Keresés

Részletes keresés

lafno Creative Commons License 2001.12.09 0 0 301
:)
Ez a te topicod, oszt mindig
a láda aljából kell elöszedni!
Előzmény: MacPhisto (300)
MacPhisto Creative Commons License 2001.12.09 0 0 300
Nézzünk ide, Tebike! :-)
Előzmény: lafno (299)
lafno Creative Commons License 2001.12.09 0 0 299
Már megint süllyed ez a szerencsétlen topic!!!

Néha ide kéne néznünk nem?

secpec Creative Commons License 2001.11.26 0 0 298
csak nem Gruberral jártál egy osztályba?
lehet, hogy rosszul emlékszem, meg az is lehet, hogy mi így próbáltuk magunk vígasztalni, de akkor még úgy szólt a dolog, hogy akit se matek tagozatra, se angolra, no és testnevelésre sem sikerült felvenni, az ment a c-be, szóval a "selejt". Habár itt is volt ki szép karriert futott be aztán.
Nem tudja valaki Jakabnéval mi lett? földrajzot tanított valamikor.
valahol 130(?) Nagy "Lavina"Attila Nagy Attila Kristófra gondoltál? azt hiszem 2 éve meghalt motorbalestben. Egyébként író-költő féleség volt.
Lehet, hogy a Petőfi is úgyanúgy érdeklődés hiányában halódik, mint ez a topic?
Előzmény: Leno Laj (297)
Leno Laj Creative Commons License 2001.11.18 0 0 297
Szia. Nocsak! Te is a hülyék gyűjtőjébe, avagy sportosztályba jártál? Nem hiszem, nem rájuk jellemző ahogy írsz.
Én "izomagyú" osztályba jártam. Semivel sem volt több debil, mint a többiben. Legalább annyian váltak boldog és teljes életet élő emberekké, mint a többiből.
Tanítottam is "izomagyú" osztályban, párhuzamosan más osztályokkal. Tapasztalat: mint előbb írtam. Lásd korábbi hozzászólás.
Az viszont kétségtelen, hogy a sportosztályokban derül ki igazán egy magát tanárnak képzelő, tehetségtelen, frusztrált, felsőbbendű bölcsész, már csak évtizedes rutinból tanító duplanulláról, hogy mit is ér. Mint pedagógus. Többnyire semmit. És persze ilyenkor szoktak cinkosan összekacsintani az ilyen tanarak a jövő nagy szellemi potentátjaival: ugyan már, ezek bunkó izomagyúak. De ez nem a sportoló gyerekek hibája. Szerintem.
Előzmény: vollm- (291)
Urby Creative Commons License 2001.11.05 0 0 296
Igen, nálunk is hasonló volt az arány.
Előzmény: aszaly (295)
aszaly Creative Commons License 2001.11.04 0 0 295
Kedves lafno!

Ha végig olvasod a topicot akkor elég jól meghatározható mikor jártam oda. A szinvonalról annyit: 36-an végeztünk ebből 35 diplomás lett. egyébként az osztály főnököm (Nemesné, Mária néni) utánunk sportosztályt kapott, saját bevallása szerint is borzalmas alacsony volt a szinvonaluk, de akkor még ez nem volt jellemző az egész gimire.

Előzmény: lafno (294)
lafno Creative Commons License 2001.11.04 0 0 294
Mikor is volt olyan rendkivül jó és magas szinvonalú?
Biztos, hogy a Petöfibe jártál?:))
Előzmény: aszaly (293)
aszaly Creative Commons License 2001.11.03 0 0 293
Örülök, hogy rátaláltam erre a topicra (a lányom révén). Sajnálom, hogy a gimi így lepukkant. Én korban valahol Urby és Itamas között vagyok. Örömmel láttam az ismerős tanárok neveit. Soproniról (Saponya) nem tudtam, hogy meghalt, jó tanárom volt harmadikig utána Bíró Pista bácsi tanított minket. A gimiről annyit: akkor rendkívül jó szellemiségű és magas színvonalú volt, méltó az ott érettségizett nagyjainkhoz : József Attila, Radnóti, Göncz Árpi bácsi, Kupa és én:))))))))
ltamas Creative Commons License 2001.08.21 0 0 292
Hogy ne süllyedjen el..

