Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

E250TD Creative Commons License 2022.01.10 0 0 14752

2 dolog lehet:

 

- Nem jó valamelyik izzó Watt értéke. PONTOSAN annyinak kellene lennie, mint az alábbi táblázatban:

http://mb124.de/gallery/d/240705-1/gluehlampen-w124.gif

 

- A biztosítéktábla alatti lámpafigyelő modult kell szétszedni és a repedt forrasztásokat újraforrasztani. (Nekem ez segített néhány hónapja)

Előzmény: Péter 72 (14751)
Péter 72 Creative Commons License 2022.01.07 0 0 14751

Tisztelt Fórumozók!

Újabb problémába ütköztem, ebben szeretnék tanácsot kérni. A műszerfalon elkezdett világítani az izzó meg hibásodását jelző sárga lámpa. A világítás kapcsoló (helyzet jelző állásba) elfordítása után.Átnéztem ez összes izzót nem találtam hibát. Mi okozhatja a jelenséget?

Előre is köszönöm a segítséget!

legviszontabb Creative Commons License 2022.01.07 0 0 14750

Sziasztok!

Vettem egy om605 szívó motort, betettem a kocsiba, de nem reagált nagyon előtöltés állításra.

A kettes csúcs fel volt akadva. Ismét össze lett rakva, most szépen be is lehetett állítani, viszont az előkamra kifúj.

Már megvannak a szerszámok a kiszedéshez, viszont meg se akar mozdulni az előkamra rögzítő gyűrűje. Erre valami bevált praktika valakinek, hogy lehet kivarázsolni? Gondolom maga az előkamra is be lehet állva a helyére szépen.

 

kovacs1000 Creative Commons License 2022.01.04 0 0 14749

OK, kösz az infót!

Előzmény: csabais (14748)
csabais Creative Commons License 2022.01.03 0 1 14748

Előfordul, és mindig csak a belsők.

Előzmény: kovacs1000 (14747)
kovacs1000 Creative Commons License 2022.01.03 0 0 14747

Üdv,

Mennyire valószínű hogy egy 1986-os w124 200D feltengely belső csuklói kotyogjanak radiálisan elég nagyot?

Nem mai darab az biztos, de nem gondolnám, h a 200d hihetetlen nyomatéka tönkre tudna tenni őket..

Péter 72 Creative Commons License 2021.12.29 0 0 14746

Ismételten köszönöm! Cserélem mind a kettőt.

csabais Creative Commons License 2021.12.29 0 0 14745

A sokszelepesbe kell az erősebb.

 

Előzmény: Péter 72 (14744)
Péter 72 Creative Commons License 2021.12.29 0 0 14744

Köszönöm a gyors segítséget! A teleszkópból 2 félét (különböző erősségű)  találtam mi alapján tudom eldönteni, hogy melyiket kell megvásárolnom?

csabais Creative Commons License 2021.12.29 0 0 14743

Csere.

 

Amikor zörög, vagy kifolyik az olaj.

Előzmény: Péter 72 (14742)
Péter 72 Creative Commons License 2021.12.29 0 0 14742

Tisztelt Fórumozók!

Újabb kérdésekben szeretnék segítséget kérni. Az olajszint jeladó közepéből szivárog a motorolaj. Ez javítható vagy csere?  A hosszbordás szíj rezgéscsillapító cseréje mikor esedékes, km, év függvénye? Ha már nem működik rendeltetés szerűen milyen tüneteket produkál? 

Köszönöm előre is a segítséget!

Péter 72 Creative Commons License 2021.11.30 0 0 14741

Köszönöm! A jeladóra rátaláltam. A hozzávaló "O" gyűrűnek mi a mérete? Nekem valószínűleg azt kell cserélnem. 

A szíjfeszítő kar csavarját (12-es imbusz kulcsnyílású) mennyi Nm- re kell lehúzni?

csabais Creative Commons License 2021.11.29 0 0 14740

Olajszint jeladó.

 

Mercis boltokban, de még a bárdinál is kapható.

 

Előzmény: Péter 72 (14739)
Péter 72 Creative Commons License 2021.11.29 0 0 14739

Tisztelt Fórumozók!

W124 200d szemből nézve az olajteknő jobb oldalán van egy jeladó melynél elég erős olajszivárgást tapasztaltam. Ebben a problémában kérnék segítséget, hogy orvosolható a hiba. Ha a tömítés csere a megoldás, mi a pontos neve és hol lehet beszerezni? 

Előre is köszönöm a hasznos információt.

Vozifa Creative Commons License 2021.11.27 0 0 14738

Üdvözlet Mindekinek !

