Keresés

Részletes keresés

randell11 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 2565

Hát ami kötelező (legyen az bármi nem csak könyv) akkor ott mindig kevsebb érdeklődést mutat az ember. Én pl ha tehettem nem olvastam kötelezőt. Sőt egyszer annyira lusta voltam,hogy még a rövidítést se volt kedvem elolvasni emiatt a szomszéd csávóval elolvastattam a könyvet és megkértem,hogy mesélje el nekem:) De ekkor még kis kölyök voltam. Gimnáziumban voltak könyvek amiket muszájban de el kellett olvasnom és nem tudtam kikerülni és nem bántam meg. pl.: Édes Anna, Ember tragédiája..etc.

De tény és való,hogy ezeket muszáj olvasgatni mert akkor nem alakul ki bennünk az motor ami a fantáziánkat mozgatná az olvasás alatt és így csírájában el lesz fojtva az olvasás szeretete. Pedig annyi jó könyv van és gondoljunk bele,hogy hány filmet adaptálnak manapság könyvekből.

Előzmény: snowman (2563)
snowman Creative Commons License 2011.04.30 0 0 2563

A középsulis kötelezőket le kell tudni. De csak azokat, amelyek a kezed ügyébe kerülnek.

Mondjuk az nem árt, ha a könyv is szereti olvastatni magát.

Így utólag bevallom, hogy azért volt egy-két kötelező a suliban, amit sajnos kihagytam, pedig biztosan jó lett volna kézbe venni.

Mert ha túl vagy a kötelezőkön, akkor már jobban tudod becsülni a különleges, finom könyveket, és azokkal már intimebb is lesz a viszonyod.

Szóval nem kell ám lebecsülni a kötelezőket, falni kell azokat is, de csak ésszel, és csak fiatalon. :o)

Előzmény: i love metric (2544)
conrad Creative Commons License 2011.04.10 0 0 2562

Sziasztok,

jó tíz éve olvastam egy fantasy könyvet, a történetre már alig emlékszem de valami olyasmiről volt szó, hogy átjáró nyílt a mi középkori világunk meg egy másik között, ahonnan a lakói átjöttek erre az oldalra nyersanyagok, különösen a vas miatt mert pl. a karjduk is fából volt, stb. A főhős valami varázsló volt, aki pont annak köszönhette az erejét, hogy ez a két világ közötti kapocs létrejött stb.

Rémlik ebből valakinek, hogy melyik könyv lehet?

Piszkálja a fantáziám de nem jövök rá hiába gondolkodom rajta...

 

Szilcsia Creative Commons License 2011.03.22 0 0 2561

Sziasztok!

Létszi ha valaki tudna nekem segíteni nagyon megköszönném. Több hónapja várok egy könyvre hogy megjelenjen de nem jelenik meg :( a könyv címe Cassandra Clare- Üvegváros ha valakinek megvan legyen olyan szíves és küldje át :). Köszönöm szépen.

molani87 Creative Commons License 2011.02.28 0 0 2560

Sziaszok!

Segítséget szeretnék kérni , ha valaki eltudná küldeni Claire Kenneth-Éjszaka Kairóban című könyvét nagyon megköszönném, mert elkezdtem olvasni és már eléggé a végén járok amikor észre vettem, hogy hiényzik belőle 60 oldal.

Kérlek segítsetek, előre is köszönöm!

Ide küldjétek: virageni@freemail.hu :)

 

evass Creative Commons License 2011.01.09 0 0 2558

Nagyon jó volt olvasni a soraidat. Én is nagyon szeretek olvasni.  Imádom, ahogy "beindul a mozi" a fejemben és részévé válok a regénynek, s szinte benne élek én magam is. Szeretem kihasználni a holt időket, így a könyvemet mindenhová magammal viszem és autóban, buszon, vagy amig várakozom a fiamra, a legtöbbször mindig olvasok.

Előzmény: vbabra (2538)
Kevin Creative Commons License 2010.12.08 0 0 2557

De most meg miért?

 

Ha egyszer vettem a bátorságot és elkezdtem olvasni egy könyvet, akkor azt ki is olvastam becsülettel.

 

Mondjuk azt nem tudom, hogy a könyv is így gondolta-e minden esetben.

