Keresés

Részletes keresés

bloodline Creative Commons License 2023.11.13 0 2 32379

 

 ELKÉSZÜLT!

 

Idén 30 éve, hogy elkezdtem foglalkozni egy technikával amit azóta is egyedüliként készítek az országban.

Ez a KOLLÁZS technika.

Megszámlálhatatlan, igen nagy darabszámú, kollázst készítettem az elmúlt 3 évtizedben.

Itt volt az ideje, hogy mindezeket a munkákat egybegyűjtsem és egyfajta portfólióként, egy weboldalon keresztül bemutathassam.

Hálás köszönet azoknak az embereknek akik ebben támogattak, segítettek, gondolatokat-ötleteket adtak, akik végig mellettem álltak.

Elkészült a KOLLÁZS-ART weboldal!Lehet nézegetni, lapozgatni.

Sok szeretettel ajánlom mindenkinek.


 

 www.kollazs-art.hu

DJ Derek Creative Commons License 2023.11.08 -1 1 32378

Nem szoktam ilyet írni, de ezek itt mind nyomorultak, fájdalmasan kínos az egész produkció :D

 

Előzmény: ac3^BB (32374)
ac3^BB Creative Commons License 2023.11.08 0 0 32377
Gyurma73 Creative Commons License 2023.11.07 0 3 32376

te csaj vagy igaz?😃

Előzmény: Miracle74 (32375)
Miracle74 Creative Commons License 2023.11.05 -6 2 32375

Ezt ugatom nektek mióta!!!?

Előzmény: ac3^BB (32374)
ac3^BB Creative Commons License 2023.11.04 -2 0 32374

https://www.youtube.com/watch?v=h8s2d4cxdnw

:-)

 

Ákos nélkül ez nem igazán működik...

Miracle74 Creative Commons License 2023.10.30 0 0 32373

Hidd el a koncert még komolyabb volt!!!

Előzmény: Szigi101 (32371)
nokri Creative Commons License 2023.10.30 0 0 32372

mi a tegnapin voltunk, pazar látvány és előadás

nagy kedvenc: Ez a miénk, a Csend leszek és a Kedvesnővérek

és az Adjon Isten ilyen kórusszerűen előadva fantasztikus volt, és pont ebből fakad a kérdésem, hogy nem érzitek, hogy főleg a 2. felvonásban a dob, de még inkább a gitárok elnyomták a kórust, de néha még Ákos hangját is, vagy csak túl magasan ültem? 

Szigi101 Creative Commons License 2023.10.30 0 0 32371

Ez elég komoly setlist!

Előzmény: Miracle74 (32366)
Miracle74 Creative Commons License 2023.10.30 0 0 32370

A koncert is jó volt!!!

Előzmény: falum (32369)
falum Creative Commons License 2023.10.30 0 0 32369

Ez nagyon jó setlist.

Előzmény: Miracle74 (32366)
Miracle74 Creative Commons License 2023.10.30 -1 1 32368

Jó koncert volt! Aki erre azt mondja hogy szar, az ássa el magát!

Előzmény: ac3^BB (32367)
ac3^BB Creative Commons License 2023.10.30 0 0 32367

nem rossz!

Előzmény: Miracle74 (32366)
Miracle74 Creative Commons License 2023.10.30 0 3 32366

intro*
Radnóti Miklós - Mint észrevétlenül*
Minden most kezdődik el
Minden álom véget ér *
Kéz a tarkón*
Áldozz fel
Tabula rasa*
Lepkegyűjtögető*
Keresd meg a lányt*
Ez a miénk*
Ki helyett szeretsz?*
Titok / Még közelebb*
Utolsó levél / Nagyvárosi angyal*
Érintő*
Swimming*
Ember maradj*
Csillagok alatt*
Magunk maradtunk*
Weöres Sándor - Bolero*
outro*