 

Nemrégen vettem észre . hogy járó motornál , lekapcsolt világításnál világít a rendszámtábla világítás.

Gyújtás állásban nem , csak járó motornál .Találkozott már valaki ezzel a hibával? Segitséget előre is köszönöm. 

 

Zsolt

KoriKimi Creative Commons License 2021.11.15 0 0 14737

Aznap mikor ide leírtam a hibajelenséget, 1 éjszaka állás után másnapra még az a maradék kis áram is kiment az akksiból annyira, hogy meg sem bírta tekerni a motort :)

Előzmény: barbon1 (14736)
barbon1 Creative Commons License 2021.11.14 0 0 14736

Örülök neki.Számomra azért érdekes mert,ha a szénkefék elkopnak akkor nincs töltés.Gyújtás ráadásakor nem világít a töltés lámpa,ja és rövid idő után nem indul az autó.

Lehet,hogy ez még ez nagyon kezdeti volt és valamin keresztül még záródott az áramkör. Mindegy,lényeg az,hogy jó lett.

Előzmény: KoriKimi (14735)
KoriKimi Creative Commons License 2021.11.04 0 0 14735

Meglett a hiba. A generátor feszültségszabályzójának szénkeféi elkoptak.

Előzmény: barbon1 (14734)
barbon1 Creative Commons License 2021.11.04 -1 0 14734

Elsőnek diagnosztika

Előzmény: KoriKimi (14733)
KoriKimi Creative Commons License 2021.10.24 0 0 14733

Hátha tud valaki segíteni a hibafeltárásban. Egy igen érdekes jelenségre lettem figyelmes a mai nap. A gyújtás ráadásakor csak az ABS és izzítás visszajelző világított, de az izzítást megvárva azonnal beindult. Hazaérve leállítás után újra gyújtásra rakva megint csak ez a 2 visszajelző világított ki. Sokszori (5-6) gyújtás ráadás-levétel után egyszer csak rendesen kivilágított az összes visszajelző ahogy kell. Hol keressem a problémát?

csabais Creative Commons License 2021.09.03 0 0 14732

Nincs kép.

 

Előzmény: Szabó Norbertt (14731)
Szabó Norbertt Creative Commons License 2021.09.03 0 0 14731

Sziasztok! A napokban került hozzám  egy gép (w124 motor 250 D)  a kérdésem az lenne, a hiányzó alkatrészt hol tudnám be szerezni?

 

Illetve az autóban a gázpedált a képen látható állapotban találtam!


Új vagyok Merci témában, előre is köszönöm a segítséget, és válaszokat!

 

 

Szabó Norbertt Creative Commons License 2021.09.03 0 0 14730

Sziasztok! A napokban került hozzám  egy gép, a kérdésem az lenne, a hiányzó alkatrészt hol tudnám be szerezni?

Illetve az autóban a gázpedált a képen látható állapotban találtam!
Új vagyok merci témában, előre is köszönöm a segítséget, és válaszokat!

malacos a passat Creative Commons License 2021.07.12 0 0 14729

Szevasztok! w124-es 200 D 1992-es autómhoz keresek műanyaghaspáncélt. Nem az elsőt hanem a másodikat amelyik  a sebváltót takarja. a műanyagos szerint hegeszthető, javítható, úgyhogy ha valakinek lenne egy roncs aminek az eleje jó, akkor az is érdekelne mert nekem az elején keletkezett hiány.

Péter 72 Creative Commons License 2021.06.29 0 0 14728

Köszönöm, hívlak az infóért.

csabais Creative Commons License 2021.06.29 0 0 14727

Vagy ragasztod, de az nem lesz tartós, vagy csavarozod, akkor legalább nem ázik be.hogyan.

 

Ha csavarozni szeretnéd hívj telón, elmondom hogyan.

Előzmény: Péter 72 (14726)
Péter 72 Creative Commons License 2021.06.28 0 0 14726

Tisztelt Fórumozók!

Ötletet szeretnék kérni!

Lámpa búra rögzítő fül letörött. Létezik valami módszer a javítására?

malacos a passat Creative Commons License 2021.05.31 0 0 14725

w124 200 D-be 1992-es évjáratba, generátort keresek, bizonyítottan felújítottat,. Esetleg olyat aki segítene felújítani a jelenlegit. Szeged és környéke vagy szeged-Budapest útvonal melletti vagy Budapesti lenne a jó. Előzetes vizsgálatok alapján töltés nincs, felszabályzó jó, akkumulátor jó. Valószínűsíthető hogy a forgórész javításra, vagy cserére szorul. A kép csak illusztráció.