Előzmény: rice (2554)
nemzetikonyvtar Creative Commons License 2010.12.07 0 0 2556

Üdv!
Mától 10 darab e-könyv olvasót használhatnak az OSZK beiratkozott olvasói.
http://www.scribd.com/doc/44755567/E-konyvolvasok-els%C5%91kent-az-Orszagos-Szechenyi-Konyvtarban
Várunk benneteket kedves olvasók!
Tóth Péter OSZK

rice Creative Commons License 2010.12.03 0 0 2554

aki hazudik.......:)

 

 

 

rizsa

Előzmény: Kevin (2551)
dalia Creative Commons License 2010.11.26 0 0 2553

ez egy annyira tökéletes hozzászólás! :-)

Előzmény: obamamama (2552)
obamamama Creative Commons License 2010.11.26 0 0 2552

Én is gyakran félbehagyok könyveket - sokszor nem is azért, mert nem tetszik, vagy meguntam.
Előfordul, hogy nincs épp időm olvasni, mert elárasztanak a teendők - ilyenkor utána vagy teljesen abbahagyom, vagy később előveszem és újrakezdem. Olyan is akad, hogy kölcsönkaptam és sürgősen vissza kell adnom.

Persze olyan is van, hogy egyszerűen megunom. Utána azért van is lelkiismeretfurdalásom - hogy már megint...

Meg a másik probléma, hogy egyszerre több könyvet is szoktam olvasni... Na ez sem a legjobb megoldás ... : )

Kevin Creative Commons License 2010.11.26 0 0 2551

Én soha nem mertem megkockáztatni, hogy egy könyv olvasását félbehagyjam.

 

 

 

 

kispancsika Creative Commons License 2010.11.26 0 0 2550

 

Hastetheday, nekem tetszett az Igazolt hiányzás! :) Bár én már elég régen olvastam mikor még gimis voltam. Lehet most más lenne a véleményem de akkor nagyon tetszett az a lazaság és nem törődömség. AZ egész könyvön végig fut ez a nem törődömség, és gondolom tizenévesek jobba bele tudják magukat képezelni ebbe.

Képzeljétek megvettem a Futótüzet és már a 100. oldal körül járok. Eddig nagyon tetszik nem csalódtam az írónőben. Remélem a végét sem rontja el és végig ilyen lebilincselő lesz. Sokszor észreveszem magamon, hogy a könyvek felénél elakad a lelkesedésem, mert ráunok, ilyenkor még pár oldalt olvasok, de gyakran abbahagyom a könyvet :S Tudom ez elég rossz szokás, mert pont a végét nem tudom meg. Azt hiszem kitartóbbnak és türelmesebbnek kéne lennem a könyvek terén, mert nem valami jó , ha csak félig olvassa el az ember a könyveket. Ti gyakran hagytok félbe egy könyvet?

Előzmény: hastetheday (2548)
obamamama Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2549

: DD Így már én is jártam többször. Egy-egy előzetes sokszor nagyon csalóka tud ám lenni.

Ám mivel olvastam Az éhezők viadalát - és igen nagy hatással volt rám - feltételezem, hogy a második része is lesz legalább ennyire ütős, ha nem ütősebb. Még jó, hogy olvasgattam ma, mert teljesen kiment a fejemből, hogy ma jön a Futótűz.

Tökéltes lehetőség lesz arra, hogy kikapcsolódjam kicsit és belemerüljek egy bizarr világba...

hastetheday Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2548

Igazad van persze az "előzetesekkel" kapcsolatban mert velem is volt már rá példa, hogy az előzetes alapján vettem meg valamit és 30. oldal után mondtam hogy "mi ez a sz*r??" (ez volt Gerlóczy Márton : Igazolt hiányzás c. könyve).

Csak ahogy írtam az első kötet nagyon hajazott a Battle Royale-ra meg nem tűnt annyira eredetinek a sztori, viszont az új kötetnek már eredeti lesz a főszála. (Amúgy az elző hsz-ben a linken van az előzetes.)

Előzmény: Solt (2547)
Solt Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2547

Én azért vigyáznék az előzetesek olvasgatásával.

Meg kell várni, míg szabadon olvashatóvá válik, és csak akkor nekiesni.

