rángatjuk a kilincset, a lap nem éri el a kioldó pöcköt. Egy jól irányzott, nem megfeszített lemezcsavar a lapba és a pálca oválfuratán keresztül a hiba orvosolható, mivel a pálca ezután a lapot felhúzza, nem csak elengedi.Ezen a videón láthatod hogy hol van az a csavar, ami fentebb írva van.
https://www.youtube.com/watch?v=Ccqu_khLckI

https://www.youtube.com/watch?v=DDrD5pCXhtw

A második linken meg a működését látod.
Én így csináltam meg már több mint egy éve. Ma a fiamé lett megcsinálva

Előzmény: zöldcorsa (7122)
zöldcorsa Creative Commons License 2016.11.13 0 0 7122

2000 es évjárat. Milyen módszert tudsz?

Előzmény: zoli07 (7121)
zoli07 Creative Commons License 2016.11.13 0 0 7121

Nem kell azt kicserélni! Egy egyszerű módszerrel ez a hiba orvosolható!

Mikori évjáratú?

Előzmény: zöldcorsa (7120)
zöldcorsa Creative Commons License 2016.11.13 0 0 7120

Sziasztok

Tudtok olyan külföldi oldalt,ahol a 3. generációs ibizához is lehet kapni új alkatrészeket? Ebayen keresgettem,de inkább csak használtak vannak.

Az ajtózár mechanika mindig befagy télen,ezért kellene kicserélni... utángyártott is jó..

Bazsi5891 Creative Commons License 2016.10.27 0 0 7119

Sziasztok!

Ha minden igaz a mai napon bővül a család egy 2002-es 1.2-es ibizával. A problémám csak annyi az autóval, hogy a központi zár nem mindig működik. A hátsó ajtókat mindig nyitja zárja még távirányítóval is, de az elsők olyanok mint a mesében, hol jó, hol nem jó. Szerintetek mi lehet a gond? Elemcsere a távirányítóval és újra tanítás, vagy szedjem szét az ajtót és a csatlakozási pontokat tisztitsam meg? Vagy esetleg valami más?

Köszönöm szépen!

Üdv

Balàzs

csocsi10 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 7118

Sziasztok!

 

Érdeklődnék hogy valakinek van-e Seat Ibiza 1.9 PD TDI Sport autója,és ha igen mi a véleménye?

Leginkább ezek érdekelnének:

-Fogyasztás

-Kényelem(hátul utazóké)

-Javítási költségek

-Fenntartási költségek

 

Mivel most vennék új autót,az elhasználódott Suzuki Ignisem helyett,városi autónak használnám,heti 300km-i távra.

 

Előre is köszönöm aki válaszol!

G. Bence Creative Commons License 2016.10.05 0 0 7116

Sziasztok!

 

Egy 1999-es (96-99 közötti) Seat Ibiza SE 1.9 SDI autó ködlámpájával akadt gondom. Bekötöttem, kimértem, de sehogy nem kap áramot. Fura továbbá, hogy sorba van kötve egy ugyanolyan apa-és anya típusú csatlakozó is. (Ez miért van, pontosabban mihez? Mert ugye csak akkor kap áramot a ködlámpa, ha a másik is be van kötve).

A relére gyanakodunk. Viszont fogalmunk sincs melyik lehet pontosan, illetve valóban az-e a hibás. Szerintetek hol keressem a hibát?

Esetleg akad valakinek ehhez a típushoz tartozó szerelési és/vagy elektromos bekötési útmutatója/dokumentuma? Nagyon hasznos lenne egyéb problémákhoz is.

 

köszönöm,

GörBe

Cersz Creative Commons License 2016.09.17 0 0 7115

 

Sziasztok!

 

Nekem is volt hasonló jelenségem, én kicseréltem az elosztó fedelet és az elosztó pipát, nagy valószínűséggel az elosztó pipa volt a ludas, de egy hajszál repedés az elosztó fedélen a párára igen érzékeny tud lenni!

 

Talán segítettem, bár látom a beírás már jó néhány napja történt.

 

Üdvözlettel: Cersz

Előzmény: SzvsDzs (7114)
SzvsDzs Creative Commons License 2016.08.18 0 0 7114

Halihó!