-- --

Hello
Végre
Hold on
Csend leszek
Igazán
Senki nem tehet mást
Adj hitet
Indiántánc
Minden élet
Felemel
Kedvesnővérek / Artisták
fénybe nézz!
Menekülj! / Ölelj meg újra!
Átkozz el! /
Szeress így!
Az utolsó hangos dal

-- --

Esőkirály
Táncolj a tűzön át!
adjon Isten...
Ne keress engem!

imyke Creative Commons License 2023.10.30 0 0 32365

Setlist-ről sehol semmi? 😊

Eziscsak1velemenyazenyém Creative Commons License 2023.10.28 0 2 32364

Bakker, lebuktattál... ;) 

Üdv az Opera színpadáról  :D

Előzmény: Naplemente az őszi kertbe (32359)
ac3^BB Creative Commons License 2023.10.28 -1 2 32363

A mai és a holnapi estére jó szórakozást kívánok minden résztvevőnek! :) 

ac3^BB Creative Commons License 2023.10.28 -1 1 32362

Azért hallgat, mert egyetért a mostani irányokkal. Ezt párszor interjúkban is hallhattuk.  (és ez nagyon szomorú..)

Vagy elfogadjuk ezt (zenehallgatóként, tisztelőként stb) vagy nem.

Előzmény: Tonio 2.0 (32361)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2023.10.28 -1 2 32361

Miért nem tartja fontosnak?

Azért, mert fideszes.

És ugyanazért, amiért a baloldali, liberális stb értelmiségiek meg Gyurcsányék idején hallgattak (jobb esetben, rosszabb esetben pedig "retorikai csúcsteljesítménynek" nevezték az őszödi beszédet, és társai).

Hogy aztán ezt ki miért teszi?

Vagy anyagi érdekből, vagy az emberi kapcsolatai miatt, vagy rajongóvá vált, és minden ellentmondást, problémát, igazságtalanságot megmagyaráz magának, vagy ha nem marad érve, annyit mond, hogy "a másik még rosszabb lenne".

Sokan vannak így, és ez nem feltétlenül függ össze az IQ-val, nagyon okos embereknek is vannak politikailag vállalhatatlan megnyilvánulásai (vagy akár hallgatásai), a történelem tele van ilyenekkel.

És az egyszerű ember is gondolkodhat tisztán, világosan...

Előzmény: XsiteR (32360)
XsiteR Creative Commons License 2023.10.28 -2 2 32360

Na igen, de az is kétségtelen, hogy a produkciója fő támogatója a Szerencsejáték Zrt., ami egy állami cég. S nem kevéssel támogatják a produkciót. Persze más, ideológiailag a kormányhoz közel álló előadókat is támogatnak nem is kevéssel, ezt sem tagadja senki. S azt sem vonjuk kétségbe, hogy Ákos már a nyolcvanas évek vége óta sikeres, s az is maradt, bárki volt is kormányon. Nem vitatom a tehetségét és rátermettségét. De azért azt sem lehet tagadni, hogy Ákos messzemenőkig a kormányt támogatja. Érdekes módon a 2010 előtti időszakban úgy érezte, muszáj megnyilvánulnia politikai kérdésekben, mert olyannyira tarthatatlanná váltak az állapotok (amiben szerintem igaza volt), az ultraliberális emberkék irányából valóban nemtelen támadásokat kapott. Az viszont kissé furcsa, hogy 2010 óta csak a Fidesz-propagandához illeszkedő és azt ismétló politikai véleményeket fogalmazott meg és semmilyen módon nem kritizálta az országrabló maffia tevékenységét. Ha 2010 előtt látta a teljesen nyilvánvaló aljasságokat, 2010 után egyszeriben minden hepi lett és minden a legnyagyobb rendben? Ezt nem tudja nekem soha megmagyarázni Ákos. Mármint, hogy mire fel ez a nagy kritikátlanság, amikor egy intelligens embernek igenis látnia kell azokat a rettentő, társadalom- és jövőromboló, erkölcstelen döntéseket és minimum megbotránkoztató aljasságokat, amelyek 2010 óta egyre fokozódó mértékben a Fidesz országrombolását jellemzik. Miért nem tartja most fontosnak Ákos politikailag megnyilvánulni? Szerinte erkölcsileg, emberileg minden rendben van? Ja, egyszer nyilatkozta, hogy ez csak "hatalomtechnika", stb. Na ne már. Egy magát értelmiséginek, művésznek és erkölcsös embernek valló személynek kötelessége lenne felszólalnia mindezek ellen. Mivel ezt nem teszi, csak arra tudok gondolni, hogy anyagi érdekből, esetleg valamilyen más félelemből kifolyólag nem teszi - mert azt nem tudom elképzelni, hogy olyan kognitív disszonanciával élne, ami minden aljasságot kiszűr és csak a (már egyébként nem létező vagy talán soha-nem-is-létezett) jót látja a kormány tevékenységében. Ákos, akinek az 1984 az egyik kedvenc olvasmánya, ez az Ákos ne látná ezt? Ezt nem tudom elhinni. Ezért nagyon furcsa a hallgatása.

