Keresés

Részletes keresés

szkati Creative Commons License 2011.12.09 0 0 2255

Hát arra gondolt, hogy nem csinálsz vele semmit, csak megsütöd:))

Előzmény: ZsuR (2253)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2011.12.09 0 0 2254

Anyukám beiglije mindig kirepedt. Margarinnal sütötte. Aztán egyszer vajjal sütötte, nem repedt. Azóta vajjal süti :)

 

Ő pihenteti a már betöltött tekercseket. Megkeni tojássárgájával, egy éjszakát pihenteti hűvös helyen (nem hűtőben), másnap, sütés előtt a tojás fehérjével keni le. Gyönyörű fényes, márványos.

 

Nem tudom, lesz-e beiglim, ha ő már nem süt...

Előzmény: ZsuR (2250)
ZsuR Creative Commons License 2011.12.09 0 0 2253

:)) Mit nevetsz? :)) 

Előzmény: florentine (2252)
florentine Creative Commons License 2011.12.09 0 0 2252

"Nem csinálok vele semmit."

 

:-DDDDDD

Előzmény: ZsuR (2250)
florentine Creative Commons License 2011.12.09 0 0 2251

Szerintem a töltelék nedvességén múlik, hogy megreped-e vagy sem.

Előzmény: rollller (2249)
ZsuR Creative Commons License 2011.12.09 0 0 2250

Nem csinalok vele semmit sem.

 

Osszegyurom a tesztat es nem pihentetem (vajas/elesztos), hanem nyujtom, toltom, tekerem - megszurkalom - es sutom... 

A toltelek nem tul nedves, de nem is szaraz.

Előzmény: rollller (2249)
rollller Creative Commons License 2011.12.09 0 0 2249

hogy toltod meg ennyire tokeletesen es gazdagon, es megse nyilik szet neked a beigli?

Előzmény: ZsuR (2236)
ZsuR Creative Commons License 2011.12.08 0 0 2248

Utana neztem - Pangasius hypophthalmus - mi is ilyent szoktunk rantani.  Mi egyszeruen catfishnek hivjuk.  En nem erzem budosnek sem nyersen, sem sutve.

Előzmény: szkati (2247)
szkati Creative Commons License 2011.12.08 0 0 2247

Ebben nem értek teljesen egyet, mert a fagyasztott pangazius elég büdös, mert hogy sok zsír van rajta, de a friss- szerintem- egyáltalán nem halszagú. Igaz, hogy én rögtön egy fél fej citromot szoktam a szeletekre locsolni és az aztán teljesen szagtalanítja.

Előzmény: H_G (2246)
H_G Creative Commons License 2011.12.08 0 0 2246

A pangasius szagra is ott van, mint a folyami halak, szóval a tengerinél szagtalanabb, de azért bőven lehet érezni.

 

 

Előzmény: joy (2233)
szkati Creative Commons License 2011.12.08 0 0 2245

Akkor érthető!  Minden jót a műtéthez és remélem, hogy semmi komoly!

 

Ami meg a tengeri herkentyűket illeti, a Metróban olcsóbb, mint másutt és nagyon jó, friss dolgok is vannak, bár a toszkán hallevest melyhűtöttből csinálom.

 

A mi menűnk minden évben ugyanaz, csak a hal fajtája változik.

 

"Boldog karácsony"-koccintásra birspálinka

Csomagbontásra: kiflikarikákon füstölt lazac és kaviár

Leves: nincs

Idén : rántott szürkeharcsa és orly pangaziusz majonézes és ecetes, lilahagymás krumplisalátával

Fehér bor+ vörös( a fajtáját nem tudom ,mert a fiam hozza, akinek rendkívül kifinomult borizlése van)

diós beigli+ répatorta

 

Karácsony első napján viszont szigorúan tatárbeefsteak kétszer ledarált bélszinből.

