Keresés

Részletes keresés

Atis57 Creative Commons License 2024.05.09 -1 0 144706

Szia!

 

Ez erősen valószinű , hogy nem jön össze!(csak fúrógép és hasonló motorokat lehet igy szabályozni)

A kapálógép milyen? milyen motor hajtja ?

Előzmény: vinik táltos (144705)
vinik táltos Creative Commons License 2024.05.09 0 0 144705

Kedves szakemberek!

Ősszel vettünk egy elektromos kapáló gépet, de csak kipróbálni tudtuk, nagyon magas a fordulatszáma. Most éppen nagyon kellene, ezért vettem egy ilyen ( a képen látható) tirisztoros fordulatszám szabályzót.

Mit lehet ezzel (hogyan kell bekötni) csinálni, hogy a fordulatszámot levigye 500 alá. Most bőven 1000 fölött van.

 

Ha van segítség, előre is köszönöm.

 

A tirisztoros szabályzó adatai: 220/230 volt, 2000 W, a kapa 1.5 kW

 

                                                      

Mutual Friend Creative Commons License 2024.05.09 -1 1 144704

Esetleg egy elvi rajzot tudnál mellékelni?

Előzmény: ojeh (144703)
ojeh Creative Commons License 2024.05.09 -2 0 144703

Két darab WiFi-s relé megoldja... kellően felprogramozva.

Ilyesmi https://iotcentrum.hu/termek/sonoff-basic-r2

 

Előzmény: újfiú79 (144694)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.05.09 -1 3 144702

Lássuk be te sem vagy teljesen százas ... :)

Előzmény: ojeh (144701)
ojeh Creative Commons License 2024.05.09 -4 1 144701

Anyád segge... elvakultan ostoba ember lehetsz a jelek szerint.

No pápá!

Előzmény: kraptrovics (144696)
ojeh Creative Commons License 2024.05.09 -1 0 144700

Kalkulálj egy frisset...
pl. az ALFA-VIENNA >> ALFA OKÉ újérték biztosítással.

-----
Nomeg,

NE számold bele az ingóságot és többi sallangot ami a díjban van.

CSAK az ÉPÜLET-re eső díjat nézd!!! ahogy írtam is.
Az épületre 6 ezrelék díj fölött méltatlankodj és alkudj :-)

Előzmény: tfe_tng (144695)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.05.08 -1 0 144699

nyilván van egy a falon kívülre dolgozó szagelszívóm is es az a kutyán nem érdekelte eddig.

 

Egyébként mit szeretnél?

 

- Ha megy a szagelszívó akkor ne menjen a kazán.

- Ha megy a kazán akkor ne legyen szagelszívás.

 

Ha a "B" verzió akkor ugye az én ajánlatom jó lehet.

Előzmény: Mutual Friend (144698)
Mutual Friend Creative Commons License 2024.05.08 -1 0 144698

Lehet ugynevezett ionizációk kapcsolót venni - nekem ez van - ami annyit tesz hogy a kazán lángja zárja rövigre a bemenetet Némi erősités után egy kis relé meghuz. Nálam az atfolyós vizmelegitőre van rátéve es a kazan termosztátkörét bontja mivel egy gázkéménybe 2 eszköz van kötve de nem működhetnek egyszerre.

 

Én azert kicsit átalakítóttam az elektronikát mert lángelalvás után azonnal kapcsolt es ha valaki baszogtatta a melegvizcsapot akkor kelt feküdt a kazán.

Bemenetére tettem es 100 pF kondit vagy nF nem tudom már 20-25 éve volt. :)

A relé tekercsével párhuzamosan maga a relé egy üres záróérintkező - hogy is mondják a villanyászok NC erintkező - közbeiktatásával vagy 100 uF kondit is. Ezt hivják elengedésre késleltetett áramkörnek. :)

 

 

Előzmény: újfiú79 (144694)
kraptrovics Creative Commons License 2024.05.08 0 0 144697

Ha kombi kazán, akkor a termosztát befolyásolása "kevés", mert a melegvíz miatt is bekapcsol.

De a termosztát, ha vezetékes, akkor ott esetleg lehet valami okosságot kitalálni.