Előzmény: Troll Heyerdahl (32343)
Naplemente az őszi kertbe Creative Commons License 2023.10.27 -3 2 32359

Ákos, te vagy az?;)

Előzmény: Eziscsak1velemenyazenyém (32357)
ac3^BB Creative Commons License 2023.10.27 -1 3 32358

Minden Ákossal kapcsolatos kommentet ignorálok, amiben szerepel a "katarzis" vagy "libabőr" és még néhány másik szó ;) 

Előzmény: Naplemente az őszi kertbe (32356)
Eziscsak1velemenyazenyém Creative Commons License 2023.10.27 0 1 32357

Vagy csak szereti Ákost es komoly hatással volt ra az amit a főpróbán látott / hallott / erzett. Azon agyalok, hogy milyen lelki attitűd kell ahhoz, hogy konkrét tapasztalat nélkül (vagy ott voltál te is…???) mondjál véleményt más véleményéről. Várom, h leírd a saját tapasztalataidat a koncertről. Es ha akkor se tetszik azt teljesen elfogadom…

Előzmény: Naplemente az őszi kertbe (32356)
Naplemente az őszi kertbe Creative Commons License 2023.10.27 -2 4 32356

Aki ezt írta,az mindig,minden koncerten ott van,majd ömleng 600 sorban.

Ha a boci boci tarka lenne a repertoár ,akkor is ilyeneket  írna.

Előzmény: falum (32355)
falum Creative Commons License 2023.10.27 0 1 32355

Az FB-ről:

 

