Keresés

Részletes keresés

drótgyári bolond Creative Commons License 2017.04.08 0 0 47351

kürtök Creative Commons License 2017.04.07 0 0 47350

Egy ezredben egy nemzetiség teljesen kiesett. Nehéz elhinni. Mindenesetre nem veszteség, lusta dögök mind.

Előzmény: TrumpLee (47349)
TrumpLee Creative Commons License 2017.04.06 0 0 47349

Maximum a te idődben volt úgy és a te ezredednél baff, d ne zavarjon. Nálunk felvételin voltak ketten mindkettő kihullott az ezredben meg senki. Baffffff..lol

Előzmény: kürtök (47348)
kürtök Creative Commons License 2017.04.06 0 0 47348

Tele van romanmal a Legio - baff. Ez se jött be (((((

Előzmény: TrumpLee (47343)
kürtök Creative Commons License 2017.04.06 0 0 47347

Miert kappa civilt, talan a gestaponal vagy Aubagneban vagy mia tököm...((((

Előzmény: TrumpLee (47342)
kürtök Creative Commons License 2017.04.06 0 0 47346

En 59 kiloval es 165 centivel jelentkeztem, negy evig a legkisebb voltam a szazadban. Ez ne zavarjon ha szivos vagy.

Előzmény: Székeely (47335)
TrumpLee Creative Commons License 2017.04.04 0 0 47345

Annak aki úgy határoz h kipróbálja magát 1-2 jótanács mielőtt elindulsz.

- tetesd rendbe a fogaidat
- ha van szakáll bajusz hosszú haj azt szépen szedd le
- kizárólag közösségi közlekedéssel menj. Saját kocsit felejtsd el csak szopni fogsz vele.
- nem kell Aubagne ig elmenned (én Abonynak hívtam) itt van legközelebb Strasbourg. Vagy Párizs illetve Marseille.
- Semmi nem kell még útlevél sem csak személyi lakcímmel meg egy piperetáska. És szótár!! Utóbbit persze elhagyhatod ha érted a franciát. Piperecumot kapsz szóval elhagyhatod azt is de azért csak jobb a saját holmid használni. Vagy ha akarod váltás ruha de ez sem életbevágó.
- Ha volt dolgod a kékekkel gyilkosság vagy drog miatt el se indulj. Ez a 2 instant kizáró ok. A többit leszarják magasról.
- Egyedül menj társak nélkül. Egymással basztok csak ki.
- A fizikai tesztekre azért 2 hónapot készülj. Sokan úgy mennek mostmár hogy keményen ráedzenek és ha azt hiszed magadról h jo vagy ott hamar kiderülhet h mégse. Ne csak a cooper tesztre készülj hanem gyakorold a 20 méteres sprinteket oda-vissza.
- ha nem gondolod komolyan el se indulj. Minden romantikát és könyvet amit olvastál felejts el.
- feleség gyerek mellett illetve 40 felett el se indulj. (Van olyan egyáltalán akinek 40+ jut eszébe h kipróbálná a légiót? :D)
- A légió nem kigyúrt szteroidemberek gyülekezete. Ez nem a betyársereg. Persze nem árt ha van rajtad izom de szart se érsz a 110 kiloddal meg azzal h 200al nyomsz fekve. Az ilyenek 99 százalékát legkésöbb a 2 napon hazaküldik. Az alapkiképzés végére ugy is le fogsz fogyni legalább egy tízessel ha eljutsz oda. Mocskosul szívósnak kell lenned és ez sem garancia semmire. Sokszor a kiválogatás pofára megy.
- éppen ezért úgy vigyél magaddal pénzt hogy ha visszakapod a cuccodat akkor haza is tudj.jutni.
- tetoválásokkal nem foglalkoznak lehet de piercinget felejtsd el.

Most így hirtelen ennyi jutott eszembe mindenkinek sok sikert.

Salut.

TrumpLee Creative Commons License 2017.04.03 0 0 47344

Anno decemberben voltam és annyian voltak minthaa kínai néphadseregbe mentem volna. (2006) szerencsére gyorsan apad a létszám az mondjuk előny :D

Előzmény: drótgyári bolond (47336)
TrumpLee Creative Commons License 2017.04.03 0 0 47343

És mielőtt balhé lenne nem nézlek le de nem szeretika románokat. Az nemérdekli őket ha erdélyi magyar vagy. A személyidet/útlevelet nézik. Viszont a másik előnye h rengeteg magyar megy és nézik a különféle nációk arányát is. Szóval ha van 5 kiváló magyar max 2 jöhet még románnak nagyobb esély bekerülni.