Előzmény: ZsuR (2230)
moes Creative Commons License 2011.12.08 0 0 2244

kicsit éhes lettem a mézes malac említésére :)

Előzmény: adrienne1 (2241)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.08 0 0 2243

Na, a bejgliből a tölteléket nem sajnáltad :D

Előzmény: ZsuR (2236)
florentine Creative Commons License 2011.12.08 0 0 2242

Ez a halrakottas nagyon jó. A hallével nem tudok mit kezdeni, én felöntöm egy kevés vízzel, a lényeg a mártás. Szardellapasztát nem használok, kapribogyót viszont szoktam tenni bele. Legutóbb a pürét nem simítottam el rajta, hanem kis halmokba raktam rá, nagyon jól nézett ki, és praktikusabb is a gőz miatt (az eredeti változatban nekem a tál oldalán néha annyira bugyog, hogy kifut, pedig mindig méretes tálban sütöm).

 

http://yawyc.wordpress.com/2009/04/29/halrakottas-masodszor/

Előzmény: joy (2233)
adrienne1 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 2241

:D nem, nem vadkan, annyira nem....

Elöétel helyett egy nagy apéritif lesz, ami biztos mar, hogy lesznek apro, hussal-zöldséggel-barmivel töltött hasék, a többit még ki kell talalnom, de ez nem probléma. Es mézes forralt bor.

A leves sargaborso lesz, szalonnasan, kevés zöldséggel, ezt nyilvan a konyhaban fogom megfözni, viszont talalni és melegen tartani a nagy sargaréz üstömben fogom - pont belefér a kandalloba, kiprobaltuk.

Utana nyarson sült szoposmalac, és disznosült mézzel, kardamommal, gyökérzöldségekkel, esetleg valami hazi ecetes savanyuval, kaposztaval. (Es stilustörésként tepsis burgonya:))

Mindeközben lesz élözene:) cornemuse (bagpipes), ha minden jol megy:))))

Desszertet ök hozzak elvileg, gyakorlatban beigli lesz, ajandékba.

Előzmény: Vének Tanácsa TM (2239)
ZsuR Creative Commons License 2011.12.08 0 0 2240

:))  

 

Előzmény: Vének Tanácsa TM (2239)
Vének Tanácsa TM Creative Commons License 2011.12.08 0 0 2239

Tudod: vadkan és társai :))

Előzmény: ZsuR (2238)
ZsuR Creative Commons License 2011.12.08 0 0 2238

Koszonom... 

Kozepkori unnepsegek... meselj! :))

Előzmény: adrienne1 (2237)
adrienne1 Creative Commons License 2011.12.08 0 0 2237

ZsuR, minden jot az operaciohoz!

Nalunk megvan a menü, középkori ünnepségek lesznek:)

Előzmény: ZsuR (2230)
ZsuR Creative Commons License 2011.12.08 0 0 2236

Es a beigli???  Kihagyod???  Meg ilyent! :))

 

Ezek nalam szokas... nem lehet nem csinalni...

Előzmény: joy (2233)
ZsuR Creative Commons License 2011.12.08 0 0 2235

Itt sem a legolcsobb, de idonkent megengedheto... 

 

Hiaba, a kontinens kozepe... biztos sokat szamit.

Előzmény: NemeszteleN (2232)
Cesenatico Creative Commons License 2011.12.08 0 0 2234

Kedves Fórumozók!

 

Az ár töredékéért eladó a képen látható 24 cm átmérőjű sütőforma tapadásmentes bevonattal. Ideális gyümölcskocsonya, aszpik, sütemények pl. kuglóf készítéséhez. A tapadásmentes bevonatnak köszönhetően gyorsan, hatékonyan süthet benne bármit anélkül hogy megégne a sütemény. Nem rozsdásodik, mosogatógépben mosható. Könnyen kezelhető, könnyen tisztítható. Eladás oka: kettő van belőle és az egyik feleslegessé vált. Átvehető személyesen vagy kérésre postai úton.

 

http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=1513822280

joy Creative Commons License 2011.12.08 0 0 2233

Nálunk is beindult a karácsonyi őrület.

 

Fölvetődött bennem a pangasius filé sütése, de keményen lebeszéltek, hogy az is halszagú, én úgy is összekavarodnák tőle.