Én eleve furcsállom, hogy ezt így egyáltalán "lehet"..már a használaton kívüli(!) kéménybe kötött elszívó miatt szoktak pampogni ,hogy tilos meg szüntesse meg.

 

Előzmény: újfiú79 (144694)
kraptrovics Creative Commons License 2024.05.08 0 0 144696

Majd egy 10 éves per közben, egy ponton, megegyezéssel kifizetnek 40 milliót. Nagynehezen, évekkel ezután ,hogy eláírtátok a pert megszüntető egyességet.

Ha addig még élsz, mert kibírtad pszichésen a tűzkár utáni pereskedést IS.

Ez a magyar valóság, nem más.

Eleve kijön a tüzvizsgáló, és elektromos tüzet állapít meg, na akkor az önhibás, harsogja majd a biztosító.

 

Előzmény: tfe_tng (144695)
tfe_tng Creative Commons License 2024.05.08 0 2 144695

> Amikor a villám miatt leég a családi házad >> 80 milliós épület károd lesz. 

> ~40 eFt/év egy ilyen épület ÚJJÁÉPÍTÉSI=MAI áron számolt biztosítási díja.

 

Érdekes dolog ez, mert az én házam pont 80m újraépítésre van biztosítva, és még csak köszönőviszonyban sincs az éves díj az általad emlegetettel, pedig nem valami iszonyat prémium biztosítás, és 7 éve kötöttem, ideje lenne frissíteni...

De nincs új a nap alatt, a szokásos számmisztika tőled, irgalmatlan ferdítésekkel tele. 

 

(Mondom ezt úgy, hogy nekem is van biztosításom, és kb pont ugyanezt javasoltam volna, csak lehet hogy egy kicsit más stílusban)

Előzmény: ojeh (144693)
újfiú79 Creative Commons License 2024.05.08 0 0 144694

gázkazán - páraelszívó reteszelés

Sziasztok!

Tiszteletét tette nálunk a kéményseprő és jelezte, hogy szeretne egy reteszkapcsolót, mivel a páraelszívó és a kazán ugyanabba a kéménybe van bekötve.

Egyébként igaza van, már vagy 8 éve ismerjük a problémát, azóta automatikusan lekapcsoljuk a fűtést mielőtt használnánk a páraelszívót.

Elkezdtem utánajárni ennek a dolognak és megnéztem, hogy mi ez a reteszkapcsoló, hogy van bekötve. 

https://www.kazanplaza.hu/gazkeszulek-alkatresz/feg-keszulekek/falikazan/feg-elektronikus-reteszelo-gazkeszulekhez-elektroda-nelkul-g065

A gondom ezzel az, hogy ha jól veszem ki, akkor kéne húznom egy vezetéket a kazán és a páraelszívó közé.

Lerajzoltam nagyjából (nem méretarányos, stb. de érthető) az érintett helységeket.

Kép:

https://prnt.sc/n5kBc0Zkun6G

A konyhában lévő páraelszívó elég messze (légvonalban kb. 2,5-3m) van a fürdőben lévő kazántól. A fürdő fala szépen le van burkolva, egy ilyen kis apróság miatt nem fúrok bele, illetve nem is lehetne szépen elvezetni (igényesen eltüntetni) a vezetéket a fürdőben (a kazán a távolabb eső falon van, falat és plafont vésni emiatt biztos nem fogok, falon fekvő kábelcsatorna meg igénytelen).

Mit szoktak ilyenkor csinálni, milyen más megoldás létezik még, hogy ne legyen nagyobb a kár mint a haszon?

Arra gondoltam, hogy esetleg a termosztátot és a páraelszívót lehetne valahogy együttműködésre bírni, azok fizikailag még elég közel vannak egymáshoz.

Milyen ötleteitek vannak, ti hogy oldanátok meg?

Köszönöm!

ojeh Creative Commons License 2024.05.08 -3 0 144693

...és most vezesd már le, hogy

Amikor a villám miatt leég a családi házad >> 80 milliós épület károd lesz.

Akkor azt hány évi díjból is fizeted ki szerinted okoskatörp ?!!!! 