Remélem valaki tud segíteni. A proglémám a következő: 1998 Seat Ibiza 1.4i, benzin-gáz üzemű sokszor elkezd rángatni, mintha kihagy(ná)na(k) a henger(ek). Ja, és eszi az olajat, mondjuk 3L-t 10000 km-en, de soha nem töltök bele túl sokat, inkább utánatöltögetem. Gyújtástrafó, gyújtókábel cserélve, benzinnel és gázzal is csinálja (a gázüzem olyan, mint a százas szög, egy cső a pillangószelep fölé nyomja be az LPGt..). Nagy fordulaton jellemzően eltűnik, és meg is jön a motor ereje. Csak akkor csinálja, ha nagyobb nyomatékot kellene leadni. Pl. hegyre fel. Gyertyákat megnéztem, nem kormosak, normálisnak tűnnek. Sőt, még kompressziós nyomást is mértem a hengereken egy költsön műszerrel, az is rendben levőnek tűnt..
Lehet, hogy mégis a gyertya szopózik? De néha eltűnik a jelenség napokra, néha meg nagyon rossz. Gyújtáselosztót is szétszedtem, többször kitisztítottam, nem segít. Olyan, mintha computer reset (24h akksi off) után egy napig nem csinálná, de lehet, hogy ez érzéli csalódás..
előre is köszi az ötleteket.

Jahno Creative Commons License 2016.06.26 0 0 7113

Ha mindenki tanácstalan, akkor innen nehéz lesz. Gyújtótrafótól a lambdáig bármi lehet.

Előzmény: Kata0424 (7112)
Kata0424 Creative Commons License 2016.06.25 0 0 7112

Sziasztok! Uj vagyok az oldalon segitsegeteket szeretnem kerni. Egy 1.4 pdtdi seat ibizam van 2003 evjarat. Hibajelenseg a kovetkezo. Meleg motornal idokozonket leall megallas elott kinyomott kuplungnal. Hibakod nincs nem talalhato. Generator, fotengely jelado, vezermutengely jelado, legtomegmero cserelve. Szerelok tanacstalanok szakszervizbe tanacstalanok. Leallasnak elojele nincs. Motor kb 40mperc utan indul ujra hajtassal de nem elso probalkozasra, ugy razkodik majd ki esik.Talalkozott valaki ilyen hibajelenseggel. Ha tudtok segitsetek. Koszonom!

Bandi0109 Creative Commons License 2016.06.07 0 0 7111

Üdv:Seat ibiza stella 2001-es kiadásuba szeretnék fegyesget cserélni.Le kell hozzá vennem a műszerfalat vagy simán kijön a fejegység a helyéről?

Syab123 Creative Commons License 2016.04.26 0 0 7110

Szép napot !

 

Egy 2000-ben gyártott 1000-es Seat Ibiza tulajdonosa vagyok. Az aktívszén szűrőmet szeretném lecserélni vagy felújítani, sajnos eddigi keresgélésem alatt igen kevés ilyen alkatrészt találtam használtan, nem hogy újonnan, az esetleges felújításról viszont semmilyen információm nincs. Valakinek bármilyen tapasztalat a témával kapcsolatban ? Az alkatrész száma 6K0 201 801 D, képeket is csatolok. Minden segítséget előre köszönök. Üdv

 

Dezsikkh Creative Commons License 2016.04.21 0 0 7109

Köszönöm szépen.

 

Előzmény: Cersz (7108)
Cersz Creative Commons License 2016.04.20 0 0 7108

A SEAT a VOLKSWAGEN  család tagja, és mint ilyen a ŠKODA is család tag. Valamelyik hozzád közel eső szakszerviz biztosan tud segíteni, esetleg tanácsot adni.

 

Egyszerű ajtónyitó kulcsot egyébként a kulcsmásoló nagyon kis összegért tud másolni, ezt javaslom azért, mert ha véletlenül kicsukjátok magatokat (a kulcs meg belül marad) akkor az ajtó nyitására megfelelő ez az egyszerű másolt kulcs is, csak nem lehet vele elindítani az autót.

Előzmény: Dezsikkh (7107)
Dezsikkh Creative Commons License 2016.04.20 0 0 7107

Bocsánat félregépeltem az évszámot. Köszönöm szépen a választ. Akkor olyan kulcsmásolót kell keresnem aki tud kulcsot tanítani, ( Nem lessz egyszerü )

Előzmény: Cersz (7106)
Cersz Creative Commons License 2016.04.20 0 0 7106

Sziasztok, szia "Dezsikkh"!

 

Gondolom 1996-ot akartál írni, igen, van benne "immo"

 

Üdv. Cersz!

Előzmény: Dezsikkh (7105)
Dezsikkh Creative Commons License 2016.04.14 0 0 7105

Üdv mindenkinek. Ujj vagyok itt.  I hónapja vettem egy 0996 áprilisi 1.4, 8 szelepes ibizát.  Két kulcsot kaptam hozzá de az egyik el van törve. Pótolni szeretném de fogalmam se nincsen arról, hogy elég e csak lemásoltatnom a kulcsot vagy már ebben az öregecske vasban is van esetleg kulcs felismerő rendszer.?A gyári kulcsnak pici lapos feje van nem tudom bele fér e valami jeladó.