Van valakinek tapasztalata?

 

A menű alakul, mint púpos gyerek a prés alatt.

Eddig tucatnyi verzó állt össze.

Gyanítom, az utolsó előtti napon ad-hoc jön össze valami.

 

Ami erősödik:

- Borleves.

- Kolbásszal töltött, sült pulykamell tekercsek szedermártással, rumlipürével, mini savanyított uborkával.

- Madártej.

 

Nass: előétel sajtos leveles stangli, utána nejem kreálta /szerb rokoni emlékként/ édes diórúd.

/No ezt még gyakorolni kell, mert fura, de remek lett az első próba. A következőről beszámolok, ha meglesz./

NemeszteleN Creative Commons License 2011.12.08 0 0 2232

Ez a sok tengeri herkentyű Magyarországon aranyárban kapható.

Előzmény: ZsuR (2224)
ZsuR Creative Commons License 2011.12.07 0 0 2231

Azt hiszem, magyaros lesz az eloetel: elmegyek a magyar henteshez, mert az a disznosag elall par napig... meg tudom venni az elozo hetvegen a kolbaszt, szalamit, meg mindent - meg a sajtokat is.

Elegge rendhagyo lesz, tudom...

Előzmény: ZsuR (2230)
ZsuR Creative Commons License 2011.12.07 0 0 2230

Ideje atadni a stafeta botot a gyerekeknek! :))

(lesz egy kis operaciom 22-en... nem veszes, de nem leszek fozokepes par napig)

 

A beiglit en fogom sutni, no meg a borlevest, es en fogom a "ragicsakat" osszetenni... ki kellene valami jot talalni ra.

 

Probaljuk ugy csinalni, hogy folytatodjon a hagyomany, de a gyerekek uj szokasa is benne legyen.  En is igy tettem annak idejen az Anyu szokasaval.

 

Szoval - az eloetelek vasarolva lesznek, en csak talalom.  Sajtok, majd latok valami finomat, olajbogyok (nagyfiam is, en is nagyon szeretjuk), valami zoldfele, es crackers...  talan pastetom meg.

 

A fo etel meg ket dolog biztos, a grillezett hal, es fesus kagylo, meg a petrezselymes krumpli.  Ehhez nem illik a krumpli salata, tul robosztus hozza... aki nem halevo, annak lesz valami mas, meg nem tudom, hogy hogyan lesz, de lesz.  Ideje lenne a gyereknek megtanulni rantott hust kesziteni, nem gondolod? :))

 

Salatanak egy kedvencunk: fekete bab es papaya, jo a grillezett hallal.  Jo lenne meg crab cake, mert szeretjuk azt is, de... nem akarom, hogy elsokalljanak a gyerekek.

Catfis es tilapia johet szoba:

 

 

Előzmény: szkati (2229)
szkati Creative Commons License 2011.12.07 0 0 2229

Mi történt? Minden évben megnézem a karácsonyi,- na meg egyéb- receptjeidet. Ki csinálja, ha nem te a karácsonyi menűt??????

Beteg vagy?

Előzmény: ZsuR (2224)
ZsuR Creative Commons License 2011.12.06 0 0 2228

Nekem iden nincs adventim... :((

Előzmény: H_G (2227)
H_G Creative Commons License 2011.12.06 0 0 2227

Nekünk már az adventi koszorúban is az van :) Asszony kreatív ötlete: volt néhány szép héj, amit evés után sajnáltunk kidobni. Ezekből megtöltött négyet sóval és ebbe állított 4 mécsest, köréje meg persze került némi zöld-arany cserje és termés.

 

Szerintem szép, de ha erre járna egy mondjuk, polinéz, akinek ez olyan közönséges hulladék, mint nekünk a csirkecsont, az el tudom képzelni, hogy nagyot nézne :D

 

Előzmény: ZsuR (2226)
ZsuR Creative Commons License 2011.12.06 0 0 2226

Koszonom.

Előzmény: H_G (2225)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!