*****

~40 eFt/év egy ilyen épület ÚJJÁÉPÍTÉSI=MAI áron számolt biztosítási díja.
Akkor... úgy 80000/40=2000 év díja futná ki, vazze!!!!!!!

 

Avagy,
Kapjál már az agyadhoz... öcsisajt.

------------

Az ilyen a biztosításról ostobán gondolkodó emberek
szoktak hangosan sírni a TV hiradóban amikor kiderül, 
hogy
NINCS biztosításuk.... a ház viszont kiégett pl.


Valójában,
Egy alulbíztosított >> keveset fizető biztosítás is SOKKKKKAL jobb a semminél, ha komyol baj lett.
Hoppácska!

****************
Aki évi 20-50 eFt-ot (havi 2-5 eFt) sajnál a 30-100 milliós vagyontárgyának a legalább zömében való kártérítésére.
Az azért erősen felelelőtlen-meggondoltalan.... úgy hiszem.
****************

Előzmény: kraptrovics (144691)
ojeh Creative Commons License 2024.05.08 -1 0 144692

Mivek több tucat villámkárt intéztem már eddig a vállalkozói tevékenységem során az ügyfeleknek...
Maradjunk abban hogy zömében butaságokat hordassz össze.

Az esetek zömében sima ügy a villámkár rendezése a biztosítóval.
Persze nem bemondásra-puszira... hanem a tények alapján.

-----
Való igaz, hogy

1.
Naaaaagy szumma kár esetén van limitje a kifizethető szumma összegnek.
De ez nem titok, benen van a szabályzatban, esély erre közel semmi magyar viszonylatban.
(nem a tornádók vidlke ez errefelé pl.)

2.
HA VAN kézzelfogahtó tettes (pl. az áramszolgáltatü) akkor NYILVÁN neki kell az általa okozott kárt megtéríteni.
(pl. az utcában kinyírt  invertereket, tV-ket, hűtőket stb.)
Ez az alapvető jogelv már vagy 6 000 éve kb. de a rómaiak óta azaz úgy 2300 éve már tutira :-)
Tudod: történelem 5. osztály >> babiloni törvények, róma. stb. ...megvan vazzze ?!!!

3.
Kártéríteni logikusan csak az igazolható kárt kell.
Azaz az a káresemény kori reális-valós értéket !!!
Kivéve: HA kötsz kicsivel drágábban az >> ÚJRABESZERZÉSI értékre érvényes biztosítást.
Ha nem kötsz iyléet >> ne sírjon a szád a 2 éves TV-d értékvezstése miatt.
Az 2 éve 450 ezres TV jó, ha 200-at ér már csak 2 évesen... ennyi a valós károd, ezt kell téríteni.

Avagy,
Alapban nem az újrabeszerzési árat kell kifizetni, hanem a kár kori értéket.
Ennyi.

--------------

Jóreggelt!
Lehet kezdeni a tájékozódást a csalódás és az ostoba szájtépés elkerülésére.

Előzmény: kraptrovics (144691)
kraptrovics Creative Commons License 2024.05.08 0 0 144691

Pont a biztosítás egy rohadtul nagy kamu általában, pláne idehaza.

 

Mert a biztosító ugyan szemrebbenés nélkül szedi a díjat évtizedekig, ami alatt akár magadnak előtakarékoskodhattál volna(!) egy kisebb kárra a díjfizetés helyett(!), (holott itt a kockázati közösség lenne a lényeg!), de amikor baj van, pláne ha nagy baj, (éshát mikor számítana a biztosítás mint nagy bajban?!) minden kibúvót és halogatást kitalál, hogy ne, esetleg később (évek múlva) kelljen fizetni, vagy minnél-minnél kevesebbet.

 

Volt eset ,hogy a villám egy egész utcát vitt szét, a biztosító jogászcsapatok valami "elementáris elháríthatatlan elemi csapás--> természeti katasztrófa" jellegű kitételre akartak hivatkozni, hogy akkor nekik nem kell valami ASZF kitekert kitétel miatt fizetni.

 

Illetve B vágányon az áramszolgáltató felelősségét(!) feszegeték, hogy fizessenek azok, mi nem.