 

Előzmény: hastetheday (2546)
hastetheday Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2546

Visszaolvastam amennyire tudtam, mert nem értettem pontosan, hogy mire is gondolsz azalatt hogy "a saját életéből merített". Te most Suzanne Collins: Az éhezők viadalára gondolsz? :D Nehezen tudom elképzelni, hogy szőtt e bele a sztoriba, szerintem inkább más regényekből gyúrta össze a leghatásvadászabb dolgokat (Battle Royale, 1984...stb. meg az ilyen borús-utópisztikus könyvek), mint ahogy J.K. Rowling tette a Harry Potterrel. Nekem ezzel nincs semmi bajom, hisz a könyv ugyanúgy "ütött rajtam" miután elolvastam, akárcsak a HP. :)

Ma jött ki a Futótűz, Az éhezők viadalának folytatása, ez már sokkal eredetibbnek tűnik a beharangozó elolvasása után. :)

Előzmény: MartonkaFull (2545)
MartonkaFull Creative Commons License 2010.11.15 0 0 2545

Velem meg pont a kötelezőkkel sikerült az olvasástól ellökniük egy kis időre...

 Nem is az olvasásukkal volt a baj mert elolvasom én szíves örömest csak az amit utánna belemagyaráztak hogy mit miért írt le az a szerencsétlen író holott szerintem csak egyszerűen írt jobb esetben nem belőve de sok esetben igen... KItalált valamit és abba belenyomnak mindenféle hátsó értelmet kérdem én miért?

Az csa kegy fantázia darab sok esetben és kész szórakoztató olvasmány ennyi, persze biztos merített a saját életéből is önkénytelenül de olyan szándékosságot nyomnak bele ami nem hiszem hogy létező...

Ezért is szeretem a fantasy-ket abba kevésbé fordul ez elő ;) Vagy a sci-fi mert az meg ugye tudomány ami szórakoztató köntösben van .)

Előzmény: i love metric (2544)
i love metric Creative Commons License 2010.11.09 0 0 2544

Nálam mindig interferenciát okozott, hogy összeegyeztessem középsuliban a kötelezők elolvasását a saját olvasmányaimmal! :D Utáltam a kötelezőket, mert utálok olyasvalamit olvasni, melynek nem önszántamból állok neki. Persze a fontosabb darabokat elolvastam, de volt sok olyan ami nem érdekelt, egész egyszerűen unalmas volt, vagy olyan "politikát" fejezett ki, mellyel nem értettem egyet és akkor hagytam a francba... előszedtem az 5 oldalas kivonatot, a buszon elolvatsam suli előtt és le volt rendezve. De volt olyan ami kifejezetten tetszett, például Az Ember Tragédiája, vagy kicsit előbb az Antigoné ilyenek.

 

Az tény, hogy sok esetben csak azért dobtam félre kötelezőket, mert éppen egy annál érdekesebb saját olvasmányom volt! Ez már csak ilyen! :)

Előzmény: snowman (2528)
csics99 Creative Commons License 2010.11.05 0 0 2543

Sziasztok!

 

Láttam egy filmet,aminek ez volt a címe:Carandir,a lázadó börtön.És ezt állítólag lehet kapni valahol könyvben is.Ebben nem tudna valaki segíteni hogy hol?(kb olyan 2002-2005-ös kiadás lehet)

 

Köszönettel és Üdvözlettel:csics99

csics99 Creative Commons License 2010.11.05 0 0 2542

Sziasztok!

 

Lenne egy olyan kérdésem,hogy láttam egy filmet,aminek ez volt a címe:Carandiru,a börtönlázadás.Utánanéztem és állítólag lehet kapni valahol köünyvben is,csak nemtudom hol.Tudnátok ebben segíteni?(olyan 2002-2005 között adhatták ki valahogy)

 

Köszönettel és Üdvözlettel:csics99

Solt Creative Commons License 2010.11.05 0 0 2541

A hangoskönyvek vajon a sok használattól nem vesztik el a hangerejüket? Évek múlva is ugyanolyan hangosak maradnak?

Előzmény: Kevin (2540)
Kevin Creative Commons License 2010.11.05 0 0 2540

Ifjú koromban én is összeakadtam néhány hangoskönyvvel.

 

Érdekes volt, főleg campingben, sátorban olvasni így.

 

De legalább mások is tudták miről szól a történet.

Előzmény: Kelen21 (2539)
Kelen21 Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2539

Hát nekem édesapámnak van komolyabb tapasztalata hangoskönyveknél, ő már sajnos nem nagyon tud olvasni, viszont egész életében, mérhetetlen mennyiségű könyvet elfogyasztott, a tapasztalata szerintem abszolút pozitív. Ezt abból gondolom, hogy sokszor dícséri a szinkronhangokat és stb...látszik, hogy élvezhetők. Úgy gondolom, hogyha egy ilyen olvasott ember is értékelni tudja ezeket, akkor bárki. 