Továbbá keresek, szürke teleoldal műanyagot kívülről a vezető oldali ajtóra illetve még mindig karcmentes hátsó szélvédőt működő  fűtéssel zöld árnyalattal

Rigotech Chiptuning (X) 2021.02.27 -1 0 14724

Sziasztok!

 

 

 

Új cikkünk:  Mercedes tuning ésszel! - esettanulmányok, mérések, sztorik, videók – mitől jó, és hogyan lehet elszúrni?

 

 

Nagyon kevés tuningcég veszi a fáradságot, hogy szakcikkekkel , esettanulmányokkal, mérésekkel, technikai infókkal segítsen, stabil adatokat adjon. Mi a Rigotech chiptuningnál írásainkkal, videóinkkal, teljesítményméréseinkkel segítünk tisztán látni ebben a marketing zajban! 

 


Ha az autód 'felhúzásán' gondolkozol, 2021-ben több mint 200 helyről kapsz itthon tuning ajánlatot. Ahhoz nem kell diploma, hogy valaki tudja, hogy a 70 ezer kevesebb mint a 90. 
Az, hogy az adott ár milyen technológiát, minőséget tartalmaz, többnyire csak utólag derül ki, ha esetleg valami probléma lesz az autóval, vagy jobb esetben realizálódik, hogy bizony a tuningnak nincs semmi eredménye, kidobott pénz volt. 

 


Részlet az új Rigotech cikkből:

"Mercedes tuning: végre tökéletes! Most lelőttem a poént, de azért érdekes ez a kisiklott tuning sztori… Naponta több hasonló árajánlatkérést kapunk, un. újra tuning ügyben, nem kivétel a Mercedes sem, sőt szinte vezeti a listát, tekintve: komoly feladat a legtöbb rendszerére jól érezhető erős, egyben tartós beállítást csinálni a környezetvédelmi dolgok: EGR, DPF megtartásával, jó fogyasztással. A Mercit máshol nemcsak tuningolták, de több soron ki is herélték a “chiptuning szakember” javaslatára, mindezt 2021-ben! Tartalmaz kihívást, mikor egy árajánlatkérő / munkalap ilyen pirosan néz ki… " FOLYTATÁS ITT. 

 

Szívesen válaszolok kérdéseidre. Legjobb, ha ajánlatot kérsz az autódra, így látom a rendszerben és telefonon is tudunk egyeztetni. Kérdezhetsz a rigotech.hu oldalunkon a cikkeink alatt a 'Hozzászólások' részben is, gyorsan fogok válaszolni. Itt a fórumon is igyekszem, de nem garantálom, mert itt ritkán nézem. 

 

  


 

 

AJÁNLATOT A SAJÁTODRA, IDE KATTINTVA tudsz kérni, chiptuningra, motoroptimalizálásra, teljesítménymérésre, hibás tuning javítására, bevizsgálására, gyári visszaállításra. Nézd meg korábbi motoroptimalizálással kapcsolatos írásainkat is.

 

Előre is köszönöm, ha hozzáadsz a Facebookon, ott napi szinten mennek az új mérések, tesztek, érdekességek. 

 

 

   Üdvözlettel: 

 

 

   Tóth Richárd
   Rigotech Chiptuning

   tulajdonos ügyvezető

 

 

  ÁRAJÁNLAT és INFÓCSOMAG az autódra ITT! 
  Csatlakozz! - mérések, sztorik, akciók: Facebook
  Iratkozz fel! 600+ chiptuning videó: YouTube

  Teljesítménymérés

  Rigotech Chiptuning szakcikkek

  Chiptuning árak

  Tuningbox árak

 

 

#ppro #rigotech #chiptuning #motoroptimalizálás #teljesítménymérés #dyno #autochip #tuning #performance #tuningcars #premiumcartuning #performancechip #engineperformance #remap #eco #power #cartuning #powertuning #chip #ecuremap #optimalizalas #budapest #dynoproject #fékpad #crtdi #dsg #tdci #tdi #rigotech-chip #mercedes #cdi

KoriKimi Creative Commons License 2021.02.19 0 0 14723

Az mitől lehet, hogy egyik hétről a másikra 9-10 litert fogyaszt egy 200 D. Édesapám erre panaszkodik, tavaly ősz óta. Csak indításkor elég erős kék füstöt ad ki és 3 hengerrel jár néhány másodpercig. Én furcsállom, mert egyébként ténylegesen szép állapotú az autó, a motorja még nem volt megbontva és nincs nyüstölve. És fülre keményebben jár melegen, mint az enyém.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!