Mindezt azért, hogy a 200lakásból abban a 30ban ahol volt és papiron(!) "kiterjedt" ilyenre a biztosítás, ne kelljen mindent téríteniük, minusz önrész.

 

És még ha térítenek is, senki ne képzelje ma magyaroroszágon, hogy a 2 éve 450ezerét vett tévét fizetik ki. Pedig az inflációt még így is buknád!

Majd a jelenlegi piaci legolcsóbb avultatott használtpiaci kitalált értékét, ami kiváló, de abból reálisan pótolni nem tudod, és még akkor minusz önrész.

 

 

 

 

 

Előzmény: Mutual Friend (144688)
ojeh Creative Commons License 2024.05.08 -1 0 144690

Megfelelő BIZTOSÍTÁS!!!!!!

Az egyetlen megbízható pénzügyi védelem....
(villám elsődleges- és másodlagos hatására is legyen érvényes és kültéri cuccra is)


----------

HA NINCS kiépítve villámvédelem (villámhárító).
vagy
Van, DE elszigetelt rendszerű és/vagy az "s" védőtávolság be van tartva.
Azaz villám részáram direktben nem juthat be a vezetékekbe >> csak indukció lehetséges.

Akkor,
A főelosztóba kell egy T2 védelem.
(ha van innen mérve 10-12 méternél hosszabb vezetékezés is az épületben,
akkor elvben 10 méterenkét ismételni kell a védelmet a vezetékezés mentén)

A kényes készülékek közelébe pedig néhány méteren belül T3 védelem.

-----------

HA VAN kiépítve villámvédelem (villámhárító) amiről a villám részáram direktben is bejuthat a vezetékekbe.
Azaz NEM elszigetelt rendszerű és/vagy az "s" védőtávolság nincs betartva.

Akkor,
A fentiek mellé plusszban kell a T1 védelem is.

Előzmény: Dave_407 (144683)
Dave_407 Creative Commons License 2024.05.08 0 0 144689

Köszi az infókat srácok.

Mutual Friend Creative Commons License 2024.05.08 0 0 144688

Legyen jó biztosításod a többi kamu! :)

Előzmény: Dave_407 (144683)
Mr. Pepe00 Creative Commons License 2024.05.08 0 0 144687

Így igaz, de pl nem mindegy, milyen rendszered van, 2v3 vezetékes, 4v5 vezetékes, mindegyikhez más kell, sőt van olyan kombinált c+d azt hiszem v10 a neve, de az csak akkor véd készüléket, ha 10m nél nem nagyobb a vezetékhossz.

Előzmény: kraptrovics (144686)
kraptrovics Creative Commons License 2024.05.08 -1 1 144686

Összefoglalom a szinesszagos szétmarketingelt  prospektusokat:

 

1. legyen korszerű hálózatod és jó lehetőség szerint túlméretezett, kiváló földelésed

 

2. EPHval kapcsolatban mindent tartsál be, ne legyenek nem bekötött kósza fémtárgyak

 

3. Tegyed a védelmet minnél inkább az elejére, ha egy 3 fázisú rendszered van

 

3. Az egyéb zsinóron bejövő (telefon, tévé, internet, stb) villámtól nem véd meg, oda külön más védelem IS kell, mert ha nincs, lóf@xt ér az egész, majd bejön a villám azon, és szétvisz mindent ugyanúgy

 

4. Ha valami nagyon drága és nagyon-kényes, a védelem mellett is érdemes konnektoros túlfeszültség védőbe dugni, mert a villám induktív csatolásokon át is feszültséget generál, ileltve egy része még a védelem ellenére is beszökhet a lakásba, 

 

5. 100.000% védelem nincsen, ahogyan feltörhetetlen program és kinyithatatlan ajtó/zár sem.

Senki gyártó, telepítő, villanyszerelő nem fogja azt vállalni, ha mégis kár keletkezik 100% térít összeghatár nélkül.

 

Előzmény: Mr. Pepe00 (144685)
Mr. Pepe00 Creative Commons License 2024.05.08 0 0 144685

https://www.dehn.hu/sites/default/files/media/files/gyik-2015-13_v2_0.pdf

 

https://www.obo.hu/fileadmin/DMS/Broschueren/02_TBS/MABISZ_utmutato_2021_interaktiv_final.pdf

 

Ha ezeket áttanulmányozod, rájössz hogy sok kérdés van ami meghatározza a védőeszközt.