Előzmény: TrumpLee (47342)
TrumpLee Creative Commons License 2017.04.03 0 0 47342

Halál felesleges kimenned bőven elég Strasbourg. Jóval olcsóbb is. Valszeg úgy is civillt kapsz szoval hazajutni elég lesz egyszer onnan :)

Előzmény: Székeely (47335)
Székeely Creative Commons License 2017.03.30 0 0 47341

Ne haragudj nem veszekedni akartam... Csak gondoltam hogy valaki olyan ir aki még meg sem próbálta a légiót és csak ugy ir... de örvendek hogy irtál. Már rég hogy edzek futok stb már kicsikorom óta, a téli hónapokba viszont azért nem mentem mivel azt használtam fel edzésnek, nagyon sokat mentem, futtam táskával a nagy hóba igy mostmár a 12 perc/2800 m (kérlek javits ki ha nem igyvan :) ) simán megy. Utólag is ne haragudj, minden tiszteletem !!!

drótgyári bolond Creative Commons License 2017.03.30 0 0 47340

"Talán te ott vagy?"

én már nagyon ott vagyok.....:)

 

"És te azt honnan tudod hogy tudtam volna-e menni vagy sem télen?"

(tán csak nem nagy volt a hó a hegyekben, hogy nem tudtál elindulni ??)

(a 2rep 2cie akkor nem a te századod lesz)

te öcsi itt nem az a kérdés, hogy én "tudom", hogy te "tudsz" menni vagy sem(nem is érdekel)

hanem azt próbáltam elmagyarázni, hogy reálisan télen nagyobb lett volna az esélyed a felvételire

ezért is írtam, hogy fingod sincs az egészről

 

ebből a "bozgor" mentalitásodból meg vegyél vissza és örülj ha valaki segíteni próbál.....

 

 

 

 

Előzmény: Székeely (47339)
Székeely Creative Commons License 2017.03.29 0 0 47339

Talán te ott vagy? És te azt honnan tudod hogy tudtam volna-e menni vagy sem télen? 

 

drótgyári bolond Creative Commons License 2017.03.29 0 0 47338

"Köszi. Tudom :)"

a gond az, hogy nem tudod...... a mégnagyobb gond az, hogy nem is érted.....:(

 

"de ha akarnak igy is fel vesznek"

de amikor sokkal többen jelentkeznek(tavasz,nyár) és tudnak válogatni nagyobb az esély a kirostálódásra

 

"nincs amit halogatni"

nincs is...már a téli hónapokban elindulhattál volna.....:P

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Székeely (47337)
Székeely Creative Commons License 2017.03.29 0 0 47337

Köszi. Tudom :) de ha akarnak igy is fel vesznek nincs amit halogatni  ;)

drótgyári bolond Creative Commons License 2017.03.29 0 0 47336

" hiszen Aubagne-bol akkor elég nehezen lehet haza jutni"

A mai világban ez azért nehezen hihető....:)

 

Vannak fapados járatok....minden nagyobb városban...

Aubagne-tól pár km Marseille ahol van vonat Budapestre az már majdnem Románia....:)

Olaszországból (Milánó) van buszjárat Romániába is...(fapados repülő)...stb

 

a súlyod és a törpeséged nem kizáró ok

kizáró ok az olyan is lehet majd amire nem is gondolsz most még.....:(

jelzem azt az időszakot választottad az elindulásra helytelenül amikor fél európa fiatalsága megindult a légió felé

az esélyed így 10% alá csökkent..... na de sok szerencsét....:)

 

Előzmény: Székeely (47335)
Székeely Creative Commons License 2017.03.28 0 0 47335

Űdv! Áprilisba indulok a Francia Idegen Légióba romániából, napi szinten van Párizsba bussz járat, Aubagneba viszont minden kedden tehát pénz nem számit mivel 20 euró  az eltérés. Aki már volt, tapasztalt annak szeretném kérni a segitségét hogy hová érdemes menni? Sajnos nagyon tartok attól hogy elutasittanak hiszen Aubagne-bol akkor elég nehezen lehet haza jutni..! 3 éve készűlök, nagyon sokat olvastam minden féle oldalon... Ami nagyon foglalkoztat az ami után nagyon sokat olvastam és nem szabadna kizáró ok legyen de mégis idegesitt az a sulyom és alacsonyságom ... 63 kg., 168 cm. 

 

 

JohnWick Creative Commons License 2017.03.15 0 0 47334

Budapestről 9900ft-ért visznek el  Strasbourgba busszal ,tökéletes.

JohnWick Creative Commons License 2017.03.15 0 0 47333

Találtam egy telekocsis utazást. 110euróért visznek el Aubagne-be. 