www.osztalytarsak.hu

Üdv Ltamas

Előzmény: vollm- (291)
vollm- Creative Commons License 2001.08.02 0 0 291
Most volt a tévében egy mondat a suliról.
Bodrogi Gyula fia, Ŕdám, ott bukott meg oroszból, de nem okozott ezzel feltünést, mert sportosztályba járt, ami köztudottan a hülyéknek lett csinálva. Nem volt egyedül.
Ennyire nem volt azért gyenge a suli.
ltamas Creative Commons License 2001.07.28 0 0 290
Szervusz Urby,

madár,tapiskolj a...!

Udv

Előzmény: Urby (287)
ltamas Creative Commons License 2001.07.28 0 0 289
Medgyessy Péter.

Nem volt kedve olyan tárgyakat tanítani,amelyeknél
előírták,hogy mit tanítson.

Tanáraim voltak még:
Szondi Lajos mat.-fiz.
Szentgyörgyiné (Mimi anyó) irodalom
dr.Jablonkai István biológia
Paulinyi Jenő testnev.
Rétháti István orosz
Nagy Lajosné német

Talán mások is szívesen emlékeznek rájuk.

Előzmény: vollm- (288)
vollm- Creative Commons License 2001.07.26 0 0 288
Kire gondolsz, mint jövendô(?) miniszterelnök?
A többit beazonosítottam.

Čn úgy tudom, hogy csak éneket és latint tanított.

Előzmény: ltamas (285)
Urby Creative Commons License 2001.07.25 0 0 287
Bingo!
Örülök, hogy van itt olyan, aki emlékszik erre a fantasztikus emberre. Az apámnak (szintén Petőfi) még történelmet tanított, nekem éneket. Bár nem lettem villamosmérnök, de az orgonát én is forrasztottam.
Előzmény: ltamas (285)
Music Man Creative Commons License 2001.07.24 0 0 286
JP, NK, KK...
Előzmény: Mr. Cyber (284)
ltamas Creative Commons License 2001.07.24 0 0 285
Az orgonát 1960-tól kezdte Abszinger tanár úr építeni.Először csöves,majd egy tranzisztoros változat készült,az építők közül többen -én is -
villamosmérnökök lettünk.
"Abszi" tanár úr görög-latin-francia-német-földrajz-történelem- karvezető(zeneakadámia) képesítés mellett működő gőzmozdonyokat épített.
Ezeket 1960 -ban ellopták tőle és ezután kezdett
elektronikus organa építésébe.
Diákja volt többek között az Omega egyik zenésze,a jövedő(?) miniszterelnök,az első magyar "home-computer" egyik fejlesztője,az örökzöld slágereket szerző énekes,több karmester,
...
Igazi reneszánsz egyéniség volt.
Előzmény: Urby (37)
Mr. Cyber Creative Commons License 2001.07.17 0 0 284
Milyen indíttatásból kerestétek fel azt a kuplerájt? :-)))))
Kik voltak ott rajtad kívül? (Elég, ha monogrammokat írsz.)
Előzmény: Music Man (283)
Music Man Creative Commons License 2001.07.16 0 0 283
nem égen, úgy februárban... Többed magammal meglátogattam Márta nénit... Keserűnek is meg akart mutatni minket, de "sajnos" nem volt benn, így nem jött össze a nagy találkozás :)
Előzmény: Mr. Cyber (280)
Bloodflower Creative Commons License 2001.07.15 0 0 282
én csak 1x voltam benn az érettségit követő évben, de akkor is csak egy diákhoz mentem:-) ja nem is, Soósnl szervezett 1x egy oszttalit, akkor Gáborral is beszéltem:-)

nekünk meg nem is készült tablónk...