Előzmény: harckaresz (2537)
vbabra Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2538

Imádok olvasni! Bárhol, bármikor. Általában utazás közben szoktam, mondjuk ott inkább csak a hossazz utazások alkalmával, pl bkv-n nem. Ott nem tudok kellően belemélyedni a könyvbe.  Persze, legjobb otthon, vagy egy zöld parkban, madárcsicsergés közben olvasni.

Meg nekem ez attól is függ, milyen könyvet olvasok. Nem tudom, miért van ez, de ha pl sci-.fit vagy fantasyt olvasok, akkor szeretek otthon lenni közben, ha meg mondjuk nem annyira elvont történetet, akkor lehet akár egy park is. Pélkdául, a Da Vinci kódot mindig ott olvastam, ahol éppen időm volt rá, mert annyira lekötött, hogy semmi másra nem tudtam figyelni mellette.

De pl. egy sci-fit, mondjuk Az éhezők viadalát, vagy a Battle Royalet csak otthon szerettem olvasni, mert minden zavart közben.

A hangoskönyveket én sem szeretem, valahogy szeretek az én tempómban olvasni, van, hogy egy szakaszt elolvasok kétszer, stb.

Különben, ki mit olvas most? Valami jó könyv? Én most várom a Futótüzet, ami Az éhezők viadalának folytatása lesz. Imádom a folytatásokat!! Épül az elsőre, tovább viszi, úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok. Meg a cím sokat sejtet!

Ezen kívül majd az Angyalok és démonokat akarom elolvasni, nagy hiányosságom!.-) Illetve, most voltam Rómában, úgyhogy láttam a helyszíneket! Remélem, jó lesz!

harckaresz Creative Commons License 2010.11.04 0 0 2537
Telefont nem, de minden mást offolok :) Engem jó könyvnél is tud zavarni a tv meg az egyebek. Nyugiban szeretek olvasni, kényelmesen.
Viszont a hangoskönyveket valahogy nem szeretem, bár igaz, hogy még nem próbáltam, de tudom, hogy ha nem a saját szememmel olvasok egy szöveget, hanem csak hallom, akkor könnyen elkalandozom, ezért eddig eszembe sem jutott hangoskönyvet venni :) De ha valakinek jó tapasztalata van vele, rábeszélhet :D
Előzmény: Solt (2533)
rice Creative Commons License 2010.10.30 0 0 2536

Hát kinek mi a hangos, ugye.

 

Na es mit mondtal a gyerkocoknek?

 

 

rizsa

 

PS. ennek a topicnak is a szuletese erosen kotheto par emberke igen hangos olvasasahoz, mint tudjuk:)

Előzmény: Csokis (2535)
Csokis Creative Commons License 2010.10.29 0 0 2535
Apropó, a mostanában divatos hangos könyvekhez ki mit szól? Nekünk speciel nincs ilyesmi otthon, de az alattunk lakó srácnak szinte csak az van (komoly könyvtárral rendelkezik, néha abban sem vagyunk biztosak, nem hord-e haza hozzájuk még könyvtárit is), és szereti is jól felcsavarni a hangerőt olvasás közben. Engem épp nem bosszant, de a gyerekek vették már észre, hogy nem a tévé megy Péternél, és kérdezték is, hogy mi az?
Előzmény: rice (2534)
rice Creative Commons License 2010.10.29 0 0 2534

na pont ez jutott az eszembe. ha faraszto az olvasas, akkor erre mar nagyon jo szerek vannak.

 

sokszor nekem ha ott van a konyv a kezemben, akkor mar nem jut eszembe barmit is lenemitani. neha elo is fordul, hogy megy  a teve, szol a telefon es kozben csonget a szomszed. de a jo konyvrol semmi sem vonja el a figyelmemet!

 

 

rizsa

Előzmény: Solt (2533)
Solt Creative Commons License 2010.10.29 0 0 2533
Szerencsére velem olyan még nem fordult elő, hogy ne bírtam volna energiával az olvasást.
Ha nehezebben megy az olvasás, akkor arra már léteznek mindenféle módszerek.

Erről jut eszembe. Ti le szoktátok némítani a telefont, mielőtt belefogtok az olvasásba?
Előzmény: Selener (2531)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!