Én is ezzel terveztem menni ápr 10.én , hátha jobbak a lehetőségek ,mintha mondjuk Párizsban jelentkeznék,de mivel pénz szűkében is vagyok,plusz sokkal hamarabb jutok el Strasbourgba ,ott fogok jelentkezni. 

 

Leoniqué Creative Commons License 2017.02.25 0 0 47332

Köszönöm a választ. 

 

Előzmény: drótgyári bolond (47327)
kürtök Creative Commons License 2017.02.22 0 0 47331

A 08:28-kor induló tíz euróval olcsóbb.

Előzmény: kürtök (47330)
kürtök Creative Commons License 2017.02.22 0 0 47330

Ha már itt vagy Münchenben, miért nem csak Strasourgig mész? A továbbításig is kapsz egy kis napi pénzt, ha véletlenül elküldenek, könnyebb lesz hazajutnod.

Pénzt ne sokat vigyél, az én időmben nem igen hagyták hogy az ember magánál tartsa. Ha az utiköltségen túl hozol egy 60-80 eurót szerintem elég. Az átmeneti időszakban is kapsz mindent.

De ha rám hallgatsz, a Molnárbusz 26 euróért elhoz Münchenbe, innen Strasbourg meg kétszáz km, nem egy vagyon. Ha minden áron Aubagne-ba akarsz menni, én nem tartom jó ötletnek, és az út a francia oldalon igen csak húzós, vonattal is. Innen Strasbourg 90 euró, ha a molnárcéggel ideérsz, a főbályudvar egy megálló a tömegközlekedéssel, és fél tizenegyre ott vagy.

https://rabdc.bahn.de/bin/query.exe/dn?revia=yes&existOptimizePrice=1&country=DEU&dbkanal_007=L01_S01_D001_KIN0011_qf-bahn-svb-kl2_lz03&start=1&REQ0JourneyStopsS0A=1&S=M%C3%BCnchen+Hbf&REQ0JourneyStopsSID=A%3D1%40O%3DM%C3%BCnchen+Hbf%40X%3D11558339%40Y%3D48140229%40U%3D80%40L%3D008000261%40B%3D1%40p%3D1487286242%40&Z=Strasbourg&REQ0JourneyStopsZID=&date=Do%2C+23.02.17&time=05%3A00&timesel=depart&returnDate=&returnTime=&returnTimesel=depart&optimize=0&auskunft_travelers_number=1&tariffTravellerType.1=E&tariffTravellerReductionClass.1=0&tariffClass=2&rtMode=DB-HYBRID&externRequest=yes&HWAI=JS%21js%3Dyes%21ajax%3Dyes%21&cc=1&

Ez ám a link vazze...((

Előzmény: pantzer2 (47328)
drótgyári bolond Creative Commons License 2017.02.22 0 0 47329

Csak annyit, hogy ha nem vesznek fel akkor azért haza tudj menni!

 

Előzmény: pantzer2 (47328)
pantzer2 Creative Commons License 2017.02.22 0 0 47328

Köszönöm mindenkinek aki válaszolt! :) Tegnap utána néztem az utazási lehetőségeknek. Találtam Budapestről közvetlen buszt Marseille-ébe. Meg felvetettem még azt, hogy vonattal München majd onnan vonattal tovább szintén Marseille onnan meg Aubagne pár perc vonattal vagy busszal. Eurot mennyit érdemes magammal vinnem?

drótgyári bolond Creative Commons License 2017.02.22 0 0 47327

Hát elvileg ez nem működik mert egyrészt 40 év a határ!

 

Tehát az, hogy te 45 vagy és 40 et mondol az nem fog menni.

Ez nem olyan mint a migránsok a határnál, hogy azt mondanak amit akarnak mert nincs papirjuk...:)

 

A légióba útlevél vagy személyi kell, tehát nem bemondásra megy az életkorod.

 

 

 

 

Előzmény: Leoniqué (47326)
Leoniqué Creative Commons License 2017.02.21 0 0 47326

Sziasztok Júliusban leszek 45 éves, mi a véleményetek érdemes még megpróbálnom a felvételit? 

Nem a fizikai erőnlét végett, hanem az életkorom miatt kérdezem.

Avagy mondjak kevesebbet mondjuk 40..? 

Természetesen nem támadó, lehülyéző válaszokat szeretnék kapni, hanem korrekt normális hozzászólásokat. 

