Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Boróka12 Creative Commons License 2000.03.16 0 0 4
Kedves csotri!

Otthon ugyan nem túl köztudott, de a Chrysler már évek óta gyárt hibridhajtású Voyagereket. Nem tudom, Magyarországon forgalmazzák-e, de a képviselet biztos választ adhat a kérdésre.

Előzmény: csotri (-)
Harvester Creative Commons License 2000.03.13 0 0 3
Én szívesen megnéznék és kipróbálnék egyet. Szerinted hol van erre Magyarországon lehetőség? Különben kb 5 éve alakult egy társaság akik elektromos autót akartak fejleszteni Magyarországon, csináltak is egy nagyon dizájnos - golfautót. Azt hiszem a társadalom - nem csak a magyar - nehezen békél meg a hátrányokkal: mi van, ha menet közben kimerül az akkumulátor, nagy az önsúly, kicsi a rakodótér, nem lehet 2 perc alatt "megtankolni". Mindezek ellenére rengeteg próbálkozás van, tudok is jónéhány cégről akik ezzel foglalkoznak. Tényleg nem lenne rossz egy ilyennel bejárni dolgozni, feltéve ha elég dinamikus ahhoz, hogy ne dudáljon le mindenki az útról.

Harvester

Előzmény: csotri (2)
csotri Creative Commons License 2000.03.13 0 0 2
ez kétségbeejtő! Végig magammal fogok vitatkozni? Tényleg ennyire nem érzi senki időszerűnek ezt a témát? Tényleg csak akkor kezdetek majd az ilyen ésszerű gépek létjogosultságán gondolkodni, ha reggel a gyereketek gázmaszkkal megy iskolába, és kétezer forint lesz egy liter benzin?
Ha valaki azt hinné, hogy az elektromos autó még mindig T72 lövegtoronyforgató-motorral kínlódó, Perion-aksikkal megpakolt Trabant-kasznit jelent, nézze meg ezt a két lapot:

www.solectria.com

illetve

www.hondaev.org

ezek a gépek szerintem a magyar átlagautós szükségleteit bőven űberelik, szépek, csendesek, kényelmesek, olcsók - akkor mégis miért nem tetszik?

várom a válaszokat!

csotri Creative Commons License 2000.03.08 0 0 1
Köszönöm. Örülök, hogy nem mezei, eccerü nullázás volt, hanem tartalmazott komoly hozzászólást is.
VMax Creative Commons License 2000.03.02 0 0 0
Szerintem a Fiat. MO keresre behoz Cinquecento Elettra-t. A Prius is rovidesen elerheto lesz, igaz, az hibrid.

Lehet, hogy *nulla* telefonhivasnal tobb a fiathoz kozelebb visz a valaszhoz.

Előzmény: csotri (-)
csotri Creative Commons License 2000.03.02 0 0 topiknyitó
Piszok módon zavar, hogy míg a világsajtó és a net magyarországon kívüli része tele van az említett témával, nálunk egész pontosan nulla a neten a témába vágó publikációk száma (nem vicc! soxor kerestem!). Pedig biztosan nem én vagyok az egyetlen, akit érdekel a téma.

Néhány kérdés, amin elindulhatnánk:
-hogyan vizsgáztathatók az átalakított járgányok?
-van-e olyan cég Mo.-n, akik átalakítással foglalkoznak, illetve átalakító készleteket, vagy átalakított autókat árusítanak?
-lehet-e magyarországon új villanyautót kapni (nem golfkocsira, aksis játékautóra gondoltam, poénkodók kíméljenek)?
-van-e olyan köztetek, aki rendelkezik átalakítási, vagy más villanyautós tapasztalatokkal tapasztalatokkal?

na jó, ennyit indításként. Várom a hozzászólásokat!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!