Cersz Creative Commons License 2016.03.09 0 0 7104

Üdv: A javítással egy időben nem volt más jellegű szervized? Például olajszűrő cseréd?

Előzmény: sleepy124 (7102)
sleepy124 Creative Commons License 2016.02.05 0 0 7103

1.0 benzin az lemaradt. a gyújtókábelnek amúgy lehet semmi köze hozzá. Mielőtt meg lett csinálva elég sokáig állt egy helyben, annak talán köze lehet hozzá.

sleepy124 Creative Commons License 2016.02.05 0 0 7102

Üdv 99-es ibizámban most volt gyújtókábel csere. Régebben is játszott olyat hogy alapjáraton ha kicsit 900 alá esett kigyulladt az alacsony olajnyomás de csak pillanatokra. Most viszont indulás után pár perccel 1200 as fordulaton már kigyuladt rá negyed órára már 1500 nál majd a végére már ha 2000 es fordulat alá ment akkor gyulladt ki. Ha bőgázt adtam és felpörgettem fölé elaludt majd mikor visszaesett újra kigyulladt. Valakinek valami ötlet? Előre is köszönöm

gzmjj Creative Commons License 2015.07.24 0 0 7101

Hali!

 

Valaki nem tud véletlen Seat Ibiza 1.5-ös motort?

Ebbe az autóba kellene!

csabapeter Creative Commons License 2015.05.17 0 0 7100

 Sziasztok!

Pár nappal ezelőtt egy Ibiza FR két literes dízel változatát néztem meg egy kereskedésben,ami nagyon kevés kilométerrel volt meghirdetve (5 éves 62000km)nem ezek aggasztottak,hanem a próbaút előtt szóltam az eladónak a motor előmelegítéséről nem szabadna megfeledkezni.Itt történt a bibi!

2 perc után leállt a motor alapjáraton.Kiszálltam a kocsiból és szóltam, hogy itt valami nem stimmel.

Az nem lehet mondta Ő.Nem tudok kuplunggal bánni-válaszolta méltatlankodásomra.

Elhajtott az autóval hirtelen,majd kb 1 perc múlva vissza.Közölte ismét velem,hogy ez egy remek vétel,de hirtelen leállt a motor megint.

A dízelek izzítás jelzője villogott.Ekkor kért arra hogy maradjak mivel szeretné,ha megnézném vele ezt a hibakiolvasójával.

Kb annyit értek ezekhez,mit a birkákat eladó parasztbácsi a Magyar forinthoz (54000-es).

Mondtam a kedves fiatal Nemzetiséginek(Török),ha kész a kocsi hívjanak.Hehe!

Szerintetek mi a hiba oka?

Van tapasztalat a 2.0 crtdi 143lóerő terén.10.000 eurót megérne nekem,ha jó lenne.

Válaszokat előre is köszönettel Péter!

hcrx22 Creative Commons License 2015.05.11 0 0 7099

Sziasztok 

Nincsen véletlenül valakinek seat ibiza 98-as 1.0-hoz váltoja az enyém be adta a kulcsot!itt az email címem:qqtskoko@gmail.com

Előre is köszönöm!! 

Mginus Creative Commons License 2015.05.06 0 0 7098

Sziasztok:))

 

Az MSX fejvadásza vagyok és gépészmérnököket, villamosmérnököket, közlekedésmérnököket vagy szerviz vezetőket keresek folyékony angol nyelvtudással Budapestre az Infoparkba.

Autóipari múlttal rendelkezőket, autók szerelmeseinek jelentkezését várjuk vagy aki ebben az iparágban szeretné elkezdeni a karrierjét.

 

Érdeklődés vagy jelentkezés: gmustafa@msxi-euro.com

Jahno Creative Commons License 2015.04.26 0 0 7097

Ránézésre is Sanyika "sportos" autója, ami akármilyen is lehet. Nekem előítéletem van, viszont nem is vagyunk jósok, hogy belelássunk a motorba.

Előzmény: Fecii1117 (7096)
Fecii1117 Creative Commons License 2015.04.26 0 0 7096

Sziasztok,

 

Szerintetek megérné megvenni és kipofozni? :) Remélhetőleg nincs szarrá hajtva a motorja. Vagy hagyjam a fenébe?

 

http://www.hasznaltauto.hu/auto/seat/ibiza/seat_ibiza_2.0i_16v_cupra_150le-8902414

Ebbencs2 Creative Commons License 2015.04.18 0 0 7095

Valahol összeérnek a vezetékek...

Előzmény: wladigo (7091)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!