Ugyanis, ha hülyeséget kérdezek, az az információ hiányából fakad.

kürtök Creative Commons License 2017.02.21 0 0 47325

Parancsuralmi rendszer alatt nem értem mit értesz, de ha valakinek problémája van azzal hogy parancsokat kell végrehajtani, mi dolga a seregben. Ez nem uralom, hanem a rend, és a működés alappillére, aminek a talapzata, a FELTÉTLEN engedelmesség.

Az autódat hagyd itthon szerintem, ha fél évnél tovább tartózkodsz egy országban, úgy sem lehet, csak ott biztosított járműved. Franciaországban még az autót is elvették, és néha olyan kemény büntetésért lehetett volna a telepről kihozni, hogy az okostojás inább otthagyta. De nem, mink a sok hüjék fizettük a francia biztosítást, ő meg mennyit megspórolt.. hajjaj.

A saját bankszámla alatt gondolom, a Légióban nyitott számla mellett egy privát számlára gondolsz, ahova félretennél etc. Nos, ez sem lehet. De nem öt évig, hanem a rektifikációig. Nagy különbség. Három éven belül megvan, és ha tizedes vagy, jöhet a kocsi, saját számla, az én időmben a hitelkártya volt tiltva altiszti rendfokozat alatt. 

Hát nem tudom, mikor jelentkeztem, ezek a dolgok még a legborúsabb lmaimban sem érdekeltek(((((((((((((((((

Előzmény: pantzer2 (47323)
drótgyári bolond Creative Commons License 2017.02.21 0 0 47324

"nem ismeretlen a parancsuralmi rendszer sem pedig a másokhoz való alkalmazkodás"...viszont ahány ház annyi szokás...:)

 

" saját bankszámlánk".......bankszámlád(+bankkártyád) lesz hisz arra kapod havonta a fizetésed

(az itthoni bankszámlát sem kell csak azért megszüntetni)

 

"nem lehat autónk".....lehetni lehet csak ne tudják meg/erről kürtök mesélhetne...:DD/......:)

 

" akkor azt írassam le a nevemről"......nem, nos ezt a helyzetet kissé félreérted

 

a megszorítás ott van, hogy kint nem vehetnél egy jó ideig gépjárművet

az, hogy neked alapból van az a kutyát nem fogja érdekelni na meg mondani se kell és a forgalmit se vidd és természetesen leíratni se kell a nevedről

jelzem ha a laktanyában élsz akkor nem is igen vennéd hasznát egy gépjárműnek...tök felesleges

 

ja és azért nem kell ám felégetni mindent..... egyrészt mert a felvételi nem biztos, hogy sikerül

 

 

a teendő.....

 

fogod az útleveled(személyi +jogsi felesleges)(minden más papír is felesleges)

egy jól felszerelt tisztasági csomag(+körömvágó olló)

egy váltásruha

egy jó szótár

és elindulsz lehetőleg társak nélkül.....(nem vagy már gyerek nincs arra szükség, hogy fogják a kezed)

jelentkezni több helyen tudsz, amelyik neked szimpatikus(Strasbourg,Párizs,Marseille,Aubagne...stb..stb)

az utazás is szabadon választható(busz,vonat,repülő,stb..stb)

 

amiről nem beszélsz kint arról valszeg nem fognak tudni....nem kell ám ezt annyira túlbonyolitani se

ha van munkahelyed ott sem kell felmondani......vegyél ki szabadságot

lehet a jelentkezés után két nap múlva kivágnak és jöhetsz haza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: pantzer2 (47323)
pantzer2 Creative Commons License 2017.02.21 0 0 47323

Mivel nem ismeretlen a parancsuralmi rendszer sem pedig a másokhoz való alkalmazkodás gondolok itt a körletre stb. Viszont felmerült pár kérdés amire nem igazán találok választ. Ha jól tájékozódtam akkor az első 5 évben nem lehat autónk saját bankszámlánk stb. Mivel rendelkezem gépjárművel akkor azt írassam le a nevemről vagy ezekkel a dolgokkal mi a teendő?

Előzmény: drótgyári bolond (47322)
drótgyári bolond Creative Commons License 2017.02.21 0 0 47322

"Fullos fizikai pontjaim voltak"......lehet ott az szart se ér.....:)

 

"ugyan ilyen közegből".......ezt miért gondolod előnynek??

 

" inkább pár nap eltolással jelentkezzünk?".....a rendszer szerint kb 3 hét a kiválasztódás tehát szvsz minimum a 7-10 nap

 

Természetesen én nem akarlak lebeszélni sem a közös utazásról, csak szerintem rontjátok egymás esélyeit.

 

Ráadásul ahogy tavaszodik egyre többen indulnak meg majd szerencsét próbálni.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: pantzer2 (47321)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!