MacPhisto Creative Commons License 2001.07.15 0 0 281
Bezzeg a miénk ott van a tantermünknél rögtön :-))))))))))))

Én be szoktam nézni néha (évi 1), nagyon finom a Gábor kosztja :o)

Mr. Cyber Creative Commons License 2001.07.15 0 0 280
Mikor voltál a Petőfiben?
Én az utolsó tanítási nap óta egyszer sem toltam oda az arcom.
Előzmény: Music Man (279)
Music Man Creative Commons License 2001.07.15 0 0 279
A mi tablónk pedig méltó elhelyezést nyert, az első emeleten, a tanári klotyók között... :)
Bloodflower Creative Commons License 2001.07.10 0 0 278
tényleg.... PETŐFI KÉP VOLT A FOLYOSÓ FALÁN!!!!:-)))))))))))))))))))))))))))))
tök elfelejtettem, de nagyon vicces:-)))))))))

egyébként hülyeséget írtam, mert balra volt a termünk:-) szóval balra, a lányWC felé az első:-)

Előzmény: MacPhisto (277)
MacPhisto Creative Commons License 2001.07.10 0 0 277
A Tanári? :o)
A Petőfi képnél?
Előzmény: Bloodflower (276)
Bloodflower Creative Commons License 2001.07.10 0 0 276
hát nem is tudom... az első emeleten, ha egyenesen felértél jobbra az első:-) hehe:-)
mondjuk csak 2-3 hétig volt úgy, sajna a tanároknak nem tetszett, kivéve Pócsinak, neki bejött:-)))
Előzmény: MacPhisto (275)
MacPhisto Creative Commons License 2001.07.10 0 0 275
Ez q jó :-)

bládfláuer, melyik volt a kifestett osztályterem? én nem emléxem...

Előzmény: Mr. Cyber (272)
Bloodflower Creative Commons License 2001.07.09 0 0 274
arra emlékeztek, mikor az kifestettük az osztálytermet? ilyen hippi-fílingje volt, virágok, meg FREEDOM, BORN TO BE WILD, PUNX NOT DEAD feliratok:-)) mindenki a csodájára járt:-)
Előzmény: Bloodflower (273)
Bloodflower Creative Commons License 2001.07.09 0 0 273
nem rossz:-)

én nem emléxem ilyen sztorikra... csak arra, hogy az évfolyam többi osztálya annyira utált minket, hogy valaki vmi csokipapírral elrontotta a hangosbemondónkat, és ettől egy beszéd alatt rövidzárlat keletkezett az egész suliban, és persze minket izéltek miatta jódarabig...
képzelhetitek, mit szóltak a többi osztályban, mikor a 2. év után szétrobbantottak minket 3 külön osztályba....

Előzmény: Mr. Cyber (272)
Mr. Cyber Creative Commons License 2001.07.09 0 0 272
Nos, most hirtelenjében a következő sztori ugrott be:
egyszer sulibamenet eléggé késésben voltam, ezért nagyon siettem. Szaladtam a Horvátkert felől, át az Attila úton, ekkor majdnem elütött egy 5-ös busz. Persze padlófék, csikorgás, anyázás a vezető részéről, stb... Aztán csak beértem épségben.
A nap úgy folytatódott, mint egy szokványos tanítási nap. Legalábbis egy ideig. Az egyik szünetben láttam a folyosón Sabján Éva tanárnőt, és feltűnt, hogy az egyik szeme körül formás, lila színű monokli éktelenkedett. Utána többektől kérdeztem, hogy vajh mi lelhette a tanárnő fejét. Mivel a Petőfiben elég gyorsan terjedtek a pletykák, hamar megtudtam, hogy Sabján Éva tanárnő reggel az 5-ös buszon együtt utazott Vanó Péter tanárúrral, és egy fékezés során Vanó tanárúr könyöke találkozott az ő arcával.

A negyedik vagy ötödik óra fizika volt, Vanó tanárúrral... Előre izgultam, hogy vajon látta-e, hogy miattam fékezett a busz.
Az óra úgy kezdődött, mint egy átlagos óra. Fellélegeztem. Az aktuális tananyag a tehetetlenség volt. Az egyik fizikapéldánál Vanó tanárúr szemléltetésként felrajzolt a táblára egy buszt, és elé egy pálcikaembert.
"Na most, példánkban itt jön az 5-ös busz" – kezdte. Itt már rosszat sejtettem... Így folytatta:
"És itt eléugrik egy idióta..." – és sokat sejtetve rám nézett...

Előzmény: MacPhisto (271)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!