Vagy megcsinálod jóra és az sem 100% lesz, vagy megcsinálod rosszra és lesz egy hamis biztonságérzeted.

Előzmény: Dave_407 (144683)
kraptrovics Creative Commons License 2024.05.08 -1 1 144684

1. Lakások 99%ában semmi nincsen, ehhez képest pont 10 ezerszer nagyobb védelem, ha van valami, mintha semmi

2. A Dehn is ugyanabból az alkatrészből, hasonló építéssel készül, elméletben jobb paraméterekkel, nyilván

 (mint ahogyan az LG lapostévé vagy Sony lapostévé bele is kb ugyanaz mint a TCL,...stb)

3. Csak ahogyan az emberek többsége nem jár bentley-vel, nem fogja megvenni a prémiumot ebből sem., valahol érthetően

4. Itt inkább az lesz a gond, ha a védelem "túlérzékeny" , egy 1500 V-os masszív tüske még nem szokott mindent agyonverni egy lakásban, sőt általában észrevétlen marad, DE itt ha épp nem vagy otthon, le fogja vágni az egészet, és ebből lehetnek kellemetlenségek

 

Előzmény: ötfelezős (144682)
Dave_407 Creative Commons License 2024.05.08 0 0 144683

Sziasztok 

 

Akkor máshogy teszem fel a kérdést.

 

Családi ház villamos korszerűsítése.

 

Mit lehetne betenni emberi áron villam illetve túlfeszültség 

Védelem szempontjából?

 

Köszönettel Dávid 

 

 

ötfelezős Creative Commons License 2024.05.08 0 0 144682

Gondolom, azért merült fel a kérdés, mert ezek olcsóbbak, mint a normális gyártók termékei.

Nem is hasonlíthatóak össze, mert mi a jobb, a konyhakés, vagy az eldobható pelenka? Mindkettő jó valamire.  A normális gyártók (akik minden lépcsőt kínálnak) azt ajánlják, hogy egy gyártó rendszerét alkalmazzuk. Itt nem lesz T1 és/vagy T3, hogy ez szempont lenne?

A snajdör az a doksi ígérete szerint valamivel kisebb feszültségre vág le (1,5 kV az 1,7 helyett), de a névleges áram, amit lekezel, az pólusonként  5/10 kA, szemben a lögran 20 kA/pólusával. Akkor?

Ha van drága készülékpark, én Dehn-t vennék.

Előzmény: Dave_407 (144680)
Mr. Pepe00 Creative Commons License 2024.05.08 0 1 144681

Mind a kettő jó választás lehet ott, ahová való.

Nem úgy működik hogy találomra odarakok egyet.

Előzmény: Dave_407 (144680)
Dave_407 Creative Commons License 2024.05.08 -1 0 144680

Sziasztok 

 

Szerintetek melyik és miért a jobb választás?

 

Köszönettel Dávid 

Atis57 Creative Commons License 2024.05.07 0 1 144679

Szia!

 Neked való feladat;  Napelem - Energia minél olcsóbban!

Előzmény: ojeh (144678)
ojeh Creative Commons License 2024.05.07 -2 0 144678

...és?

Ha ilyen 1 fázisú módon kívánja maxon terhelni >> akkor majd arra méretezteti.
Mi ezzel a gondod?!

Előzmény: ötfelezős (144677)
ötfelezős Creative Commons License 2024.05.07 -2 2 144677

Én az alapfokú műszaki ismeretekről beszélek (valami kétszer akkora), neked erre csak a sértegetés tud a válaszod lenni, faszfejkém (ez is a te szakszavad :D ) :D

Azt hittem, neked csak a villamossággal van problémád, de ezek szerint az általános iskolás matekkal is.

De megpróbálom megmagyarázni, mert a reményt nem szabad feladni. A 3 % feszültségesés az pont kétszer annyi, mint az 1,5 %, amit előadtál a kérdezőnek a 144667-ben.

 

 

Előzmény: ojeh (144676)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!