"FŐPRÓBA Ma este ennek a nagyságrendileg 500 szerencsés nézőnek a részvételével lezajlott a HARMINC ÉV című jubileumi előadás főpróbája. Sem kép-, sem hangfelvétel nem készült a színpadi eseményekről a Főhős kérésének és saját magunknak is megfelelően, hiszen a helyszínen tudtuk jól mindannyian, hogy amit látunk, annak a premierje szombaton lesz az Operaházban. Így aztán nem is lehet kérdés, hogy senkitől sem vehetjük el a meglepetés erejének és az ebből fakadó katarzisnak az átélését. Ezek a fiúk és lányok elvégre ezért dolgoztak és dolgoznak vállaikat egymásnak vetve, hogy a mostani hétvégén mindenki sokkélményben részesüljön a nemzet dalszínházában.A főpróba leginkább arra világított rá, hogy a produkció immár teljesen koncertképes és nagyon úgy néz ki, hogy az ország egyszerre három pontján zajló előkészületeket sikerült egy kalap alá terelni. Semmit nem írok arról, hogy mi és hogyan hangzott el, hogy kik voltak a színpadon (bár erről már interjúkban hallhattatok részleteket) és az is maradjon homályban, milyen hosszú a program (nagyon).Viszont: bár én elfogult vagyok vele, de amennyire igyekszem egy kicsit is messzebbről ránézni az egészre, azt kijelenthetjük, hogy Ákos pályafutásának eddigi legkomplexebb előadása formálódik. Nemcsak a dalok, de azoknak a megközelítése is egészen más, mint az elmúlt évtizedekben bármikor. Ne akarjátok elképzelni, milyen lesz, még csak gondolatmenetet se szenteljetek neki, mert az első másodperctől kezdve valami egészen másba lesztek csöppenve.A mai este alapján már teljesen megértettem, miért mondta a Főhős a rádióban, hogy a pécsi kórusvezető és zongorista úr többet jegyzetel a próbákon, mint zenél. Amit összeraktak, az nem is egy koncert, mint inkább a nagybetűs Kultúra és persze a Zene oltárja.Én azt kívánom Mindannyiótoknak, hogy akinek ennek a három koncertnek az időpontjában (október 28-29., december 16.) valami más programja van, az valahogy mégis próbáljon meg megérkezni erre az előadásra. Aki jönne, de még gondolkodik rajta, mert valóban nem olcsó a jegy, esetleg kétséges a naptára, annak azt üzenem, hogy ez jobb lesz az Operaház csillárján, vagy az Aréna legfelső emeletének legfelső sarki székében is, mint kimaradni belőle. Hozzátok el a gyerekeiteket, a szüleiteket, a barátot, a cimbit, a kollégát, a szkeptikust. Ennél személyesebb hangvételű előadásban nem lehet jobban megismerni Kovács Ákost, a popsztárt és egyben az egyszerű embert, akit bő három évtizede a tenyerén tart a Jóisten és a Közönség.A mai este arra is maximálisan rávilágított, miért csak ennyi előadás fér bele. Magam sem tudom elképzelni ezt az anyagot egy klasszikus értelemben vett turnéban. Teljesen exkluzív minden elemében, komplex program mind zenei, mind dramaturgiai tekintetben. Ehhez a műsorhoz képest most visszanézve bármelyik Aréna-koncert az elmúlt években szinte ujjgyakorlatnak tűnik. Nem normális ez az ember (mondjuk a zenésztársai sem), de ezért (is) szeretjük. Úgy néz ki (mivel főpróba volt, még várjunk a nagy kijelentésekkel), hogy 55 évesen és 35 év színpadi lét után is megcsinálta, megcsinálták. Ilyen feszültnek mindenesetre még sosem láttam színpadon. Nem csoda, most szó szerint az egész eddigi életét teríti elénk, ráadásul az eddigi legösszetettebb formában.Csak azt ne képzeljétek el és ne gondoljatok bele, milyen lesz, mert nem az lesz.Amit viszont kapni fogtok, azt vinni fogjátok magatokkal.A következő harminc évben is!"

 

Nem tudom, hogy mennyi túlzás van a leiratban vagy a koncertlátogató ezt még az előadás hatása alatt írta. Bár ha az akusztikus koncertekből indulunk ki akkor nem tűnik túlzásnak.

 

Ha a Kodály központban lesz koncert akkor szeretnék elmenni, de ha ott is annyi lesz a jegy mint ezen a 3 helyszínen akkor nem biztos.

 

 

otherwheres Creative Commons License 2023.10.27 0 2 32354

nem :)

Előzmény: Zsupos Máté (32353)
Zsupos Máté Creative Commons License 2023.10.27 -1 0 32353

Tudnál a setlistről mondani?:)

Előzmény: otherwheres (32352)
otherwheres Creative Commons License 2023.10.27 0 2 32352

nagyon szépen össze lett rakva a friss műsor, volt pár igazán katartikus pillanat, meg pár ismerős dolog is az Ákos 50-ről. jó volt látni a régi arcokat (Samu, Dorozsmai) is. Dorozsmai dobja sajnos nagyon kutyául szólt, de maximum ebbe tudok belekötni.

ac3^BB Creative Commons License 2023.10.27 0 1 32351

szerintem jo ;) egy szebb kor jobb dala 

Előzmény: manmusic (32347)
Miracle74 Creative Commons License 2023.10.27 0 0 32350

És akkor mi van?

Előzmény: Naplemente az őszi kertbe (32348)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!